Katarzyna TS: Lud przeciw władzy

posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego/ fot. Twitter
14

Niccolo Machiavelli, autor XVI-wiecznego traktu o sprawowaniu władzy pt. Książę, wskazywał, że przezorny książę powinien obmyśleć sposób, aby obywatele zawsze i w każdej okoliczności odczuwali potrzebę jego rządu, wtedy stale będą mu wierni. Machiavelli podkreślał też, że najlepszą twierdzą, jaka być może, jest przychylność ludu; chociażbyś bowiem miał twierdze, nie ocalą cię one, jeżeli cię nienawidzi lud, bo gdy ten chwyci za broń, nie braknie nigdy cudzoziemców, którzy przyjdą mu z pomocą. Krótko mówiąc: sprawuj władzę w taki sposób, żebyś był potrzebny swoim poddanym i nie został przez nich znienawidzony.

Oczywiście jeszcze taki się nie narodził, co by wszystkim dogodził, a lud można ogłupić do tego stopnia, żeby kochał władcę, którego powinien nienawidzić. Ale są granice ludzkiej wytrzymałości. Gdy te granice zostaną przekroczone, lud dochodzi do wniosku, że władza działa na jego szkodę i zaczyna się buntować. Wtedy władza sięga po rozwiązania siłowe, żeby zmusić lud do posłuchu. Efekt jest taki, że lud buntuje się jeszcze bardziej. Prędzej, czy później kończy się to upadkiem znienawidzonej władzy. Tak było, jest i będzie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To, co w ramach tzw. walki z pandemią koronawirusa wyczynia większość rządów na świecie, jest złamaniem zasady zalecanej przez Machiavellego. Jesteśmy na etapie, w którym lud widzi już, że władza działa przeciw niemu, a wszelkie objawy buntu są pacyfikowane siłowo. Ale bunt narasta. Organizowane są protesty przeciw restrykcjom epidemicznym uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie. Oczywiście rządowa propaganda przedstawia je jako nielegalne zgromadzenia organizowane przez szaleńców, którzy swoim zachowaniem narażają życie i zdrowie współobywateli. Ale sprawy powoli zaczynają wymykać się władzy spod kontroli.

We Francji zbuntowali się biskupi i wezwali proboszczów, żeby zignorowali nakaz ograniczający liczbę wiernych uczestniczących we Mszy Świętej do 30 osób bez względu na wielkość świątyni. Arcybiskup Strasburga oświadczył, że zna tabliczkę mnożenia i sam potrafi ustalić liczbę wiernych proporcjonalnie do powierzchni kościoła. Ordynariusz diecezji Perpignan stwierdził, że bierze osobistą odpowiedzialność za wpuszczanie na Msze wszystkich, którzy się zgłoszą. Arcybiskup Paryża powiedział, że taki limit to totalna głupota i czeka, czy w niedziele rząd roześle po kościołach policjantów z pałkami. Biskupi zapowiedzieli wykorzystanie procedur prawnych, w których zarzucą rządowi nadużywanie władzy. Takie cuda w zlaicyzowanej Francji.

W Polsce właśnie zbuntowali się górale, którym władza uniemożliwiła zarabianie na turystyce. Przedsiębiorcy z Podhala domagają się od rządu zmiany decyzji dotyczącej skrócenia ferii oraz tej związanej z ograniczeniem funkcjonowania hoteli i restauracji. W Warszawie ma odbyć się 6 grudnia wielka manifestacja połączona z blokadą centrum miasta. Górale zapowiadają też, że gdyby prezydent Andrzeja Duda chciał wybrać się na narty w Tatry, to go nie wpuszczą. – Panie Dworczyk, nikt nie przyjedzie z Krakowa na jeden dzień na wasze stoki, które otwieracie tylko po to, żeby prezydent Duda mógł sobie pojeździć, ponieważ hotelarze zakopiańscy zablokują zakopiankę – oświadczył Piotr Zygarski, właściciel hotelu w Zakopanem. Takie cuda w bastionie PiS.

Lud walczy z władzą nie tylko protestami. Lud schodzi do podziemia. Media informują o nielegalnych imprezach w nocnych klubach, gdzie nie obowiązuje ani dystansowanie społeczne, ani maseczki. W ten sposób lud kpi z premiera Morawieckiego opowiadającego o wspólnym pokonywaniu pandemii. Lud ma w nosie apele władzy i chce normalnie żyć. A jeśli mu się to uniemożliwia, to kombinuje, jak oszukać władzę. W ramach oszukiwania władzy coraz mniej osób zgłasza się do lekarzy w przypadku objawów Covid-19. Ukrywanie zachorowania to konsekwencja wprowadzonej przez władzę obowiązkowej kwarantanny dla całej rodziny chorego. Po co więc narażać się na takie ryzyko?

Apele o zniesienie restrykcji i zakończenie korona-histerii nie trafiają do władzy. Tymczasem gwałtownie rośnie liczba zgonów niezwiązanych z koronawirusem. To efekt paraliżu służby zdrowia, do którego doprowadziły procedury wdrożone przez władzę. I to jest moment, w którym władza staje się śmiertelnym wrogiem ludu, zagrażającym jego zdrowiu i życiu. Czy ludowi potrzebna jest taka władza?

Najgorsze jednak dopiero przed nami. Władza ogłosiła, że zaszczepi lud specyfikiem, którego działanie nie zostało właściwie przebadane. Ma to rzekomo ochronić lud przed morderczym wirusem. Tu już cierpliwość ludu zaczyna się wyczerpywać. Z badania przeprowadzonego w październiku na zlecenie Super Expressu przez Instytut Badań Pollster wynika, że 47% Polaków nie zamierza się szczepić, a 15% nie ma zdania na ten temat. Zaledwie 38% zadeklarowało chęć szczepienia, przy czym tylko 20% wybrało opcję „zdecydowanie tak”. Tymczasem władza zapowiedziała, że zaszczepi cała populację dorosłych, przy czym szczepienie będzie dobrowolne. Już widzę tę „dobrowolność’. Oczywistym jest, że dostaniemy następujący „wybór” – albo szczepienie specyfikiem potencjalnie zagrażającym życiu, albo opcja „zostań w domu”. I co wtedy?

Kto tedy władzę osiągnął przez lud, musi utrzymać przyjaźń z ludem – radził Machiavelli. Demokracja to system, w którym władzę osiąga się przez lud. Nawet jeśli jest to lud zmanipulowany i ogłupiony, to nadal jego kartka wyborcza jest źródłem władzy. Rządzący chyba o tym zapomnieli. To, co z nami wyczyniają, musi skończyć się powszechnym buntem ludu przeciw władzy. Nawet jeśli nie będzie to spektakularny bunt na ulicach, to będzie to cichy bunt codzienny, który w końcu wysadzi tę władzę z siodła. To jest ostatni moment, żeby władza się opamiętała. Dziś to nie koronawirus jest największym zagrożeniem dla ludu, ale pomysły władzy, która odbiera ludowi prawo do normalnego życia.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Szczepionkowe szaleństwo. Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jaca mówi

  Jak zwykle trafione w sedno Pani Kasiu, dziękuję i pozdrawiam.

 2. z-k mówi

  Jakby zamierzona strata elektoratu. Po infantylnej „piątce”, po chytreńkich wygibasach konstytucyjności aborcji, po chryzantemowej głupocie i po covidowej szarpaninie bez ładu i składu, a wszystko kosztem nas – podatników. Po obrażeniu rolników a teraz olaniu górali nawet najgłupsza budkowo-biedroniowo- błońska opozycja wybory wygra w cuglach. Przygotujmy sie zatem na przejęcie władzy przez stronnictwo żydo – masońsko – pruskie.

 3. Ewa-Maria mówi

  W życiu tak bywa że nic nie trwa wiecznie,jest początek i koniec.Najbardziej tragiczne bywają końce.
  To czeka naszych rządzących.Jeżeli władza się nie opamięta, koniec ich bliski.Każdy człowiek posiada granice
  wytrzyma a te mają się ku końcowi.Jak mówią moi znajomi,będzie się działo że aż pióra będą fruwały.Tak
  będzie jeżeli nie przyjdzie opamiętanie 'rządzących’Wzięłam w cudzysłów’ ponieważ wiadomym jest że w tej
  materii decydujący głos mają zleceniodawcy tego szaleństwa. Rządzący państwami są ich tylko wykonawcami.
  Jestem w takim wieku że nie mam już nic do stracenia,mam gdzieś te ich nakazy i zakazy.Komunie się nie
  dałam tym bardziej nie podporządkuje się obecnemu dyktatowi.Amen.

 4. HI-FI mówi

  Szanowna Pani to za lud sie wypowiada czy w imieniu szlachty jerozolimskiej?

 5. hi-fi mówi

  Kogo zamordowali listopadowi spiskowcy?

  Ofiarami padli: generał artylerii i senator Królestwa Kongresowego hrabia Maurycy Hauke, jego szef sztabu, pułkownik Filip Meciszewski, generał brygady Józef Nowicki, generał brygady Ignacy Blumer, generał piechoty i senator Królestwa Kongresowego hrabia Stanisław Potocki, generał brygady Stanisław Trębicki i generał brygady Tomasz Siemiątkowski.

 6. grimm mówi

  ” Biskupi zapowiedzieli wykorzystanie procedur prawnych, w których zarzucą rządowi nadużywanie władzy. ” Gdzie sa nasi prawnicy do diabła żeby to samo zrobić z niby polskim, ale na pewno satanistycznym rządem w Polsce??!!

 7. wilk mówi

  WYSTARCZY POSLOCHAC NAGRAN Z MATEUSZEM MORAWIECKIM,CO MYSLI O LUDZIACH-POLAKACH TO ZAKLAMANA SZUJA I KONIEC

  1. hi-fi mówi

   Święty Paweł tez jest wg ciebie szuja?
   Ze spytam.

  2. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Dzwoń na informację.

   Że odpowiem.

 8. bu ha ha ha ha ha mówi

  Janusz Korwin-Mikke zamieścił wpis, w którym skrytykował m.in. narodowców, którzy jego zdaniem zmierzają w stronę socjalizmu.
  Cyrk na kolkach. Coz tylko smiec sie pozostaje.

 9. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  A’propos 'lud przeciw władzy’ to warto by rozkminić jakim cudem wściekłe dupy zdołały w jeden dzień zorganizować wielotysięczne manifestacje w wielu miastach i to dobrze wyposażone w nagłośnienie, transparenty i w … chyba pozwolenia, bo przecież bez pozwoleń zostałyby te zgromadzenia spałowane, c’nie?

  Może nasi liderzy, choćby tacy jak tutejszy, rozszyfrują tę tajemnicę skuteczności i sprawności, bo dotychczasowe mędzenie w necie ma znikome skutki.

  A kto wie czy nie jest klasycznym spuszczaniem pary z kotła przez gwizdek.

  1. Tak_tylko_piszę mówi

   No ale przecież chyba nikt normalny nie wierzy, że akcja ruchu z czerwoną błyskawicą to był taki sobie zwykły spontan! Taki, że akurat babki przechodziły tamtędy z zakupami i zaczęły z(zupełnego)nienacka wykrzykiwać te swoje hasełka pełne miłości i szacunku jako też i wyrozumiałości połączonej ze zrozumieniem problemu…
   Miłego dnia życzę 🙂

  2. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Powtórzę – „rozkminić jakim cudem wściekłe dupy zdołały w jeden dzień zorganizować wielotysięczne manifestacje w wielu miastach i to dobrze wyposażone w nagłośnienie, transparenty i w … chyba pozwolenia, bo przecież bez pozwoleń zostałyby te zgromadzenia spałowane, c’nie?”

   Wniosek jest oczywisty – albo nasi liderzy to dupy wołowe, albo to wręcz V kolumna. Przypominają Świrskiego, który od 8 już lat niezłomnie stoi na Reducie Dobrego Imienia i chyba nadal nie wie czyjego. W nagrodę dostał od żydowskiego rządu prezesurę Polskiego Funduszu Narodowego, a jakże, i kupił żydowi Kushnerowi jachcik.

   A goje nadal drapią się w głowę co tu nie gra, bo przecież już bronią naszego dobrego imienia! Engelking, Grabowski, i cały PAN, sowicie opłacani przez obecny żydowski rząd!

 10. Tak_tylko_pisze mówi

  A co, jeśli „rządowi” lud nie jest już do niczego potrzebny, bo oni wiedzą, że
  – władzę wkrótce będą musieli oddać ? lub też
  -eksperyment zwany „demokracją” jest w fazie schyłkowej i przechodzimy do innej formy „nadzoru” nad baranami?
  Pozdrawiam 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.