Kolejne państwa chcą renegocjować kontrakty na zakup szczepionek kowidowych

fot. pixabay
2

W czwartek (5.05.2022) portal Dziennik Gazeta Prawna poinformował, że kolejne państwa – wzorem Polski – zamierzają przystąpić do renegocjacji kontraktów na zakup szczepionek przeciw Covid-19. Do zmiany umów mają przygotowywać się m.in. Słowacja, Litwa, Węgry, Rumunia i Bułgaria. Negocjacje rozpoczęła też Francja, a w rozmowy ma być zaangażowany prezydent Emmanuel Macron.

W połowie kwietnia Polska odmówiła przyjęcia kolejnych 67 milionów dawek szczepionki firmy Pfizer i zapowiedziała, że nie dokona za nie płatności. Trwają negocjacje z firmą Moderna. W tym przypadku kontrakt dotyczy 20 milionów dawek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Polska odmawia zakupu kolejnych dawek szczepionek przeciw Covid-19. Niedzielski: „Nie było żadnej elastyczności ze strony producentów”

Kontrakty z producentami szczepionek zawierała Komisja Europejska w imieniu państw członkowskich UE. We worek (2.05.2022) pragnący zachować anonimowość urzędnik KE powiedział Agencji Reuters, że Polska nie ma racjonalnego uzasadnienia, by powołać się na klauzulę siły wyższej, która umożliwiłaby rezygnację z zakupu kolejnych transz szczepionek. – Wojna nie zmieniła w żaden sposób potrzeb Polski w zakresie szczepień, a wręcz przeciwnie, Polska musi teraz szczepić uchodźców – komentowało źródło Reutersa. KE odmówiła komentarza.

Źródło informacji: gazetaprawna.pl

Zobacz też:

Dlaczego Polska zakontraktowała 200 mln dawek szczepionek na C19? Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. BP mówi

    Kilku moich znajomych zmarło po przyjęciu eksperymentu medycznego, a WSZYSCY mają bardziej lub mniej dokuczliwego MOP-a!!!!!!!! To ma być rząd, czy kaci narodu polskiego?

  2. elchupamakabra mówi

    a z jakiej paki mamy jeszcze dodatkowo sponsorować keczupowanie ukrom? chociaż z drugiej strony – im zwłaszcza należą się nopy i wykończenie społeczeństwa, tak samo jak stało się w polinie. wasze dzieci mają przesrane, polaczki

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.