Kolejny atak. Ukraińcy grożą, że pozwą Polskę

premier Mateusz Morawiecki i prezydent Wołodymyr Zełenski/ fot. Twitter
5

Ukraińcy zagrozili pozwaniem Polski w związku z deklaracją rządu o nie otwieraniu granicy dla zboża z ukraińskich spichlerzy. Ukraina złoży pozew przeciwko Polsce i UE w Światowej Organizacji Handlu – zapowiedział wiceminister gospodarki Ukrainy Taras Kaczka.

Ukraina planuje złożyć pozew przeciwko Brukseli i państwom członkowskim UE w Światowej Organizacji Handlu (WTO), jeśli w tym miesiącu nie zniosą one ograniczeń w eksporcie jej produktów rolnych do Wspólnoty” – czytamy w ukraińskim serwisie agroportal.ua. W rozmowie z „Politico” potwierdził to Taras Kaczka.
Z pełnym szacunkiem i wdzięcznością dla Polski, jeśli po 15 września zostaną wprowadzone jakiekolwiek zakazy, Ukraina złoży pozew przeciwko Polsce i UE we WTO –  powiedział Ukrainiec.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przypomnijmy, że ukraiński minister Taras Kaczka od kilku miesięcy atakuje Polskę na arenie międzynarodowej. W czerwcu bieżącego roku rzecznik Komisji Europejskiej Mariam Garcia Ferrer, poinformowała, że Komisja nie zatwierdziła pakietu wsparcia w wysokości 100 milionów euro dla pięciu tzw. państw przyfrontowych, w tym 40 milionów dla Polski, za straty spowodowane nadmiernym importem zboża z Ukrainy. Przyjęcie pakietu miała zablokować szefowa KE, Ursula von der Leyen, która zarzuca Polsce, że ta utrudnia tranzyt ukraińskich towarów przez swoje terytorium, o czym poinformowały ją ukraińskie władze. Natomiast wiceminister gospodarki Ukrainy Taras Kaczka oświadczył podczas konferencji Międzynarodowej Rady Zbożowej w Londynie, że dotacje dla polskich rolników „wykraczają daleko poza to, co jest dozwolone przez zasady Światowej Organizacji Handlu”, bojkotując w ten sposób wsparcie polskiego rolnictwa.

Przeczytaj także:

Wdzięczność po ukraińsku? Wicepremier Ukrainy twierdzi, że Polska inspiruje kryzys

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Bietka mówi

  Wyściskany eleński jwprzez Du i in. nie wystawia za to rachunków???

 2. Wladca mówi

  To i Tak nie nasze panstwo.Glosowac trzeba siekierami a nie jak eunuchy i kowidianie karteczka papieru.Od razu bylaby roznica.

 3. anonim mówi

  Tylko brakuje rabina z sekty chabat-lubowicz i cyrk byłby kompletny.

 4. Krzysztof7 mówi

  Na załączonym obrazku widzę dwóch żydów w śmiertelnym dla POLSKI uścisku . Nic dobrego z tego nie wyniknie . Tam gdzie żydzi tam płacz , łzy i tragedie rodzinne i narodowe !

 5. Adam mówi

  I bardzo dobrze . Strzyc barany dalej ,skoro chcą wspierać ,niech zapiep.na usralińskie łajno jam na Owsiaka : do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.