Katarzyna TS: Negowanie Rzezi Wołyńskiej polską racją stanu?

prezydent Andrzej Duda/ fot. Twitter
32

W niedzielę (10.04.2022) prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie z okazji 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej, w której zginęła polska delegacja, z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, udająca się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Przemówienie rozpoczął tak: Katyń, Miednoje, Charków, Bucza, Hostomel, Mariupol. Ludobójstwo. Ponad 80 lat temu i dziś. Mordowali bezbronnych wtedy i dziś, zacierali ślady wtedy i dziś, kłamali wtedy i dziś. Nic się nie zmienili.

Po porównaniu zbrodni katyńskiej do dzisiejszych zbrodni rosyjskich na ukraińskiej ludności cywilnej, prezydent Duda stwierdził: Zapomniane i nieukarane zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciw ludzkości budują poczucie bezkarności sprawców. Tworzą przyzwolenie dla ich następców i naśladowców, którzy za ich przykładem popełniają podobne zbrodnie, gdy chcą dominować i decydować o losie innych państw i narodów. (…) Musimy z tego wyciągnąć wnioski. Musimy zdecydowanie walczyć z zakłamywaniem historii, odwracaniem roli kata i ofiary. Zło trzeba nazywać złem, zbrodnię trzeba nazwać zbrodnią. Nierozliczenie przez międzynarodową społeczność zbrodni katyńskiej wydało zatrute owoce.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pełna zgoda i pozostaje tylko przyklasnąć. Tym bardziej, że prezydent Duda stwierdził, iż ludobójstwo się nie przedawnia, zbrodnia katyńska musi zostać ostatecznie osądzona, a sprawcy nazwani, więc będzie domagał się rozstrzygnięcia tej sprawy przed międzynarodowymi trybunałami. Ale nie tylko tej. Prezydent Duda zadeklarował też: Będziemy jako Polska wspierać Ukrainę we wszystkich działaniach prawnych i dyplomatycznych, których celem będzie ukaranie sprawców zbrodni popełnianych obecnie przez Rosjan. Zrobimy wszystko, aby ofiary ukraińskie nie musiały czekać na sprawiedliwość aż 80 lat!

Chwali się prezydentowi Dudzie, że jest tak czuły na ludzką krzywdę. Wspieranie państwa, którego obywatele padli ofiarą zbrodniczych działań agresora, jest słuszne i sprawiedliwe. Ale jest jedno „ale”. Państwo, któremu prezydent Duda ofiarowuje tak wszechstronną pomoc w ściganiu zbrodniarzy, buduje swoją tożsamość na gloryfikacji ludobójców. Obecna wojna niczego nie zmieniła. Ukraińskimi bohaterami nadal są ci, którzy zorganizowali i dokonali ludobójstwa na Polakach. Parośla, Huta Pieniacka i setki innych wsi, w których Ukraińcy bestialsko wymordowali Polaków tylko za to, że byli Polakami. Do dziś ofiary tej rzezi nie doczekały się sprawiedliwości, a Ukraina stawia pomniki ich katom. Co prezydent Duda zrobił w tej sprawie? Jakie działania prawne i dyplomatyczne podjął, aby zło zostało nazwane złem, a zbrodnia zbrodnią, która musi zostać ostatecznie osądzona przed międzynarodowymi trybunałami?

W lutym 2018 roku prezydent Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie, czy konstytucyjne są zapisy znowelizowanej ustawy o IPN, penalizującej zaprzeczanie zbrodniom popełnianym przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W styczniu 2019 roku TK uznał, że określenia „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia” są niekonstytucyjne jako nieokreślone. Ówczesny prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podziękował prezydentowi Dudzie za inicjatywę postępowania w TK, a Trybunałowi za orzeczenie. Ówczesny wicepremier Ukrainy Pawło Rozenko oświadczył, że orzeczenie TK to prawne potwierdzenie stanowiska władz Ukrainy. – Ta decyzja zamyka jedną z zasadniczych dla nas kwestii, która w ostatnim czasie wywoływała poważne napięcia w dwustronnych relacjach ukraińsko-polskich – oświadczył Rozenko.

Zaprzeczanie ludobójczym działaniom ukraińskich nacjonalistów nie jest w Polsce karane. Rękami prezydenta Dudy i sędziów Trybunału Konstytucyjnego Ukraina obroniła swoich herojów, którzy w bestialski sposób wymordowali co najmniej 100 tysięcy Polaków. Jak widać, są takie ludobójstwa, które się przedawniają.

Oczywiście zrozumiałym jest, że władze Ukrainy działają na rzecz ukrycia ukraińskich zbrodni. Ale w tym przypadku mamy do czynienia z sytuacją, gdy na rzecz ukrycia zbrodni na Polakach działają władze Polski. I to jest najbardziej szokujące w całej tej sprawie. Obecnie mówi się nam, że nie należy przypominać o ukraińskim ludobójstwie na Polakach, bo jest wojna i wspominanie o Rzezi Wołyńskiej jest sprzeczne z polską racją stanu. A jak było przed wojną? Było dokładnie tak samo. Przypominam, że prezydent Duda nie zaprosił organizacji Kresowian do komitetu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Dlaczego? Dlatego, że już samą swoją obecnością przypominaliby o ukraińskim ludobójstwie, które nie tylko nie zostało rozliczone przed międzynarodowymi trybunałami, ale jest skrzętnie zamiatane pod dywan. Tłumaczy się nam, że musimy bezwarunkowo wspierać Ukrainę, a co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Wmawia się też nam, że Ukraińcy nie wiedzą, iż UPA mordowała Polaków i Żydów. Banderyzm ma być dla nich wyłącznie walką z moskiewską komuną. Cóż, taką metodą można z Hitlera zrobić bohatera. Przecież też walczył z moskiewską komuną. I jeszcze autostrady budował.

Prezydent Duda słusznie zauważył, że „musimy zdecydowanie walczyć z zakłamywaniem historii”, oraz że „nierozliczenie przez międzynarodową społeczność zbrodni katyńskiej wydało zatrute owoce”. Ale jak to się stało, że zbrodnia katyńska nie została rozliczona, a kłamstwo katyńskie trwało przez lata? Stało się tak, ponieważ nasi zachodni alianci, czyli Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, uznali, że dla zwycięstwa dobra nad złem konieczne jest, aby prawda o zbrodni katyńskiej pozostała ukryta. I teraz mamy do czynienia z podobną sytuacją. Polskie władze uznały, że dla zwycięstwa dobra nad złem prawda o ukraińskim ludobójstwie na Polakach powinna zniknąć z agendy. Teraz jest czas na podnoszenie sprawy katyńskiej, chociaż Rosja przyznała się do tej zbrodni. Na podnoszenie sprawy Rzezi Wołyńskiej nie było i nie ma czasu, chociaż Ukraina do tej zbrodni nigdy się nie przyznała.

Dlaczego tak się dzieje? To bardzo proste. Polskie władze upatrują w Ukrainie przedmurza, które ochroni nas przez Rosją. I dlatego ze strony polskich władz jest ciche przyzwolenie na banderyzm, a nawet podbijanie bębenka banderowskim pozdrowieniem „Sława Ukrajini, Herojam Sława”. Przy obecnym amoku wielu Polaków wznosi ten okrzyk w ramach „solidarności z Ukrainą”. A przecież żyją jeszcze świadkowie ukraińskiego okrucieństwa, którym banderowcy, wznoszący ten okrzyk, wymordowali najbliższych, żeby Ukraina była „czysta jak szklanka”.

W 2017 roku Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”: Jakiś czas temu długo rozmawiałem z prezydentem Poroszenką i powiedziałem mu wprost – z Banderą do Europy nie wejdziecie. Trzeba wybrać – albo integracja z Zachodem i odrzucenie tradycji UPA, albo Wschód i wszystko, co się z nim wiąże. Wiem, że taki sam przekaz popłynął do niego od pana prezydenta Andrzeja Dudy. Społeczeństwo ukraińskie, politycy ukraińscy stoją przed taką właśnie alternatywą. Nie można prowadzić polityki w oderwaniu od rzeczywistości, a ona wygląda tak, jak powiedziałem panu Poroszence.

Ukraina nie odrzuciła Bandery, nie odrzuciła tradycji UPA. I właśnie otrzymała zaproszenie do wejścia do Europy. 28 lutego 2022 roku prezydent Wołodymyr Zełenski złożył wniosek o członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej. Rada Europejska natychmiast zwróciła się do Komisji o przedłożenie opinii w sprawie tego wniosku zgodnie z postanowieniami Traktatów. Polska opowiedziała się za jak najszybszym podjęciem kroków w celu przyznania Ukrainie statusu państwa kandydującego. 8 kwietnia 2022 roku przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wręczyła prezydentowi Zełenskiemu dokumenty niezbędne do nadania Ukrainie takiego statusu.

Co będzie dalej? Jak widać Unii Europejskiej nie przeszkadza banderowska tradycja na Ukrainie. Polska pokazała wielokrotnie, że jest gotowa przystać na przemilczenie ludobójstwa na Polakach, byle tylko Ukraińcy byli skłonni bić się z Moskalami. Ukraińcy biją się z Moskalami. Ogłoszono więc, że milczenie na temat Wołynia leży w interesie Polski. Ale Ukraińcy nie chcą wyłącznie milczenia. Oni chcą, żeby ukraińskie ludobójstwo na Polakach zostało zanegowane. I może okazać się, że milczenie to za mało. Być może pewnego dnia usłyszymy, że negowanie Rzezi Wołyńskiej jest polską racją stanu. I co wtedy?

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Krwawa Niedziela Palmowa w Kryłowie! Wywiad ze Stefanem Konowałem, świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Duduś ja jako obywatelka Polski nie mam zamiaru wspierać i pomagać UPAińcom. Na przyszłość proszę wypowiadać się w swoimi własnym imieniu a nie Polski. Nie życzę sobie aby ktokolwiek za mnie wypowiadał się .Jeżeli chodzi o Wołyń to nikt nie jest w stanie wymazać z mojej pamięci tego bestialstwa dokonanego na moich rodakach. Nigdy o tym nie zapomnę a wybaczę wówczas gdy do tego się przyznają i przeproszą.

  .

 2. Rebih mówi

  Chętniej widziałbym Hitlera jako bohatera, niż Dudę, Morawieckiego, Banderę czy któregokolwiek z płazów Kaczyńskich.

 3. Rebih mówi

  Jaką kanalią trzeba być, żeby usprawiedliwiać zbrodnie Ukraińców, które jak widzimy dziś wracają.
  Jak można usprawiedliwiać mord na niewinnych ludziach w Buczy? Jak można usprawiedliwiać torturowanie i mordowanie jeńców rosyjskich i ukraińskich cywilów?
  Jak można usprawiedliwiać to zezwierzęcenie: https://t.me/WAR13Z/141
  Kaczyński już dawno zsunął się poniżej poziomu moralnego wściekłej bestii.
  Wołyń 1920 wrócił jako Wołyń 1943, a teraz może wrócić jako Mazowsze 2023.

 4. Jacko mówi

  Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi ale Ukraina to chyba jedyny kraj na świecie gdzie na szczeblu państwowym i administracyjnym czci się niemalże Nazistowskie Niemcy można powiedzieć.

 5. Rafał mówi

  Dokładnie. Choć Hitler, Stalin i wielu innych to niepodważalne czarne charaktery historii ludzkości oni przynajmniej dla własnych rodaków chcieli jak najlepiej, ograbiając innych ale jakimś stopniu dla „dobra innych”.
  Sejmowe gady tylko napychają własne kieszenie i zwyczajnie szkodzą milionom ludzi swoimi zatrutymi gębami.
  Teraz mogą się panoszyć w błyskach fleszy ale historia i tak ich zapamięta jako fałszywe gadziny bo ich panowie w czapeczkach mają głeboko w dupie ich życia, przestaną być potrzebni i raz dwa odwiedzi ich kolega, który Lepera pożeganł.

 6. Adam mówi

  Nigdy nie pomagalem ukraincom i zachecam do nie pomagania innych aby nie dali sie oglupic zalenskiemu ktory stosuje szantaż emocjonalny i żąda coraz to wiecej. Ukraincy niczym sie nie roznia od Rosjan. Jedni i drudzy to mordercy. A mordercami sie brzydze

 7. Taka prawda! mówi

  banderowska Ukraina = postsowiecka Rosja = III Rzesza

  S.Bandera = Stalin = Hitler

 8. Patriota mówi

  Pan Duda cudownie wspiera oprawcow ukrainskich . Widocznie nie zna historii niech mu przypomna jego pobratyncy. Wstyd i hanba. Interes banderowcow jest wazniejszy od polako.

 9. Ewa-Maria mówi

  Masz rację on siedzi w bunkrze i tylko żąda i wymaga. Niech pomogą mu jego bracia w wierze. Dlaczego nie zwróci się do Kołomyjskiego, pewnie spieprzył do Izraela bo coś o nim cicho. Złodzieje rozkradli Ukrainę a teraz komik chce żeby wszyscy im pomagali. A wal się komiku.

 10. ZioMzB4 mówi

  Moją skromną opinią,

  Najważniejszy będzie precedens, gdy flaga upa zostanie np. spalona/zniszczona w PL i będą za to ścigać prokurwatorem maciejem m.

 11. beno mówi

  Czyny zwyrodniałych morderców począwszy od wczesnej Rusi Kijowskiej poprzez Batoh, Koliszczyznę i Humań od zarania niosły bezmiar nieludzkiego, sadystycznego okrucieństwa. „Kultura u-kraińska” od zawsze jest przesiąknięta duchem nienawiści, dzikości i rzezi. To nie jest mój wymysł, a fakty historyczne, bardzo solidnie zresztą udokumentowane. Wołyń był więc ostatnim większym (jak na razie) „wyzwaniem dla stepowych heroi” i przedłużeniem „tradycji” bo takich „drobiazgów” jak Odessa 2014 i pomniejszych już nie liczę.. To tylko przypomina ,że NIC się nie zmieniło na przestrzeni wieków i te krwawe imitacje człowieka do dziś mają wiernych naśladowców. Jaki więc interes ma „nasz prezydent” milcząc jak zaklęty w sprawie okrutnego ludobójstwa na Polakach, jednocześnie przyjmując w milionach spadkobierców zbrodniarzy „z zaprzyjaźnionego kraju”, zapewniając im z marszu wszystkie prawa i przywileje-niech każdy znajdzie sobie na to odpowiedź.

 12. Melodia mówi

  Bardzo dobry tekst.
  Jeżeli amok będzie dalej postępował, to ciekawe, czy w tym roku pan Duda będzie klękał w szczerym polu na wołyńskiej ziemi z wieńcem, czy może uzna to za nietakt, który obraziłby naszych nowych „braci”.
  Nasi przodkowie w grobach się przewracają. O, przepraszam. Wielu z nich nawet grobu nie ma. Jest to skandaliczne.

 13. Melodia mówi

  Najbardziej niepokojącym procederem jest to, że tuż za granicami Polski znajduje się silnie uzbrajany, wręcz napompowany bronią z Zachodu kraj, który lubi „rezać”. Zjawisko to wywołuje u mnie ciarki na plecach.

 14. Wojciech mówi

  proponuję sprawdzić panu Dudzie na mapie jak nazywają się główne ulice w kijowie, jakim to herojom on oddaje „slavę”

 15. alojz mówi

  Czy ktoś może widział Stand Up With Ukraine w sobotę? I jakie refleksje? Maliniak miał okazję rozmawiać z Ursulą i przedstawić całemu światu sytuację Polski w tych okolicznościach. Zamiast tego uśmiechał się jak hostessa na balu milionerów a potem zwiał zostawiając Ursulę w roli gospodarza. Niemra gospodarzem w Warszawie! Pewnie na rocznicę się śpieszył. Zachował się jak karczmarz który wynajmuje salę, tylko że karczmarz wystawia fakturę, a Maliniak pewnie nie mówił nic Ursuli o pieniądzach. Żeby nie urazić dostojnego gościa oczywiście. Przesłanie ogólne było takie, że to nie Polska przyjmuje uchodźców lecz UE! Przesłanie nr 2: co prawda mamy wojnę na Ukrainie ale mamy też drugą ważniejszą – wojnę o klimat. Pozdrawiam forumowiczów i forumowiczki. Sława Jaremu (księciu Wiśniowieckiemu)

 16. W K mówi

  Ukrainy, jako państwa, już nie będzie. Mnie to cieszy. Moskal się męczy likwidując Ukrainę i też mnie to cieszy. Aż 2 powody do radości to dużo. Wszystko przebiega planowo.

 17. cccpsucks mówi

  duduś, za rok wybory. jak twoje wafle z ss pissdzicjen sfałszują wyniki i 'wygrają’ to robimy zrzutkę na snajpera

 18. cccpsucks mówi

  brat dziadziusia dudusia w upa, to co się dziwicie? LOL

 19. Kresowiak mówi

  Super tekst ale z jednym błędem logicznym. My nie mamy władz polskich, a namiestników usraelskich zainstalowanych w Polsce

 20. szalom mówi

  Niech by on do końca kadencji pilnował już tylko chanukowych świec a potem znikł z polskiego horyzontu i nigdy się nie pokazywał

 21. W K mówi

  Biedronka kazała pytać przy kasie klientów, czy dadzą 1 zł na pomoc Ukrainie. Widziałem, że klienci masowo odmawiają, więc nie jest źle.

 22. cccpsucks mówi

  Rumunia, do której dotarło z Ukrainy ponad 700 tys. uciekinierów wojennych, jest dla nich krajem tranzytowym – poinformował we wtorek minister spraw wewnętrznych Lucian Bode. Zgadnijcie dokąd będą te transfery, głupie polaczki…

 23. Marcin Malik mówi

  Wiecie jak to jest: 'gdy umiera Żyd to jest metafizyka’, a mordowaniu Polaków to ten anty-Rząd nie będzie mówił bo nie warto. Dla mnie takie stanowisko to nie tylko zrada, ale po prostu brak honoru.

  Możemy mówić, że to dlatego że Amerykanie czy Żydzi z Kongresu USA tak kazali, ale to nie zmienia faktu jak nikczemna jest polska władza.

 24. Ewa-Maria mówi

  Kresowiak: masz racje . Ten niby rząd to już nie polski a ukraiński. To sługusy ,popychadła ukraińskie. A tak atakowali Tuska ze to niemiecki sługus.

 25. z-k mówi

  Ostatnim Prezydentem Polski był Ignacy Mościcki a wszystko co się nam potem przytrafiło … to już tylko dowody na prawdziwość oceny Churchilla o wartości tych co rządzą Polakami

 26. j-da mówi

  Pozazdrościł Adrian Lechowi mołojeckiej sławy i zebrawszy prezydentów bałtyckich państewek ruszył do Zełenskiego. Media Sakiewicza głoszą, że świat wstrzymał oddech. G…. prawda!! Ani wizyty Lecha świat nie zauważył ani tej adrianowej powtórki tym bardziej. Może by chociaż Kołomyjski albo jakiś inny z właścicieli żydo-bandero-samostijnej zaszczycił audiencją

 27. Emilian mówi

  Te tałatajstwo, które pasożyduje na Polakach od lat dziewięćdziesiątych to gady okupujące Nasz Kraj. A Polacy mogą mieć pretensje tylko do siebie. Zamiast buntu wolimy kłaść łeb pod topór! To samo robi cała populacja świata dając bez buntu wciskać sobie to ocipienie klimata! Przecież na tym zarabiają ogromne pieniądze te gady pasożytnicze od ustawiania świata! CO2 już jest za mało! A co będzie gdy go będzie jeszcze mniej to poszukajcie w sieci co by nie było że ja kłamię.

 28. Piotrx mówi

  Zbrodnia SS Galizien w Chodaczkowie Wielkim
  http://przemysl.wkki.pl/przemysl/dzieje/rus/Chodaczkow/Chodaczkow.html

  Chodaczków Wielki, wieś sołecka, siedziba parafii i gminy.

  W 1921 r. wieś miała 500 zagród i 2949 mieszkańców, w tym: 2492 Polaków, 417 Rusinów i 40 Żydów. W 1931 r. liczba zagród wzrosła do 576, a mieszkańców do 3022 osób.

  W styczniu, lutym i marcu 1944 r. kilka razy bojówkarze UPA próbowali dokonać we wsi masakry ludności polskiej . Jednak miejscowa samoobrona, dysponująca pewną ilością broni palnej, skutecznie odpierała ataki banderowców. Po ustaleniu poniesionych strat, UPA wycofała się z dalszego prowadzenia ataku.

  W kwietniu 1944 r. oddział żołnierzy ukraińskiej Dywizji SS-Galizien napadł na Chodaczków Wielki. Wszystko wskazuje na to, że ta akcja została uzgodniona z terenowymi władzami OUN i UPA. Napastnicy podpalali domy i budynki gospodarcze, wrzucali do budynków i piwnic granaty, strzelali do uciekających. Starców, kobiety i dzieci wrzucano żywcem do palących się budynków lub też nie pozwalano z nich wychodzić. Ocalał tylko kościół i plebania oraz budynki, które były w pobliżu zabudowań Ukraińców. Została spalona większość budynków przy ulicach: Dremewce, Długiej, Mazurówce, Odetrokiej. Tarnopolskiej i Zacerkiew. Rzeź trwałaby prawdopodobnie dłużej, gdyby nie przybył niemiecki żołnierz z rozkazem przerwania pacyfikacji. Ocalała ludność, pogrzebała pomordowanych rodaków, na placu w pobliżu kościoła, w zbiorowej mogile. Do grobu złożono zwłoki 862 osób. Na mogile postawiono krzyż. W latach 60-tych władze radzieckie usunęły krzyż, a w to miejsce postawiły mały stożkowy obelisk z czerwoną gwiazdą, ale już bez napisu, że tu „spoczywają Polacy pomordowani przez żołnierzy ukraińskiej 14 ochotniczej dywizji SS-Galizien”.

  /Obecnie na mogile znajduje się tablica DEZinformacyjna z napisem: W tym miejscu pochowano co najmniej 300 ludzi rozstrzelanych przez przez niemiecko- faszystowskich okupantów w 1944 roku. Wieczna im chwała. Tekst ani słowem nie wspomina kim były ofiary (POLACY) ani kim byli bezpośredni oprawcy (UKRAIŃCY) oraz w jakich okolicznościach i z jakiego powodu ginęłi mieszkańcy (tylko dlatego, że byli POLAKAMI) /

 29. Kwal mówi

  Ależ trzeba być głupcem, żeby tak twierdzić ! Duda ty żydowski gnoju….

 30. Krzysztof mówi

  Nie pomagałem , nie pomagam i nie będę pomagał ukrom . Niech wypi…..ją do siebie. Ich ckliwe podziękowania za pomoc mam w doopie. Dziweię się inny , ale to na pewno nie Polacy ,tylko mieszańcy im pomagają z naszych podatków , potu i krwi. Tak jesteśmy rzezbieni. Wybierajcie w wyborach powszechnych Poilaków z krwi i kości , a nie żydów , ukrów ,ruskich , czy białorusinów. Wtedy będzie dobrze. Czytajcie życiorysy w necie wszystko jest !

 31. Iwonka mówi

  Wczoraj widziałam reportaż gdzie były wywiady z młodymi (19/20 lat) banderowcami. Wszyscy mówili ze chcą czystej etnicznie Ukrainy. Mówili ze nie sa nazistami ale chcą czystej etnicznie Ukrainy, ze Rosjanie mogą jechać do swojej Rosji, Polacy do Polski a Bulgarzy do Bulgari. O Zydach nie wspomniał . Nie wiem czy to tabu temat czy Azowcy/Banderowcy działają dla Zydow żeby stworzyć tal tzw Niebianska Jerozolime. Dziwie nie ze zachód tak popierający Ukraine i multikulti Europe jakoś tego nie widzi i nie słyszy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.