Kara grzywny za odmowę obsługi klienta bez maseczki. Sprzedawcy wzięci w dwa ognie

fot. pixabay
2

Sąd Rejonowy w Suwałkach wymierzył karę 100 złotych grzywny ekspedientce, która odmówiła obsłużenia klientki bez maseczki. Wyrok jest nieprawomocny. Kolejna rozprawa odbędzie się 16 września.

Wniosek o ukaranie ekspedientki złożyła policja. Klientka, której odmówiono obsługi, udała się na posterunek i złożyła zawiadomienie o wykroczeniu. Policja zarzuciła sklepowej wykroczenie z art. 135 kw, który mówi, że ten, kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.

Sprzedawczyni wyjaśnia, że miała powód, aby odmówić obsługi klientki. – Obawiałam się o swoje i innych klientów zdrowie. Żyjemy w czasie pandemii, mamy nadzwyczajną sytuację. Działałam nie tylko w interesie własnym, ale też społecznym – mówi w rozmowie z portalem Augustów Nasze Miasto. – Z jednej strony mam płacić grzywnę za to, że domagałam się założenia maski, a z drugiej jesteśmy kontrolowani przez policję i służby sanitarne czy osłaniamy usta i nos. Przecież to się wzajemnie wyklucza  – dodaje ekspedientka.

Portal Augustów Nasze Miasto dowiedział się w suwalskim sanepidzie, że w ostatnim czasie mandaty otrzymały trzy pracownice sklepów, które bez osłony ust i nosa obsługiwały klientów, a ci zawiadomili służby sanitarne.

Źródło informacji: augustow.naszemiasto.pl

Zobacz też:

Nie będzie kary za brak maseczki! Sąd uznał, że powszechny obowiązek zakrywania nosa i ust to bezprawie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. YWANDA mówi

    Plan-demia VI-Rusa by wziac ludzi w nozyce= dwa noze w formie X=22=taw (obecnie jak szu-bienica). Boza obecnosc-ochrona i VI-te plemie Manassesa znane jako Filia-delfii & korona-wieniec Apok. 3:11 i Sax-sex-6-onia. Palac Saksonski nie odbudowany za to jest sztuczna palma-symbol Manassesa na Al. Jerozolimskich. Covid-19 Corona dla… ? Nie dla Krolowej dla kogo zatem ? Sax(S)=scissors(GB)=die Schere(D)… ona Polin(D)=Polka szara czy VI-IV polin ?

  2. Teresa Maria mówi

    Akurat odmowa sprzedaży pod takim pretekstem jest niezgodna z konstytucją i prawami konsumenckimi. Zresztą te wszystkie zakazy i nakazy PIS-gnietej sekty są wyjęte spod wszelkiego prawa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.