Konfederacja ostrzega przed podatkowym systemem Nowego Ładu. Najbogatsi zapłacą mniej, koszty poniesie klasa średnia [WIDEO]

Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak/ fot. screen
6

W piątek (17.09.2021) politycy Konfederacji ostrzegali na konferencji prasowej przed rządowym projektem ustawy zmieniającej system podatkowy w ramach Nowego Ładu. Rządowe Centrum Legislacji odmówiło zaopiniowania projektu z powodu jego zbyt dużego skomplikowania i niewielkiej ilości czasu na analizę.

Sławomir Mentzen wyjaśnił, że rządowy projekt jest pełen luk i furtek, które pozwolą na to, aby najbogatsi płacili mniejsze podatki niż do tej pory. Ten projekt efektywnie obniża opodatkowanie milionerów. Jestem zdziwiony, że Prawo i Sprawiedliwość forsuje taki dokument. Oni prawdopodobnie myślą, że osoby najbogatsze będą płacić więcej, a biedne mniej. To nie jest do końca prawda. Rzeczywiście osoby zarabiające w okolicach minimalnej krajowej zapłacą troszeczkę mniej. Emeryci zapłacą troszeczkę mniej. Milionerzy zapłacą dużo mniej. A kto na to wszystko się złoży? Kto to wszystko sfinansuje? Klasa średnia. Eksperci, specjaliści, wolne zawody, drobni przedsiębiorcy będą musieli się do tego dołożyć – powiedział Mentzen.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wskazał, że gdy wielkie korporacje otrzymują różnego rodzaju ulgi, polscy drobni przedsiębiorcy będą musieli płacić wyższą składkę zdrowotną. Osoby zatrudnione na etacie i dorabiające na umowie-zlecenie będą musiały zapłacić dodatkową składkę na ZUS. Wyższe podatki zapłacą osoby, które zainwestowały w mieszkanie pod wynajem. – Klasa średnia sfinansuje obniżki podatków dla milionerów i emerytów – wyjaśnił Mentzen. – Czy to sprawi, że polska gospodarka będzie bardziej konkurencyjna? Obawiam się, że nie – dodał. W opinii Mentzena plan zmiany w podatkach jest „czysto polityczny”. Dosypać trochę pieniędzy elektoratowi Prawa i Sprawiedliwości i zabrać pieniądze  z kieszeni ludziom, którzy i tak nigdy na PiS nie zagłosują – powiedział polityk Konfederacji.

Źródło informacji: Konfederacja/ Facebook

Zobacz też:

Grzegorz Braun ukarany przez Prezydium Sejmu. Odebrano mu połowę uposażenia i całą dietę poselską

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Egil mówi

  Polskiej prywatnej przedsiębiorczości ma nie być. Mają zostać państwowe spółki do kręcenia lodów i zachodnie korporacje.

 2. Haczuś mówi

  Słuchajcie co mówi pan Bosak, wkrótce szef Konfederacji i w rezultacie przyszły Prezydent Polski. Pan Menzen zostanie szefem jego kampanii wyborczej, a później szefem Konfederacji. Wspomnicie moje słowa.

 3. Krzysztof mówi

  Szczęść Boże Konfederacjo „będziecie wisieli” ….. Pokażcie choć jeden swój projekt.

 4. szatan1313 mówi

  Jeszcze trochę, będziecie mieli przydzielony osobisty limit CO2 na osobę. Zamiast paszportów covidowych, będą osobiste paszporty klimatyczne. Poczytajcie sobie o planie Fit for 55, nasz Rząd już się zgodził, w zamian za pieniądze na Nowy Polski Ład!!!

 5. Wojtek mówi

  „będziesz wisiał” Krzysztofie. Strona konfederacja.net, o nas, projekty, bardzo łatwo znaleźć. Wszystkie złożone projekty trafiają bezpośrednio do „zamrażarki”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.