Konfederacja nie przyznaje się do hasła „To nie nasza wojna” [TYLKO U NAS]

konwencja wyborcza Konfederacji/ fot. screen
33

„Niech wasza mowa będzie po prostu : Tak – tak, nie – nie” – takim cytatem z Ewangelii według świętego Mateusza zakończyła się korespondencja naszej redakcji z Konfederacją. Partia ta okłamała portal Wprawo.pl w kwestii ustosunkowania się do pytań poruszających kwestię swojego stanowiska wobec problemu ukrainizacji Polski czy też prób wciągania naszego kraju do wojny ukraińsko-rosyjskiej. Przedstawiamy całość materiału.

Przypomnijmy, na początku lutego postanowiliśmy zapytać partię Konfederacja, jakie stanowisko przejawia to ugrupowanie wobec akcji „Stop ukrainizacji Polski” posła Grzegorza Brauna. Zapytaliśmy również o stosunek Konfederacji do hasła „to nie nasza wojna” oraz o kilka innych tematów. Partia Konfederacja otrzymała zestaw pytań na podaną na swojej stronie skrzynkę mailową [email protected]. Zrzut ekranu poniżej:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czytaj dalej pod screenem 

W korespondencji z biurem prasowym Konfederacji uzyskaliśmy zapewnienie, że partia odpowie na nasze pytania w określonym terminie. Redakcji portalu zależało na odpowiedziach tym bardziej, że kwestie ukrainizacji Polski oraz prób wciągania jej w wojnę, są istotne zarówno dla Czytelników naszego portalu, jak i szerokiego grona wyborców. Obowiązkiem mediów jest rzetelnie informować o stanie faktycznym, dociekając do prawdy przy dochowaniu należytej staranności. Korespondencja była prowadzona z biurem prasowym Konfederacji nie tylko mailowo, ale także przez SMS-y, adres i numer zostały zaczerpnięte ze strony internetowej partii. Korespondencję przedstawiamy poniżej:

Czytaj dalej po screenem korespondencji

Wbrew uzyskanym zapewnieniom nasz portal nie uzyskał jednak w obiecanym terminie odpowiedzi na pytania i został przez Konfederację oszukany. Jak widać, zarówno adres mailowy jak i numer telefonu podawane na stronie partii były obsługiwane. Zastrzegliśmy jednocześnie, że brak odpowiedzi będzie zgodnie z naszą najlepszą wiedzą i wolą interpretowany jako nieskorzystanie z okazji, by jednoznacznie i bez żadnych wątpliwości opowiedzieć się za hasłami „To nie nasza wojna” oraz „Stop ukrainizacji Polski”. Okazją po temu była bowiem możliwość udzielenia naszemu portalowi odpowiedzi – zgodnie z własnymi obietnicami Konfederacji, których ostatecznie nie spełniono. Biuro prasowe Konfederacji nie wniosło zastrzeżeń do takiej interpretacji zlekceważenia naszego portalu, jego Czytelników oraz wyborców. Tę postawę uznaliśmy za niechęć do opowiedzenia się za hasłami, o które pytaliśmy.

Korespondencję zakończyliśmy cytatem z Ewangelii według świętego Mateusza „Niech wasza mowa będzie po prostu : Tak – tak, nie – nie”, wskazując iż nie dostrzegliśmy oczekiwanej jednoznaczności od Konfederacji w kluczowych i coraz bardziej palących kwestiach.

Wiadomość na skrzynkę mailową Konfederacji została wysłana 6 lutego 2023 roku (poniedziałek). Oto treść wiadomości, której screen przedstawiliśmy na początku artykułu:

Szanowni Państwo,

jako portal Wprawo.pl przygotowujemy dla naszych Czytelników materiał dotyczący stanowiska Państwa partii w kwestii ukrainizacji Polski oraz stosunku do możliwych prób wciągania Rzeczypospolitej w konflikt zbrojny Ukrainy z Federacją Rosyjską. W związku z powyższym uprzejmie prosimy o odpowiedź na poniższe pytania oraz o możliwie jednoznaczne i niepozostawiające pola do nadinterpretacji ustosunkowanie się do wymienionych poniżej zagadnień:

1. Czy według partii Konfederacja Wolność i Niepodległość (dalej: Konfederacja) ukrainizacja Polski ma miejsce czy też nie ma?

2. Czy zgadzają się Państwo ze stanowiskiem posła Grzegorza Brauna, iż należy przeciwdziałać ukrainizacji Polski?

3. Czy partia Konfederacja zamierza przyłączyć się do akcji „Stop ukrainizacji Polski” posła Grzegorza Brauna, jak i poprzeć ją oficjalnie?

4. Jakie możliwe formy poparcia i zaangażowania Konfederacji w akcję „stop ukrainizacji Polski” Państwo przewidują?

5. Państwa polityk dr Sławomir Mentzen stwierdził, że „bardziej spodziewa się polonizacji Ukraińców, niż ukrainizacji Polski” [1]. Czy znają Państwo przykłady polonizacji Ukraińców w ostatnich latach i są w stanie je wymienić? Jakimi przykładami dr Sławomir Mentzen popiera tezę o spodziewanej polonizacji Ukraińców i jak liczne przypadki polonizacji Ukraińców w ostatnich latach są mu znane?

6. Poseł Krzysztof Bosak wziął udział w manifestacji „Stop ukrainizacji Polski” 24 września 2022 roku w Warszawie [2], z kolei w audycji „Express Biedrzyckiej” stwierdził, że ma on do tego („Stop ukrainizacji Polski”) hasła dystans, określając je mianem „skrajności” [3]. Jakie jest aktualne stanowisko posła Bosaka i pod wpływem jakich czynników zmienił on zdanie na temat wzmiankowanego hasła?

7. Poseł Robert Winnicki powiedział 1 października 2022 roku w wywiadzie dla kanału „Sommer” na YouTube: „Ja mam problem z samym terminem ‘ukrainizacja’, bo to się trochę kojarzy z germanizacją i z rusyfikacją, które były działaniami państw zaborczych” [4]. Tymczasem, w 2018 roku poseł Winnicki mówił publicznie podczas kampanii wyborczej do samorządów: „stop ukrainizacji polskich miast” [5]. Pod wpływem jakich czynników poseł Winnicki zmienił zdanie na temat terminu „ukrainizacja” i kiedy ta zmiana nastąpiła?

8. Czy partia Konfederacja uważa, że aktualna wojna na Ukrainie to nasza wojna czy też nie nasza wojna

9. Czy partia Konfederacja popiera postulat dr. Leszka Sykulskiego, że wojna na Ukrainie to nie nasza wojna czy też nie popiera tegoż postulatu dr. Leszka Sykulskiego?

10. Czy poseł Robert Winnicki potwierdza, iż w listopadzie 2016 roku spotkał się w warszawskim Hotelu Regent z obywatelem Rosji Jurijem Bondarenką, ówczesnym szefem Rosyjsko-Polskiego Centrum Dialogu i Porozumienia oraz że wówczas przyjął od niego upominek w postaci kolekcjonerskich figurek żołnierzy z czasów napoleońskich? Czy poseł Winnicki potwierdza również czy też zaprzecza, iż jeszcze w zeszłej kadencji Sejmu nosił się z zamiarem powołania polsko-rosyjskiej grupy parlamentarnej? Czy wspomniane informacje są prawdziwe czy nieprawdziwe? Potwierdza je bowiem drugi z niżej podpisanych pod pytaniami do Państwa partii.
Prosimy o ustosunkowanie się do powyższych pytań w przeciągu jednego tygodnia bądź poinformowanie drogą mailową redakcji portalu Wprawo.pl, gdyby na odpowiedzi trzeba było czekać dłużej.

Dla klarowności uprzejmie zaznaczamy, że zwracamy się z prośbą o stanowisko partii Konfederacja Wolność i Niepodległość, a nie poszczególnych partii współtworzących to środowisko polityczne.

Z szacunkiem

[1] Mentzen o manifestacjach „Stop ukrainizacji Polski”: Raczej bym się na nich nie znalazł [VIDEO], [w:] https://nczas.com/2022/10/20/mentzen-o-manifestacjach-stop-ukrainizacji-polski-raczej-bym-sie-na-nich-nie-znalazl-video/, 5.02.2023

[2] Krzysztof Bosak: Nasze postulaty to WIĘKSZOŚCIOWE spojrzenie, ono jest OCENZUROWANE w mediach!, [w:] https://www.youtube.com/watch?v=L-w-YGN2iWM, 5.02.2023

[3] Uchodźcy i imigranci z Ukrainy. Bosak: TO jest ukrywane przed polskim społeczeństwem [VIDEO], [w:] https://nczas.com/2022/11/15/uchodzcy-i-imigranci-z-ukrainy-bosak-to-jest-ukrywane-przed-polskim-spoleczenstwem-video/, 5.02.2023

[4] Winnicki: Rekordowa inflacja i lewicowe antywartości!, [w:] https://www.youtube.com/watch?v=VRdOjzv2Tas&t=892s, 5.02.2022

[5] Ruch Narodowy przedstawia program na wybory samorządowe. “Stop ukrainizacji polskich miast”, [w:] https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-09-01/sila-polskosci-haslem-ruchu-narodowego-w-wyborach-samorzadowych/, 5.02.2023

Jak widać, swoje pytania wzbogaciliśmy o źródła, którymi były zarejestrowane w internecie wypowiedzi samych polityków Konfederacji. Wypowiedzi te często są ze sobą wewnętrznie sprzeczne, nawet jeśli wygłaszał je na przestrzeni krótkiego czasu ten sam polityk Konfederacji.

Osobny komentarz w formie subiektywnego tekstu publicystycznego ukaże się wkrótce na naszym portalu.

Zobacz także:

Dr Leszek Sykulski o pracy w komisji weryfikacyjnej ds. WSI [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Быдлошевский Л.З. mówi

  To jak powiem że jestem za Rosja i przeciw Banderolandii to mnie zamkną chociaż 3 000 000 członków PZPR było a ze świnska rodzina to było nawet i 15 000 000 sztuk ? Dzieci głupie mówią że mnie zamkną. A dzieci głupie bo syn mgr inz. jest a córka medycynę studiuje. I mówią że mnie zamkną na 100 % jak będę tak mówił jak mówię…
  Albo 50 000 Banderowcow w Rzeszowie mnie zarznie w końcu ? Nawet lepiej chyba będzie, prawda ? –

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 2. wojtek mówi

  Konfederacją chyba zawładnęła sztuczna inteligencja.

 3. W K mówi

  Za to Polacy świadomi zła wojny mówią jasno #ToNieNaszaWojna i dodają #PolskaAntybanderowska.

 4. Szczepan mówi

  Czy nie ustalic także które z partii, SLD,PSL,PO najbardziej dbały o dobro Polski i Polaków?? Od 1990r. wyprzedając polskie wielkie firmy i przedsiebiorstwa?

 5. Быдлошевский Л.З. mówi

  1938 agent KGB Sudoplatow zabił bomba w Amsterdamie Konowalca a w 1940 agent KGB zabił w Meksyku Lwa Trockiego a w 1957 agent KGB zabił w Monachium profesora Lwa Rebeta a ten sam agent KGB Staszynski zabił 1959 Bandere Stiepana w Monachium gdzie w 1985 byłem miód i wino piłem…Bandera był w więzieniu w Polsce od 1935 roku za zabicie ministra Pierackiego a później dosięgnęła go ręką sprawiedliwości ludowej towarzysza Stalina jak pozostałych Banderowcow z wyjątkiem Trockiego który był Żydem jak Zielenskij nota bene, prawda ? –

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 6. George mówi

  Faktycznie trudno nie zauważyć, że z Konfederacją dzieje się coś niedobrego. Nie wiem jaki cel ma Mentzen, ale może okazać się, że finałem jego starań i wysiłków będzie zaoranie Konfederacji. Może pragnie wstąpić w szeregi PiS? Gdyby mu tylko zaoferowali stanowisko np. min. Finansów, to można żywić obawy, że by się “załamał”. Dojdzie do tego, że nie będę miał na kogo głosować w nadchodzących wyborach, bo przecież nie oddam głosu na partię, o mętnym i niejasnym stanowisku w kluczowych dla mnie sprawach.

 7. Jozef mówi

  Konfederacja to bekarty 7ydowskie………. z wyjatkiem Posla Braun!

 8. Быдлошевский Л.З. mówi

  Zgadza się. On jest bękartem niemieckim czyli Brązowy jak mawiali starzy Niemcy….Tatuś i mamusia to jakiej nacji są ? Nie wiedzą ? Ale dobrze gada więc nalać mu trzeba …-

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 9. Mirosław mówi

  Muszę się zgodzić z przedmówcami,że z Konfederacją dzieje się coś dziwnego.Ta mała partyjka przed zbliżającymi się wyborami zamiast opowiedzieć się po białej albo czrnej stronie stara się być szara ,czyli staje w rozkroku.To świadczy, że najważniejszy jest dostęp do żłobu. W obecnej sytuacji Polska nie może sobie pozwolić na powierzenie władzy ludziom,którzy na pierwszym miejscu stawiają własny interes. JEST JEDNAK NADZIEJA to nowa formacja POLSKA JEST JEDNA /PJJ/ z Rafałem Piechem,który dla mnie jest człowiekiem wiarygodnym. Więc mam na kogo głosować !

 10. Быдлошевский Л.З. mówi

  To TV kolega musi mieć a ja nie mam 25 lat fizycznie i nie wiem kto to zacz ten jegomość ….Radia też dobre 30 lat nie mam i jak tu żyć ? –

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 11. Wladca mówi

  Jedynym oryginalnym poslem w Konfie jest Grzegorz Braun.Reszta to jadacy na stopniach,trzymajacy sie tramwaja…
  Nigdy nie glosujcie na takich cieplych frajerow.
  Mentzena mi zal,bo zdolny jest,ale niektore kurwy w burdelu tez sa inteligentne i zdolne…

 12. H mówi

  KONFEDERAJA TO NASTEPNE POKOLENIE KACIASTOSZOLOWYCH ZYDOW SZYKOWANE DO KORYTA W POLIN !!!!😀😁😃

 13. Buran mówi

  Wygląda na to, że Konfederacja przyssała się do koryta i wije się jak żmija aby nie dać powodu do odcięcia jej od korytowych konfitur.
  Na jej tle wyróżnia się tylko Pan Poseł Grzegorz Braun swoją bezkompromisową postawą i poświęceniem w pełnieniu funkcji posła w tej stajni Augiasza jaką jest sejm.

 14. Andrzej mówi

  Tylko Grzegorz Braun ze swoją partia juz został z całej Konfederacji ,nigdy nie zmienia zdania ,ścierki nigdy nie założył ,opowiada sie przeciwko ukrainizacji Polski i mówi otwarcie ze to nie jest nasza wojna ,wybór oczywisty .

 15. Demokryta mówi

  Ludzkość zrobiła wielki błąd pozwalając jednostkom nadmiernie się wzbogacić! Dlatego są w stanie przekupić każdego. No i mamy lekarzy naganiaczy do szczypawek, posłów do tworzenia ustaw szkodliwych ludziom itd.

 16. H mówi

  WIERZYSZ ZYDOWI ????? HAHAHAHA NAIWNIACY 30 LAT SIE NIC NIE NAUCZYLI !!

 17. Tomasz mówi

  Poza posłem Braunem, tam chyba nikt pod tymi hasłami się nie podpisze. Wybory coraz bliżej i okaże się, że nie będzie na kogo głosować.

 18. Быдлошевский Л.З. mówi

  To gdzie są 3 000 000 członków PZPR a ze świńskimi rodzinami to i 15 000 000 w 1990 roku i nikt nie powie że Rosja jest wielka tylko że jest wielce odważny przeciwko ukrainizacji i nie nasza wojna …a ZSRR bylo wpisane do 1990 roku w Konstytucję, prawda ? Zapytajcie Jaruzelskiego i Hermaszewskiego do jaj im zwisaly medale i Ordery Lenina a tu cisza sza, prawda ? To gdzie na miłość boską 20 000 000 się podziało? Wszyscy za Banderowcami są za tymi 6 000 000 osób ? Ja jeden jestem za Rosja i pewnie mnie niedługo dopadną Banderowcy i skończę jak w Hucie Pieniackiej….-

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 19. antyPoPis mówi

  To dobrze, że jesteś za Rosja ,a nie za Związkiem Sowieckim….to chyba już inne kraje

 20. Negro mówi

  Po prostu to rok wyborczy i Konfa chce przyciągnąć nowy elektorat lub w ogóle nie stracić dotychczasowego.
  Stąd to chowanie Korwina, Brauna, wyrzekanie się swoich dotychczasowych poglądów, które mogłyby spowodować odpływ wyborców.
  Chyba że rzeczywiście coś jest na rzeczy i Mentzen to koń trojański niczym Bąkiewicz.

 21. Historyk mówi

  To są chorągiewki. Gdyby sytuacja się zmieniła, to ci “ludzie ” poprą każdego, kto obieca im konfitury. Pan Jezus powiedział ” Po czynach ich poznacie” I tego należy się trzymać. I nie ważne, czy ktoś jest Rosjaninem, Niemcem, czy Ukraińcem. Ważne są jego czyny.
  A tylko Grzegorz Braun nie dał się złamać. Reszta, to ciepłe kluchy.

 22. Marianna mówi

  Ostatnim razem głosowałam na Konfederację, razem z rodziną. Oprócz Brauna to jest już inna Konfederacja, mówi głosem zbliżonym do innych partii telewizyjnych. Już nie będziemy na nich głosować.

 23. Franciszek mówi

  Boją się. TV ich zajedzie a wystarczyło nie tylko prężyć muskuły na youtube tylko wyjść do ludzi. U mnie pracy nikt nie zna ludzi z konfederacji.

 24. Быдлошевский Л.З. mówi

  To Marianna ma telewizor ? I co Mariannie mówią co ma zrobić teraz i zawsze ? Ja 25 lat nie mam telewizora i radioodbiornika i żyje jako tako a Marianna nie bo musi patrzeć jak zombi, prawda ? Zaszczepiona też byłaś bo była Pandemia a teraz nie ma i jesteś zdrowa chociaż śmiertelność wynosi + 36 % ale o tym nie wolno mówić, prawda ? –

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 25. adam mówi

  Konfederacja poza posłem Braunem jest taka nijaka. Szkoda na nich głosowac. Oni sami nie wiedza po której stronie stanac. Juz mysla aby w razie czego przykleic sie do pisu który jakos stołki podzieli.

 26. Adam mówi

  konfederacja powoli przyjmuje kierunek popis, po dostaniu się do koryta odkryje swoje oblicze

 27. Konrad mówi

  Typowi Polacy. Konfederacja jako jedyna nie głosowała za podwyżkami podatków, nie poparła ustaw plandemicznych, opowiada się za gotówką ale to wszystko ch… bo nie są dość wyraziści i nie meldują zwarcia i gotowości na każde wezwanie. Rozumiem też że tu same zamożne osoby się wypowiadają co nie ważne kto i jak rządzi to nie narzekają na status materialny.

 28. ad mówi

  UWAGA Rafał Piech popierał noszenie masek i politykę rządu w kwestiach plandemicznych wystarczy obejrzeć interwencję Czujnego w Urzędzie Miejskim w Siemianowicach Śląskich, współpracował też z posłanką z pis Siarkowską

 29. Boł mówi

  Mam takie samo wrażenie, że nie będzie na kogo głosować – NIE MOŻEMY CIĄGLE GŁOSOWAĆ NA MNIEJSZE ZŁO, BO TAK ROBIMY OD PONAD 30 LAT I CIĄGLE SIEDZIMY W SZAMBIE

 30. Anty mówi

  Jedyna narodowa siła której obawia się system Międzynarodowego Żyda to Rodacy Kamraci a nie żadne Maciaki, PJJ, Fronty czy Bustowskie. Zdajcie sobie z tego czytający i komentujący sprawę.

 31. Staszek mówi

  A miałem głosować na Konfederację zamiast jak dotychczas na PIS. Jak Konfederacja ma problemy teraz z określeniem swego stanowiska w sprawie ukranizacji Polski to mało co różni się od pozostałych partii.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.