Bezkarność+ w ustawie o uchodźcach z Ukrainy. Kuriozalne wyjaśnienie premiera Morawieckiego

premier Mateusz Morawiecki/ fot. screen
10

We wtorek (8.03.2022) Sejm debatuje nad rządowym projektem ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Ustawa określa m.in. zasady powierzenia pracy obywatelom Ukrainy; reguluje pomoc zapewnianą im przez wojewodów, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty; przewiduje utworzenie Funduszu Pomocy w celu finansowania lub dofinansowania realizacji zadań na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy; wprowadza szczególne zasady przedłużania okresów legalnego pobytu obywateli Ukrainy oraz wydanych im przez organy polskie dokumentów dotyczących uprawnień w zakresie wjazdu i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; wprowadza regulacje dotyczące kształcenia, wychowania i opieki dzieci i uczniów będących obywatelami Ukrainy. Pełna treść projektu TUTAJ.

W ustawie znalazły się też zapisy dotyczące bezkarności urzędniczej i to również w czasie obowiązywania  stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. Kowidowa bezkarność+ powróciła w postaci wrzutki w ustawie o uchodźcach z Ukrainy. Sprytnie pomyślane. Jeśli ktoś jest przeciw ustawie z opcją bezkarność+, to znaczy, że blokuje pomoc dla Ukraińców, czyli jest „ruską onucą”, tak?

Jak wrzucenie do ustawy zapisu o bezkarności urzędniczej tłumaczy premier Mateusz Morawiecki? Zapytany o to podczas konferencji prasowej oświadczył, że mamy do czynienia z działaniem w sytuacji kryzysowej i o taki zapis prosiło go wielu samorządowców.

– Przepis można porównać do działań strażaka, który żeby ratować życie dziecka  musi wyłamać drzwi i wybić szybę. Czy ma się zastanawiać nad tym, czy warto wybić szybę i wyłamać drzwi, żeby ratować życie ludzkie? No chyba nie. Jest dobro wyższe i dobro niższe – powiedział Morawiecki.

Owszem, jest dobro wyższe i dobro niższe. Ale popełnianie przestępstw urzędniczych nie jest dobrem i nie może być usprawiedliwienia dla takich działań. A już wrzucanie kowidowej bezkarności+ do ustawy o pomocy dla uchodźców wojennych to wyjątkowa bezczelność.

Źródło informacji: sejm.gov.pl, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Czy zbawca narodu prowadzi nas na wojnę?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Counter-semite mówi

  A że “sytuacja kryzysowa” będzie z nami już na zawsze, to i przepisy będą “na strażaka” 🙂

 2. Hammurabi mówi

  Czyli jest ogień i chętni do pieczenia.
  Od rozpoczęcia pandemii Polaków griluje się z różnym natężeniem. Teraz wmawia się im, że ich prawa są na dalszym planie, wobec praw uciekinierów i urzędników.
  Miliardy, których nie było na leczenie Polaków, na zbrojenie polskiej armii, na inwestycje dające dochód skarbowi państwa a tu nagle, niczym królik z kapelusza zostały wyjęte i rozdysponowane. A to 300 zł jednorazowa dla każdego Ukraińca, a to 40 zł dziennie, na każdego podjętego gościa…
  Niech pan Morawiecki powie, ilu z Polaków ma te 40 złotych na osobę dziennie, że o emerytach nawet nie wspomnę!
  To są miliardy. Miliardy których rząd nie ma. To są miliardy złupione z każdego podatnika.
  Cóż… Polacy to naprawdę dziwny naród. Mogliby służyć jako wzór naiwności w podparyskim Sèvres!

 3. Rebih mówi

  Kolejna odsłona programu PiS zatytułowanego “Sranie pieniędzmi”. Na każdy problem znają tylko jedną receptę: pożyczać, drukować i płacić. Płacić najlepiej obcym.

 4. piotr mówi

  Wojna na Ukrainie to dalszy ciąg tej samej operacji, której celem jest zaprowadzenie nowego diabelskiego porządku świata. Chodzi o wprowadzenie świata w stan totalnej anarchii. To, czego jesteśmy świadkami, wynika z braku poszanowania życia ludzkiego, upadku moralnego “Cywilizacja Śmierci”. Aborcja na Ukrainie to zabieg jest całkowicie legalny i może być wykonany niezależnie od sytuacji. Rocznie na Ukrainie w majestacie prawa jest zabijanych 75 tyś bezbronnych dzieci. W Polsce w zeszłym roku zabito 1070 z tego tylko 21 w sytuacji zagrożenia życia matki. Jeśli nie chcemy podzielić losu Ukrainy nasz rząd, powinien w trybie natychmiastowym w prowadzić całkowity zakaz aborcji, nie bacząc na protesty upadłych kobiety podjudzanych przez feministki i środowiska LGBT. Czy mamy chować głowę w piasek i mówić, ale oni są biedni, i przemilczać prawdę, żeby nikogo nie urazić. Wszystko to są sztuczki Inżynierii społecznej, hasła szczepimy się, teraz pomagamy, a jutro być może idziemy na wojnę.

 5. MAREK mówi

  Zdrajcy i zbrodniarze chcą gwarancji Bezkarność + !!! Najwyższa w Europie liczba zgonów tzw. nadmiarowych /Polska 69%- Szwecja 4%/ wywołanych przez totalitarne procedury oraz propagandę COV19 to wspólne działo antypolskiej koalicji PIS-PO-SLD-PSL i ich klonów, której to koalicji większość Polaków bezgranicznie ufa i oddaje władzę decyzyjną od wielu lat!
  Tragedią Polski jest to, że ludzie, którym powierzono moc decyzyjną, gardzą Polską oraz zdrowiem i życiem Polaków realizując interesy i ideologie obcych państw, instytucji oraz korporacji.

 6. W K mówi

  Wyborcy tego chcieli, wyborcy będą mieli. Mądrzy ludzie ostrzegali, głupi wtedy się z nich śmiali.
  Ciekawe, czy wdrożą dokwaterunek, jak za Bieruta.

 7. Adam mówi

  Morawiecki nic oprocz grabienia ludzi z ich pieniedzy nie potrafi. Czy on konsultowal z kims ze bedzie rozdawal kase Ukraincom? Gosc lubi rzadzic się nie swoimi pieniedzmi.

 8. Iwonka mówi

  Zabezpieczają nie bo wiedza ze proces “zbrodnia przeciwko ludzkości ” czym była zaplanowana pandemia juz nie zaczela w Niemczech.

 9. Andy mówi

  Ogólnie nie wiadomo co to będzie dalej… Mam za to nowe spostrzeżenia. Wczoraj w TVP był program jak codziennie koło godz. 18. Prowadził B. Wildstein (pochodzenia żydowskiego)
  Zaprosił 2 facetów, jeden jakiś profesor drugi jakiś tam specjalista od ekonomii. Oczywiście temat wojna na Ukrainie. Ten profesor mówi w końcu, że były takie plany, żeby zasiedlać ziemie ukraińskie żydami z Izraela… I wtedy mi się oczy otworzyły i przypomniałem sobie, że kiedyś parę lat temu już słyszałem o tym i mówili o tym też różni niezależni dziennikarze itp. Jak to prowadzący Wildstein usłyszał, co ten prof. mówi, zaczął zbijać gościa z tropu i z tematu, wręcz go zakrzykując i dążąc do zmiany tematu, co po chwili się stało… Tu trzeba powiedzieć, że obecny prezydent Ukrainy również jest żydem…
  W państwie żydowskim brakuje już podobno wody od lat, jest mało miejsca i ciągłe narażenie na ataki w odwecie za terroryzm żydowski skierowany w stronę Palestyńczyków. Tak więc żydzi szukali i szukają nowego miejsca na ziemi żeby się osiedlać. Pierwszym takim miejscem miała być Polska czyli Polin w mniemaniu żydów. Już nawet w Polsce są wybudowane i niezamieszkałe bloki dla żydów, którzy “pod stołem” otrzymują obywatelstwo polskie bez znajomości języka i czegokolwiek (oczywiście o tym się nie mówi) jednak znając naszą mentalność, żydzi trochę się tego przestraszyli i wybrali nowe państwo Ukrainę, tzw. spichlerz Europy. Jak ktoś przeliczył, Ukraina mogłaby wyżywić 600 mln ludzi! Do tego jest Państwem 2 x większym od Polski z dostępem do morza.
  Ostatnio u Putina był z wizytą premier żydowski i to nie wiadomo po co. media światowe nie podały jaki był dokładnie cel tej wizyty…
  Do tego kwestia Ataków Putina. Dlaczego nie atakuje on środkowej, południowo-zachodniej i zachodniej Ukrainy, dając jakby możliwość na wyludnianie tych terenów, bo ludzie cały czas je opuszczają uciekając przed wojną. Czy aby nie o to właśnie chodziło by wyludnić Ukrainę a następnie zaludniać żydami…? Sprawa jest rozwojowa i trzeba sobie zadać pytanie czy ta wojna nie jest sterowana przez światowe żydostwo, w tym właśnie celu . Potem przecież Można się podzielić zdobyczami z Putinem, który teraz swoimi rękami wykonuje tę czystkę…
  Takie są moje spostrzeżenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern