Kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa na kwarantannie. Wiceminister zarażony koronawirusem

wiceminister Ryszard Kamiński/ fot. gov.pl
0

Od piątku (20.03.2020) członkowie kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wykonują swoje obowiązki zdalnie, w związku z objęciem ich kwarantanną, po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego. Ministrowie pracują za pośrednictwem łączy internetowych w miejscach odbywania kwarantanny.

W komunikacie zamieszczonym na stronie ministerstwa poinformowano, że wszystkie procedury przewidziane zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały wdrożone, a z resortem należy kontaktować się droga mailową.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W rozmowie z TVP Info minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapewnił, że czuje się dobrze, a test na koronawirusa wykona, jeśli takie będzie zalecenie sanepidu. Miał już raz wykonany taki test w związku z zakażeniem wykrytym u ministra środowiska Michała Wosia. Wynik testu był negatywny.

Minister Ardanowski zapewnia, że kwarantanna nie oznacza, iż przestał wykonywać swoje obowiązki. – Wszystkie rozporządzenia będą mi dostarczane pod drzwi i będę je podpisywał, by nie mieć kontaktu ze współpracownikami – wyjaśnia. Większość pracowników resortu już wcześniej przeszła na pracę zdalną.

Źródło informacji: gov.pl, TVP Info

Zobacz też:

E-mail do ZUS zamiast biurokracji! Rzecznik przedsiębiorców apeluje do premiera o uproszczenie procedur

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.