Konfederacja przeciw ustawie o ochronie ludności: „To zwiększenie opresyjności państwa wobec obywateli” [WIDEO]

Jacek Wilk, Michał Urbaniak, Grzegorz Braun/ fot. screen
12

W środę (21.09.2022) podczas konferencji prasowej w Sejmie politycy Konfederacji odnieśli się do rządowego projektu ustawy o ochronie ludności.

ZOBACZ: Stan klęski żywiołowej bez odszkodowań dla przedsiębiorców. Rząd przedstawił projekt ustawy o ochronie ludności

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– To nie będzie wzrost bezpieczeństwa, ale chaos prawny. Nie będzie to wzrost przejrzystości instytucji, ale zwiększenie opresyjności państwa wobec obywateli w sytuacjach, które nie zawsze będą musiały być do tego adekwatne – powiedział poseł Michał Urbaniak. – Pamiętajmy, że już dziś mamy służby, które mają określone procedury. Mamy służby, które powinny strzec bezpieczeństwa Polaków. Jeśli jest jakiś kryzys, to należy wykorzystywać te procedury, które już dzisiaj istnieją, a nie jak przy kowidzie, gdy zostały stworzone nowe prawa, nowe obowiązki i nowe problemy – podkreślił. Wskazał też, że w ramach tzw. walki z pandemią rząd nie wprowadził stanu klęski żywiołowej, ponieważ nie chciał płacić odszkodowań za zamykanie biznesów.

Mecenas Jacek Wilk przypomniał, że gdy rząd wprowadzał specustawę kowidową, to Konfederacja ostrzegała, że jest to „czwarty, nieznany naszej konstytucji stan nadzwyczajny”. – To była droga w kierunku omijania konstytucji za pomocą specustawy. A teraz rząd idzie za ciosem i w tym kierunku idzie ten projekt – powiedział. – To będą kolejne dwa quasi-stany nadzwyczajne, za pomocą których można będzie ograniczać nasze prawa wpisane do konstytucji. I to bez ustawy. Można będzie wprowadzać te niekonstytucyjne quasi-stany nadzwyczajne, w postaci stanu pogotowia i zagrożenia, decyzją ministra, premiera, czy też wojewody, a więc bez żadnej kontroli parlamentu – wyjaśnił. Stwierdził, że jest to „dekret o charakterze policyjnym”, „prawo o charakterze szykany” i „akt prawny o charakterze terroru”.

– Zauważmy, że władza spieszy się z tym projektem – podkreślił poseł Grzegorz Braun wskazując, że ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2023 roku. – Zauważmy, że dzieje się to w sytuacji, w której obywatele RP nie mogą liczyć na bezpieczeństwo w obliczu zagrożeń wojennych. Nie ma u nas, od pewnego czasu, obrony cywilnej. Jest pewna luka prawna. Wykreślono część dotyczącą obrony cywilnej z ustawy o obronie Ojczyzny – poinformował. – Schronów wystarczy dla 3% ludności Polski. Rząd, rzecz jasna, zawsze gdzieś się schroni – powiedział. – Wygląda na to, że rząd chce chronić ludność Polski przed nią samą, a może przed niepokornymi krytykantami i malkontentami – wskazał Braun.

– Nie jesteśmy jeszcze w stanie dobrze odczytać intencji władzy. My tylko widzimy, że to jest pałka, po która w każdej chwili będzie można sięgnąć, żeby zdzielić tych, których władza nominuje na nosicieli zagrożenia. Nie wiadomo, czy epidemiologicznego, czy ideologicznego. I w tym momencie, nie czekając na to, aż się sprawy bardziej wyklarują, Konfederacja mówi: zaciągnijmy hamulec ręczny, nie pozwólmy rządowi Mateusza Morawieckiego wyposażyć się w taką kartę atutową, która pozwoli skasować i przebić wszystkie ograniczenia prawne, na czele z wymogiem rekompensaty finansowej, gdyby zarządzenie stanu nadzwyczajnego przyprawiało obywateli RP o straty. Temu stanowczo się z góry sprzeciwiamy i jeśli ten projekt w najbliższych tygodniach trafi tutaj do Wysokiej Izby, nasz głos w tej sprawie jest już jasny i zdecydowany. Precz z ustawą oszukańczo nazwaną „o ochronie ludności” – powiedział poseł Braun.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/YouTube

Zobacz też:

Skandal! MSWiA blokuje zbiórkę publiczną na upamiętnienie ofiar Rzezi Wołyńskiej. “Mogłaby być potraktowana jako działanie sprzeczne z zadaniami Ministerstwa” [DOKUMENTY]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ubawiony mówi

  Tylko gardlowanie wam blazny pozostalo. A zona Wilka co w TVN robi? ze spytam.

 2. Czaruś mówi

  No to czegóż wreszcie, Konfederacja z mec. Wilkiem, nie wniosą do szefostwa NIK o postawienie przed Trybunałem Stanu tych wszystkich z rządu, w tym ministrów zdrowia, ministra spraw wewnętrznych – za to, co nam robią od marca 2020 r., za celowe zadłużanie Państwa w zagranicznych bankach i rozdawanie „na prawo i lewo” głodowych rekompensat za różne podwyżki? Tylko konferencje prasowe, narzekanie, a potem głosowanie tak jak PIS-dzielcy lub wstrzymywanie się od głosu (wiadomo, że niewiele to da)

 3. piko mówi

  Rozumiem, że mają według ciebie milczeć lub zapisać się do PiSu. A może do PO?
  Co błazeńskiego jest w podaniu i skomentowaniu projektu proponowanej ustawy?

 4. ubawiony mówi

  Starczy ze Mikke byl w pokskim Komsomole i kolaborantem z PZPR w ramach SD.
  Do niczego nie musicie sie zapisywac. zapisuje sie do Komsomolu i korzysci. Do czegos co odpowiada sie wstepuje. Co procz nowego Iphona Grisza zrobil dla ciebie?

 5. Shadow mówi

  @-Ubawiony- idż się bawić do piaskownicy., Bo tam wśród przedszkolaków twoje miejsce. Choć może się zdarzyć i taka sytuacja, że paru z nich przewyższy cię rozumem.

 6. ubawiony mówi

  Rozjuszylem jak widac ugor intelektualny.

 7. Jozef mówi

  Ubawiony Mówi~
  Korwin– womanizer — wrog PL wygodny zycie…ciagle pracuje przeciw Polsce i Polakom!! Cala Kofederacja… to sa wrogowie Polski — JEDYNY JEDYNY stoi po stronie Polakow to Posel Grzegorz BRAUN – Korona Polska!!

 8. ubawiony mówi

  Policja prowadzi postępowanie dot. prowadzenia samochodu bez uprawnień przez posła Konfederacji Michała Urbaniaka. Jak Najsztub. Narodowa przypadlosc?Brawo wy!!

 9. anonim mówi

  Trolu prowokatorze ,, ubawiony” jakie masz dowody na swoje ujadanie o posle Urbaniaku? Ale do tematu skoro nierzad tzw. polski chce tej ustawy, znaczy że chcą wskrzesić zamordyste hoca. Ta ustawa to lewicowy zamordyzm ,,zjednoczonej prawicy”, pod dyktando syjonistycznych panow zamordystow, ktorym wymarzyl sie swiatowy chlew nwo.

 10. ubawiony mówi

  A wystarczy ugorze intelektualny wyjsc poza ramy YT,w prawo. A bedziesz wiedzial.

 11. anonim mówi

  Ojej oświecona lewacka persono, to swoje odloty czerpiesz z YT. Ubawiony jesteś jak imbecyl śmiejący się do sera. Oby tak dalej…

 12. Emilian58 mówi

  Bezczelność tych chazarskich gangów przekroczyła ostatnią granicę! Ale ludność tubylcza w Ukropolin to durne baranie banie!!! Tchórze wypierają rzeczywistość i łażą z karkami tuż przy ziemi zbierając patyki na zimę 🔯🤮

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.