Komedia! Komisja Europejska chce do lata zaszczepić 70% dorosłej populacji UE

przewodnicząca KE Ursula von der Leyen/ fot. screen
14

We wtorek (19.01.2021) Komisja Europejska przedstawiła nowy plan walki z Covid-19. Głównym założeniem jest przyspieszenie szczepień. – Naszym celem jest zaszczepienie do lata 70% dorosłej populacji Unii Europejskiej. To mógłby być punkt zwrotny naszej walki z pandemią – napisała na Twitterze przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Komisja wezwała również władze krajów UE, by nadal stosowały obostrzenia epidemiczne oraz zaktualizowały strategie testowania uwzględniające mutacje wirusa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Komisja, państwa członkowskie i EMA będą współpracować z przedsiębiorstwami, aby w pełni wykorzystać potencjał UE w zakresie zwiększania zdolności produkcyjnej szczepionek. Komisja pracuje z państwami członkowskimi nad świadectwami szczepień, by były w pełni zgodne z unijnymi przepisami o ochronie danych (…). Wspólne stanowisko ma zostać uzgodnione do końca stycznia 2021 r., tak by umożliwić szybkie wykorzystanie świadectw w systemach opieki zdrowotnej w całej UE i poza nią – czytamy w komunikacie KE.

– Państwa członkowskie powinny zaktualizować swoje strategie testowania, aby uwzględnić nowe odmiany (wirusa) i rozszerzyć stosowanie szybkich testów antygenowych, (…) powinny pilnie zwiększyć sekwencjonowanie genomu do co najmniej 5 proc., a najlepiej do 10 proc. pozytywnych wyników testów. (…) Należy zastosować środki w celu dalszego zmniejszenia ryzyka przenoszenia związanego ze środkami podróżowania (…). Należy zdecydowanie odradzać wszelkie podróże, które nie są niezbędne, do czasu znacznej poprawy sytuacji epidemiologicznej. Proporcjonalne ograniczenia dotyczące podróżowania, w tym testowanie podróżnych, powinny zostać utrzymane dla osób podróżujących z obszarów o większej częstości występowania wariantów wzbudzających obawy – napisano w dokumencie.

Mój komentarz: Gdyby to, co wyprawia władza w ramach tzw. walki z koronawirusem nie było tragiczne, byłaby to niezła komedia. W momencie, gdy Pfizer zapowiedział zmniejszenie dostaw dla Unii Europejskiej, KE wzywa do przyspieszenia szczepień. Jak Ursula von der Leyen wyobraża sobie zaszczepienie do lata 70% populacji UE? Według wytycznych KE w Polsce trzeba by zaszczepić ok. 22 milionów osób w pięć miesięcy podając im dwie dawki. To jest niewykonalne. Po pierwsze – nie ma tylu chętnych. Po drugie – nawet, gdyby było, to nie ma czym ich zaszczepić. Po trzecie – nawet, gdyby było czym, to logistycznie jest to nie do wykonania. Minister Dworczyk oświadczył, że system stworzony przez rząd pozwala na zaszczepienie 3-4 milionów osób miesięcznie. Jak by nie liczył, nie ma żadnych szans na podanie Polakom 44 milionów dawek do lata.

Należy zatem zapytać, z jakiej choinki urwała się Komisja Europejska apelując o przyspieszenie szczepień w momencie zmniejszenia dostaw i wyznaczając cel, na którego osiągnięcie nie ma najmniejszych szans. Czy von der Leyen nie potrafi przeprowadzić najprostszej kalkulacji? Czy ci unijni biurokraci mają jakiś kontakt z rzeczywistością, czy może już kompletnie odlecieli w kosmos? Jedno jest pewne – szczepionka nie zakończy pandemii, a władza będzie latami trzymać nas w „nowej normalności”. I nie wypuści nas jeśli sami się z niej nie wyrwiemy.

Źródło informacji i cytatów: PAP, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Po co jest pandemia

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. wilk mówi

  JUSZ RAZ W OBOZACH PRZEPROWADZALI SZCZEPIENJA,JESZCZE IM MALO?

  1. Tolek mówi

   Jakich obozach?

  2. Adam mówi

   Badania socjotechniczne wykazły ( dawno temu), że opornych na manipulacje w społeczeństwie jest ok. 30 %. Komisja Europejska liczy na to, że te 70 % oglądających telewizor – owczym pędem zgłosi się na szczepienie, jak najszybciej. Resztę , czyli te 30 % planują zamknąć w obozach . Możemy się domyślać co to będą za obozy, skoro, to co oni robią, to jest globalne wprowadzanie totalitaryzmu. Poczytajcie co to są obozy FEMA. Bardzo ważne jest, by społeczeństwa się właśnie nie zaszczepiły. Opór jest, także we Francji, Niemczech, Słowacji, Holandii, w Polsce też, ale czy opór przed szczepionkami jest wystarczający ? Obecnie starsze osoby słuchając telewizora- masowo zapisują się na szczepienia.

  3. anonim mówi

   Musisz nauczyć się języka polskiego płatny prowokatorze. Proponuję zacząć od liter jak dzieci w przedszkolu.

  4. Anna mówi

   Co ten Anonim tu wypisuje ?

  5. anonim mówi

   Pani też nie zna podstaw ortografii? W języku polskim jest słowo już a nie jusz.

 2. W K mówi

  Covida nie można zwalczyć. To działanie skazane na niepowodzenie.

 3. Ewa-Maria mówi

  Urszula von jakaś tam niech szczepi swoją liczną rodzinę oraz cały eurokołchoz, ale od mojej rodziny wara.

  1. Tolek mówi

   Pewnie, niech chorują, oni lub inni przez nich zarażeni. Bardzo patriotyczna postawa.

  2. W K mówi

   @Tolek, Przechorowanie daje najlepszą odporność, dlatego lepiej przechorować. Na tę chorobę umierają tak nieliczni, że nie ma o czym pisać. A gdyby ktoś, mimo wszystko, się bał, może się izolować albo dać szczepić.

 4. anonim mówi

  Ale sobie obergruppenführel Ursula von der Leyen wymyśliła. Już się jej śnią ziemie po horyzont należące do IV rzeszy europejskiej i miliony niewolników w obozach pracy ku jej chwale.

 5. Marcin Malik mówi

  Ursula: „Należy zdecydowanie odradzać wszelkie podróże”.

  Gdy tylko otworzą Anglię, mogę wyjechać na Sumatrę albo gdzieś do Arabów jako nauczyciel angielskiego. Przyjmą mnie z otwartymi ramionami i mają w dupie Ursulę i jej szczepienia. Nie dajcie się zastraszyć.

  Co do odradzania podróży, to niech odradzi murzynom na pontonach płynącym do Europy.

 6. JonB mówi

  Przeciez to proste : zakupi sie cysterne roztworu fizjologicznego soli i rozleje do fiolek.
  Na fiolkach wydrukuje sie : szczepionka / vaccine / Impfstoff (niepotrzebne skreslic).
  Ustali sie wynagrodzenie 20 euro dla osoby wykonujacej szczepienie – od lba.
  Nastapi pelen sukces. Bedzie wielka akademia ku czci. Rozdane rozstana dyplomy,
  odznaczenia i medale. Kurtyna !

 7. mario mówi

  Czekam gdy „przyjdą podpalić dom,ten w którym mieszkam”.Każdy kto spróbuje zaszczepić mnie lub kogoś z mojej Rodziny bez naszej zgody zginie na progu mojego domu!!!!!! 9 mm czeka!!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.