Komedia! Karczewski kontra Grodzki, czyli jak myć ręce i naciskać dozownik [WIDEO]

Stanisław Karczewski/ fot. screen
8

W związku z epidemią koronawirusa marszałek Senatu Tomasz Grodzki (PO) pokazał ludowi jak myć ręce korzystając z dozownika z płynem dezynfekcyjnym. Pokaz odbył się w asyście Straży Marszałkowskiej, a marszałek Grodzki zapewnił, że „Senat działa szybko”. To było we wtorek (25.02.2020).

ZOBACZ: SENSACJA! Marszałek Grodzki ratuje świat! Płyn do dezynfekcji w Senacie powstrzyma koronawirusa! [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W czwartek wyszedł do ludu wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) i ogłosił, że marszałek Grodzki nie potrafi korzystać z dozownika, ponieważ nacisnął go kciukiem, a tak robić nie wolno, gdyż na kciuku znajduje się najwięcej zarazków i w ten sposób rozsiewa się chorobę zamiast ja powstrzymywać. Następnie wicemarszałek Karczewski pokazał, jak prawidłowo naciskać dozownik przy pomocy łokcia lub wierzchem dłoni. Pokaz odbył się bez asysty Straży Marszałkowskiej, ale za to na tle flag, z których dwie były biało-czerwone, a dwie unijne.

W związku z powyższym marszałek Grodzki oświadczył, że nie naciskał kciukiem dozownika, a Senat „ma poczucie odpowiedzialności za to, aby zadbać o zdrowie Polek i Polaków”. Poczucie może i ma, ale nie ulega wątpliwości, że marszałek Grodzki naciskał dozownik kciukiem, co widać na załączonym filmie.

I tak oto, przy pomocy koronawirusa, którego jeszcze w Polsce nie stwierdzono i dozownika, który już pojawił się w Senacie, dowiedzieliśmy się, że marszałek Grodzki nie potrafi prawidłowo dezynfekować rąk, a do tego kłamie. Czy marszałek Grodzki nie brał kopert tak samo jak nie naciskał dozownika kciukiem?

Z ostatniej chwili: marszałek Grodzki doszedł do wniosku, ze jednak naciskał dozownik kciukiem. Kabaret trwa.


Źródło informacji: Twitter

Zobacz tez:

Minister zdrowia o koronawirusie: „Maseczki nie chronią przed zarażeniem” [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek Wójcikiewicz mówi

  To chyba instrukcja jak postępować po zrobieniu kupy.

 2. Robert mówi

  Pamiętam jak na początku września ubiegłego roku niektóre media podawały informacje o dziesiątkach psów padłych na terenie Norwegii i Szwecji na korona wirus.Medycy od piesków byli bezradni.

 3. az mówi

  Tylko jak się uchronić od morowego powietrza ? Maska – bo przez powietrze jest jest najczestrze zarażenie. Na ręce mozna zawsze założyć rękawiczki.

  Nawet dzis wymyśliłem: jak zrobiś skuteczny z rolki papiru toletowego gdy nie ma nie profesjonalnej maski. Wirus ma mniej niż 100nm srednicy 0.078 mikrona ale gruba warstwa celulozy rolki powinna na jakiś czas działać.
  1 wziąź rolke papirtu toaletowego.
  2 wyjąć tubkę ze srodka
  3 zakleić jedną stronę rolki na ślepo silikon + blacha/tektura
  4 w dróga stronę włożyć ucięty koniec od butelki i zalepić silikonem /butelka hdpe /pp albo szkalana (można sterylizować 120 C) (PET się stopi)
  5 zasmarować górne słoje rolki silikonem tak by tylko przez boki wchodziło powietrze
  6 do koncówki butelki można bedzie podkrecić (dwie sklejone nakretni z wycietymi dnami) rurę do maski albo bezposrednio bez rury przykręcać do maski.
  7 Maske jezli nie ma można zrobić z plastyku ,wygina się w goracej wodziealbo lepiej użyć do nurkowania.
  8 zawór zwrotny oddechowy z kawałka gumy tak przymocowanej że jak sie dmucha to zatyka otworki przewodu. (moze być siatka albo cieńka guma polepina na grubsza podkladkę)

  Taka maska bedzie dobra przez kilka godzin potem mozna ją wysterilizować w szybkowarze 120C albo piecyku 160C. i uzywac wilokrotnie. Dla zwiekszenia skuteczności można papier spryskać srodkiem dezynfekującym. KMn04 NaOH lub nawet zwwykłą Soda NaHCo3 lepiej ją wypiec by zwiekszyć alkalicznosc. Bardzo lekko zwilzony papier będzie lepiej adsorbować lotne cząsteczkia woda i Ph >8 zabije wirusa. Dezynfektant nielotny nie bedzie wyczywalnyw oddychaniu . Ostatecznie moze to być alkochol trochę sie nawdycha ale wystarczy popryskać z zewnątrz.

  pozdrowienia
  walczmy z zarazą w morowego powietrza
  od powietrza głodu ognia i wojny wybaw nas Panie.

  –można kopiowac udoskonalac zrobić wideo. U nas w IL juz widać ludzi w maskach

  mozna też zamontować taką dmuchawe jak do materacy (na baterie) a le z regulatorem i mieć nedcisnieniowe lekko nadmuchane odzienie , oczywiście dmuchac powietrzem zassanym przez filtr. takie positive presure suit stosuje się w labolatoriach najwyzszej toksyczności. (sory za spell ale szybko)

 4. az mówi

  korekta
  Taka maska bedzie dobra przez kilka godzin potem mozna ją wysterilizować
  nie maskę a taki filtr . Filtr po prau godzinach nalezy zminić a z braku nowych można wysterilizować ( tulko nie zamoczyć papieru wilgotnawy wysuszyć) zawinac w folie Aluminiowa podstawka nad wode szybkowaru.

  Maski z gumy mozna nie sterylizowac a tylko umyć pryskając chloroksem i pozastawiajć mokre na 0.5 godziny.

  co zabije wszyko w pare minut prze oksydację do niskocząsteczkowych składników kazdej biostruktury

 5. az mówi

  z braku sody moze być świerzy popiół , zrobić nasycony roztwór , zdekantować (lub nie – estetyka) i spryskiwać zwnętrzne / cylindra rolki /tak zrobionego filtru. (nie moczyc za duzo bo będzie ciezko oddychać) Popiół jest nawet bardziej alkaliczny niż soda. (i ją też zawiera)

 6. az mówi

  taka maska może się przydać też na gazy policji 🙂

 7. az mówi

  elektronicy mogli by też zrobić przed filtr elektrostatyczny z uv diodami . wirusy i pył sie elektryzkują i sa przyspiszne w polu tysiecy V i z duza energia uderzją w filtr miedzy dwoma siatkowymi elektodami. Tki strzal imobilizuje wirusa na mariksie filtru a UV mu miesza geny tak ze jest niezdolny do replikacji. Filtr mógłby byc z fiber glas/kwartz by lepij prznikało UV i mozńa go było termicznie 160c Sterylizować. Można by tez pomyśleć nad polem wirowym i zasysaniem cyklonowym co mogło by byc efektywniejsze w elektrofiltracji. rynek moze byc chwilowo b duzy.

 8. Greg mówi

  jaka wladzaca tacy komentujacy , po co znizacie sie do ich poziomu?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.