Minister zdrowia o koronawirusie: „Maseczki nie chronią przed zarażeniem” [WIDEO]

Łukasz Szumowski/ fot. screen
0

 

W środę (26.02.2020) minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem red. Roberta Mazurka w „Rozmowie RMF”. Pierwsza i ostatnia część rozmowy poświęcona była zagrożeniom związanym z epidemią koronawirusa. Minister uspokajał, że nie ma powodów do paniki, a noszenie maseczek przez osoby zdrowe niczemu nie służy, ponieważ maseczki nie chronią przed zarażeniem.

Szumowski ostrzegł przed wyjazdami do Włoch. Podkreślił, że każdy, kto ma objawy grypowe, a przyjechał z obszaru, gdzie już stwierdzono koronawirusa, powinien udać się do szpitala zakaźnego, a nie do przychodni, czy na SOR. Podkreślił, że w 80% przypadków zakażenie koronawirusem przebiega łagodnie lub bezobjawowo. Problemem jest to, że wybucha panika, ponieważ wirus jest nowy i jeszcze nieznany.

To wirus, który nie jest obarczony wysokim ryzykiem śmierci – uspokajał minister. Wskazywał, że jest to wirus podobny do grypy. – Na grypę zmarło w Polsce już 28 osób w tym sezonie, a hospitalizowanych było 11 tysięcy osób – poinformował Szumowski. Podkreślił, że strach jest równie groźny jak sam wirus. Jeśli wszyscy ruszą do szpitali, to zabraknie miejsca dla osób naprawdę potrzebujących hospitalizacji.

Zobacz też:

Dziennikarz Se.pl alarmuje: „koronawirus w Polsce”. Rząd i szpital dementują. Niestety są zarażeni w kolejnym kraju europejskim

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.