Konfederacja apeluje o przywrócenie ruchu dla pracowników transgranicznych: „Stosujmy inteligentne rozwiązania” [WIDEO]

Konfederacja/ fot. Twitter
5

W czwartek (23.04.2020), podczas konferencji prasowej w Cieszynie, kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak, zaapelował o przywrócenie ruchu dla pracowników transgranicznych, którzy decyzją rządu RP zostali pozbawieni możliwości zarobkowania. Sprawa dotyczy dziesiątek tysięcy Polaków pracujących w Niemczech i Czechach. To dramat wielu rodzin!

Bosak podkreślił, że konieczne jest stosowanie rozwiązań inteligentnych. Zamknięcie granic, które poparła Konfederacja, miało służyć wstrzymaniu międzynarodowego ruchu turystycznego, a nie zablokowaniu przemieszczania się pracowników transgranicznych. Pozbawienie ich możliwości poruszania się w obrębie kilkunastu kilometrów nie ma wpływu na zagrożenie epidemiologiczne, natomiast negatywnie odbija się na ich sytuacji finansowej i rodzinnej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Jest wiele miast, takich jak Cieszyn, które stanowią de facto jeden organizm gospodarczy, mimo że zamieszkują je dwa narody po obu stronach granicy. Mądra władza bierze pod uwagę takie okoliczności, a nie wprowadza takie obostrzenia, które prowadzą do dezorganizacji życia społecznego i rodzinnego. Jeżeli ktoś chce utrzymać swoją rodzinę, a został narzucony obowiązek kwarantanny, to jeśli nie chce stracić źródła utrzymania, musi szukać miejsca do spania po drugiej stronie granicy na czas trwania tych obostrzeń i jest odłączony od swojej rodziny – podkreślił Bosak i wyjaśnił, że Czesi pozwalają na przekraczanie granicy osobom, które udają się do pracy.

Obecny na konferencji poseł Konfederacji Krzysztof Tuduj poinformował, że jest to problem niezwykle palący, a pracownicy transgraniczni zapowiadają protesty w tej sprawie.  –Apelujemy do premiera Morawieckiego o natychmiastową reakcję, bo parę tygodniu już minęło i ludziom ta sytuacja bardzo doskwiera – powiedział Tuduj.

Źródło informacji: Facebook, Twitter

Zobacz też:

Konfederacja apeluje o zaprzestanie płacenia składek na Światową Organizację Zdrowia [WIDEO]

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Wystarczy ze obydwie strony uznaja kwarantanne niezaleznie gdzie jest odbywana – po tej lub tamtej stronie – prawdziwym problemem sa 2 x 14 dniowe okresy kwarantanny – po co to jezeli np w Niemczech 1/3 lekarzy jest z Polski i takze ma problem z nieudacznictwem administracji – Lub zadaniem tej glupoty jest odizolowanie wyborcow aby Dudaczewski wygral – efekt jest odwrotny, gdyz w kraju na 1jest kilkoro tylko z rodziny, wiec jak slysza Duda …………….. (nie chce zarobic mandatu i wlamania jakis w kominiarkach, jakis ).

  Innymi slowy mamy doppel glupote 2 w 1 – znam wieklu Ukraincow ale tak jakos Kaczynski jest tak jakos glupszy, bo chyba zyd ukrainski majacy interesy na zewnatrz – tak jak ten ambasador z Izraela – urodzil sie na Ukarinie ale jego ojczyzna jest Izrael.

  Przy tej aferze przypomina sie Kaczysnski jak walczyl o przeniesienie chodowli zwierzat futerkowych w yszlo, ze na Ukraine – nie dla Ukraincow, bi nimi nie sa.

  1. Zbigniew mówi

   Tu udaja Polakow – tam udaja Ukryincow

 2. Zbigniew mówi

  Pan Bosak moglby wrocic do punktu krytycznego PiS – Hodowla zwierzat futerkowych.

 3. Zbigniew mówi

  To jest zabawne:
  Duda musi udawac antysemite a Bosak starac sie o przywrocenie mozliwosci podrozowania w drobnych interesach wszystkim nacjom mieszkajacym w Polsce: zydom, cyganom, Ukraincom……, bo ta tradycyjna mozliwosc podtrzymywania wiezi za granica jest sila tych nacji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.