Katarzyna TS: Zrzutka na złodziei

przewodnicząca KE Ursula von der Leyen z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim/ fot. Twitter
42

W czwartek (2.02.2023) przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz 15 komisarzy unijnych przybyło z wizytą do Kijowa. Von der Leyen radośnie ucałowała prezydenta Ukrainy Wołodymira Zełenskiego, a komisarze odbyli posiedzenie z ukraińskim rządem. W tak pięknych okolicznościach przyrody Zełenski oświadczył, że Ukraina i Unia Europejska nie są już osobnymi bytami. – Nasze wartości są wspólne. Nasze przeznaczenie jest wspólne. Nasz wróg jest wspólny. Nasza obrona jest wspólna. Dlatego nasze życie łączy się ze sobą – ogłosił prezydent Ukrainy.

Łza się w oku kręci, ręce składają się do oklasków, wzruszenie ściska za gardło. Warto w związku z tym przypomnieć, że ta wspólnota Ukrainy z UE ma też swój wymiar finansowy i wynosi on już 66 miliardów euro w postaci pomocy gospodarczej i militarnej. A końca nie widać. W związku z tym von der Leyen ogłosiła, że „będziemy pracować nad tym, jak wykorzystać zamrożone rosyjskie aktywa publiczne” na rzecz Ukrainy. Padły też zapowiedzi włączenia Ukrainy do unijnych programów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wszystkim, którzy sądzą, że wsparcie Ukrainy przez Unię Europejską wynika z owych mitycznych „wspólnych wartości”, wyjaśniam, że jest to bajka dla naiwnych. Chodzi o to, o co zawsze chodzi w polityce, czyli o władzę i kasę. Najważniejsze jest to, żeby w tej rozgrywce nie zostać po stronie okradzionych. Bo rezultatem tej wojny, jak zresztą każdej innej, będzie podział na tych, którzy zostali okradzeni i tych, którzy się obłowili. A jest z czego kraść.

Pod koniec stycznia podsekretarz Departamentu Stanu Victoria Nuland poinformowała, że do Kijowa przyjechała specjalna misja audytorów, którzy mają zbadać, jak wykorzystywana jest pomoc finansowa i wojskowa przekazywana Ukrainie przez USA. Natomiast amerykańska rządowa Agencja do spraw Rozwoju Międzynarodowego utworzyła trzy specjalne gorące linie dla ukraińskich obywateli, którzy mogą zgłaszać przypadki rozkradania amerykańskiej pomocy dla Ukrainy.

O tym, że Ukraina jest państwem przesiąkniętym korupcją, wiadomo nie od dziś. Ale skala tej korupcji i złodziejstwa okazała się być tak ogromna i tak bezczelna, że Amerykanie nie wytrzymali. I to właśnie ma być powód niedawnych dymisji na Ukrainie. W styczniu ze stołków polecieli: wiceminister obrony Wiaczesław Szapował, trzej wiceministrowie infrastruktury, czyli Wasilij Łozynski, Iwan Łukeria i Wiaczesław Nehoda, wiceminister Witalij Muzyczenko z Ministerstwa Polityki Społecznej, wiceszef prezydenckiej administracji Kyrył Tymoszenko, zastępca prokuratora generalnego Ołeksij Symonenko, szefowie pięciu prokuratur obwodowych w Zaporożu, Połtawie, Sumach, Czernihowie i Kirowohradzie, a także szef departamentu zakupów w Ministerstwie Obrony i szefowie administracji wojskowej obwodów dniepropietrowskiego, zaporoskiego i chersońskiego. W lutym zdymisjonowane zostało całe kierownictwo ukraińskiej Państwowej Służby Celnej.

Najbardziej spektakularnym z opisanych w mediach przewałów okazał się przewał związany z zaopatrzeniem ukraińskiej armii. Zlecenie o wartości 350 milionów dolarów otrzymała firma z kapitałem zakładowym w wysokości 1000 hrywien, czyli ok. 100 złotych. Firma należała do byłego dyrektora państwowego przedsiębiorstwa obsługującego ministerstwo obrony, a ministerstwo zatwierdziło cennik dostarczanej żywności z cenami kilkakrotnie wyższymi niż w sklepach. I tym sposobem jajko dla żołnierza okazało się trzy razy droższe niż jajko dla cywila.

Kolejny przewał dotyczył generatorów, których Ukraińcy potrzebowali ze względu na niszczenie przez Rosjan infrastruktury energetycznej. Wiceminister infrastruktury Wasilij Łozynski zażądał od dostawcy 400 tys. dolarów łapówki w zamian za obietnicę zakupu sprzętu po zawyżonej cenie. Natomiast wiceszef prezydenckiej administracji Kyrył Tymoszenko przywłaszczył sobie jeden z przekazanych przez firmę General Motors samochodów terenowych, które miały być wykorzystywane do transportu rannych z pola walki. Co ciekawe, Tymoszenko jeździł ukradzionym samochodem prawie rok i jakoś nie przeszkadzało to prezydentowi Zełenskiemu. Do dymisji doszło dopiero wtedy, gdy wkurzeni Amerykanie tupnęli nogą.

Mamy zatem taką oto sytuację: jesteśmy epatowani dramatycznymi obrazkami z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy, co skutkuje poparciem społecznym dla finansowania tego państwa za pośrednictwem rządów, organizacji międzynarodowych, organizacji pozarządowych oraz przez zrzutki organizowane przez osoby fizyczne. Jednocześnie urzędnicy ukraińscy rozkradają tę pomoc wykorzystując dramat własnego narodu i dopiero nacisk zewnętrzny skutkuje ich dymisjami. To wiele mówi o „wartościach”, jakie obowiązują na Ukrainie.

Gdy w mediach pojawiły się nagrania pokazujące rosyjskich żołnierzy kradnących pralki, lodówki i inne sprzęty z ukraińskich domów, było to stygmatyzowane jako przejaw barbarzyństwa „ruskich orków”. Tak, to jest barbarzyństwo i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ale dlaczego dziś nie rozlega się w polskim Internecie powszechne oburzenie z powodu złodziejstwa ukraińskich polityków i urzędników? Gdy Rosjanie okradali Ukraińców, było to przedmiotem wielu memów i wpisów pełnych oburzenia. Gdy Ukraińcy okradają Ukraińców, takich memów i wpisów brak. Dlaczego? Może dlatego, że otumanieni proukraińską propagandą Polacy uwierzyli, że Ukraińcy, jako ci dobrzy w starciu z siłami zła, nie powinni podlegać żadnej krytyce. Przecież to nasi „bracia”, z którymi podobno mamy budować wspólne państwo.

Wszystkich tych, którzy już widzą odbudowę I Rzeczypospolitej poprzez jakąś unię polsko-ukraińską informuję, że według ranking korupcji opublikowanego przez Transparency International w 2022 roku i obejmującego 180 krajów, Ukraina jest na 116 miejscu, a Polska na 45. Rosja jest na 137 miejscu. A zatem Ukrainie dużo bliżej pod tym względem do Rosji niż do Polski. Jeśli oburzacie się, ze Rosjanie kradną, to miejcie świadomość, że Ukraińcy kradną niewiele mniej. Miejcie świadomość, że pieniądze, które wpłacaliście na pomoc dla Ukrainy zostały w pewnej części rozkradzione właśnie przez Ukraińców. Wiele z tych zrzutek to były zrzutki na złodziei, a nie na „ukraińskich obrońców Polski i Europy”. Takie są fakty i nie zmieni tego żaden wrzask o tezach zbieżnych z rosyjską propagandą.

Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy Ukraińcy kradną. Jedni kradną, a drudzy są okradani przez swoich ziomków. Jedni giną w walce z rosyjską armią, a drudzy jeżdżą luksusowymi brykami, które wpadły w ich ręce i nie dotarły na front. A wiecie, że gubernator frontowego obwodu zaporoskiego Ołeksandr Staruch i podlegli mu urzędnicy rozkradli zagraniczną pomoc humanitarną? Mowa o 22 morskich kontenerach, 389 wagonach kolejowych i 220 ciężarówkach z towarami, które zamiast do potrzebujących, trafiły do sprzedaży w sieciach handlowych. Podczas rewizji przeprowadzonej w siedzibie władz obwodu i władz miasta znaleziono m.in. 250 tysięcy dolarów w gotówce.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Ukraina jest państwem skorumpowanym i nie ma co łudzić się, że to się szybko zmieni, a nawet, że kiedykolwiek się zmieni. A wojna na Ukrainie, przedstawiana Polakom jako walka dobra ze złem, jest okazją do robienia biznesów, o których nie śniło się filozofom. Oby Polska nie wyszła na tej wojnie jak Zabłocki na mydle. Niestety obawiam się, że tak właśnie będzie.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Nasza wojna, czy nie nasza?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. stan mówi

  Może też ma odpowiednie korzenie narodowe??

 2. Piotrek mówi

  Tak wygląda nasienie żmijowe ubrane w ornat i na msze ogonem dzwoni .

 3. Быдлошевский Л.З. mówi

  Banderolandia i Polin maja te same złodziejskie elity tylko w Banderolandii tracą stanowisko a w Polinie czasami też ale rzadko…- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💞💓

 4. Radek Wicherek mówi

  Bardzo dobry tekst. Warto o tym mówić i pisać, żeby chociaż częściowo prostować ogólnodostępne manipulacje. Martwi jednak jeszcze co innego.
  Nie tylko wejście Ukrainy do NATO może być punktem prawdziwie zapalnym, ale także do UE. Obie strony sprawdzają widocznie jak daleko mogą się posunąć w tym zbliżeniu, a to jest igranie z ogniem, co Rosjanie już lata temu sygnalizowali. Kwestia tylko kto straci pierwszy cierpliwość do Ukrainy: ruscy czy UE?

 5. myślącypowierzchownie mówi

  W Polsce jest większa korupcja ( i to znacznie ) , dużo większe złodziejstwo i to pod sztandarami zarówno katolików , lewaków i całej tej okrągłostołowej hołoty. A w sądach , prokuraturach i policji same zgnite tchórze i nieroby biorące pensje za darmochę. A wisienkę na torcie stanowią pijaki i cudzołożnicy z KG policji.

 6. verizanus mówi

  A może USA przekonały Berlin, żeby stanął po ich stronie…ciekawe za co…Śląsk Wrocław… Szczecin…;)

 7. Mielonka mówi

  Tzw. Zachód sam zrezygnował z tanich dostaw nośników energii z Rosji. Gawiedź mami się mantrami o sankcjach, które mimo to uderzają w … zachodnie społeczeństwa. Rządziciele się wyżywią, na koszt społeczeństwa, jak zwykle. Do brudnej wojny na Ukrainie nie doszłoby, gdyby po szybkim przyjęciu Ukrainy do NATO potężne armie Zachodu silne i zwarte pojawiłyby się na północ i na wschód od Kijowa – przed wkroczeniem ruskich! Putin narobiłby w gacie, A tak miele mięso armatnie – ze swoich i z Ukraińców.

 8. Cicho sza mówi

  Prezydent UA Żelenski parę miesięcy temu demonstracyjnie podpisał i obwieścił medialnie rozpaczliwy wniosek o przyspieszony akces Ukrainy do NATO. Opóźniony o kilka lat!!! USA z NATO będą przeciągać proceduralnie, aby tchórzliwie nie pomagać czynnie zbrojnie napadniętemu para sojusznikowi! Ukraina nadal poligonem doświadczalnym.

 9. Wladca mówi

  Ile to milionow za…bal Mateusz Morawiecki w Banku Zachodnim we Wroclawiu?Ten pisiarski Pan Premier,a za Co Kupil dzialki budowlane?
  Poltony durne,was tylko mamia a wy lykacie…

 10. Buran mówi

  Przy tak wartkim i szerokim strumieniu kasy jaka tam płynie, powstanie niejedna fortuna.

 11. zagłoba sum mówi

  Juz dawno temu Rotszyld powiedział,ze najlepsze interesy robi się, gdy ulicami płynie krew.

 12. verizanus mówi

  @ Zagłoba I chyba od dawna nikt mu w prowadzeniu interesów nie przeszkadza 😉

 13. Shadow mówi

  Zarówno hujnia jewropejsata jak i banderlandzia z takiego samego nasienia wyrosły,złodziejstwa i zamordyzmu, więc będą do siebie pasować.

 14. Ewa-Maria mówi

  Polska wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle. Jest to oczywiste. Rosja czy Ukraina jedni drugich warci są. Teraz korupcja na Ukrainie ma się jeszcze lepiej. Derek Manroe niezależny dziennikarz bywający na Ukrainie mówi że sprzęt który Ukraina otrzymuje sprzedawany jest na czarnym rynku. Trafia do Mali i Nigerii. Potwierdził to jeden z prezydentów. Ukraina nigdy tej wojny nie wygra stwierdził to gen. Skrzypczak

 15. Anna C mówi

  Świetny artykuł, pełen konkretnej treści której na próżno szukać w mainstreamowych mediach.

 16. Dumny Polak mówi

  Jawi mi sie, ze waznym kryterium, aby ( potrzebujacych ) ukrow w Polsce dalej o tyle tolerowac, o ile odzegnaliby sie od wspolpracy z tym demonicznym i faszystowskim, rezimem i opowiedzieli sie za pokojem z Rosja i skonczenie wreszcie z tymi parszywymi tezami, jakoby oni i dla nas oddawali swoje zycie!

  NIKOMU TA WOJNA NIE JEST POTRZEBNA, NASZEJ POLSCE, JUZ NAJMNIEJ!

  Przed ta wojna, nie grozilo nam nic ze strony Putina, mimo, ze czasem rzeczywiscie wypowiadal sie bardzo niegodnie w stosunku do historii Polski i Polakow.

  Jego zlosc na Polske mogla tez pochodzic ze zdrady, dotychczas bardzo dobrych interesow sasiedzkich, przez polkojezyczny demoniczny, nierzad.

  Nic nie zastapi POKOJOWYCH zasad dobrosasiedzkich i nie dziwmy sie takiej RE-akcji Putina, zezwolenia na stacjonowanie amerykanskich wojsk w Polsce.

  Taka decyzja jest zawsze bardzo delikatna i musialaby przewidziec takie jej konsekwencje.
  Nikt o zdrowych zmyslach nie potwierdzi tego teraz, ze byla to dobra decyzja!

  Patrzmy, aby teraz caly ten proces znowu odkrecic, kierujac „zle duchy”, znowu do puszki pandory!

  Nie wolno nam slepo nakrecac tej wojny, o ile zostalo nam choc troche oleju w glowie!
  Nie wolno nam, mimo zmasowanej akcji propagandowej, narazac EGZYSTENCJI naszej Polski, dopuszczajac dalsze prowokowanie Rosji!
  Nie wolno nam zapomniec, ze Rosji nikt jeszcze nie zwyciezyl i nie dziwmy sie, jak tutaj przyjda z cala swoja zwierzeca zemsta, ktora juz, jako Polacy, bolesnie poznalismy, gdyz bedzie to wynikalo z ich naturalnego instynktu samozachowawczego!
  Ogarnijmy wreszcie wszystkie okolicznosci powstalej, superniebezpiecznej sytuacji i zdecydujmy wlasciwie!

 17. Dumny Polak mówi

  Pamietajmy tez, prosze, ze Polska akurat przez wojne na upalandzie, stracila swoja genialna perspektywe rozwoju poprzez jedwabny szlak, z Chin!
  My, wraz z upancami zostalismy wykorzystani przez naszych ” partnerow ” do wojny o dominacje dolara na swiecie, przeciwko przemoznym gospodarczo, krajom BRICKS, stojacym po przeciwnej stronie nowego podzialu swiata, ktory i nas wkrotce, mialby kompletnie zniewolic!
  Fakt, ze nikt nam o tym w Telav-vizji nie mowi, nie znaczy, ze to nie istnieje!
  Kochani , bedac medialnie ” pod opieka” tych bestii, wrzucamy sie w podwojnym sensie, sami w przepasc, niczego zlego nie przewidujac!
  Dostrzezcie tez to, o czym sie wcale nie wspomina!
  Prosze zobaczcie to, co oznaczalaby dominacja Stanow z Blinkenem, Bidenem, WHO i calym tym demonicznym badziewiem, dla calego, juz tak mocno skorumpowanego, swiata!
  Depopulacja, zdominowanego przez Stany swiata, w imie jakoby ochrony przed CO2, deindustrializacja, pozbawienie pieniadza, ochrony zdrowia, uzaleznienie od pomocy socjalnej.
  PAMIETAJMY, ZE OSTATECZNYM CELEM CALEGO TEGO PROCESU, ZAPLANOWANEGO JUZ OD 150 lat, JEST WSZCZEPIENIE NAM CZIPA, POD SKORE, ROWNOZNACZNE z WYZECZENIEM SIE BOGA i PODDANIEM SIE, zamiast tego PANOWANIU BESTII.
  Czuje, ze wlasciwie tylko o to toczy sie teraz walka, o zdominowanie sil zla nad silami DOBRA, gdyz zadna ludzka sila nie bylaby w stanie wymyslic, ani zrealizowac tych, prawdziwie demonicznych procesow, jakie teraz ostatnio, obserwujemy!
  Przeciez ONI na swiecie dawno maja juz wszystko, a jednak spinaja sie wciaz bardzo mocno, bo stoi przed nimi jeszcze jakis inny, wazny i tylko im znany, cel!

 18. Быдлошевский Л.З. mówi

  „…..wypowiadal się bardzo niegodnie o historii Polski i Polaków…”…Naprawdę ? Kilkadziesiąt godzin sluchalem jego wypowiedzi i nic nie zauważyłem…Może kolega powtórzy …Tylko banalow nie będę komentować bo w jakim celu ? – 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 19. Dumny Polak mówi

  No, kurwa, kolego!
  Jak przejdziesz do porzadku dziennego, ze nie zechcial przyznac barbarzynstwa wejscia ze wschodniej strony w 1939 roku, pozbawienie calej polskiej inteligencji, poprzez wysylke na Syberie, tortury, morderstwa calego patriotycznego ruchu, Smolensk I i II, Powstanie Warsszawskie, przejecia calych polskich odszkodowan za wojne od Niemiec.
  Fakt, ze ” PO WOJNIE”, z sowieckich parszywych rak, zginelo o wiele wiecej Polakow w lapach zygowskich bolszewikow!
  Kurwa, wypierdalaj stad, dupku z 4 splacoymi domami !
  Nie pozwole, abys i ty gnoju plul nam Polakom w twarz, kanalio!
  Z polskiej strony jest to wyjatkowy akt dzielnosci, za takie parszystwa Putina, ktory, jak ci wiadomo, ma nieograniczony dostep do wszystkich tajnych materialow z tych czasow, a mimo to traktuje nas nak bydlo!
  Wlasciwie nie zasluzyl sobie za swoja parszywosc…! , aby z nim wogole gadac i dac mu szanse, bo jest niecywilizowanym dupkiem
  Polacy maja kazde prawo cywilizowanego swiata, aby zyc jako GODNY NAROD!.
  WYPIERDALAJ STAD, KANALIO z magistrem filologi czyszczenia wychodkow!!!!!

 20. Быдлошевский Л.З. mówi

  😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂- nic nie wiesz o Rosji…Nic ! Opluj się Kolego i wytrzyj piane z twarzy….mgr fil. rosyjskiej ur. 1959 🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 21. Dumny Polak mówi

  Nie jest to moja ambicja, dowiadywac sie o innych krajach, jesli mnie nie potrafia soba zafascynowac!
  W takich przypadkach pozostanmy przy swoich mentalnosciach a, co najwazniejsze, nie wchodzmy juz wiecej sobie w droge!
  Jak sam musisz przyznac, Polacy, bez Waszej ” przyjacielskiej pomocy” , potrafili stworzyc swoj bardzo przytulny polski WSPOLNY DOM.
  Wiem juz, ze nikt juz wiecej nie skrzywdzi mojej Polski, gdyz, jak sprobuje podniesc na nia reke, to mu ta NATYCHMIAST ODPADNIE!

 22. Быдлошевский Л.З. mówi

  No to utnij mi ta rękę tylko dobrze…Ja piszę i dalej będę pisał czy mi pozwolisz czy nie ! I opluj się do końca i nawet już się nie obcieraj tak będzie lepiej…..Rosja zwycięży a Banderolandia padnie…Może coś o RFN napiszesz ? 27 000 000 ofiar z tego ponad pół cywilów….A zresztą sam zobaczysz niedługo…- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 23. verizanus mówi

  @Dumny Polak Piszesz dobrze o tym co dla Polski korzystne a co szkodliwe (nie wchodzę w Twój spór z piszącym cyrylicą) m.in. o wojnie czy jedwabnym szlaku. Ale problem jest zawsze jeden. Władzę REALNĄ mają ci których dopuściliśmy do władzy. I to ONI zadecydują w jakim kierunku pójdzie państwo polskie. ICH nic nie obchodzi co powinniśmy a co nie, co dla Polski korzystne a co nie, tylko realizują SWOJE interesy PODPORZĄDKOWUJĄC się komu tam trzeba dla WŁASNEGO dobra ;).

 24. Dumny Polak mówi

  Tak samo, jak Ty, tez sram na upolandie, sam wychowalem sie w Rzeszowie i znam te bestialstwa z pierwszej reki i tego zwyciestwa, z tej samej przyczyny, tez zycze Rosji!
  Zwaz, ze te 27 milionow, ktore tu wspominasz, oznacza, ze takze Twoja Rosja kompletnie przestanie wnet istniec!
  Powiedz sam!
  Naprade warto jest za taka cene teraz chciec miec koniecznie racje!?
  Czy zachowanie zycia na Ziemi nic Wam juz nie jest warte?
  Na, wtedy Alleluja! Jeb twoju ma´c! Rosja pakazyt, na szto ana spasebien!

  Pisz sobie wolku, koledzy tutaj beda potrafili Cie zignorowac!

  Ja sam z Rosjanami nigdy dotad nie mialem zadnych problemow, najgorsi sa ci, co se na leb z tylu przykleja jakas okragla szmate, co juz przynajmniej 4 domy wybudowali i splacili!!! i przychodza tutaj, zeby pierdolic i przyzwoitych ludzi, prowokowac i udowadniac, jacy to oni ma,drzy!
  Wiele tu ich juz bylo!
  Ale wszyscy jak jeden, SIE ZESRALI!!!
  Ty jestes tylko jednym z wielu!

 25. Быдлошевский Л.З. mówi

  Nawet nie będę odpowiadał bo szkoda czasu lepiej rosyjski internet pooglądam….Też z Rzeszowa…Jestem za Putinem i za Rosja !!! A Polska to za czym jest ? Z jakim Rządem ? Hurra za Banderolandia i gonic ruskiego ! Moj tata z Armią Czerwona doszedł prawie do Berlina …..- 🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 26. Dumny Polak mówi

  Ty, Ruski! Zamknij wreszcie dziob, albo odstaw gorzale!
  Gadasz w kolko juz kilka dni wciaz jedno i to samo, nie da sie tego juz czytac!
  Idi k cziertu!

 27. Быдлошевский Л.З. mówi

  😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂…. Z Rosją do boju i na Banderowca…3 000 0000 członków PZPR i ze świńskimi rodzinami 15 000 000 i tylko ja jeden za Putinem i Rosja ? Cuda cudeńka jak mawiali Prawosławni ….- 🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 28. Dumny Polak mówi

  Opowiedz wreszcie, po co Ty tutaj takie gowno, od 2 tygodni, wypisujesz!?
  Tak, jak Ci napisalem, Putin, swoimi wypowiedziami, wyjatkowo brzydko obrazil Polakow, ktotko przed swoja inwazja na ukrow.
  Wtedy propadanda miala juz latwe zadanie, stworzyc z niego, wroga propagande.
  Polska, w czasie proby budowania komunizmu, poniosla straszne i zbydlecajace zniszczenie najlepszych naszych ludzi, przemyslu panstwa, rodziny i zycia.
  Zrozum wreszcie, ze prozno oczekiwac zyczliwosci od ludzi, ktorych sie, torturowalo, zgniatalo jaja w szufladzie i pozbawilo ludzkiej godnosci, rodzin- swoich ojcow, wojkow i dziatkow!
  My tutaj mamy calkiem inne podejscie do ludzkiej godnosci i jej uszanowania.
  U nas nie wolno szargac ludzi i ich po prostu, tysiacami, rozstrzeliwac, bo maja swoje inne cele i marzenia!
  Jak otworzysz swoja stara glowe, to moze nawet nauczyc sie od Polakow czegos godnego, zamiast zyc, jak niewolnik i srac w pory przed jakims komunistycznym towariszcz starszina!
  Jak bedziesz pieprzyl tutaj takie farmazony, jak dotad, zostaniesz tutaj brutalnie zignorowany, choc tez jestes czlowiekiem.
  Daj sie i Ty ucywilizowac i dowiedz sie, dlaczego Polacy tak, a nie inaczej, reaguja!
  Polacy , to naprawde znakomity narod i mozna sie z nimi swietnie zaaranzowac!
  Jutro, jak wytrzezwiejesz, to przeczytaj to jeszcze raz! Moze wpadnie Ci wreszcie cos nowego do tej Twojej ruskiej, starej, lepetyny!

 29. wit mówi

  Gonić banderowców gdzie się da i Rosjanie to robią

 30. Быдлошевский Л.З. mówi

  Mam Ci zacytowac jak mi ublizales ? Internet nie zapomina….1968 Armia Polska wkroczyła do Czechosłowacji ….Zapomniał ? A 27 000 000 Sowietów to wasi Niemieccy sojusznicy zabili, prawda ? – 🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 31. Dumny Polak mówi

  Ty, Ruski! Nie chce mi sie juz wiecej z Toba pisac!
  Ufalem, ze umiesz pisac tez i cos nowego!
  Ale, przy okazji, Ty musisz miec juz porzadnie za kolnierzem, zeby nam Poakom teraz wypominac, ze TO NASI SOJUSZNICY, NIEMCY SPOWODOWALI SMIERC WASZYCH 27 milionow zolnierzy!
  Przeciez bardziej nie sposob historie wojny postawic na glowie, jak Ty to teraz nazwales!
  Po prostu szkoda na Ciebie czasu! Ja juz, po tym, kompetnie wypadlem z butow!
  Ciebie, to przed dwoma tygodniami, zrzucono tutaj na Ziemie z calkiem obcej galaktyki!
  JA TOLKO RUSSKI, JA NICIEWO NIE PANIMAJU!

 32. Быдлошевский Л.З. mówi

  Przepraszam. 27 000 000 Sowietów to sami siebie wymordowali a nie żadni Niemcy. Przepraszam.
  I w 1968 to nie Polacy maszerowali tylko Sowieci, prawda ? Polskę wyzwolił nie mój tata na czele z bratnia Armią Czerwona tylko Polacy sami siebie wyzwolili, prawda ? No i widzi Kolega ze się dogadujemy, prawda ? – 🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 33. Dumny Polak mówi

  Jak Ty w ogole masz na imie?
  Popatrz! Mamy niedziele i mnie sie nie chce wcale nie chce pisac o wszystkich tych sprawach, bo zejdzie nam caly miesiac!
  Jeszcze raz, TO POLACY MIELIBY BYC WINNI, ZE ICH NIEMCY WYNORDOWALI!!!?
  A moze im jeszcze przy tym wymordowaniu, jeszcze pomagali!?
  Jakze ktos bylby w stanie cos z tym stworzyc!?
  Naprawde mi sie nie chce!
  Ani nie czuje sie do tego powolany, zeby to teraz rorbierac to na czynniki pierwsze, ale widac, ze Wam te same fakty historyczne przedstawiono z calkiem innej perspektywy!
  Ja bardzo chcialbym sie z Ruskimi, raz na zawsze pojednac, ale jesli do wyjasniania starych rzeczy zabral sie diabel, to czlowiek nie ma zadnych szans, aby cos z tym zrobic!
  Moj ojciec, jako partyzant musial spac miesiacami na podlodze, torturowany przez sowieckich oprawcow w swojej wlasnej ojczyznie, nie chcial zapisac sie do komunistycznej partii, dlatego wszyscy klepalismy biede!
  Jest tego mnostwo i demony zadbaly o to, ze teraz nie mamy zadnych szans, zeby sobie wzajemnie wybaczyc, bo komus pasuje, zebysmy sie nie dogadali!
  W kazdym razie, akurat ci NIEMCY, ktorych tak sam obarczasz, byli i pozostali waszymi najbardziej wierni partnerzy i przyjaciele, ( przeciwko Polsce i Polakom), i istnieje cale mnostwo fotografii wzajemnych usciskow i wzajemnej wspolpracy i masowych morderstw w stosunku do Polakow.
  Slyszales juz cos o zakonczeniu Powstania Warszawskiego?
  Panu Rokossowskiemu ” zawdzieczamy ” kompletne spalenie Warszawy i zamordowanie 250.000 ludnosci cywilnej!
  Uczyli cie o czyms takim, albo powiedzieli, ze to Polacy Ruskich ubijali?
  Przeciez my nie mozemy tutaj zaczynac od szkoly podstawowej!!!
  Bez pomocy Pana Boga, nie jestesmy w stanie sobie wzajemnie wybaczyc tych spraw, choc winni za to sa, jak wiadomo ci trzeci, w jarmulkach!
  Takie rzeczy trzeba wiedziec!

 34. Быдлошевский Л.З. mówi

  Jestem Polakiem z Rzeszowa czy to takie trudne do zrozumienia jest ? mgr fil. rosyjskiej ur. 1959 r. – 🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞💞

 35. Adrian mówi

  Быдлошевский Л.З wyzwolili spod niemieckiego buta pod swój but takie to było wyzwolenie, poza tym później wyzwolili ale najpierw zdradziecko napadli 17 września. O utracie kresów wschodnich na rzeczy zsrr niw wspominając!

 36. Adrian mówi

  O ile wyzwoleniem można nazwać prawie 50 komuny!

 37. Быдлошевский Л.З. mówi

  Tak. 27 000 000 jesteśmy kwita. Prawda ? Rzad 17 września 1939 uciekał jak miło ? Wiem od Kolegi że to nie Niemcy mordowali tylko Sowieci samych siebie wytłukli, prawda ? W Polsce 3 000 000 zginęło bo 3 000 000 Żydów nie licze, prawda ? Tych 3 000 000 Polaków to nie Niemcy wytłukli tylko Sowieci..A 3 000 000 Żydów to też Sowieci wymordowali, prawda ? Gazety reżimowe otworze to taka sama mądrość poczytam, prawda ? – 🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 38. Dumny Polak mówi

  Sraj sie, dupku!!!
  Szkoda bylo czasu!

 39. Быдлошевский Л.З. mówi

  Durny Polak @ w byle reżimowym piśmidle takie rewelacje znajdę na miare zgryzot i pocieszeń …- 🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.