Komedia! Koalicja Obywatelska składa wniosek o wotum nieufności dla ministra Ziobry [WIDEO]

Borys Budka/ fot. screen
14

We wtorek (22.09.2020) Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Podczas konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka oświadczył, że minister Ziobro jest „wyjątkowym szkodnikiem wymiaru sprawiedliwości”.

– Chcemy zobaczyć, czy to wszystko, o czym mówi Jarosław Kaczyński i jego ludzie, jest prawdą, czy też jak zawsze pan premier Morawiecki i Jarosław Kaczyński staną po stronie człowieka, który zrujnował wymiar sprawiedliwości i zrujnował polska prokuraturę. Chcemy zobaczyć, czy Kaczyński dotrzyma słowa – powiedział Budka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Chcemy pokazać wyjątkową obłudę i hipokryzję ze strony Ziobry i jego ludzi. Dzisiaj człowiekiem, który decyduje o całkowitej bezkarności ludzi władzy, lub nie, jest właśnie prokurator Zbigniew Ziobro. To on ma prawo wydać polecenie każdemu prokuratorowi w Polsce i to przez jego działalność prokuratura został skrajnie upolityczniona. Dziś Ziobro udając, że broni wejścia w życie przepisu o tzw. bezkarności, de facto nadal chce być tym, w którego rękach leży los obecnych ministrów, czy premiera Morawieckiego. Chcemy przypomnieć te wszystkie afery, które do dziś nie znalazły finału w sądzie tylko dlatego, że prokuratura jest skrajnie upolityczniona – oświadczył przewodniczący PO.

Z konferencji dowiadujemy się, że Zbigniew Ziobro jest odpowiedzialny za wszystko, z zastraszaniem kobiet włącznie. Oczywiście nie mogło zabraknąć larum nad sytuacją społeczności LGBT+. A wisienką na torcie jest stwierdzenie posła Arkadiusza Myrchy, że to Ziobro jest odpowiedzialny za procedowanie ustawy Bezkarność +. Nic głupszego nie można było wymyślić, zważywszy na fakt, że to właśnie minister Ziobro i posłowie Solidarnej Polski zablokowali procedowanie tej ustawy. Czyżby Myrcha tego nie zauważył?

Jeśli ktoś już zapomniał, jak beznadziejna jest tzw. opozycja totalna, to oglądając tę konferencję z pewnością sobie o tym przypomni. Złożyli wniosek o odwołanie ministra sprawiedliwości, który przeciwstawił się ustawie Bezkarność+. Komedianci!

🎥 Transmisja z konferencji prasowej 👇

🔴 #NaŻywo: Czas na zdecydowane rozstrzygnięcia. Jako #KoalicjaObywatelska składamy wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobro.Przewodniczący Borys Budka oraz liderzy Koalicji Obywatelskiej 👇

Posted by Platforma Obywatelska on Tuesday, September 22, 2020

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Konfederacja apeluje o zakończenie żenującego spektaklu koalicji rządzącej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. antyparch mówi

  komedia
  taki artykul na stronie!!!!

  1. Republikanin mówi

   To nie jest komedia, lecz Pańscy koledzy z KO proponują Pisowi oficjalną współpracę. Bo nieoficjalna już trwa od lat i Pan chyba o tym wie?

  2. Antyparch mówi

   Bosak to teraz Pan,na panstwowym zbie.l,ja to dziad z dziada pradziada i dobrze mi z tym. A co do wspolpracy to wisi mi ,od 1989 roku,,nic sie nie zmienilo,po komunie,oroboszcz karty rozdawal,konunistom stopnie generalskie zalatwial. Ta sama swolocz. I ten parszywiec wilk,nawolujacy do wspolpracy z pacholem sorosa,trzaskowskim.tfuuuu a 50 % niedojbow poszlo za jego wezwaniem.

 2. Antyparch mówi

  Winnicki to kapus!!!!!! Tfuuuuuu
  Najgorsze scierwo to kapus.

 3. Antyparch mówi

  Winnicki powiedział także: „Jeśli patrzymy na tę umowę, to (…) widzimy w niej szereg zapisów, które (…) wyłączają spod jurysdykcji sądownictwa polskiego żołnierzy amerykańskich przebywających w Polsce. To oznacza, że jeśli popełnią jakiekolwiek przestępstwo na terenie RP, to będą wyłączeni spod jurysdykcji sądownictwa polskiego”.

  To stwierdzenie to kłamstwo. W kwestii jurysdykcji umowa z 15 sierpnia 2020 r. jest powtórzeniem ogólnonatowskiej umowy SOFA z 19 czerwca 1951 r. i pierwszej polsko-amerykańskiej umowy SOFA z 2009 r., związanej z budową systemu obrony przeciwrakietowej. Umowy tego typu są ogólnie przyjętym standardem w relacjach między wszystkimi państwami NATO (tzn. na tej samej zasadzie stacjonują np. żołnierze polscy w ramach kontyngentów NATO w Rumunii i na Łotwie). W myśl zapisanych w niej regulacji wyjęcie żołnierzy wojsk sojuszniczych (w tym wypadku US Army) spod jurysdykcji prawnej państwa przyjmującego (w tym wypadku Polski) dotyczy wyłącznie czynów związanych z pełnieniem obowiązków służbowych. Innymi słowy każde przestępstwo lub wykroczenie popełnione przez żołnierza poza służbą, w myśl rzeczonej umowy, podlega pod polską jurysdykcję, o ile strona polska wyrazi taką wolę. Jest to powszechna zasada obowiązująca we wszystkich państwach sojuszniczych NATO. W wypadku omawianej umowy polsko-amerykańskiej z 15 sierpnia br. pozycja Polski została nawet wzmocniona w porównaniu do owej zasady ogólnej poprzez uzgodnienie, że w wypadku spraw objętych jurysdykcją Stanów (tzn. czynów popełnionych na służbie) strona amerykańska będzie zobowiązana do stosowania takich samych zasad wobec polskich poszkodowanych i świadków, jakie obowiązują wobec obywateli USA.

  Ruch kapusia winnickiego podparty umowami,paragrafami a nie bredniami. Stac was cio…..y,na kontrargumenty?

  1. j-da mówi

   zróbcie coś z gudłajskim agentem osadzonym na „W prawo” przecież zaśmieca swoimi nienawistnymi….nawet sobie polskie czcionki zainstalował to ani chybi zamierza tutaj pozostać na stałe

  2. Zbigniew mówi

   Anrypardh jest z innej bajki, ze PIS naprawia Polske a szczegolnie Duda.

  3. rebih mówi

   @Antyparch. Bardzio łatwo odpowiedzieć. Po pierwsze Polska zrzekła się jurysdykcji nad żołnierzami amerykańskimi w każdym przypadku, nie tylko w przypadku przestępstwa związanego z wykonywaniem zadań służbowych. Jeżeli zrzekłą się to znaczy, że tej jurysdykcji nie ma. Tu nie ma żadnych wątpliwosći co do znaczenia zapisów umowy. W przypadkach „o szczególnym znaczeniu” Polska może wycofać to zrzeczenie się. Inaczej mówiąc muszą zajść szczególnie ważne okoliczności i wymaga to aktywnego ruchu ze strony Polski. Łatwo to sobie wyobrazić, jak będzie ta aktywność wyglądała w praktyce. Być może w przypadku zabójstwa prezydenta przez członka rodziny żołnierza amerykańskiego Polska wykona ten ruch a i to nie jest pewne.
   https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/tresc-umowy-zawartej-miedzy-rzadem-rzeczypospolitej-polskiej-a-rzadem-stanow-zjednoczonych-ameryki-o-wzmocnionej-wspolpracy-obronnej

 4. zdzichol mówi

  „Pilne! Dziennikarz nieoficjalnie o decyzji ws. rządu: „Solidarna Polska zostaje w koalicji””

  Więc ZERRO nadal w kałolicji*! A kosztowało to marny milionik dla Rydzyjka.

 5. Antyparch mówi

  Francuski dziennikarz rozkminil zyda staszewskiego i jego prowokacje przeciwko Polsce. A co zrobili dotad kondonpederasci od bosaka?
  A Szczesc Boze?
  Tropi parchow w bunkrach pid warszaea, tu mu pod nosem parch bryka. Tfuuuuu w pedalskie mordy wyborcow zyda trzaskowskiego.

  1. rebih mówi

   A szabesgoja Dudy nie rozkminił jeszcze? Podsuwanie gojom żon-Żydówek i kochanek-Żydówek to stara tradycja, opisana kilka razy w Starym Testamencie (Judyta, Estera) i znana z historii Polski, żeby wspomnieć tylko kilka najbardziej znanych przypadków: Kazimierz Wielki, Wiesław Gomułka, Bronisław Komorowski, Andrzej Duda.

 6. Teresa Maria mówi

  KO to prymitywne, bandyckie sukinsyny, bez godności, honoru i przyzwoitości, a PIS znakomicie wpisuje się w ich poziom.

 7. antyparch mówi

  Tęczowy Trzaskowski. Prezydent Warszawy otworzy hostel dla homoseksualistów.
  bu ha ha ha wyborcy trzaskowskiego,prawdziwi katolicy,patrioci,polacy i szmaty.

 8. wilk mówi

  Cyrk i to za nasze cieszko zapracowane pieniadze czyli podatek nasz z ktorego sponsorujemy tych idiotow.Co 4 lata mamy okazje przy urnach wyborczych,odsonac tych jelopow od wladzy,a co my robimy?dalej ich wybieramy,PiS,pseudo opozycja w ksztalcie PO i Koalicj i nie wspomne juz o lewicy pozal sie boze,to jedna WIELKA BANDA ktora nas za naszym przyzwoleniem wziela nas za swoich zakladnikow i rzada od nas okupu.Moze w nastepnych wyborach sie obudzimy,a teraz z jednej parti robi sie glupkow bo zaczynaja im zagrarzac a ta partia jest KONFEDERACJA

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.