Komisja Europejska sponsorem wystawy „Islam to nasza historia”

fot. youtube
11

15 września br. otwarta została w Brukseli wystawa „Islam to nasza historia”. Komisja Europejska wydawał na to przedsięwzięcie 2,5 mln euro. Według informacji zamieszczonej na internetowej stronie KE celem wystawy jest „pomaganie europejskim muzułmanom i nie-muzułmanom w lepszym zrozumieniu ich wspólnych korzeni kulturowych i kultywowaniu wspólnego obywatelstwa.”

Oto tytuły poszczególnych ekspozycji wraz z komentarzami zamieszczonymi na filmie reklamującym wystawę: „Europa i jej islamska spuścizna”, „Spuścizna Abrahama”: „Islam i chrześcijaństwo mają wspólne korzenie”; „Spuścizna arabska”: „Muzułmański podbój Hiszpanii sprowadza islam do Europy Zachodniej. Jego wpływ we wszystkich dziedzinach wiedzy będzie ogromny i długotrwały”;  „Dziedzictwo niematerialne: zapożyczenia językowe”; „Spuścizna osmańska”: „Za pośrednictwem Imperium Osmańskiego islam dociera na Bałkany”, „Zachodnia Europa marzy o Wschodzie i handluje z nową potęgą ekonomiczną”; „Spuścizna kolonialna”: „Europejskie imperia kolonialne zaopatrują się w swoich islamskich koloniach w żołnierzy, surowce, egzotykę i środki do budowania swoje potęgi”, „Dziś w Europie społeczność muzułmańska doświadcza zupełnie innego losu”; „Sztuka nowoczesna”: „Zaproszenie do wzajemnej wymiany’; „Podróż przez muzułmańską Europę”; ISLAM TO NASZA HISTORIA.”

Nie można chyba jaśniej pokazać, że Europa Zachodnia wyparła się swojego chrześcijańskiego dziedzictwa. Cukierkowy przekaz o islamie zasłużonym dla Europy i niewdzięcznej Europie, która go eksploatowała, to spełnienie snów kulturowych marksistów. Zabicie w zachodnich Europejczykach ich własnego dziedzictwa powiodło się. Przez własną głupotę zafundowali sobie życie w cieniu meczetów, chociaż zapewne jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy przekonani, że z pierwszą prędkością pędzą do nowoczesnego, postępowego świata. Tymczasem coraz głębiej toną w świecie kobiet w burkach i wołających z minaretów muezzinów. Islam podbił Europę Zachodnią na jej własne życzenie.

Źródło: ec.europa.eu, youtube

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. xena mówi

  Swiatowy rzad robi wszystko aby zniszczyc katolicyzm i wszystko co wypracowaly pokolenia katolikow.Ludzkosc idzie w zatracenie,jak barany na rzez.Czy zdolamy obronic sie przed potega zydowska?

 3. Jarek mówi

  gdyby poświęcili tam miejsce poświęcone naszym walkom z najazdami tureckimi i tatarskimi, mongolskiej okupacji Rosji, tureckiemu gnojeniu Węgier Bułgarii i narodów bałkańskich oraz Grecji walkom włosich miast z turkami Sobieskiemu warneńczykowi Vladowi Palownikowi to może byłoby te wspolne dziedzictwo kulturowe

  1. Ada mówi

   O nie, my to tylko dorzucamy kasę do kosztów wystawy, a że nikt nie pytał nas o zgodę, to nie ma znaczenia.

  1. goj mówi

   video moze i podbija swiat,ale psubraty w parszawce w bialy dzien robia cyrk na chodniku z dywanikami,wiec cos tutaj sie nie zgadza.

 4. Matka polka mówi

  W Brukseli szatan rządzi „pełną gębą”. Musimy dać mu odpór. Naszym Panem jest Jezus Chrystus, który przetrąci łeb tej piekelnej bestii. AMEN!

 5. darkspeed mówi

  ja pidole to juz jest szczyt wszystkiego i nic dobrego z tego nie bedzie . mieszkam niestety na zachodzie i poki nie zacznie sie regularna walka nic sie nie zmieni beda zyli jak barany na sciecie a te muziole jedynie jesccze czuja respekt przed Polakami i Ruskimi i cos mi sie wydaje ze albo stawiamy krzyzyk na zachod albo trza ich bedzie odbic heheheheh PIS jaki jes taki jest ale nie wpuszczaja motlochu

 6. goj mówi

  moze trzeba zeby muslimy wytlukly tych idiotow z eurokolchozu i wtedy bedzie wiadomo kto i gdzie jest naszym wrogiem?>

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.