Minister zdrowia o koronawirusie: „Maseczki nie chronią przed zarażeniem” [WIDEO]

Łukasz Szumowski/ fot. screen
0

 

W środę (26.02.2020) minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem red. Roberta Mazurka w „Rozmowie RMF”. Pierwsza i ostatnia część rozmowy poświęcona była zagrożeniom związanym z epidemią koronawirusa. Minister uspokajał, że nie ma powodów do paniki, a noszenie maseczek przez osoby zdrowe niczemu nie służy, ponieważ maseczki nie chronią przed zarażeniem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szumowski ostrzegł przed wyjazdami do Włoch. Podkreślił, że każdy, kto ma objawy grypowe, a przyjechał z obszaru, gdzie już stwierdzono koronawirusa, powinien udać się do szpitala zakaźnego, a nie do przychodni, czy na SOR. Podkreślił, że w 80% przypadków zakażenie koronawirusem przebiega łagodnie lub bezobjawowo. Problemem jest to, że wybucha panika, ponieważ wirus jest nowy i jeszcze nieznany.

To wirus, który nie jest obarczony wysokim ryzykiem śmierci – uspokajał minister. Wskazywał, że jest to wirus podobny do grypy. – Na grypę zmarło w Polsce już 28 osób w tym sezonie, a hospitalizowanych było 11 tysięcy osób – poinformował Szumowski. Podkreślił, że strach jest równie groźny jak sam wirus. Jeśli wszyscy ruszą do szpitali, to zabraknie miejsca dla osób naprawdę potrzebujących hospitalizacji.

Zobacz też:

Dziennikarz Se.pl alarmuje: „koronawirus w Polsce”. Rząd i szpital dementują. Niestety są zarażeni w kolejnym kraju europejskim

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.