Kolejny minister „dobrej zmiany” opowiada o polskich mordercach w Jedwabnem. Kiedy ekshumacja?!

fot. twitter
17

Po ministrze Czaputowiczu, który oświadczył, że Polacy mordowali Żydów w Jedwabnem, mamy kolejnego eksperta „dobrej zmiany” wymądrzającego się na temat tej zbrodni. Tym razem głos zabrał wiceminister kultury Jarosław Sellin, który w radio TOK FM powiedział: „Jeśli chodzi o Jedwabne, to uczestniczyło w tym mordzie zgodnie z ustaleniami IPN 40 Polaków zainspirowanych przez Niemców.” Linia obrony ministra Sellina jest taka, że nie było wtedy państwa polskiego, wiec odpowiedzialność za to, co się stało nie może spadać na państwo polskie.

Czy minister Sellin zdaje sobie sprawę, że powołuje się na badania, w których za wiarygodne uznano wymuszone torturami zeznania na UB? Czy minister Sellin wie, że dla IPN głównym źródłem wiedzy o zbrodni jest relacja Szmula Wasersztejna, którego w ogóle nie był świadkiem wydarzeń? Czy minister Sellin wie, że dr Krzysztof Persak z IPN opiera wyniki śledztwa na intuicji? „Można powiedzieć tylko tyle, że było ich kilkaset. Intuicyjnie powiedziałbym, że było ich około 500, ale mogło być ich 400 ofiar, mogło też być 700-800” – tak brzmi odpowiedź na pytanie o liczbę ofiar mordu w Jedwabnem w wywiadzie z dr Persakiem zamieszczonym na stronie Muzeum Historii Polski. Intuicja!

Kolejny raz apelujemy do „dobrej zmiany”: przestańcie się kompromitować powoływaniem się na wyniki śledztwa, w którym nie przeprowadzono podstawowej czynności śledczej, czyli nie ustalono liczby ofiar i przyczyny ich śmierci. Kiedy wznowienie ekshumacji?!

Źródło: twitter, muzhp.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Przecież to żydopachoł podobnie jak i pozostała dwójka “naszych” ministrów od kirkutowego dziedzictwa narodowego. Wszyscy ministrowie III-j kiszczakowo-michnikowo-bolkowej okrągłostołowej (może z wyjątkiem Pana Podkańskiego) od kultury i dziedzictwa narodowego mieli niewiele albo nawet nic wspólnego z kulturą polską i polskim dziedzictwem narodowym

 2. Andrzej mówi

  Minister Sellin ,to ten co chce zabrac Polakom pieniadze z budzetu na budowe Muzeum zydow hasydzkich .
  Wredny typ .Warto by zainteresowac sluzby specjalne czy nie jest sowicie oplacany przez zydow .
  Zygac sie chce jak slysze wypowiedzi politykow
  PISU z prezesem i maliniakiem na czele .
  Mowia ze beda walczyc z antysemityzmem .
  Przeciez to pojecie “mlotek”, ktorym zydzi wala po glowie wszystkich ,ktorzy osmiela sie miec inne zdanie na temat historii niz “narod wybrany”.
  Proponuje panu kaczynskiemu zeby sie walnoł
  Tym mlotkiem w łeb to sie przyjaciele zydi uciesza 🙂 szalom!

 3. Zbulwersowany mówi

  To karły intelektualne i zdrajcy albo po prostu żydowscy agenci ! Należy te ich wypowiedzi archiwizować i jak powstanie Wolna Polska, wolna od żydowskiej okupacji, to powinni w pierwszej kolejności zostać doprowadzeni przed Trybunał Stanu !

 4. Spostrzegawczy mówi

  Jaki Kalkstein tak i cała reszta ! Hańba dla Polaków , że tacy rządzą Polską !

  1. Głupi Dzban mówi

   Przestań ośmieszać środowiska prawicowe! Kalkstein to wymysł tych samych idiotów, którzy twierdzą, że Macierewicz jest Żydem. Myśleć kurwa trochę!

 5. d. mówi

  Poczekajmy jeszcze chwilę a wszystkie ukryte zydy i szabesgoje paożytujące od 27 lat na Polsce i Polakach z “dobrej zmiany” się ujawnią. Sellin i reszta dobrej zmiany /dla zydów/, kiedy zbudujecie dziady pasożytnicze, muzea historii Narodu Polskiego!!!????! Muzeum Polin zbudowaliscie na miejscu KL Warschau gdzie niemcy zabili ponad dwiescie tysięcy Polaków!!

 6. Normalny mówi

  Widać z tego, że ustawa o IPN posłużyła Żydom ale i PIS – owcom w zupełnie odwrotnym celu niż wskazuje sens tej Ustawy, a mianowicie do zmasowanego szkalowania dobrego imienia Polaków, do nieudowodnionych oszczerstw i potwarzy. A więc po co uchwalali tę Ustawę ?! Czyżby w celu odwrócenia uwagi od tematu wielobilionowych reparacji i odszkodowań jakie należą się Polakom od Niemców, Rosjan, Żydów, Ukraińców i Litwinów ?! Czyżby chcieli te słuszne i należne rekompensaty zamieść pod dywan ?! Nie ma na to naszej zgody !

 7. Waldemar mówi

  Widzę, że ten cały PIS to jeden PIC

 8. Zdzisław mówi

  Izrael gra z PIS em w salonowca, według własnych reguł. To znaczy bez zmiany ról. Mimo to PIS udaje że nie może zgadnąć, kto go leje po dupie.

 9. Ania mówi

  Zydokomunistyczny terror w Polsce trwa. Jacek Międlar więźniem politycznym sanhedrynu. A zdrajcy, antypolscy szmalcownicy, hochsztaplerzy i malwersanci chodzą bezkarni. Kiedy Polacy się opamietaja i zaczną wybierać nie Żydów tylko Polaków. Czy ludzie potracili nie tylko rozum ale i godność.

 10. Mirek mówi

  Jeden z niewielu, który nie boi się otwarcie mówić o faktach, w przeciwieństwie innych ministrów. Wśród Polaków, Żydów czy Niemców były kanalie, ale byli też przyzwoici ludzie.
  Nie bójmy się powiedzieć, że byli w Polsce ludzie, którzy mordowali rodaków, bo Ci zamordowani to byli ich sąsiedzi, z którymi żyli wiele lat w zgodzie.
  Żydzi zawsze byli z polskim narodem, od wieków i nie rozumiem skąd taka zawiść.

  1. Baśka mówi

   Zanim się wypowiesz, zapoznaj się z faktami historycznymi. Żydzi nigdy nie “byli z polskim narodem”. Zawsze byli największymi wrogami polskiej racji stanu. Nie byli sąsiadami, byli pasożytami. Robili wszystko, żeby Polska nie odzyskała niepodległości…… cóż jakże wymowny jest fakt, że generał Sosnkowski internował w 1920 roku żydów w wojsku polskim bo bał się, że zdradzą Polskę. O czym to świadczy? Nie pleć, proszę, bzdur o “rodakach” bo to zawsze byli, są I będą OBCY – nasi wrogowie.

 11. Obserwator mówi

  Gimnazjalne ataki na wypowiedź ministrów Dobrej Zmiany z uwagi na fakt , iż powołują się oni na dane z rapaortu niejakiego Ignatiewa. Nie ulega wątpliwości ,że w 1949 r. oskarżono 22 Polaków o udział w zbrodni w Jedwabnem. Wyrokiem sądowym dwóch skazno na karę śmierci 1. Karolaka( zaocznie ) 2. Sobutę ( ułaskawił Bierut ) za udział w zbrodni , 12 Polaków zostało skazanych na kary więzienia za doprowadzanie Zydów na rynek w Jedwabnem pod NIEMIECKIM TERROREM ! z czego dwóch później zostalo uniewinnionych. Mając powyzsze na uwadze pzrestańcie pluć na Dobrą Zmianę albowiem faktem jest ,że w Jedwabnem Zydów wymordowali Niemcy z pomoca paru miejscowych chuliganów i zadna ekshumacja tego nie zmieni !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.