Kibice mają dość: „Je*ać UPA”, „Wołyń ’43”, „Zniszcz nazistów z Azowa!”…

Fot. Paweł Kot Fotografia, FB - Stowarzyszenie Kibiców Śląska Wrocław
8

Ukraińskie fałszerstwa historyczne dotyczące ukraińskiego ludobójstwa na Polakach w latach 1939-1947, uniemożliwienie przez Ukraińców przeprowadzenia ekshumacji polskich ofiar, a także przymykanie oczu na promocję zbrodniczego banderyzmu przez ukraińskie władze budzą w społeczeństwie coraz większą złość i frustrację. Brak akceptacji dla antypolskich działań rządów warszawskiego oraz kijowskiego już kilkukrotnie wyrazili kibice polskich i zagranicznych klubów piłkarskich.

Bez wątpienia prym w tej kwestii wiodą kibice Śląska Wrocław, którzy już kilkukrotnie jasno wypowiedzieli się w kwestii wojny ukraińsko-rosyjskiej oraz ukraińskiego ludobójstwa na Polakach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W październiku 2022 roku w trakcie meczu z Wartą Poznań kibice Śląska rozwiesili transparent z hasłem „Stop ukrainizacji Polski”.

W lutym 2023 roku podczas szlagierowego meczu z Lechem Poznań, kibice z Wrocławia wywiesili transparent z napisem „To nie nasza wojna” oraz przekreślonym tryzubem na tle banderowskich barw.

W lipcu 2023 roku podczas meczu ze zantagonizowanym Zagłębiem Lubin ultrasi z Wrocławia zorganizowali fenomenalną oprawę dotyczącą ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Na tle flar czerwono-krwistych rac pojawił się baner: Przemilczane ludobójstwo, bo ofiary były Polakami, zaś nieco wyżej zaprezentowano „sektorówkę” z wymownym napisem: 80 lat haniebnego milczenia za nami – WOŁYŃ ’43. Później na stadionie wzniesiono do góry transparenty z napisami: Ukraińcy mordowali dzieci na Wołyniu, Jebać UPA, Stop Ukrainizacji Polski. Na dodatek, w trakcie meczu kibice obu drużyn donośnie wykrzyczeli: Jebać UPA i Banderę!

Kibice Śląska, chapeau bas!

Odnotować należy, że nie tylko w Polsce kibice potępiają banderyzm szerzący się na Ukrainie. 10 sierpnia 2023 roku kibice greckiego Arisu wywiesili transparenty na meczu z Dynamem Kijów w kwalifikacjach do Ligi Konferencyjnej (Aris zwyciężył 1:0). Na trybunach w Salonikach pojawił się również transparent z napisem „Wykopać nazistów z futbolu”.

“Ukraińcy zakopali dziadka żywcem!” Kolejne wspomnienia Świadka ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Piękna akcja aż serce ściska i łezka zakręciła mi się w oczach. Wielki szacunek dla Nich wszystkich. Chylę swoje stare już czoło przed Nimi. Wierzę ze WOŁYŃ nie odpuszczą tym zdrajcom co chcą wymazać z naszych pamięci ludobójstwo na naszych rodakach. Hańba im na wieki

 2. Hammurabi mówi

  A ja spytam retorycznie o to, dlaczego dopiero śmiertelny, sadystyczny i wciąż bezkarny wróg otwiera drogę do porozumienia Polaków?
  Niech mi kto mądry wytłumaczy co to takiego i po co ta „kosa” pomiędzy Śląskiem Wrocław a Zagłębiem Lubin?
  Tak, poczytałem i wiem już o wrogości niektórych klubów sięgającej nawet początków ubiegłego stulecia jak np. kliniczna wręcz nienawiść pomiędzy kibicami Wisły i Cracovii. To rozbieżności światopoglądowe stały się przed wojną przyczyną konfliktów na krakowskich boiskach. W ówczesnej Polsce drużynom kibicowali Endecy, Syjoniści, Bundowcy, PPS, Stronnictwo Narodowe, Związek Młodej Polski… Faktycznie była to mieszanka piorunująca.
  Wiem, że wielu mnie odsądzi od czci i wiary a w najlepszym wypadku posądzi o naiwność, jednak nie dociera do mnie takie uzasadnienie głupiej i pożytecznej dla wrogów naszej ojczyzny nienawiści pomiędzy Polakami, rozciągającej się na boiska, trybuny, miasta i miasteczka.
  To, że kibice i tzw. „kibole” zakopują wojenne topory w obliczu straszliwych i bolesnych faktów historycznych, jest dla mnie znakiem, że mogą i powinni to zrobić dla dobra własnego i ogólnego częściej a w końcu na stałe. Walka zgodnie z zasadami fair play powinna się toczyć na boiskach a energia młodych patriotów jest zbyt cenna dla Polski, by ją marnować na wyzwiska i „ustawki”.

 3. Kunegunda mówi

  A kto tobie nakazal wyciagac prywtne wasnie sportowcow? Powyzszy artykul jest o pięknej patriotycznej odwadze i postawie sportowców w Polsce!!
  Piekna akcja i uklony dla Was sportowcow w Polsce. WOLYN Pamiętamy ludobójstwo bandery -okra nie zapomnimy!!

 4. Hammurabi mówi

  @Kunegunda
  Mowa o kibicach, o tysiącach, jeśli nie dziesiątkach tysięcy młodych ludzi, nie sportowcach. Rozumiem, że upał może upośledzać percepcję ale żeby do tego stopnia?

 5. Ewa-Maria mówi

  @ Kwal dziękuję . Tak musimy postępować ,nijak inaczej. To nasz patriotyczny obowiązek wobec tych niewinnych rodaków, którzy zostali w bestialski sposób pomordowani. Ukraina nie jest naszym przyjacielem jak próbują wmówić nam rządzący. Ukraina to wróg udająca przyjaciela.

 6. anonim mówi

  Ujawnia się prawda o rdzeniu patriotyzmu, który jest w prostych chłopakach, agresywnych ,,zadymiarzach”, którzy mają proste serca i nie zatrute lewactwem umysły. Chłopaki ze Śląska Wrocław jesteście więksi niż stado baranów z Wiejskiej z obecnym guru z Żoliborza. Nie wspomnę o zbydlęnconych polakożercach, folksdojczach i komuchach, którzy codziennie ujadają na Polskę od rana do wieczora w usłużnych mediach głównego ścieku. Niech Was Bóg błogosławi…

 7. zagłoba sum mówi

  Pytania: dlaczego przez całe miesiące miliony Polaków dawało się ogłupiać prymitywnej,proUPAdlińskiej propagitce, lejacej się 24/7 z meNdiów głównego ścieku? Dlaczego dająsię nadal ogłupiać głównemu ściekowi meNdialnemu, ze Rosja chce na nas napaśc a UPAdlina walczy w naszej sprawie?… Dlaczego 3 lata tamu w identyczny sposób pozwalano sięogłupiać równie prymitywnej, co UPAdlińska propagitce covidowo-„szczepionkowej”?..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.