Dr Leszek Sykulski o pracy w komisji weryfikacyjnej ds. WSI [WIDEO]

Jacek Międlar i Leszek Sykulski / Fot. wPrawo.pl
12

W sobotę (24.02.2023 r.) w Opolu odbyła się konferencja pt. „Inwazja Rosji na Ukrainę w roku 2022. Przyczyny, przebieg i skutki”. Prelekcje wygłosili: dr Lucyna Kulińska, dr Michał Siudak i dr Leszek Sykulski.

Z dr. Sykulskim wywiad przeprowadził red. naczelny wPrawo.pl Jacek Międlar. W wywiadzie Sykulski odniósł się do zarzutów dotyczących jego pracy w ramach komisji weryfikacyjnej ds. WSI (por. artykuł portalu Interia.pl) oraz startu z list Nowoczesnej. Sykulski został także zapytany o przyszłość kierowanego przez niego Polskiego Ruchu Antywojennego, a także dalsze losy wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: Bajka o siłach światła i siłach ciemności

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. anonim mówi

  Dr L. Sukulski człowiek z wielką klasą wypowiadajacy swoje myśli konstruktywnie, rzeczowo i logicznie na pohybel politycznym ujadaczom z prawa i lewa.

 2. W K mówi

  Bez warunków wstępnych popieram tych, którzy nie są prowodyrami wojennymi, bo sprawa jest 0 / 1, albo w Polsce będzie wojna, albo nie.

 3. Mieczyslaw mówi

  Pozdrawiam pana Jacka i jego goscia

 4. Arrax mówi

  Dlaczego uzdolniony nauczyciel akademicki wysoko oceniany przez studentów postanowił porzucić działalność naukowo-dydaktyczną na rzecz działalności społeczno-politycznej? I to w momencie zbiegającym się w czasie z antywojennymi protestami w Berlinie? Czyżby Putin zaczął wygrywać? W tym momencie przystąpienie Ukrainy do rozmów pokojowych skończy się utratą przez nich 20 procent kraju na rzecz mongolskiej hordy z Kremla.

 5. Быдлошевский Л.З. mówi

  …mongolska horda z Kremla…- przecież alfabet i bukwy mają słowiańskie i nawet w cerkwi prawosławnej mówią językiem staro-cerkiewno-slowianskim a są horda mongolskimi…Cuda i dziwy… – ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 6. Hanna mówi

  Świetny wywiad! Dziękuję panie Redaktorze za pytania umożliwiające panu dr. Sykulskiemu odkłamanie fałszywych informacji rozpowszechnianych we wszystkich mediach głównego nurtu, bezczelnie szkalujących sylwetkę szlachetnego i prawego Polaka jakim jest pan dr Leszek Sykulski! Takich ludzi nam potrzeba, aby zarządzali naszym państwem!

 7. Jozef mówi

  Szkoda ze ani slowa o wielkim Polaku Wojciechu Olszanskim NIEWINNYM wiezionym juz 4 miesiace!!!!
  RODACY KAMRACI to silny I wielki ruch w kraju i na swiecie! Polacy laczmy sie w walce o wyzwolenie Polski!

  „Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym polkim braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny” Prymas Stefan Wyszynskki 1976 r.

 8. mario mówi

  Banderowskie ścierwo WON z Polski!!!!Poparcie dla Pana Leszka!!!!!

 9. verizanus mówi

  Jedno jest pewne. WSI (którego co prawda już nie ma, bo członkowie tych służb zapadli się pod ziemię) ma do dr Sykulskiego chyba jeszcze większe zaufanie niż Kiszczak do Wałęsy (co nie koniecznie musi być czymś złym) 😉

 10. Ewa mówi

  P. Sykulski opowiadal tez o wielu swoich szkoleniach u imperialisty I Polakozercy Dugina w Moskwie? O tym jak w swoich pelnych manipulacji vlogach podlizujac sie prawicy ( o Konecznym na przyklad) wychwalal jednoczesnie marksistow Spenglera, czy Moczulskiego? . Przykro mi, ale uwazalam pana Miedlara za bystrzejszego, Sykulski to manipulant udaje eksperta od wszystkiego I szybko to mozna zobaczyc (szybciej nawet niz u langusty) , NIE trzeba byc panem Targalskim. Emocje pana gubia, panie Jacku, niech pan NIE da sie zwiesc szkolonym w Moskwie I w Nowoczesnej, nie warto, Bo wciaz uwazam pana za patriote I dobrego Polaka. A Sykulski od poczatku szykowal sie do POlityki, nikt go NIE zwolnil, zreszta wychowali go I 'wyksztalcili ” marksisci z czestochowskich czerwonych uczelni

 11. finka mówi

  Pełne poparcie dla hasła „to nie nasza wojna” i NIE dla wciągania Polski do wojny przez miejscowych podżegaczy wojennych. Natomiast więcej spraw z przeszłości dr Sykulskiego wymaga wyjaśnień, jego publikacja w Geopolityce, zeszyt nr 12 z marca 2012 i wielki tekst o zaletach federalizacji UE i konieczności rządu światowego. Ma prawo zmienić zdanie sprzed 10 lat ale niech się wytłumaczy, czy to były poglądy młodego jeszcze nie ukształtowanego politycznie człowieka czy dalej tak myśli.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.