Konfederacja i PSL zgłaszają wspólnego kandydata na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich [WIDEO]

Robert Gwiazdowski na konferencji ws. kandydatury na stanowisko RPO/ fot. Twitter
28

We wtorek (29.12.2020) Konfederacja i Polskie Stronnictwo Ludowe zgłosiły wspólnego kandydata obu ugrupowań na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest nim prof. Robert Gwiazdowski, dr hab. nauk prawnych, ekspert podatkowy Centrum im. Adama Smitha i wykładowca Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

– Rolą Rzecznika Praw Obywatelskich nie jest realizacja agendy politycznej tego, czy innego ugrupowania. Jego rolą jest ochrona obywateli przed nadużyciami władzy, niezależnie od tego, które ugrupowanie aktualnie rządzi – powiedział poseł Jakub Kulesza podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kulesza wyjaśnił jak doszło do zaskakującego porozumienia Konfederacji i PSL w kwestii wystawienia wspólnego kandydata. Inicjatorem była Konfederacja, a Janusz Korwin-Mikke przedstawił Władysławowi Kosiniakowi -Kamyszowi propozycję jeszcze w sierpniu. Z kolei Dobromir Sośnierz zwrócił się do Gwiazdowskiego wskazując, że jako Konfederacja widzieliby go w tej trudnej roli.

– Niezależnie od naszej wizji personalnej, odpowiedź ze strony klubu Koalicji Polskiej zawierała się w postaci kandydatury prof. Roberta Gwiazdowskiego. Mówię o tej kuchni politycznej dlatego, że nie ma lepszej rekomendacji niezależności danego kandydata, jaką środowiska polityczne mogą dać, niż to, że dwa tak różne od siebie środowiska, jakimi są Konfederacja i Koalicja Polska, niezależnie od siebie zaproponowały tę sama osobę na funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich – powiedział Kulesza.

– Wiele rzeczy można o mnie powiedzieć, ale nie to, że jestem konformistyczny, tchórzliwy i że będę bał się bronić praw wszystkich obywateli – oświadczył Gwiazdowski. Zaproponował też przeprowadzenie publicznej debaty kandydatów na stanowisko RPO oraz zapewnił, że jest otwarty na spotkania z innymi klubami parlamentarnymi.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Prymitywna propaganda „Gazety Polskiej”: Jeśli masz obawy co do szczepionki, jesteś agenturą i „sowiecką bladzią”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AntyPO✡PiS mówi

  Brawo polscy patrioci z prawdziwej pro polskiej i antykomunistycznej prawicy – Konfederacji! 👍

  Precz z koszerno-lewackim PO🔯PiS-em! 👎

 2. AntyPO✡PiS mówi

  Brawo polscy patrioci z prawdziwej pro polskiej i antykomunistycznej prawicy – Konfederacji!

  Precz z koszerno-lewackim POPiS-em!

  1. hi-fi mówi

   z postkomuna z PSL,partia obrotowych,czytelniku szechter jude zeitung,.pod reke,szmaciarze,tfuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 3. hi-fi mówi

  ideowa prawica za szmaciarzami z psl-u. ha ha ha ha tfuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
  prawdziwi Polacy,patrioci,katolicy-brawo!!!! no brawoooooo.
  4,5 % w sadazach to dla was wyrok. szmaciarze.
  sierpem i mlotem koszerna z kondonpederastii holote!!!

  1. AntyPO✡PiS mówi

   Spadaj obrzezany SB-ku do kraju pochodzenia swoich rodziców, czyli do Izraela i postsowieckiej Rosji. Tam docenią twój ANTYPOLONIZM i nienawiść do polskich Katolików, który wyssałeś już z mlekiem matki komunistki-żydówki.

  2. hi-fi mówi

   tak,tacy katolicy jak walesa,jajko,to cuvwy. wiedziales o tym?

 4. hi-fi mówi

  Gdzie byłeś panie Gwiazdowski gdy za rządów Tuska i PSL-u i jego bandy mafie paliwowe vatowskie reprywatyzacyjne i hazardowe okradały Polaków na setki miliardów złotych ? Dlaczego wtedy siedziałeś cicho.
  A dzis to kandydat kondonpederastii i PSL na RPO!!!
  macie ideowa prawice,ramie w ramie z banda zlodziei z PSL.tfuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 5. hi-fi mówi

  Wydmuchali Kukiza pod krzaczkiem, a teraz gamoni z konfederacji. Można mieć różne zdanie o gumofilcach, ale ogiery z nich są mocne.
  a ideowej prawicy HANBA. tacy sami zlodzieje jak pzpr-pis-po-psl-sld. tfuuuuuuuuuuuuu

 6. hi-fi mówi

  Korwin-Mikke: Rostowski nas okradł. Trafi do kryminału. ha ha ha ha ha ha ty zydzie z ZMS-u zyda z PO chcesz karac? ha ha ha

  Ludzie mają dosyć tej „bandy czworga”, która rządzi Polską od 20 lat i ją rozkrada – przekonuje Korwin-Mikke oceniając obecną sytuację w Polsce. – Kradną w sposób nieprawdopodobny. 80 proc. tych ludzi trafi do kryminału, np. ludzie odpowiedzialni za malwersacje Funduszu Rezerwy Demograficznej, czyli minister finansów. Pan Rostowski – i nie tylko on – obrabował fundusz ściubolony latami na moment, który nastąpi za kilka lat, kiedy ilość emerytur będzie wyjątkowo duża, a będzie bardzo mało ludzi do pracy. Najpierw 7 mld, a teraz 4 mld zostały wyjęte z tego funduszu – wylicza Korwin-Mikke. Chodzi o 11,5 mld złotych, które w latach 2010-2011 ZUS przeznaczył z kasy FRD na wypłatę emerytur. – Powiedzmy jasno, to jest złodziejstwo – podsumowuje Korwin-Mikke.
  i w jaja zyd mikke cmoknal zyda rostowskiego. jak sie czujecie wydymani przez kondonpederastie? ha ha ha
  rycz mikke rycz,ha hab ha

 7. kici kici KOCUR mówi

  Prawdziwi Polacy, patrioci i katolicy ręka w rękę ze zorganizowaną grupą przestępczą lub jak ich nazwał kolega powyżej ze zwykłymi szmaciarzami. Brawo KONFEDERACJA !!! A potem panowie z KONFEDERACJI dziwicie się że wasza popularność i notowania w sondażach spadają na łeb na szyję. Więcej takich „genialnych” posunięć i na scenie politycznej nie będzie po was śladu. Miejmy nadzieję że nie pójdziecie wspólnie do wyborów za trzy lata.

 8. hi-fi mówi

  ha ha ha ha ale sie usmialem,juz Sommer zagaja,iz PSL to nie lewactwo. ha ha ha ha

 9. hi-fi mówi

  „Prezydentki, inspektorki, naczelniczki”. Kolejna odsłona rewolucji Rafała Trzaskowskiego-koalicjanta Kondonpederastii. glosowali nan niego.

 10. hi-fi mówi

  najciemniej pod latarnią. Wasz guru Korwin Mikke of 1957 f w ZMP, od 1962 r do 1982 r ( przez 20 lat) w przybudówce PZPR rzemieślników i twórców – w SD (Stronnictwo Demokratyczne) , które do spółki z PZPR rządziło na wszystkich szczeblach władzy od centralnej do lokalnej z PZPR razem z ZSLem, legitymizując i konserwując za stołki komunistyczny ład w Polsce. Niech Konfedrracja zajrzy do wikipedii i nie chowa głowy w piasek.

 11. Zbigniew mówi

  Balcerowicza zna Mikke Korwin.

  1. Zbigniew mówi

   Jeszcze Balcerowicza zna Korwin.

 12. AS mówi

  Przeczytałem kilka komentarzy i chcę Państwa zapytać: Czy naprawdę nie rozumiecie, że każda z partii jest koncesjonowana i działa w ścisłych ramach i na rzecz tych, którzy ją upoważnili do zawiązania się. Jeszcze raz: żadna z tych partyjek biorących udział w przedstawieniu, nie jest tym za co się podaje, ani tym jaką Wy Drodzy Państwo chcielibyście ja widzieć. Za to za każdą z nich w dalszej perspektywie stoi, no co stoi?????
  No, właśnie stoją PIENIĄDZE. Czyje to pieniądze? Kto je drukuje??????????????????

  Wyobraźmy sobie zatem, że w styczniu ma powstać nowa partia, taka bardzo, ale to bardzo anty ….. i skrajnie pro polska. Rozważamy 2 postacie.

  Pierwsza wersja koncesjonowana, powstaje, ma swoich nieskazitelnych liderów, z rodowodem, a jakże, mówi się o niej w tv i radiu, a nawet podaje wstępne szacunkowe notowania w sondażach. Jest bardzo anty i wielu z nas widzi w niej jedyna prawdziwą narodową szansę.

  Druga wersja: zawiązuje się potajemnie prawdziwa narodowa partia, niekoncesjonowana złożona z Polaków, bez koncesji udzielonej przez starszych i mądrzejszych. Partia początkowo ma 9 członków, w tym 3 w Zarządzie. Nikt o niej nie słyszy, no bo potajemna, ale co dziwnego 3 członków zarządu ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, z różnych przyczyn: jeden ma wypadek, drugi zaginął, trzeci dostał zawału lub zatoru płucnego. Reszta członków zauważywszy pewną prawidłowość, jak z filmu „Oszukać przeznaczenie” wycofuje się z nowej partii, o której niewielu cokolwiek słyszało. Resztki znikają z internetu. Było i nie ma.

  A na propolskim portalu trwają zażarte dyskusje, „kto z kim, dlaczego, kto ten Kwiatkowski czy Gwiazdowski, przecież muszą się ułożyć, aby coś ugrać, ty jesteś sbekiem, a ty oszołomem i ruska onucą”.

  Pomyślności w Nowym Roku !

  1. Zbigniew mówi

   Zapomniales jak zlikwidowano samoobrone – to nie byly trzy osoby chociaz scenariusz podobny.

  2. REN mówi

   To nie są zażarte dyskusje lecz odpór może trochę naiwnych patriotów łudzących się że Konfederacja pozostaje poza koncesją z parchatym trollami którzy tę koncensję jej zarzucają broniąc głównych partii koncesjonowanych POPiSSLDPSL niczym niepodległości. Nie ma to zresztą dużego znaczenia. Bo partie to tylko szyld. Ważniejsze jest że jest świadoma część Narodu która rośnie w siłę niezależnie od tego kto próbuje ją aktualnie zagospodarować. Parchaci i ich stronnictwa są i tak skończeni i nie zmieni to żadne parchate trollujące zero które skowyczy tu czy gdzie indziej.
   Polecam optymistyczny tekst na stronie expedyt.org „Great Reset – Trzeszczy i pęka?
   A może to tylko pierwsze rysy?”

 13. Zbigniew mówi

  „Nowa mutacja koronowirusa jest bardziej zlosliwa”- bedzie atakowac glownie politykow – jak widac po Korwinie juz jest w Polsce.

 14. Frank Drebin mówi

  Precz z antypolską KODfederastią!!

 15. Anton mówi

  Konfederacja bez Grzegorza Brauna -jest kolejnym członkiem do kopy z bandą czworga .

 16. Dzeta-Rho mówi

  Konfabulacja znowu pokazała, że jej jedynym celem było zagospodarowanie buntowniczego elektoratu. [z metra cięty] Gwiazdowski wystartował do PE krzyżując Konfederacji plan na przekroczenie progu, a Ona chce go teraz zrobić RPO! Warto też pamiętać, że chce On sprowadzać duże ilości migrantów – ale nie Polaków ze Wschodu. Gdzie są tu wartości narodowe?! Przecież to jest jakieś nieporozumienie.
  Kierownictwa Konfy oraz RN – są kunktatorskie i asekuranckie, elementy programowe i działania polityczne dobierając wedle sondaży popularności. Zdają się raczej aspirować do dołączenia do demoliberalnej [bananowo-kawiorowej] oligarchii, niż do odsunięcia jej od władzy. De facto nie chcą walczyć z PiS, mając nadzieję że zostaną jego koalicjantem. Tak mdła formuła polityczna nie jest w stanie pozyskać żadnych liczących się grup społecznych ani pionów administracji państwowej. Zamiast być awangardą Antysystemu – zdegradowali się do tituszek 7ydo-PiS-u. Marsze Niepodległości miały pewien wymiar anty-systemowy – dopóki rządziła PO. Wraz z przejęciem władzy przez PiS, natychmiast złagodziły ten wydźwięk, a ich organizatorzy zachęcali do głosowania na rządzącą quasi-neosanację (vide casus Andrzeja Dudy). Warto zauważyć, że PiS skutecznie „rozbroił” środowisko polityczne, które (w odróżnieniu od feministek i zwolenników aborcji) rzeczywiście mogłoby wypracować potencjał umożliwiający zakwestionowanie reżymu demoliberalnego i zbudować dla niego alternatywę.

 17. AS mówi

  Nie jest tak źle, jak myślałem.
  Jeszcze raz, pomyślności w Nowym Roku dla Państwa oraz Gospodarza portalu.

 18. O w morde mówi

  Konfederacja i psl…to jakas nowa odmiana covid

 19. Czytacz mówi

  Zobaczcie b. ciekawy i – mam nadzieję – skłaniający do przemyśleń artykuł o 'wykastrowaniu’ ruchu narodowego i prawicy w POJLIN przez trockizm pt.: „Polska bez Polski, czyli dwoje dzieci trockistowskiej wilczycy” [https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2019/06/03/polska-bez-polski-czyli-dwoje-dzieci-trockistowskiej-wilczycy/]

 20. Lech mówi

  Juz byli tacy co PSL dupe LIZALI NAZYWALI się Kukiz. Teraz też na K . A dwa Gwiazdowski jest za przyjmowaniem emigrantów tak apropo

 21. czarny mówi

  Gwiazdowski jest za imigracją 10 mln uchodźców do Polski. Taki to patriota.

 22. JanuszW mówi

  Brawo tzw. polska prawica Konfederacja łączy się z bolszewicko żydowskim PSL tak trzymać panowie patrioci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.