Konfederacja oddaje hołd rtm. Pileckiemu w 72. rocznicę jego egzekucji. Bosak: „Zbrodnie komunistyczne są nierozliczone, a ich rozliczenie jest zagrożone” [WIDEO]

Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak/fot. Konfederacja
13

W poniedziałek (25.05.2020) w Warszawie na ulicy Rakowieckiej kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak oraz towarzyszący mu poseł Grzegorz Braun złożyli w imieniu swoim i swojego środowiska politycznego wieniec i oddali hołd zamordowanemu przez komunistów rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Dziś mija 72. rocznica jego śmierci.

– Zamordowanie Witolda Pileckiego było elementem szeroko zakrojonej akcji stłamszenia opozycji, jakiegokolwiek odruchu obronnego polskiego społeczeństwa przed komunizmem i narzuconej nam siłą totalitarnej władzy komunistycznej – przypominał Bosak. – Jesteśmy tutaj po to, aby uczcić tego bohatera, złożyć wieniec w imieniu wszystkich członków, działaczy i sympatyków Konfederacji. Jesteśmy tutaj także po to, żeby przypomnieć o tym, ze zbrodnie komunistyczne są nierozliczone, a ich rozliczenie jest zagrożone – podkreślił.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kandydat Konfederacji zwracał uwagę, że od 1 sierpnia 2020 roku wejdzie w życie ustawa, która będzie drogą do przedawnienia przestępstw związanych z komunistyczną bezpieką. W związku z tym zaapelował, aby znowelizować ustawę o IPN.

– Apelujemy do władz, aby jak najszybciej znowelizować ustawę o IPN tak, aby zbrodnie komunistyczne nie ulegały przedawnieniu – powiedział Bosak. Poinformował także o skandalicznym postępowaniu stołecznego ratusza wspierającego finansowo byłych agentów komunistycznego wywiadu, którzy inwigilowali polskich patriotów.

– Jednym z takich przykładów może być sprawa wznowionego niedawno śledztwa dotyczącego zabójstwa księdza Franciszka Blachnickiego inwigilowanego przez oficerów komunistycznego wywiadu, którzy dziś działają w sektorze pozarządowym i są finansowani dużymi kwotami przez prezydenta Trzaskowskiego. Dziś organizacja prowadzona przez kobietę, która inwigilowała księdza Blachnickiego, otrzymuje kwoty przekraczające pół miliona złotych rocznie – stwierdził Bosak.

Skrytykował też klasę polityczną za brak realnych działań w zakresie polityki historycznej. – Z jednej strony bierność obecnej władzy, która będąc w opozycji wiele mówiła o dekomunizacji. Z drugiej bierność i wręcz sprzyjanie byłym komunistycznym agentom przez polityków związanych z PO – mówił Bosak.

Grzegorz Braun podkreślił, że „ta historia nie jest jeszcze zakończona, jest daleka od zakończenia, jest wciąż aktywna, a zła historia jest matką złej polityki. – Jeśli dokonamy realnej zmiany elity politycznej w Polsce, tak żeby żadne sowieciarskie sentymenty nie przysłaniały nam polskiej racji stanu, to my będziemy uważali nasze zaangażowanie polityczne za celowe, potrzebne, sensowne. Mam nadzieję, że to jest nieodległy horyzont naszego działania – powiedział Braun.

Rotmistrz Witold Pilecki w okresie okupacji niemieckiej tworzył w obozie koncentracyjnym w Auschwitz działalność konspiracyjną. Raporty Pileckiego były pierwszymi sprawozdaniami o ludobójstwie, jakie odbywa się w obozie. W 1947 został aresztowany przez bezpiekę i po brutalnym śledztwie zamordowany strzałem w tył głowy 25 maja 1948 roku w więzieniu mokotowskim przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun w hołdzie Rotmistrzowi Pileckiemu w 72. rocznicę egzekucji

Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun w hołdzie Rotmistrzowi Pileckiemu w 72. rocznicę jego egzekucji wykonanej przez władze komunistyczne. #Konfederacja #Bosak2020

Posted by Konfederacja on Monday, May 25, 2020

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Raport rtm. Witolda Pileckiego dostępny w darmowej wersji PDF. Podajemy link

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Dzieki koalicjantowi z POKO,panie Bosak. Glupa pan rzniesz?

 2. Antyparch mówi

  Ikonie solidarnosci,walesie,michnikowi,frasyniukowi,borusewiczowi pan podziekuj.

  1. Krzesimir Dobry mówi

   antyparch widać, żeś zwolennik pis-u i tobie dzisiejszy burdel i brak dekomunizacji odpowiada. Mieliście platfusów i lewactwo na kolanach, to wybraliście bankstera i niedojdę, lewaka Morawieckiego. Pis nie zrobił nic by dekomunizować Polskę. Jeszcze gorzej, usadził Guwina na stanowisku ministra, który zabetonował stary czerwony układ na uniwerkach, nadając im autonomię. Gliński (też dawna żydowska unia wolności) konserwuje komunę w kulturze, a Ciapatowicz w sferze polityki zagranicznej. O oddaniu wodociągów, energetyki żydom przez Szydłową, Emilewicz (towarzyszka Guwina) szkoda wspominać. Nie pisz o sobie „antyoarch” bo twoja pis-partia jest parchata, syjonistyczna, lewacka i sprzyja komuchom (tow. Piotrowicz).

 3. Tadzu mówi

  Najgorszym łotrem jest człowiek fałszywy cały czas próbujący się uwiarygodnić w oczach ludzi dobrych.
  Po owocach ich poznacie a te owoce ich były zgniłe: Głosowanie w sejmie za oddaniem Polskich złóż naturalnych w obce ręce… Ludzie obudźcie się trzeba pognać tych zwyrodnialców HOMO..

 4. Antyparch mówi

  Panpanie Jacku, napisze jak to katolicy,prawdziwi Polacy, z Konfidentracji zagłosują gremialnie na Trzaskowskiego.
  Wszak kałolicja musi trwać.

 5. Antyparch mówi

  Bosak,zapewne jako prawdziwy Polak,katolik,narodowiec,holduje biskupowi Janiakowi.

  1. Zdzislaw mówi

   Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
   Będziemy się modlić za Pana, by Bóg dal Panu taka wiarę aby Pan przejrzał ile krzywdy na świecie robią źli ludzie, ile ludzki umysł potrafi zrobić aby skrzywdzić drugiego człowieka, i niech mi Pan nie mówi ze Pan od małpy pochodzi, chyba nie chciałby Pan słyszeć ze Pana mamusia była m..a

  2. Antyparch mówi

   Pochwal sie swoja,matksa ubecka prostytutka przywleczona w taborach armii stalia,walona przez cala dywizja smierdzacych azjatow i zasyfionymi palami.

 6. ROMAN mówi

  rozliczenie zagrożone?, że rozliczenie, i , że zagrożone, … przecież nigdy ale to nigdy, nie miało być żadnego
  rozliczenia. Tzw. nasi, którzy nigdy naszymi nie byli, ponad 20 lat temu, w ustawie o IPN, / art. 5 /, zapisali, że
  np. mbp i informacja to były instytucje bezpieczeństwa państwa, to niby wg. czego miały być rozliczenia… to właśnie było zabetonowanie dochodzenia czegokolwiek…
  A jeśli chodzi o czasy bliższe, to nigdy nie było słychać aby pis, domagał się np. ujawnienia kulisów zbrodni na ks. Jerzym, a następstwa same by się unaoczniły…
  Dlaczego K. Bosak nie wymienił pisu jako chroniącego i sprzyjającego…

  1. piotr mówi

   Republika Okrągłego Stołu: Jak PiS – uar „rozliczył” rząd PO – PSL.

 7. Frank Drebin mówi

  Czy poseł na sejm „szczęść Boże” Grzegorz Braun był w towarzystwie swojej asystentki społecznej, pana Sabiny??
  A walka z faszyzmem pisowskim trwa i trwa mać!
  Nawiasem pytając, Braun jakie to nazwisko??

  1. robert mówi

   Nazwiska żydowskich przechrztów – neofitów.

  2. robert mówi

   Eva Braun miała żydowskie pochodzenie ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.