Kara grzywny za odmowę obsługi klienta bez maseczki. Sprzedawcy wzięci w dwa ognie

fot. pixabay
2

Sąd Rejonowy w Suwałkach wymierzył karę 100 złotych grzywny ekspedientce, która odmówiła obsłużenia klientki bez maseczki. Wyrok jest nieprawomocny. Kolejna rozprawa odbędzie się 16 września.

Wniosek o ukaranie ekspedientki złożyła policja. Klientka, której odmówiono obsługi, udała się na posterunek i złożyła zawiadomienie o wykroczeniu. Policja zarzuciła sklepowej wykroczenie z art. 135 kw, który mówi, że ten, kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprzedawczyni wyjaśnia, że miała powód, aby odmówić obsługi klientki. – Obawiałam się o swoje i innych klientów zdrowie. Żyjemy w czasie pandemii, mamy nadzwyczajną sytuację. Działałam nie tylko w interesie własnym, ale też społecznym – mówi w rozmowie z portalem Augustów Nasze Miasto. – Z jednej strony mam płacić grzywnę za to, że domagałam się założenia maski, a z drugiej jesteśmy kontrolowani przez policję i służby sanitarne czy osłaniamy usta i nos. Przecież to się wzajemnie wyklucza  – dodaje ekspedientka.

Portal Augustów Nasze Miasto dowiedział się w suwalskim sanepidzie, że w ostatnim czasie mandaty otrzymały trzy pracownice sklepów, które bez osłony ust i nosa obsługiwały klientów, a ci zawiadomili służby sanitarne.

Źródło informacji: augustow.naszemiasto.pl

Zobacz też:

Nie będzie kary za brak maseczki! Sąd uznał, że powszechny obowiązek zakrywania nosa i ust to bezprawie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. YWANDA mówi

    Plan-demia VI-Rusa by wziac ludzi w nozyce= dwa noze w formie X=22=taw (obecnie jak szu-bienica). Boza obecnosc-ochrona i VI-te plemie Manassesa znane jako Filia-delfii & korona-wieniec Apok. 3:11 i Sax-sex-6-onia. Palac Saksonski nie odbudowany za to jest sztuczna palma-symbol Manassesa na Al. Jerozolimskich. Covid-19 Corona dla… ? Nie dla Krolowej dla kogo zatem ? Sax(S)=scissors(GB)=die Schere(D)… ona Polin(D)=Polka szara czy VI-IV polin ?

  2. Teresa Maria mówi

    Akurat odmowa sprzedaży pod takim pretekstem jest niezgodna z konstytucją i prawami konsumenckimi. Zresztą te wszystkie zakazy i nakazy PIS-gnietej sekty są wyjęte spod wszelkiego prawa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.