Konfederacja przeciw rządowej ustawie o uchodźcach z Ukrainy: „Żerując na tragedii ludzi rząd próbuje przepchnąć bezkarność+” [WIDEO]

Artur Dziambor, Michał Urbaniak i Grzegorz Braun/ fot. screen
3

We wtorek (8.03.2022) posłowie Konfederacji przedstawili stanowisko tego ugrupowania wobec rządowego projektu ustawy o pomocy dla uchodźców z Ukrainy. W ustawie znalazły się zapisy wprowadzające bezkarność urzędniczą, również w odniesieniu do przestępstw popełnionych w czasie epidemii.

ZOBACZ: Bezkarność+ w ustawie o uchodźcach z Ukrainy. Kuriozalne wyjaśnienie premiera Morawieckiego [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Michał Urbaniak podkreślił, że rząd po raz kolejny próbuje przepchnąć przepisy gwarantujące mu bezkarność i robi to żerując na tragedii setek tysięcy ludzi. – Jak można być tak perfidnym, by znowu wpisywać do ustawy zapisy o ochronie kolesi i cwaniaczków? To jest absurd. Jesteśmy przeciwni takiej legislacji. Jesteśmy przeciwni temu, by do polskiego prawa wpisywać zapisy chroniące brudne interesy tych, czy tamtych – powiedział.

Poseł Artur Dziambor wskazał, że rząd nie przedstawił informacji, skąd weźmie pieniądze na realizację pakietu socjalnego przewidzianego dla uchodźców. – Rząd chce wprowadzić zasadę, że uchodźcy mogą ubiegać się o 500+, o 300+, o rodzinny kapitał opiekuńczy, czyli 12 000+, o dodatkowe zasiłki rodzinne. Niestety nie ma informacji skąd mają iść na to pieniądze. Gdy Turcja doszła do interesu z Unią Europejską, zatrzymując u siebie imigrantów, dostała 6 miliardów na to, żeby ich utrzymać, żeby jakoś sobie z tym poradzić. Jeżeli polski rząd decyduje się na tak gigantyczne rozdawnictwo, to nie może ono być kosztem polskich obywateli. Więc Mateusz Morawiecki, który dzisiaj jest na misji w Londynie, powinien wynegocjować, złotówkę do złotówki, tę kwotę, którą planuje rozdać w tej ustawie

Poseł Grzegorz Braun podkreślił, że ustawa jest procedowana bezprawnie, ponieważ jego wniosek o jej odrzucenie nie został poddany pod głosowanie. Zamiast zarządzić głosowanie nad wnioskiem marszałek Witek po raz kolejny wykluczyła go z obrad Sejmu za brak maski.

Braun wskazał też, że ustawa stawia uchodźców z Ukrainy w pozycji uprzywilejowanej wobec obywateli polskich np. w zakresie reżimu sanitarnego. – Z mojego punktu widzenia to ustawa dyskryminacyjna względem Polaków – powiedział.

– Ta ustawa degraduje Polaków do rangi obywateli drugiej kategorii we własnym kraju, a przy okazji otwiera szeroko okienko możliwości dla przestępstw urzędniczych. Na to zgody być nie może i Konfederacja nie może tego projektu popierać i przyjmować ze spokojem, mimo najszczerszych chęci  i mimo całej serdeczności dla ludzi potrzebujących – podkreślił Braun.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/YouTube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Czy zbawca narodu prowadzi nas na wojnę?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Polskojęzyczna koalicja covidowa:
  Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość (PiS)
  Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni (KO)
  Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy (Nowa Lewica, Razem) (Lewica)
  Klub Parlamentarny Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści (KP)
  Koło Parlamentarne Polska 2050 (Polska2050)
  Koło Parlamentarne Porozumienie Jarosława Gowina (Porozumienie)
  Koło Poselskie Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia (Kukiz15)
  Koło Poselskie Polskie Sprawy (PS)
  Koło Parlamentarne PPS (PPS)
  Ta maskująca się koalicja wykonuje zbrodnicze polecenia płynące z zagranicy i jest coraz bliższa przekształcenia Polski w polin przy równoczesnym zlikwidowaniu Narodu Polskiego.

 2. Adam mówi

  Pis poza wydawaniem nie swoich pieniędzy, nic pożytecznego nie zrobil. To tak jakbym ja ukradl sasiadowi pieniadze i wydal je na biedne dzieci. Mniej wiecej tak odbywa sie zarzadzanie krajem. Ale oczywiscie w tv powiedza ze to ja dalem na biedne dzieci. To ze ukradlem nikogo nie interesuje

 3. anonim mówi

  Skąd my to znamy. Polscy frajerzy dawać kasę na koszty wojny, a zyski z wojny będą czerpać żydki, USA, szkopy, żabojady i angole.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.