Katarzyna TS: Bąkiewicz tango down?

hasło Marszu Niepodległości zaprezentowane przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską/ fot. Twitter/Ruch Narodowy
18

W środę (5.10.2022), podczas konferencji prasowej pod pomnikiem Romana Dmowskiego, działacze Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej ogłosili, że hasłem tegorocznego Marszu Niepodległości będzie „Polska państwem narodowym”.

W konferencji udział wzięli: prezes RN i poseł Konfederacji Robert Winnicki, członek Zarządu Głównego RN i wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz, prezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski, wiceprezes MW i członek Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Mateusz Marzoch. Nie było natomiast prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza. I nic dziwnego. To, co mówili uczestnicy konferencji wskazuje jasno i wyraźnie, że organizacje narodowe powiedziały „dość” i podjęły walkę o odzyskanie marszu z rąk Bąkiewicza. Czy to się uda? Czy Bąkiewicz pozwoli odsunąć się na boczny tor? Czy to początek operacji, która zakończy się okrzykiem „Bąkiewicz tango down”?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bąkiewicz wykonał klasyczny ruch wyprzedzający. Przed konferencją Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym poinformował, że hasło tegorocznego Marszu Niepodległości zostanie podane do wiadomości dopiero 11 października. – Apeluję o nieuleganie „fake newsom”, które pojawiają się w przestrzeni publicznej i mają na celu zdyskredytowanie naszej pięknej biało-czerwonej inicjatywy – napisał.

O walkę z dezinformacją zaapelował też na Twitterze redaktor Mediów Narodowych, Michał Jelonek, który napisał:  Ja nie wiem pod jakim hasłem przejdzie #MarszNiepodległości2022, bo oficjalne hasło, które zaprezentuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości poznamy dopiero 11 października. Widzę, że Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska zaczynają jakąś swoją kampanię. Walczmy z dezinformacją, niezależnie skąd ona pochodzi.

Dezinformacja? Sytuacja jest jasna i klarowna. Albo o Marszu Niepodległości będzie decydował Robert Bąkiewicz prezesujący organizacjom, które dostały miliony złotych od Prawa i Sprawiedliwości albo Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska wyrwą mu z garści imprezę, którą zbudowały, a która za prezesury Bąkiewicza sukcesywnie staje się marszem podporządkowanym władzy.

Walka o Marsz Niepodległości jest walką polityczną. W wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej” w 2008 roku Jarosław Kaczyński powiedział: Jest zasada, którą chyba pierwszy sformułował Konrad Adenauer, że dla partii prawicowej, która chce rządzić, na prawo może być tylko ściana. Nie można tej prawdy absolutyzować, bo w końcu rządziliśmy, mając na prawo od siebie LPR (Liga Polskich Rodzin – przyp. KTS). Ale na pewno nie byłoby dobrze z naszego punktu i dla polskiej polityki w ogóle, żeby coś takiego jak LPR znów powstało.

Stanowisko Kaczyńskiego jest więc jasne: wszelkie partie i organizacje na prawo od PiS to nie jest potencjalny sojusznik, ale polityczne zagrożenie. A zagrożenie należy wyeliminować. Jak? To proste. Należy przejąć narzędzia, przy pomocy których owo zagrożenie buduje swoją pozycję. Marsz Niepodległości jest takim narzędziem dla narodowców i nic dziwnego, że PiS dąży do przejęcia tej imprezy. A Bąkiewicz działa w sposób, który to umożliwia. Nie ma znaczenia, czy robi to z naiwności, czy z premedytacją. Efekt jest taki, że krok po kroku marsz traci swój antysystemowy, buntowniczy charakter i staje się narzędziem wykorzystywanym przez PiS do politycznego rozgrywania zarówno opozycji lewicowo-liberalnej, jak i Konfederacji, która zagraża partii Kaczyńskiego z prawej flanki. Dlatego to, co się w tej chwili dzieje, czyli bunt narodowców wobec Bąkiewicza, jest w pełni uzasadnione. Pytanie tylko, czy nie jest to akcja spóźniona.

W 2018 roku ostrzegałam, że PiS jest zdeterminowany, aby przejąć Marsz Niepodległości i że to może się udać. Pamiętacie, co wyprawiała wtedy TVP, żeby wmówić Polakom, iż Marsz Niepodległości to pochód rządowych oficjeli z hasłem „Dla Ciebie Polsko”? Jeśli nie pamiętacie, to zajrzyjcie do mojej książki „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba”. Opisałam tam mechanizm manipulacji, którą wtedy zastosowano. TVP sprzedała wtedy Polakom kłamstwo, jakoby prezydent Duda i premier Morawiecki uratowali Marsz Niepodległości, a każdy, kto miał co do tego wątpliwości, był stygmatyzowany jako nieodpowiedzialny gówniarz, który przeszkadza słusznej idei zjednoczenia Polaków we wspólnym patriotycznym marszu. Nie byłabym zdziwiona, gdyby rządowa propaganda wsparła teraz Roberta Bąkiewicza i uderzyła w buntowników, jako w tych, którzy zagrażają pojednaniu polskich patriotów. Na razie w mediach społecznościowych buntownicy przykryli Bąkiewicza czapkami. Zobaczymy, co będzie dalej.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Huzia na Brauna, czyli kompromitacja Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Szachrajska międzynarodówka atakuje wszystko co polskie!! Cholera wie czy Bąkiewicza przekupiono i rzeczywiście Polski Marsz wespół-zespół z banderowcami? Co z tym Winnickim i jego nazwanie skurwysynami wszystkich co miłością do ukraińców nie pałają???

 2. W K mówi

  Trzeba powrócić do wpisywania narodowości w dowodach osobistych. Mieszkańcy Polski innej narodowości niż polska, nie powinni zajmować w Polsce stanowisk kierowniczych.

 3. Negro mówi

  Sierpińska to przymiera głodem czy co? Bo przy każdej okazji reklamuje swoje książki. A może zamiast odsyłać do swoich dzieł, to by po prostu udostępniła link do źródeł. Trochę to żenujące takie żebranie.

 4. kici kici KOCUR mówi

  Do Negro
  Czy ty idioto wiesz, czy ty w ogóle zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz? Pani Sierpińska napisała książkę, włożyła niemało trudu i własnych pieniędzy aby ją wydać, teraz znów trudzi się sama aby ją sprzedać i ty to nazywasz żebraniem? To raczej ty jesteś żebrakiem bo za nic, za takie idiotyczne wpisy na prawicowych portalach oczekujesz ze spadnie ci parę szekli z pańskiego stołu różnej maści lewackich fundacji i wrogich Polsce organizacji pozarządowych!!! Ty chyba naprawdę przymierasz głodem.
  Do pani Sierpińskiej
  Absolutnie nie skreślałbym pana Bąkiewicza. Jest Polakiem, katolikiem, patriotą, wykazał się niesamowitą energią i zaangażowaniem o czym świadczy chociażby zorganizowanie takiej imprezy jak Marsz Niepodległości z którym liczą się nie tylko w Polsce ale który spędza sen z powiek wielu eurolewakom. I takiemu człowiekowi mamy, jak to pani powiedziała, mamy krzyknąć „Bąkiewicz tango down”?
  Ludzie, łączmy się a nie dzielmy. Jak tego nie zrozumiemy to będziemy tylko małymi grupkami skłóconych ze sobą, sfrustrowanych ludzi którym nie wiadomo dokładnie o co chodzi. A lewaki, przy takich okazjach, tylko będą zacierać ręce. Pozdrawiam

 5. Negro mówi

  @Kici kici
  To są wyłącznie moje poglądy i nikt mi za to nie płaci. Ale do takiego fanatyka Konfy mającego klapki na oczach i wierzącego tylko w słowa swoich idoli nic nie przemówi. Także nawet nie będę próbował, bo szkoda czasu.
  A moje poglądy póki co to jeszcze mogę prezentować i żaden wyznawca Konfy nie będzie mi mówił co mam robić.

 6. Negro mówi

  Co znowu cenzurka na „wolnościowym portalu”? Ciekawe czy w ogóle albo z jakim opóźnieniem ukaże się mój komentarz.

 7. Negro mówi

  A mój poprzedni komentarz też się ukaże cenzorze z Mysiej?

 8. Negro mówi

  Po raz kolejny zamieszczam odpowiedz do Kici kici, bo cenzura z wprawo.pl go nie przepuściła.
  @Kici kici
  To jest mój pogląd i nikt mi za to nie płaci. Ale do takiego fanatyka Konfy mającemu klapki na oczach i wierzącemu jedynie w słowa swoich idoli nic nie dotrze. Także nawet nie będę próbował, bo szkoda czasu.
  Z tego co wiem, to na razie mogę jeszcze publikować moje poglądy i żaden wyznawca Konfy nie będzie mi mówił co mam robić.
  Ewentualnie cenzura z wprawo.pl nie przepuści mojego komentarza, co już raz zrobiła, toteż musiałem go jeszcze raz napisać.

 9. Shadow mówi

  O „odchyleniach” Bąkiewicza świadczą konszachty z rządzącymi, przyjmowanie od nich na swoją działalność medialną i w przestrzeni publicznej, kilku milionów od tegoż nierządu, jak również nagonka jego i jego niektórych dziennikarzy, na środowiska z prawej strony życia politycznego i społecznego.- @ Kici kici kocur- nie wszystko złoto co się świeci. Takich „patriotów i katolików” jak Bąkiewicz było w historii naszego kraju wielu, tylko, że na zaufaniu im wyszliśmy, jak Zabłocki na mydle.

 10. Flex mówi

  Kiedyś Jan Kaczmarek śpiewał piosenkę, w której padało min. okrywcze zdanie: „wśród owadów także są zbączenia” Szukałem tego na yt ale niestety bezskutecznie.

 11. kici kici KOCUR mówi

  Do Negro
  oczywiście że każdy ma prawo do swoich poglądów. Ale przyznasz chyba Koleżko że dziwne to poglądy które przyrównują kogoś do żebraka, kogoś kto reklamuje swój w pocie czoła wypracowany towar.
  Do Shadow
  ja nie bronię Bąkiewicz, wziął pieniądze i pewnie odbijają mu się one teraz czkawką, Ja tylko zwracam uwagę że nie należy niszczyć takiej pięknej idei jak MN. Bo jak tak dalej pójdzie to zamiast jednego zgodnego marszu skupiającego sto tysięcy osób to w zamian będziemy mieli tysiąc marszów w którym będzie uczestniczyć po sto osób i każdy z tych marszy będzie propagował co innego.
  A Bąkiewicza należałoby przywołać do porządku, przeprowadzić z nim „rozmowę dyscyplinującą” i na razie całkowicie go nie skreślać bo wielką szkodą dla nas byłaby strata tak zdolnego i charyzmatycznego przywódcy naszego prawicowego ruchu.
  I tyle w temacie.

 12. Anty mówi

  Kto tam chce może bronić Bolkiewicza. No i kto chce może bronić ruchaczy narodowych. To są tylko wyselekcjonowani ludzie którzy mają kontrolować patriotyczne masy. Podobnie jak u Ssakiwicza który kontroluje patriotycznych gazetopolaków czy u ojca Tadeusza który kontroluje patriotycznno-religijnych wiernych kościoła. Co bystrzejsi potrafią to zauważyć i wtedy grono świadomych Nacjonalistów Polskich powiększa się.

 13. Anty mówi

  A poza tym my już mamy zdolnych i charyzmatycznych przywódców Ruchu Narodowego i nie są to Bolkiewicze i ruchacze narodowi.

 14. Negro mówi

  @Kici Kici KOCUR
  Jakie trudności miała Sierpińska z wydaniem swojej książki skoro wydało ją wydawnictwo wprawo.pl? A jeśli ktoś by chciał kupić tą książkę to może to zrobić w sklepie internetowym na tym portalu, a nie być zmuszanym do tego taka nachalną reklamą.
  A co do tego artykułu to jednego nie rozumiem. Najpierw w innym artykule Winnicki jest zmieszany z błotem, żeby w tym artykule doczekać pochwały za jego działania.
  Skąd ta nagła zmiana frontu?

 15. kici kici KOCUR mówi

  Do Negro
  Zrozumiałem, książka się sama wydała! A co do drugiej części to dla mnie, człowieka powinno oceniać się po jego czynach a nie po tym jak się nazywa. Czyli innymi słowy za złe i niegodne czyny piętnować a za dobre chwalić. Chyba to tak jest na tym świecie?
  Do Anty
  „Co bystrzejsi potrafią to zauważyć i wtedy grono świadomych Nacjonalistów Polskich powiększa się” chciałeś chyba napisać że grono tych bystrzaków raczej się pomniejsza. Wśród nich byłeś Ty, Bąkiewicz, Winnicki, Bosak, powoli każdy z nich odpada a Już niedługo zostaniesz sam jeden najbardziej świadomy.
  Pozdrawiam

 16. Negro mówi

  Raczej ciągle going up. Jak donosi Onet Bąkiewicz zakłada telewizję Media Narodowe, za którą będzie odpowiadał niejaki Barełkowski znany ze współpracy z Sakiewiczem i braćmi Karnowskim.
  Telewizja będzie się starać i środki publiczne, czyli mogą być spokojni że dostaną skoro wykonują rozkazy z Nowogrodzkiej. Oferta ma być skierowana do osób na prawo od PiS..
  Z tego co widać to PiS chce zawłaszczyć dla siebie prawą stronę przy pomocy Bąkiewicza.

 17. Anty mówi

  Ty Kici nie rżnij cwaniaka. Ich czyny świadczą o nich. A twoją ich nieudolna obrona o tobie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.