Konfederacja domaga się dymisji ministra Niedzielskiego oraz otwarcia szpitali i przychodni dla pacjentów niecovidowych [WIDEO]

Robert Winnicki/ fot. screen
6

W poniedziałek (14.12.2020), podczas konferencji prasowej w Sejmie, Konfederacja domagała się dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz otwarcia przychodni i szpitali dla pacjentów niecovidowych. – Chcemy mieć ministra zdrowia, który będzie się wsłuchiwał w głos lekarzy, i który będzie w stanie odpowiedzieć na systemowe problemy ochrony zdrowia, a nie tylko i wyłącznie zajmował się wybranym odcinkiem, czyli Covid-19 – powiedział poseł Robert Winnicki.

Winnicki podkreślił, że w Polsce śmiertelność nigdy nie była tak wysoka jak w ostatnich miesiącach, wyłączając okresy wojny. Wskazał, że jest to rezultat polityki rządu, w wyniku której Polacy zostali odcięci od opieki medycznej. – Trzeba przerwać tę spiralę śmierci, która dziś, na jesieni 2020 roku, zbiera żniwo złej polityki reagowania na Covid-19, już od wiosny aplikowanej nam w Polsce – powiedział.

ZOBACZ: Pacjenci odcięci od opieki medycznej! NFZ zaleca ograniczenie lub zawieszenie planowych zabiegów diagnostycznych i operacyjnych

Tomasz Grabarczyk przedstawił zatrważające dane. – Wg NFZ z przyczyn innych niż koronawirus w listopadzie 2020 zmarło 70% osób więcej niż w listopadzie 2019! Przyczyna? Ograniczona dostępność leczenia – tak mówią medycy. W okresie od marca do listopada 2020 odnotowano 0,5 mln mniej wizyt kardiologicznych niż w zeszłym roku. Przestała też działać kompleksowa opieka kardiologiczna, która zdaniem ekspertów obniżała śmiertelność nawet o 20% – wskazał Grabarczyk.

Włodzimierz Skalik, dyrektor biura poselskiego koła Konfederacji, podkreślił, że Konfederacja słucha opinii polskich lekarzy i naukowców, którzy ostrzegali przed katastrofalnymi skutkami polityki rządu, a dziś biją na alarm w sprawie nieprzetestowanych, eksperymentalnych szczepionek na Covid-19. Minister Niedzielski obraża tych lekarzy i naukowców nazywając ich „kołtuństwem”.

ZOBACZ: Zatrudnić celebrytów do promocji szczepionki, spacyfikować lekarzy. Skandaliczna wypowiedź prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej [WIDEO]

– Czas najwyższy dostrzec w ministrze zdrowia nie tylko ekonomistę, ale zbrodniarza, który swoją obłędna polityką, obłędną strategią wobec Covid-19 doprowadza do drastycznego wzrostu umieralności w Polsce – powiedział Skalik.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Konfederacja apeluje o otwarcie szkół. Edukacja zdalna to fikcja! [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Flex mówi

  Statystyka właśnie potwierdza to, co każdy logicznie myślący przewidywał.Oczywiście cd będzie jak w starej piosence: “nie ma winnych, wszyscy święci”. A kryminał to mało dla sprawców tego stanu. Mam nadzieję, że Pan Szumowski, Niedzielski i Morawiecki staną za te działania przed sądem, lub jakimś trybunałem i poniosą sprawiedliwą karę. Przytomnie ktoś skomentował sytuację pod artykułem w “Do rzeczy” (artykuł błyskawicznie zniknął): Nawet za Kopacz i PO przy epidemii świńskiej grypy, ludzie mieli dostęp do szpitali, przychodni i poradni, które normalnie działały! To co robi obecny rząd to po prostu zbrodnia! A podchodząc do sprawy z czarnym humorem, róbta tak dalej PISkacze, to wybijecie i wyszczepicie znaczący % swego żelaznego elektoratu. Piłuecie coraz mocniej gałąź na której siedzicie!

 2. Quidam mówi

  Na naszych oczach dokonuje się ZBRODNIA przeciwko narodowi polskiemu, i ZBRODNIA przeciwko całej ludzkości…

  bardzo wątpię, że zbrodniarze popełniający zbrodnie od kilkunastu miesięcy będą pociągnięci do odpowiedzialności, tak jak byli pociągnięci do odpowiedzialności poprzedni zbrodniarze, z PRL, jak Jaruzelski, Kiszczak, ubecy i zomowcy

 3. wilk mówi

  WSZYSTKO W NASZYCH REKACH,JESLI MASOWO SIE TEMU NIE SPRZECIWIMY TO POSTAWIA NAS POD SCIANE JAK TO ROBILI NIEMCY

  1. anonim mówi

   To bedzie wojna psychologiczna. Masowa propagana w mainstrimie o tym jak Polacy ustawiaja sie w kolejce po szczepionke i od rana do wieczora statystyki zasczepionych zostalo tule i tyle…O przeciwnikach szczepien nie wspomna. Sadze ze beda wysylac do nich bandziorow z zomo, abw, sanepidu, wot i terroryzowac. Wcale nie wykluczone ze beda dzialac niefornalne bandy,, szczepieniarzy” w kominiarkach, bez oznaczen, ktorzy majac dane z satelit o dokladnej pozycji opornego beda scigac go niczym przestepce.

 4. Schock mówi

  Biologiczna eksterminacja narodu już trwa, a niebawem dowalą tzw. szczepionką.

 5. Mamuśka mówi

  Ale ciemnogród w komentarzach… Prawdziwy upadek systemu edukacji…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.