Konfederacja o wstrzymaniu wypłaty funduszy unijnych dla Polski: „Dość tego! Czas wstrzymać wypłatę składki unijnej” [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
12

W poniedziałek (17.10.2022), podczas konferencji prasowej w Sejmie, politycy Konfederacji odnieśli się do informacji o wstrzymaniu wszystkich środków unijnych dla Polski. Pieniądze zostaną wypłacone dopiero wtedy, gdy polskie władze spełnią warunek dotyczący stosowania Karty Praw Podstawowych.

Według informującego o sprawie dziennika „Rzeczpospolita”, w przypadku Polski niewypełniony jest warunek numer trzy, artykuł 47 Karty, który przewiduje prawo do skutecznego środka prawnego i dostępu do bezstronnego sądu. Chodzi przede wszystkim – pisze „Rzeczpospolita” – „o wykonanie wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczącego likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i związanej z tym konieczności przywrócenia do pracy sędziów odsuniętych przez ID oraz zagwarantowania sędziom prawa do zadawania pytań prejudycjalnych do TSUE, czyli w praktyce wniosków o interpretację prawa UE”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Krzysztof Bosak przypomniał, że ratyfikując Traktat Lizboński Polska zapewniła sobie wyłączenie z Karty Praw Podstawowych. Tymczasem dyrektor generalny ds. funduszy spójności, Marc Lemaitre, oświadczył: Polskie władze same zadeklarowały, że nie wypełniły jednego z podstawowych warunków umożliwiających zwrot pieniędzy, związanego z Kartą Praw Podstawowych. To horyzontalny warunek i nie dotyczy poszczególnych sektorów, ale całości funduszy. I dopóki on nie będzie wypełniony przez Polskę, dopóty płatności nie będą zwracane przez Komisję Europejską. Te rachunki będą czekać.

– Oczekujemy natychmiastowego wyjaśnienia od rządu tej sytuacji – oświadczył Bosak. – O co chodzi z „horyzontalnym warunkami”? Wygląda, że to jest nowe słowo-klucz obok „kamieni milowych” i „rządów prawa”. Teraz będziemy słyszeli o „horyzontalnych warunkach”. Nowe słowa-klucze pojawiają się w Polsce średnio co dwa miesiące. Okazuje się, że Polska będzie teraz pracować pod dyktando kolejnych słów-kluczy wynajdowanych przez komisarzy europejskich – powiedział.

– Jeżeli potwierdzi się to, o czym tutaj mowa, czyli że Polsce zostaną wstrzymane fundusze w kwocie 75 mld euro dotacji na lata 2021-2027 oraz 16 programów regionalnych w sumie na 31 mld euro, to oczekujemy od polskiego rządu działań symetrycznych, tzn. dość płaszczenia się przed Brukselą, dość tych cichych, zakulisowych porozumień, dość gestów w stylu ministra Budy, który naciskał na samorządy, żeby wycofywały się ze swoich prorodzinnych deklaracji i ulegały naciskom mediów lewicowych i organizacji LGBT. Czas wstrzymać wypłatę składki unijnej. Jeżeli oni nam obcinają fundusze bez żadnych zasad, bez żadnych umów, bez żadnej przewidywalności, to trzeba zrobić dokładnie to samo – powiedział Bosak.

Poseł Konfederacji podkreślił, że „nie możemy dłużej tolerować takiego traktowania państwa polskiego”. – Albo na coś się umówiliśmy i obie strony przestrzegają zasad, albo obie strony wymyślają sobie na bieżąco nowe preteksty i wówczas należy zachować się symetrycznie. Albo eurokraci pójdą po rozum do głowy i zaczną normalnie Polsce środki wypłacać, albo należy wstrzymać nie tylko zapłatę składki unijnej, ale także wycofać się z systemu ETS (opłaty za emisję CO2 – przyp. red.) i nie wprowadzać nowych unijnych podatków oraz eurozadłużenia – zaapelował.

Bosak przypomniał, że Konfederacja jest jedyną siłą w polskiej polityce, która nie działa pod dyktando eurokratów. – Konfederacja jest jedyną siłą, która upomina się o honor państwa polskiego i o godność naszego społeczeństwa, które nie może być popychadłem w rękach dyrektorów, czy nawet szeregowych urzędników Komisji Europejskiej. Dość tego! – oświadczył.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/YouTube, rp.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Moralni zwycięzcy zrobieni w trąbę

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Irosław mówi

  Na te zakłamane mordy nie da się patrzeć, oszuści!!!

 2. Pawel mówi

  Ty wstrzym ryj Bosak piesku Wall Street

 3. Jozef mówi

  Oszuści.. konferderacja — mlode pacholki zydowskie… wszyscy won!! Bosaczek -do maski mozna sie przyzwyczaic… ZDRAJCY wrogowie Polski!
  Jedyny —Posel Braun moze dolaczyc do POLAKOW KAMRATOW bo Posel Braun bronil Polakow nie wlozyl maski klamstwa… plan-demi !!

 4. Maksymilian mówi

  PiS się boi wstrzymać składkę, żeby Polski z Unii nie wypierdolili. Po cichu liczą na to, że wcześniej czy później jakos się dogadają. I to okradanie Polski z funduszy zaczęło się praktycznie od szeryfa z Krakowa, Zbyszka Ziobry, który mści się za ojca. Podobno lekarze mu zrobili eutanazje. Ziobro zdradził polską rację stanu nie stosując się do unijnego prawa w imię prywatnej wojny w imię ojca. To się w głowie nie mieści. Ale to jest głównie wina kurdupla z Żoliboża…

 5. AntyPO✡PiS mówi

  Jedyna nadzieja Polski to KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość!

  PiS, PO,PSL i Lewica to żydokomuna oraz postkomunistyczne lewactwo z „Magdalenki”, czyli od tow.Kiszczaka

 6. Hammurabi mówi

  Poczytałem sobie te pierwsze, jakże merytoryczne „komentarze”…
  Stwierdzam, że faktycznie kiedy Pan Bóg chce mieć głupca to człowiekowi rozum odbiera. Potem to już leci z górki.
  Kłóćcie się. Wymyślajcie sobie. Poniżajcie i obrażajcie jedni drugich ku uciesze wrogów.
  Faktycznie polskiego kotła w piekle diabli wcale pilnować nie muszą, bo polscy potępieńcy sami pod kocioł drew dokładają i pilnują, by któryś się nie wynurzył.

 7. anonim mówi

  To było do przewidzenia, nie rzadzi naczelny folksdojcz Herr Tfusk i pruscy klakierzy, mitteleuropa nie działa, szparagi nie ma kto zbierać, dupy starym helmutom podcierac. W sumie prusacy nie powinni sie wkurzac maja polski wegiel za 100 ojro za tone, kiedy my Polacy musimy placic 4 razy wiecej i to w sklepie PGG, a ten z portow to nawet 8 razy wiecej.

 8. alojz mówi

  Zamiast pisać po próżnicy zastosujcie bojkot niemieckich towarów, sklepów i przedsiębiorstw. Każdy wie które sieci handlowe są niemieckie i który bank niemiecki jest. Nie chodź tam, nie kupuj nie korzystaj, zmień operatora, namów innych. A teraz do roboty.

 9. Rafał mówi

  Irosław, Paweł, Józef….. Ile wam płaci stary pedryl z Zoliborza za plucie na Konfederację????

 10. Ewa-Maria mówi

  Poseł Bosak to mądry człowiek. Na jego partie oddam głos i usilnie będę namawiała innych. To są prawdziwi patrioci, którym dobro Polski jest priorytetem. Nie ma już polskiego rządu a jest ukraiński . Wstyd mi jest że premier polski tak poniża moją Ojczyznę żebrząc o pieniądze, które i tak nie dostanie. Ale jak wspomniałam nie jest on już polskim premierem. Prostym wyjściem byłoby wstrzymanie haraczu na eurokołchoz a wówczas rachunki by się wyrównały. PiS i tak nie ma szans na następną kadencje rządów. To za sprawą polityki prowadzonej przez Morawieckiego. Jeżeli Morawiecki pozostanie na stanowisku premiera to mają pozamiatane. Kiedyś uważałam Kaczyńskiego za mądrego polityka ale można zauważyć że niewiele ma już do powiedzenia . Decydujący glos ma Morawiecki. Być może że Morawiecki ma jakieś haki na Kaczyńskiego
  a ten go trzyma na stanowisku premiera. Nijak inaczej. Może się mylę ale tak to zauważam.

 11. W K mówi

  @Ewa-Maria Niestety, okazało się, że większość Jedynek Konfederacji to żebracy systemu. Ich pan mówi szmata na twarz, a oni pytają, na jak długo. Ich pan każe zakrzepcie się itp., a oni pytają ile razy. Co pilniejsi słudzy obcego pana, nawet chcieli swoją gorliwość delegować na innych ludzi. Natomiast, w Konfederacji mają być wybory i jeśli w miejsce 10 Jedynek wybiorą ludzi z charakterem, wtedy ci nowi może nie będą żebrakami systemu. Nadchodzą czasy, w których, dla odmiany, ludziom bez charakteru będzie ciężko żyć.

 12. gnago mówi

  każdy komisarz ma swoje grzeszki szantaż od wieków stosowany jest w polityce. Może zamiast fiku miku w burdeliku, gdzie uczęszczają,obszerne i wyrafinowane mordobicie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.