Kara więzienia za korzystanie ze stoku narciarskiego? Policyjna kontrola zakończona wnioskiem do prokuratury

fot. kartuzy.policja.gov.pl
9

Korona-terror narasta. W ramach tzw. walki z koronawirusem policja codziennie kontroluje stoki narciarskie i inne miejsca rekreacji zamknięte BEZPRAWNYM rozporządzeniem Rady Ministrów. Policjanci z Kartuz pochwalili się swoimi dokonaniami w Stężycy, gdzie w środę (6.01.2021) natrafili na „przestępców” korzystających ze stoku narciarskiego.

– Mundurowi stanowczo reagują na zachowanie osób, które nie stosują się do obostrzeń sanitarnych. Wczoraj na terenie gminy Stężyca zauważyli ludzi korzystających ze stoku narciarskiego. O tym fakcie powiadomili Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kartuzach, natomiast sporządzone materiały przekazali do Prokuratury z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania w kierunku sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 – czytamy w informacji zamieszczonej na stronie Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Kartuscy policjanci w okresie ferii zimowych szczególną uwagę zwrócą na stoki narciarskie. Mundurowi będą sprawdzać czy przestrzegane są obowiązujące obostrzenia sanitarne i stanowczo reagować na łamanie obowiązujących zasad i ograniczeń. Jednocześnie przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, policjant może nałożyć mandat w wysokości nawet 1000 zł lub może skierować do sądu wniosek o ukaranie. O rażącym łamaniu przepisów funkcjonariusze poinformują też inspektora sanitarnego, który może nałożyć karę administracyjną w kwocie nawet 30 tys. zł – pisze policja na swojej stronie.

Jak widzicie, policja uznała, że jeżdżenie na nartach i sankach to sprowadzenie zagrożenia życia i zdrowia, więc nie ma co się patyczkować i najlepiej wysłać takich „przestępców” za kratki. Straszenie mandatami i karami administracyjnymi to za mało. Teraz będzie się straszyć Polaków prokuratorem i ośmioma latami odsiadki.

Źródło cytatów: kartuzy.policja.gov.pl

Zobacz też:

Restrykcje epidemiczne są bezprawne, a szczepionka nie zakończy pandemii. Katarzyna Treter-Sierpińska w Mediach Narodowych [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Dystans społeczny w więzieniu. Policjanci niech szybko odwiedzą psychiatrę.

  1. Ikss67 mówi

   Przykro mówić głośno, ale połowa policjantów to ludzie z problemami. Normalni policjanci by nie pojechali ścigać rodziców z dziećmi w czasie ferii. Na szczęście u mnie jest normalnie. Górka 200m i rozwrzeszczana dzieciarnia na sankach i nartach. Nikt w maseczce, bo wszyscy wiedzą, że to grupka a nie pandemia i zdrowi ludzie już dawno się przez ten rok uodpornili. Z rozmów wynika że nikt nie będzie też przyjmował tego chorego preparatu genetycznego.

 2. Alek mówi

  Ktoś się tego przestraszył???????

 3. wilk mówi

  LUDZIE,TO CO SIE DZIEJE TO NIE SA ZARYT I COS MUSIMY Z TYM ZROBIC,BO JAK MORAWIECKI I NIEDZIELSKI POWIEDZA POLICJ ZE MAJA DO NAS STRZELAC TO ONI TO BEDA ROBIC

 4. Jacek mówi

  Trzeba jak najszybciej rozpowszechnić akcję pod hasłem: POLICJANCIE, ŻOŁNIERZU! NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ W ZBRODNICZĄ WOJNĘ PRZECIWKO SWEMU NARODOWI. PAMIĘTAJ, TWOJĄ POWINNOŚCIĄ JEST BRONIĆ SWÓJ NARÓD A NIE INTERESY OBCYCH.

 5. Ala mówi

  Bez przesady. Mamy w domu cały czas siedzieć ?

 6. anonim mówi

  K…a gdzie my żyjemy i kto nami rządzi, że we własnym kraju dzieci nie mogą korzystać z krótkich uroków zimy, na sankach i na świeżym powietrzu. Za to tvp kurskiego organizuje komercyjny spęd na sylwestra i w dupie ma sanepid, zomo-bis, ormo-bis, bo to pupil kurdupla kaczora i jemu wolno wszystko. Teraz macie ,,dobrą zmianę” i rządy ,,zjednocznonej prawicy”. Jestem ciekaw, gdyby na ten stok przyszly żydowskie bachory ze swoimi koszernymi opiekunami, czy zomo też by ich spisało- NIE NIE i jeszcze raz NIE. Prędzej by się posrali w gacie za konsekwencje.

  1. M. mówi

   Te „żydowskie bachory” to jakaś nerwica natręctw, że w każdym temacie tego typu nawiązania czynisz? Uświadomię cię – „żydowskie bachory” to generalnie w ogóle obecnie z domu wychodzić nie mogą, bo Izrael po raz kolejny wprowadził ostry lockdown (przy tylko 3 tys. zachorowań dziennie), przy którym nasze obostrzenia to taki mały pikuś.

 7. Frank Drebin mówi

  Teraz wszystkim zgonom będzie winna szczepionka, to spisek antyszczepionkowców. Czytajcie książkę „Fałszywa pLanika” tom pierwszy udowadniającą spisek posła na sejm „szczęść Boże” Grzegorza Brauna i jego asystentki Pana Sabiny celem wyrwania kasy z frajerów!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.