Dlaczego Polska zakontraktowała 200 mln dawek szczepionek na C19? Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

Katarzyna Treter-Sierpińska/ fot. screen
10

We wtorek (26.04.2022) byłam gościem Rafała Mossakowskiego w Centrum Edukacyjnym Polska. Tematem rozmowy była wynegocjowana przez Komisję Europejską umowa na zakup szczepionek przeciw Covid-19, w ramach której Polska zakontraktowała 200 milionów dawek. Wykorzystano 54 miliony, 25 milionów leży w magazynach, a minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że Polska nie przyjmie kolejnych 67 milionów dawek i nie zapłaci za nie należnych 6 miliardów złotych. Ponieważ firma Pfizer nie zgodziła się na renegocjację kontraktu, sprawa trafi do sądu. Jaki będzie wynik? Jeśli umowa podpisana z KE jest skonstruowana tak jak inne umowy Pfizera, które pomimo klauzuli tajności udało się upublicznić, to na wygraną nie ma co liczyć. A może okazać się, że Polska będzie musiała zapłacić nie tylko za niepotrzebne szczepionki, ale również za obsługę prawną dla firmy Pfizer.

O tym, że kontrakt na szczepionki kowidowe, to jeden wielki przekręt, już rok temu mówili tzw. foliarze i płaskoziemcy, czyli ludzie, którzy nie uwierzyli rządowej propagandzie kowidowej. O tym kontrakcie napisałam w mojej książce „Kowidowe getta” w rozdziale „Cudowny eliksir, czyli ostatnia prosta do trzeciej dawki”. Książkę możecie zamówić TUTAJ.  Dziś temat tego szokującego kontraktu podjęły media mainstreamowe. Nagle ocknęli się i trąbią o niegospodarności. Po roku! To jest dopiero spostrzegawczość!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Wirtualna Polska” opublikowała artykuł Patryka Słowika pt. „Szczepionkowa przesada rządu, czyli 10 mld złotych wisi nad zlewem”. Znalazły się w nim takie oto rewelacje: Polska zamówiła ponad 200 mln szczepionek przeciwko COVID-19. Oznacza to, że każdy Polak, z noworodkami włącznie, mógłby przyjąć pięć dawek, a niektórzy po sześć. Najprawdopodobniej ogromne pieniądze zostaną zmarnowane. Tak, jak zmarnowane zostaną niezużyte szczepionki.

WP przywołuje też wypowiedzi ekspertów, którzy nie mają pojęcia, dlaczego Polska zamówiła aż tak wiele szczepionek. (Tu przepraszam za błąd, który wkradł się do mojej wypowiedzi dla CEPolska. Wbrew temu, co powiedziałam, WP podaje nazwiska tych ekspertów). Oto jedna z eksperckich ocen: Wiele wskazuje na to, że przerażenie zastąpiło analizę. I w tym przerażeniu nie dokonano prostych szacunków związanych z liczbą mieszkańców Polski. Cały artykuł TUTAJ.

To jest coś niesamowitego! Ludzie, którzy jako rządzący, powinni mieć w małym palcu zasady zarządzania kryzysowego, wpadają w przerażenie i wywalają miliardy złotych, żeby kupić kota w worku. Jeśli wykluczyć działanie w złej wierze, to mamy do czynienia z bandą idiotów niepotrafiących dodać dwa do dwóch. A zapewne mało kto wie, że 18 sierpnia 2020 roku minister zdrowia wydał rozporządzenie w sprawie powołania zespołu do spraw zakupu szczepionki na Covid-19. O tym zespole, składającym się z kilkunastu osób, w tym prof. Andrzeja Horbana, szczegółowo mówię w programie, do którego obejrzenia serdecznie zapraszam. Na wypadek, gdyby YouTube skasował film, zamieszczam też nagranie opublikowane na Rumble.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Zrobieni w szczepionkowe bambuko

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotrx mówi

  Łamanie ustawy o języku polskim a sprawa ukraińska
  https://www.youtube.com/watch?v=5Opdzn71I0Y

  W powyższej wypowiedzi zacytowano również wymowne i pełne nienawiści w stosunku do Polaków fragmenty poematu ukraińskiego „wieszcza narodowego” T.Szewczenki „Hajdamacy”.

  „…. A Jarema ciągle huka – kary Lachom , kary , jak szalony wiesza , pali . sieka , trupie ciało, dajcie Lacha, dajcie Żyda , mało mi ich , mało. Dajcie Lacha , krwi dawajcie, mięsa z krwią i pianą… „

 2. "batko nasz Bandera....." mówi

  Nie jest wykluczone, że już wtedy planowali federację z rezuno – samostijną Niebiańską Jerozolimą i te szczepionki zakupione na koszt podatników Polin były przeznaczone dla wiodących obywateli federacji a ci się szczepić nie chcą. Chyba jednak są mniej głupi niż okrutni

 3. monika mówi

  Pani Kasiu, jest pani WIELKA!! dziękujemy !!

 4. Ewa-Maria mówi

  Po prostu brak słów na to rządowe draństwo aby komentować. Żyję na tym świecie kilka dziesiątek lat ale to co teraz się dzieje przebija komunę o lata świetlne. Doszłam do takiego wniosku że Morawieckiego ktoś 'namaścił’ na fotel premiera ( nie PiS) aby Polskę doprowadzić do ruiny. Wszystko na to wskazuje że do tego zmierza. Naściągał UPAińców, którym dał przywileje na równi z nami Polakami. Jeżeli Polacy nie powstrzymają tych szaleńców to dojdzie do tragedii.

 5. zagłoba sum mówi

  Wielokrotnie pisałem, jeszcze na (dez)interii, gdy można było na tym „wolnym” portalu zamieszczac komentarze: dzień 25.10.2015r przejdzie do historii jako dzień KATASTROFY NARODOWEJ, porównywalny z 1 września 1939r czy 24.10.1794 (przyklepanie III rozbioru Rzeczpospolitej). Pisałem to od godziny 20 tego nieszczesnego dnia, od ogłoszenia wyników wyborów. Zbolszewizowany, kupiony za 500 zł (warte dzisiaj w porównaniu do kwietnia 2016 jakieś 150 złotówek) nie zdaje sobie nadal sprawy, że doprowadził do najwiekszej od ponad dwóch stuleci katastrofy narodowej, z ktorej Polska już sie prawdopodobnie nie podźwignie…

 6. Rebih mówi

  Tymczasem w USA nowe postępy postępu.
  Nina Jankowicz, lewicowa ekstremistka, publicznie wypowiadająca się przeciw wolności słowa została szefową nowo powołanej Komisji ds. Zarządzania Dezinformacją (Disinformation Governance Board) działającej w ramach Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA (Homeland Security Department).
  Ale prawdziwym cymesem są wyniki „badań” przeprowadzonych przez „naukowców”. Badania te wykazały, że niezaszczepieni drastycznie zwiększają ryzyko zachorowania na Covid 19 wśród zaszczepionych.
  Badania zostały przeprowadzone na „modelu komputerowym”.
  https://www.forbes.com/sites/roberthart/2022/04/25/unvaccinated-people-increase-risk-of-covid-infection-among-vaccinated-study-finds/
  Tak czy owak rozpoczęła się kolejna faza szczucia przeciw niezaszczepionym.
  Istnienie niezaszczepionych pozwala bowiem na przeprowadzenie statystycznych badań porównawczych wykazujących olbrzymią liczbę ofiar szczepionek.
  Dlatego pieniędzy dla naukowców-prostytutek produkujących bezwartościowe „badania” pod zamówienie na pewno nie zabraknie.

 7. Rebih mówi

  @Zagłoba Sum Te 500+ razem z pozostałymi „plusami” zdegradowały scenę polityczna w Polsce, zdegradowały rynek pracy, nauczyły Polaków postawy roszczeniowej i oduczyły odpowiedzialności.
  Początkowo byłem za 500+ (początkowo tylko od drugiego dziecka), widziałem w tym jakiś przejaw dbałości o naród, solidarności i pomocy rodzinom wielodzietnym, ale PiS z tej (być może) dobrej idei zrobił zasadę dzierżenia władzy.
  Już samo rozszerzenie 500+, które polegało na tym, że pieniądze przyznano od pierwszego dziecka (zamiast np. dać 1000 złotych na trzecie i następne dziecko, co byłoby mniej obciążające dla budżetu i potencjalnie bardziej skuteczne demograficznie) wskazywała, że celem jest kupienie jak największych mas wyborców i utrzymanie się przy władzy.

 8. Texas1858 mówi

  mam te same przerażająco trafne spostrzeżenia, moi znajomi tak samo….przerażające…

 9. zagłoba sum mówi

  Nie, 500+ NIGDY nie działał, gdyz nie taki był cel rozdawnictwa (wystarczy porównać dzietność wg. GUSz lat PRZED pińcetplusowych). Retoryka pisjudeobolszewii dot. 500+ była taka: 2016r – wzrost dzietności / 2017 – „na dzieci” / a w kolejnych latach juz nawet nie dorabiano ideologii do rujnującego Polske finansowo i przede wszystkim MORALNIE rozdawnictwa / kupowania głosów. Gdyby faktycznie chodziło i zwiększenie dzietności i pomoc w wychowaniu dzieci, powinno to wyglądać ak: obnizenie lub dla najmniej zarabiajacych ZNIESIENIE podatku dochodowego! Tyle! A tak, pińcetplus to dolce vita patologii, płądzącej na potęgę. Jeśli ktoś uwaza, iz dzieci z rodzin patologicznych zaczą pracować, to jest w grubym błędzie. Będzie kolejne pokolenie (pokolenia) roszczeniowe i nic więcej! Do tego dochodzą mamuśki, które zrezygnowały z pracu a za kilkanaście / kilkadziesiąt lat wyciągną ręce po „emeryture +”. 500+ w obecnej postaci to największe ZŁO, jakie dotknęło Polskę w minionych kilkudziesięciu latach!

 10. LOL mówi

  Pani Katarzyno! Może coś o zamykanych przez ukro-polińskie $pec$łużby portalach?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.