Kancelaria Sejmu nie przewiesiła flag po interwencji posła Brauna. W polskim parlamencie ukraińska flaga jest ważniejsza od polskiej

Grzegorz Braun przed Sejmem RP/ fot. Twitter
21

We wtorek (15.03.2022) poseł Konfederacji Grzegorz Braun poinformował, że pomimo jego wczorajszej interwencji w sprawie ukraińskiej flagi w polskim parlamencie, Kancelaria Sejmu nie przewiesiła flag zgodnie z protokołem. Flaga ukraińska nadal umieszczona jest jako ważniejsza do flagi polskiej. – Kto się sam nie szanuje i nie dba o porządek w pozornie drobnych sprawach, tego i inni w większych nie będą szanowali – skomentował poseł Braun.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Braun interweniował w tej sprawie w Straży Marszałkowskiej, a podczas konferencji prasowej wyjaśnił jakie są zasady umieszczania polskiej flagi w towarzystwie flag innych państw. Zasady te zostały szczegółowo omówione w poradniku wydanym przez MSWiA.

ZOBACZ: Poseł Braun interweniuje ws. ukraińskiej flagi w Sejmie RP: „Co za dużo, to niezdrowo” [WIDEO]  

Wygląda więc na to, że odwrotne zawieszenie flag nie było pomyłka, lecz działaniem celowym. Celowo złamano zasady, żeby umieścić flagę Ukrainy na miejscu należnym fladze Polski. I o ile zrozumiałe jest, że Kancelaria Sejmu chce pokazać solidarność z Ukrainą, o tyle jest absolutnym skandalem, że robi to w sposób upokarzający Polaków. Tak, to jest upokorzenie Polaków, którzy mają zgodzić się na to, że Ukraina jest ważniejsza niż Polska. Bo takie jest przesłanie tej demonstracji z flagami przy wejściu do Sejmu.

Nie! Ukraina nie jest ważniejsza niż Polska. Dla Polaków najważniejsza jest Polska i tak być powinno zawsze i wszędzie. Najwidoczniej dla tych, którzy zawiesili flagę Ukrainy na honorowym miejscu, Polska nie jest najważniejsza. Kto nami rządzi?!

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ukrainofile, idi na ch…!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  „Nie ,mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi”??

 2. W K mówi

  Ludność zamieszkująca Polskę nie myśli już po polsku.

 3. cccpsucks mówi

  jak to kto? sprzedajne k i zdrajcy. za czasów 2rp wszystkie te świnie dawno by wisiały

 4. gość mówi

  Po prostu ukraniców jest tu dużo, dużo więcej niż nam się wydawało i mówiły o tym statystyki. A przede wszystkim to większość wśród zwolenników partii oszustów. Niestety polskie partie oprócz , chyba tylko Konfederacji, prześcigają się we włażeniu im w d…Oni nie walczyli z komuną o wolność i niepodległość Polski tylko kierowała nimi raczej potrzeba zemsty za jakieś krzywdy. Winy zawsze znajdują u innych tylko nie u siebie.. frasyniuki, borusewicze, kuronie, sycze, itd

 5. Buran mówi

  Wstyd mi za Kancelarię Sejmu i zastanawiam się kogo oni reprezentują, no bo jednak jedzą polski chleb i to z pieniędzy polskich podatników są im wypłacane pensje poselskie, m.in. za godne nas reprezentowanie. Prawdę mówi p. Braun; kto się sam nie szanuje tego i inni nie szanują. Później nie dziwota że umowy podpisują w kucki bo krzesła zabrakło.

 6. anonim mówi

  Nie można się dziwić, skoro w Polsce rządzi polskojezyczna wroga agentura, dla której Polacy to tubylcy do zap… a za miskę ryżu, a flaga to tylko kawalek dwukolorowej szmatki. Te wrogosc widac w każdym aspekcie życia.

 7. anonim mówi

  Jeszcze jedna uwaga na temat władzy w Polsce, która obnaża jej prawdziwe zamiary, mianowicie podejscie do posiadania broni przez prawych, zdrowych umysłowo Polakow. Jesteśmy chyba jedynym narodem w Europie, w ktorym wladza i jej urzednicy wykazuja tak ostentacyjna wrogosc w stosunku do posiadania broni. Nawet Rumunia rzadzona kiedys przez tyrana Chaucescu wykazuje obecnie duzy liberalizm. Ta pseudoptawicowa wladza w Polsce zachowuje sie jak klasyczny okupant. PiS do spolki z kolesiami z okraglego stolu torpeduje wszelkie inicjstywy spoleczne, dotyczace upowszechniania tzw. kultury posiadania broni. Nie docieraja do wladzy nawet argumenty realne, ze za nasza ganica dzieje sie brutalna wojna i tylko stwierdzaja ze Polska jest bezpieczna. Mozna zatem stwierdzic ze wladza bardziej p
  boisie uzbrojonego spoleczenstwa niz agresorow zewnetrznych.

 8. Repatriant mówi

  Broń palną będziemy zdobywać na wrogu

 9. gość mówi

  Naprawdę chciałbyś aby upaińcy tu mieszkający mieli, jako obywatele polscy, dostęp do broni ?

 10. Maksymilian mówi

  Nie Grzesiu Braun. Nie po to to na ciebie głosowałem żebyś się teraz idiotycznie zachowywach. My NARODOWCY nie potrzebujemy pierdolenia o wyższości falgi polskiej nad ukraińską. Gdyby mi zabrakło papieru toaletowego to dupe bym wytarł po prostu miękką. Flagą.

 11. Hammurabi mówi

  Szczerze mówiąc wątpię, żeby urzędasy z Kancelarii Sejmu świadomie powiesiły te flagi w ten a nie inny sposób.
  Biuro Komunikacji Społecznej, Biuro Spraw Międzynarodowych albo i Gabinet Marszałka Sejmu zwyczajnie napędzane powszechnym snobizmem w wyścigu po laur proukraińskości, wydały polecenie i tyle. To, że flag nie przewieszono zgodnie z kodem znaczyć może ni mniej nie więcej jak tylko to, że w swej arogancji wolą trwać przy błędzie, niż przyznać się do niego publicznie zwłaszcza, że temat nagłośnił ktoś, kto jest solą w oku jakże wielu nadętych kretynów, uważających się za bardziej papieskich od samego papieża. Nie tylko w tej sprawie ale praktycznie we wszystkim czego się tkną.
  Inaczej mówiąc mamy tu do czynienia z klasyką „gatunku”, czyli w zaciszu gabinetów, stworzono teorię a, że nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów…

 12. Slawko mówi

  Maksymilian mówi, piszę do ciebie idioto, tyle wystarczy.

 13. Zardi mówi

  Maksymilian ty nie jesteś Narodowcem, nie znamy Ciebie (agencie)

 14. Zenek mówi

  Maksymilian ty nie jesteś Narodowcem, nie znamy Ciebie (agencie)

 15. Tolek mówi

  Król szurów i jego problemy. A strajk w Solarisie Herr Braun wsparł jak było trzeba?

 16. raf mówi

  Tolkowi pejsy się podwijają ze strachu przed konfederacją

 17. Rebih mówi

  @Tolek Strajk w Solarisie jest banalnym sporem o pieniądze. Nie ma kontekstu politycznego i nie ma w nim miejsca dla polityków, choć niektórzy politycy nie mogą wytrzymać i próbują wykorzystać tę okazję do autopromocji.

 18. Shadow mówi

  Kto nami rządzi? Państwo wybaczą, że napiszę wprost——żądzą nami kurwy , złodzieje i sprzedajne szmaty.

 19. Hammurabi mówi

  Drogi Shadow, ja zaś przekornie spytam: kim są ci, którzy głosują na takich jak „europarlamentarni” sprzedawczycy? Kim są ci, którzy w wyborach lokalnych głosują „przeciwko” a nie kierują się rozumem? Kim są ci, którzy głos oddają na skompromitowanych po wielokroć zdrajców?
  Rozumiem, że niemiecka bandycka „intelligenzaktion”, niemieckie i obozy egzekucje. Rozumiem, że sowieckie łagry, że prześladowania wywózki i mordy. Ale od tamtych lat trochę czasu minęło a ludzie, zwłaszcza młode pokolenie w większości, wciąż wierzy tym samym szubrawcom (właściwie ich potomstwu) którzy zostali przywiezieni do Polski po 1944 roku i osadzeni na ministerialnych, sędziowskich, prokuratorskich i Bóg wie jakich jeszcze stołkach wspartych bagnetami.
  A dzięki słowom: „Rząd, który utworzę, nie ponosi odpowiedzialności za hipotekę, którą dziedziczy. Ma ona jednak wpływ na okoliczności, w których przychodzi nam działać. Przeszłość odkreślamy grubą linią. Odpowiadać będziemy jedynie za to, co uczyniliśmy, by wydobyć Polskę z obecnego stanu załamania”, kolejne pokolenia będą wierzyły aż do wynarodowienia włącznie.

 20. Adam mówi

  Flaga morderców 200 tys Polaków nie zasluguje na szacunek to tylko kolorowa szmata.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.