Bezkarność+ w ustawie o uchodźcach z Ukrainy. Kuriozalne wyjaśnienie premiera Morawieckiego

premier Mateusz Morawiecki/ fot. screen
10

We wtorek (8.03.2022) Sejm debatuje nad rządowym projektem ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Ustawa określa m.in. zasady powierzenia pracy obywatelom Ukrainy; reguluje pomoc zapewnianą im przez wojewodów, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty; przewiduje utworzenie Funduszu Pomocy w celu finansowania lub dofinansowania realizacji zadań na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy; wprowadza szczególne zasady przedłużania okresów legalnego pobytu obywateli Ukrainy oraz wydanych im przez organy polskie dokumentów dotyczących uprawnień w zakresie wjazdu i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; wprowadza regulacje dotyczące kształcenia, wychowania i opieki dzieci i uczniów będących obywatelami Ukrainy. Pełna treść projektu TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W ustawie znalazły się też zapisy dotyczące bezkarności urzędniczej i to również w czasie obowiązywania  stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. Kowidowa bezkarność+ powróciła w postaci wrzutki w ustawie o uchodźcach z Ukrainy. Sprytnie pomyślane. Jeśli ktoś jest przeciw ustawie z opcją bezkarność+, to znaczy, że blokuje pomoc dla Ukraińców, czyli jest „ruską onucą”, tak?

Jak wrzucenie do ustawy zapisu o bezkarności urzędniczej tłumaczy premier Mateusz Morawiecki? Zapytany o to podczas konferencji prasowej oświadczył, że mamy do czynienia z działaniem w sytuacji kryzysowej i o taki zapis prosiło go wielu samorządowców.

– Przepis można porównać do działań strażaka, który żeby ratować życie dziecka  musi wyłamać drzwi i wybić szybę. Czy ma się zastanawiać nad tym, czy warto wybić szybę i wyłamać drzwi, żeby ratować życie ludzkie? No chyba nie. Jest dobro wyższe i dobro niższe – powiedział Morawiecki.

Owszem, jest dobro wyższe i dobro niższe. Ale popełnianie przestępstw urzędniczych nie jest dobrem i nie może być usprawiedliwienia dla takich działań. A już wrzucanie kowidowej bezkarności+ do ustawy o pomocy dla uchodźców wojennych to wyjątkowa bezczelność.

Źródło informacji: sejm.gov.pl, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Czy zbawca narodu prowadzi nas na wojnę?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Counter-semite mówi

  A że „sytuacja kryzysowa” będzie z nami już na zawsze, to i przepisy będą „na strażaka” 🙂

 2. Hammurabi mówi

  Czyli jest ogień i chętni do pieczenia.
  Od rozpoczęcia pandemii Polaków griluje się z różnym natężeniem. Teraz wmawia się im, że ich prawa są na dalszym planie, wobec praw uciekinierów i urzędników.
  Miliardy, których nie było na leczenie Polaków, na zbrojenie polskiej armii, na inwestycje dające dochód skarbowi państwa a tu nagle, niczym królik z kapelusza zostały wyjęte i rozdysponowane. A to 300 zł jednorazowa dla każdego Ukraińca, a to 40 zł dziennie, na każdego podjętego gościa…
  Niech pan Morawiecki powie, ilu z Polaków ma te 40 złotych na osobę dziennie, że o emerytach nawet nie wspomnę!
  To są miliardy. Miliardy których rząd nie ma. To są miliardy złupione z każdego podatnika.
  Cóż… Polacy to naprawdę dziwny naród. Mogliby służyć jako wzór naiwności w podparyskim Sèvres!

 3. Rebih mówi

  Kolejna odsłona programu PiS zatytułowanego „Sranie pieniędzmi”. Na każdy problem znają tylko jedną receptę: pożyczać, drukować i płacić. Płacić najlepiej obcym.

 4. piotr mówi

  Wojna na Ukrainie to dalszy ciąg tej samej operacji, której celem jest zaprowadzenie nowego diabelskiego porządku świata. Chodzi o wprowadzenie świata w stan totalnej anarchii. To, czego jesteśmy świadkami, wynika z braku poszanowania życia ludzkiego, upadku moralnego „Cywilizacja Śmierci”. Aborcja na Ukrainie to zabieg jest całkowicie legalny i może być wykonany niezależnie od sytuacji. Rocznie na Ukrainie w majestacie prawa jest zabijanych 75 tyś bezbronnych dzieci. W Polsce w zeszłym roku zabito 1070 z tego tylko 21 w sytuacji zagrożenia życia matki. Jeśli nie chcemy podzielić losu Ukrainy nasz rząd, powinien w trybie natychmiastowym w prowadzić całkowity zakaz aborcji, nie bacząc na protesty upadłych kobiety podjudzanych przez feministki i środowiska LGBT. Czy mamy chować głowę w piasek i mówić, ale oni są biedni, i przemilczać prawdę, żeby nikogo nie urazić. Wszystko to są sztuczki Inżynierii społecznej, hasła szczepimy się, teraz pomagamy, a jutro być może idziemy na wojnę.

 5. MAREK mówi

  Zdrajcy i zbrodniarze chcą gwarancji Bezkarność + !!! Najwyższa w Europie liczba zgonów tzw. nadmiarowych /Polska 69%- Szwecja 4%/ wywołanych przez totalitarne procedury oraz propagandę COV19 to wspólne działo antypolskiej koalicji PIS-PO-SLD-PSL i ich klonów, której to koalicji większość Polaków bezgranicznie ufa i oddaje władzę decyzyjną od wielu lat!
  Tragedią Polski jest to, że ludzie, którym powierzono moc decyzyjną, gardzą Polską oraz zdrowiem i życiem Polaków realizując interesy i ideologie obcych państw, instytucji oraz korporacji.

 6. W K mówi

  Wyborcy tego chcieli, wyborcy będą mieli. Mądrzy ludzie ostrzegali, głupi wtedy się z nich śmiali.
  Ciekawe, czy wdrożą dokwaterunek, jak za Bieruta.

 7. Adam mówi

  Morawiecki nic oprocz grabienia ludzi z ich pieniedzy nie potrafi. Czy on konsultowal z kims ze bedzie rozdawal kase Ukraincom? Gosc lubi rzadzic się nie swoimi pieniedzmi.

 8. Iwonka mówi

  Zabezpieczają nie bo wiedza ze proces „zbrodnia przeciwko ludzkości ” czym była zaplanowana pandemia juz nie zaczela w Niemczech.

 9. Andy mówi

  Ogólnie nie wiadomo co to będzie dalej… Mam za to nowe spostrzeżenia. Wczoraj w TVP był program jak codziennie koło godz. 18. Prowadził B. Wildstein (pochodzenia żydowskiego)
  Zaprosił 2 facetów, jeden jakiś profesor drugi jakiś tam specjalista od ekonomii. Oczywiście temat wojna na Ukrainie. Ten profesor mówi w końcu, że były takie plany, żeby zasiedlać ziemie ukraińskie żydami z Izraela… I wtedy mi się oczy otworzyły i przypomniałem sobie, że kiedyś parę lat temu już słyszałem o tym i mówili o tym też różni niezależni dziennikarze itp. Jak to prowadzący Wildstein usłyszał, co ten prof. mówi, zaczął zbijać gościa z tropu i z tematu, wręcz go zakrzykując i dążąc do zmiany tematu, co po chwili się stało… Tu trzeba powiedzieć, że obecny prezydent Ukrainy również jest żydem…
  W państwie żydowskim brakuje już podobno wody od lat, jest mało miejsca i ciągłe narażenie na ataki w odwecie za terroryzm żydowski skierowany w stronę Palestyńczyków. Tak więc żydzi szukali i szukają nowego miejsca na ziemi żeby się osiedlać. Pierwszym takim miejscem miała być Polska czyli Polin w mniemaniu żydów. Już nawet w Polsce są wybudowane i niezamieszkałe bloki dla żydów, którzy „pod stołem” otrzymują obywatelstwo polskie bez znajomości języka i czegokolwiek (oczywiście o tym się nie mówi) jednak znając naszą mentalność, żydzi trochę się tego przestraszyli i wybrali nowe państwo Ukrainę, tzw. spichlerz Europy. Jak ktoś przeliczył, Ukraina mogłaby wyżywić 600 mln ludzi! Do tego jest Państwem 2 x większym od Polski z dostępem do morza.
  Ostatnio u Putina był z wizytą premier żydowski i to nie wiadomo po co. media światowe nie podały jaki był dokładnie cel tej wizyty…
  Do tego kwestia Ataków Putina. Dlaczego nie atakuje on środkowej, południowo-zachodniej i zachodniej Ukrainy, dając jakby możliwość na wyludnianie tych terenów, bo ludzie cały czas je opuszczają uciekając przed wojną. Czy aby nie o to właśnie chodziło by wyludnić Ukrainę a następnie zaludniać żydami…? Sprawa jest rozwojowa i trzeba sobie zadać pytanie czy ta wojna nie jest sterowana przez światowe żydostwo, w tym właśnie celu . Potem przecież Można się podzielić zdobyczami z Putinem, który teraz swoimi rękami wykonuje tę czystkę…
  Takie są moje spostrzeżenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.