Komedia! Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych zaprezentował rzekomą skuteczność masek chirurgicznych [WIDEO]

dr Michał Sutkowski/ fot. screen
49

Nieodłącznym elementem nakręcania korona-psychozy jest robienie z ludzi idiotów. W procederze tym uczestniczą mainstreamowe media oraz tzw. autorytety. Jeden z owych autorytetów, czyli prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, dr Michał Sutkowski, postanowił przekonać Polaków, że maseczka chirurgiczna skutecznie zatrzymuje aerozol.

Relację z eksperymentu przeprowadził TVN24. Dr Sutkowski uzbroił się w psikacz i zaprezentował, jak zachowuje się aerozol w przypadku przyłbicy, maski bawełnianej i maski chirurgicznej. Najpierw obficie napsikał na przyłbicę dowodząc, że nie zatrzymuje ona większości aerozolu, a więc nie jest przeszkodą dla wirusa. Potem obficie napsikał na maseczkę bawełnianą  z takim samym skutkiem. Aż przyszedł czas na maskę chirurgiczną. Tym razem dr Sutkowski zmienił technikę psikania. Zamiast, jak poprzednio, nie żałować aerozolu, ledwie psiknął i zadowolony z efektu obwieścił, że maska chirurgiczna to profesjonalna ochrona.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To, co zrobił dr Sutkowski, jest doskonałą ilustracją covidowej propagandy wmawiającej ludziom, że maseczki uchronią ich przed zakażeniem. Eksperyment Sutkowskiego dowodzi jednego – ten człowiek nie ma za grosz wstydu. Bezczelność zastosowanej przez niego manipulacji jest porażająca.

Jest też inny aspekt tej hucpy: przez rok władza zalecała przyłbice jako ochronę przed wirusem.  Dr Sutkowski udowodnił przed kamerami, że jej noszenie jest bez sensu. Władza nadal zaleca noszenie maseczek bawełnianych. Dr Sutkowski udowodnił przed kamerami, że jest to bez sensu. Gdyby Sutkowski napsikał na maskę chirurgiczną w taki sam sposób, jak na przyłbicę i maskę bawełnianą, to również udowodniłby, że jej noszenie jest bez sensu. Ale trzeba było zrobić spektakl dla „ciemnego ludu”, więc „autorytet” wykonał zadanie. Jakie to jest żenujące!

 

Zobacz też:

Maski nie zapobiegają zakażeniu wirusem! Dr Błochowiak o wynikach badań nad skutecznością zasłaniania nosa i ust [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Nowoczesny marketing polityczny w krajach demokratystycznych od wielu lat jest nastawiony na oddziaływanie na najgłupszą cześć społeczeństwa. Znacznie łatwiej jest przekonać 10 idiotów niż jednego myślącego człowieka. I tacy Sutkowscy bez zażenowania, opowiadają i prezentują jawne bzdury, by dotrzeć do środowiska swoich fanów. Eksperyment jest całkowicie bzdurny od początku do końca, normalnemu człowiekowi wstyd byłoby nawet pokazać się bliźnim z takim czymś, ale pozbawionemu rozumu i zahamowań Sutkowskiemu nic nie przeszkadza w wypełnianiu dziennych rozkazów.

  1. Magda mówi

   Za odpowiednią kasę, robienie z siebie idioty przestaje być problemem.

 2. Freedom mówi

  Trybunał wojskowy w trybie natychmiastowym. I wykonanie wyroku 5 minut później najpóźniej.

  1. Irek66 mówi

   Sąd dal zwykłych kryminalistów, sznur i sucha gałąź. Rozstrzelanie to śmierć honorowa a dla tych śmieci za szybka.

 3. Ewa-Maria mówi

  Na każdym etapie życia można z siebie pajaca zrobić.Pajaców,klaunów,błaznów których już mamy w nadmiarze powysyłać do pracy w cyrku.Tam niech prezentują swoje sztuczki i triki.

 4. Maciej mówi

  Niestety „ciemny TV-lud” poddany odpowiedniej obróbce propagandą (inżynieria społeczna) – kupi wszystko.

  (Nie mylić z zadaniowanymi trollami jako „pudło rezonansowe akceptacji i przyswojenia”, to część inżynierii społecznej tzw. „niskiego poziomu” – vide; „Matka”, tutaj w różnych miejscach na forum).

 5. Matka mówi

  On amatorsko, dla gamoni chciał zrobić pokaz, tyle, że mu nie wyszło. Bo nagrywanie filmików na youtube, czego, nomen omen, wielu covidiotów oglądających je non stop, nie zrozumie, nie zastąpi badań. I teraz pytanie do autora artykułu – ale wiesz, że są profesjonalne badania, pokazujące skuteczność maseczek, także w zakresie aerozolu (skuteczność jest oczywiście zależna od rodzaju maseczki, ale to 40-90%).

  Jak wiesz, to czemu o tym nie piszesz? Jak nie wiesz, to czemu w ogóle piszesz cokolwiek o Covid?

  1. Maciej mówi

   @Matka – „Profesjonalne badania” skuteczności z grantów albo zależności służbowej na zlecenie. Pewnie coś wiesz na ten temat.

  2. Boguslaw mówi

   Skad oni ja tu wzieli!?
   Skad tylko ta perfidia i hucpa, i to juz od miesiecy!
   Tylko klamstwo, manipulacja, i ” wszystkowiedzaca” arogancja! Co za SYF!

  3. Maciej mówi

   @Boguslaw – gdzie utylitarne korzyści, tam zawsze (niestety) znajdą się chętni ludzie. Nihil novi . Na tym opiera się cały ten cyrk z pandemią, tylko z dużą rozpiętością w profitach.

  4. Matka mówi

   Boguś, korzystaj, jak masz w życiu szansę spotkać ludzi mądrzejszych od siebie i czegoś się od nich nauczyć.

  5. Boguslaw mówi

   JEBAJ SIE, ” NAJMA,DRZEJSZA Z CALEGO ´SWIATA”, PIZDO!
   zwykle ludzkim glosem piszaca, stek ´smierdza,cego gówna i nic wie,cej!

  6. Matka mówi

   Bez przesady. Ale pośród takich żałosnych debili, jak ty, to tak to pewnie musi wyglądać.

  7. Kika mówi

   Akurat ty jestes przykładem prymitywa i demagoga ,z wyolbrzymionym ego . Podawanie kłamstw anonimowo, jest bardzo nieładne matko…

  8. Matka mówi

   Śmiało Maciuś, napisz mi z czyich konkretnie grantów finansowania badania skuteczności maseczek. Zakładam, że jak już się odzywasz z jakimś stwierdzeniem to je sprawdziłeś i wiesz, bo nie chciałbyś się zbłaźnić?

  9. Maciej mówi

   @Matka
   Ot, np. – badania amerykańskich naukowców mające potwierdzić skuteczność maseczek są bezpośrednio sponsorowane przez program Cover Durham we współpracy z Community Health Coalition, a np pośrednio Emma P. Fischer i Martin Fischer będąc pracownikami Duke University otrzymują (oprócz sponsorów federalnych) granty m.in. od Fundacji Billa i Melindy Gatesów i Chana Zuckerberga. Skądinąd Duke University szczyci się iż ich absolwentem była sama Melinda Gates.

   Ponadto sami wykonujący to badanie stwierdzają, że nie istnieją badania kliniczne, które oceniłyby skuteczność noszenia maseczek przez ogólną populację w zwalczaniu epidemii nowego koronawirusa, a badania te ewentualnie dowodzą tylko, iż maseczka „wzmacnia efekty innych podejmowanych środków dystansu społecznego” (to dość nieokreślone stwierdzenie jak na naukowców).

   W twoim przypadku, porównawczo granty są oczywiście mikroskopijne jak to na trolla-vulgaris przystało.

  10. Matka mówi

   Nie widzę tu żadnej złowrogiej firmy farmaceutycznej, Maciusiu. Postarasz się bardziej?:)

  11. Maciej mówi

   @Matka
   Taka rola zadaniowanego trolla, że nic nie widzi. Robienie z siebie prowokacyjnego głupka, to przecież jeden z celów trollowania.

  12. Matka mówi

   @Maciej

   Wskaż, głupku, który z wymienionych przez ciebie podmiotów to firma farmaceutyczna.

  13. Maciej mówi

   @Matka – troll-vulgaris

   Tylko firmy farmaceutyczne mogą sponsorować ? Jakiś nowy komuszy nakaz… albo rozporządzenie ?

  14. Iwona mówi

   Ty jestes tak głupi , czy udajesz totalnego debila?

  15. Marek mówi

   Pod sad jebane go dziada.

  16. sal mówi

   nie – nie wiadomo nic nikomu o takich „badaniach” – poprosimy o nie mamuniu; szczególnie o te pokazujące, że dwie, albo trzy, albo cztery, albo pięć, albo… i tu ogłupiony pacjent się udusił!

  17. Matka mówi

   Jak się nie czyta czegoś poważniejszego niż bzdety na tym portalu, to oczywiście, wtedy „nie wiadomo nic nikomu”.

   Zerknij na przykład, ogłupiony tym portalem internauto, na artykuł w PNAS z 26 stycznia 2021, nr 118 (4) pt. „An evidence review of face masks against COVID-19”. PNAS to czasopismo Narodowej Akademii Nauk USA. Autorami artykułu omawiającego liczne badania maseczek w kontekście Covid są naukowcy z kilkunastu uczelni wyższych USA i innych krajów.

   I co, zdziwiony ile tych badań jest?

  18. Buran mówi

   @Matka. Jeżeli na tym „ogłupiającym portalu z bzdetami” nie ma nic poważniejszego, to po co tu cały czas przesiadujesz, ciągle judząc i mendząc? Takie zadanie przydzielono?
   Takich mądrości którymi się tu popisujesz jest pełno w „Gówno Prawdzie”

  19. Matka mówi

   Z altruizmu. Trzeba pomagać ludziom mniej sprawnym intelektualnie zdobywać wiedzę o świecie.

  20. MACIEJ mówi

   Naprawdę gorąco polecam z całego serca i rozumu totalnie olewać to agresywne i bucowate gówno aka Matka, to sama zdechnie z głodu i będzie nam wszystkim dużo milej 🙂
   To jak z kupką na chodniku – wdepniesz i rozniesiesz, a i śmierdzieć będzie.
   Patrzeć pod nogi i omijać, a sama z biegiem czasu się rozpuści 🙂 Nie ma co dyskutować, bo odchody zawsze będą odchodami, choćby chciały swojej „wartości” nie zmienią 🙂

  21. Igor mówi

   Ten matka to wyjątkowy idiota , klasyczny kabotyn i demagog .

  22. Kika mówi

   Sutkowski nie jest doktorem , to zwykły lekarz – z psychiką psychopaty i narcyza . Wstyd dla całego warszawskiego środowiska lekarzy rodzinnych, iż taka pozbawiona elementarnej wiedzy i przyzwoitości narcyzowata postać jest ich rzecznikiem…

  23. Iwona mówi

   Pytanie do matki, o ile ten cyniczny kłamca , jest w stanie zrozumiec treść …

  24. Kika mówi

   Dla gamoni, czyli takich polglowkow jak ty matko …

 6. Krzysztof mówi

  Tu nawet nie chodzi o ilość gazu wydalanego (choć zapewne użył go mało. Proszę zauważyć z jakiej odległości psika na maseczkę bawełnianą lub przyłbicę, a z jakiej na maseczkę chirurgiczną. Gdyby psikał z takiej samej odległości, byłby podobny efekt.

 7. MKD mówi

  @matka
  Od kilku piszesz tutaj o mitycznych badaniach nad maseczkami. Podaj poproszę jakieś linki do takowych badań. Na początek link o tym, że maseczki w przypadku osób zdrowych nic nie dają:

  https://www.ecdc.europa.eu/sites/default/files/documents/covid-19-face-masks-community-first-update.pdf?fbclid=IwAR0PzwEhw_2o_H76Pd4V7ETSYWn26NEBVOxUPIAYe3dN4FfVr-ahbRgyFM8

  Warto też poczytać annal of internal medicine.

  Na koniec pozwolę sobie zaznaczyć, że kiedyś to się skończy i dobro zwycięży i przyjdą sądy… Jako osobę, która w kłamliwy sposób wspiera reżim też sąd Cię dosięgnie – w internecie nic nie ginie 😉 Warto pamiętać o tym, że szubienica być może Cię ominie ale życie do końca, z plamą sługusa zbrodniarzy jest chyba słabe….

 8. MAREK mówi

  Lekarze nigdy nie zarabiali tyle co obecnie ! Wszystko to kosztem okłamywanych i zastraszanych pacjentów zmuszonych do płacenia przymusowych składek ZUS i opłacania prywatnego leczenia ! Bez sprzedajnych lekarzy COVID TERROR byłby niemożliwy !

  1. Icek mówi

   A ty wiesz o profesjonalnych badaniach w Belgii popartych publikacjami naukowymi, że odsetek zarażonych w grupach kontrolnych noszących i nie noszących maseczki jest taki sam, a różnica w wynikach na poziomie błędu statystycznego? Dużo ” mądrych i okrągłych” słów w twoich ustach a merytoryki – zero.

 9. MAREK mówi

  Tak na marginesie jakim cudem tacy idioci zostają lekarzami i prezesami lekarzy rodzinnych ???
  Jak widać selekcja negatywna jest na rękę lewacko-korporacyjnej zbrodniczej międzynarodówce .
  Z tą selekcją negatywną to nie przesada :
  „Przeciwko szefowi WHO wpłynęło oskarżenie do Trybunału Karnego (MTK) w Hadze o ludobójstwo. Według oskarżenia Tedros Adhanom Ghebreyesus miał dokonać zbrodni w Etiopii kierując tamtejszymi siłami bezpieczeństwa.
  Amerykański ekonomista David Steinman nominowany do pokojowej nagrody Nobla złożył zawiadomienie przeciwko szefowi Światowej Organizacji Zdrowia. Steinman złożył wniosek o postawienie zarzutów za ludobójstwo w związku z możliwym zaangażowaniem szefa WHO w kierowanie siłami bezpieczeństwa Etiopii.”

 10. alek mówi

  Żadna maska nie zabezpieczy w 100% przed głupotą i naiwnością.

 11. Icek mówi

  @Matka A ty wiesz o profesjonalnych badaniach w Belgii popartych publikacjami naukowymi, że odsetek zarażonych w grupach kontrolnych noszących i nie noszących maseczki jest taki sam, a różnica w wynikach na poziomie błędu statystycznego? Dużo ” mądrych i okrągłych” słów w twoich ustach a merytoryki – zero.

  1. Maksymilian mówi

   To jest kabaret z tymi doktorami, co rusz jakis madrzejszy. Niektorzy chca wystapic przed kamerami. Pisowska telewizja popiera takie wypowiedzi, im glupsze tym lepiej dla systemu. Robia tak zeby wesprzec Morawieckiego i rzad, ktory juz dawno przestal panowac nad sytuacja. Najgorzej, ze nadal chca karac przedsiebiorcow i zwyklych obywateli wprowadzajac corac to nowe „rozporzadzenia” (bez uzasadnienia prawnego, bo nie wprowadzono stanu wyjatkowego).
   Matka to jakis pajac, bredzi co mu slina na jezyk przyniesie. Przy okazji obraza tu wszystkich.

  2. Matka mówi

   Obrażam tylko wyjątkowo głupich lub wulgarnych, pajacu.

  3. Matka mówi

   Dawaj nazwę, datę i wykonawców tego badania albo link. Zobaczymy, czy w ogóle istnieje, co mówi i na jakiej podstawie.

 12. Leszek mówi

  A mnie się podobało. Dawno tak się nie uśmiałem. Potem… stwierdziłem, że jaka TV tacy widzowie. Dlatego nie mam TV a czytam wiadomości TUTAJ 🙂

  1. MACIEJ mówi

   Dokładnie tak Szanowny Leszku :):)

 13. ftaq mówi

  kretyn to mało powiedziane, czy on ma ludzi za debili jakim sam jest ?

  1. Buran mówi

   Brawo! Dobrze powiedziane. Tym pokazem sam wyszedł na idiotę. Raczej nie chciał bym być pacjentem tego specjalisty.

 14. finka mówi

  Sa randomizowane badania japońskie na sporych grupach ludzi, może trzeba powiedzieć temu „autorytetowi”, że wniosek z badań jest jeden, maski nie hamują transmisji wirusa. A co na maskach to i w Szwajcarii i Danii laboratoria pokazały.

  1. Matka mówi

   Akurat japońscy badacze, a konkretnie zespół kierowany przez prof. Kawaokę Yoshihiro z Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu w Tokio, to właśnie niedawno udowodnił, iż maski skutecznie chronią przed transmisją wirusa. A jak bardzo skutecznie, zależy od rodzaju maski. Było to, swoją drogą, pierwsze badanie z wykorzystaniem prawdziwych wirusów.

   Także, wypad produkujący fake newsy trollu.

 15. RT mówi

  Różnica tkwi nie tylko w ilości psikania, ale również w odległości, z jakiej to było wykonane.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.