Kamiński i Wąsik bez mandatów poselskich. Niszczyli ludziom życie, ale Duda twierdzi, że będą… więźniami politycznymi

Andrzej Duda, Mariusz Kamiński, Mateusz Morawiecki / fot. MSWiA
21

– Jeśli Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński zostaną umieszczeni w zakładzie karnym, będą pierwszymi po ’89 roku więźniami politycznym – stwierdził w Radiu ZET prezydent Andrzej Duda. Wysłał w ich sprawie specjalne pismo do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Napisał w nim, że na skutek zastosowania prawa łaski wobec posłów „nie zachodzą przesłanki do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu”. Hołownia nie poszedł za radą Andrzeja Dudy i podpisał postanowienie w sprawie wygaszenia mandatów poselskich Kamińskiego i Wąsika.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali w środę prawomocnie skazani na dwa lata pozbawienia wolności i pięcioletni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał ich za winnych w związku z działaniami operacyjnymi podczas tzw. afery gruntowej.

Na temat skazania byłych już posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy przez lata dowodzili służbami w Polsce, dla Radia Zet wypowiedział się prezydent Duda.
– Powiedziałem im, że jeśli zostaną umieszczeni w zakładzie karnym, będą pierwszymi po 89. roku więźniami politycznymi w Polsce. (…) Ja się absolutnie nie zgadzam z werdyktem sądu. Uważam, że to jest całkowite złamanie norm Konstytucji. Jako prezydent Rzeczypospolitej zastosowałem ułaskawienie. To jest prerogatywa prezydencka nieobwarowana żadnymi warunkami, wobec której nie ma żadnych środków prawnych – powiedział prezydent.

W krótkim wpisie na X, słowa Dudy skomentował publicysta Jacek Międlar.
Niszczyli życie politycznym oponentom. Niszczyli opozycję, tę prawdziwą, niepodległościową. Nasyłali na nas ABW, milicję… Podsłuchiwali nas. Teraz dostali 2 lata na sztywno za jedne z występków, a Duda twierdzi, że jak pójdą do kryminału to będą więźniami politycznymi – napisał.

Przeczytaj także:

Obrzydliwy atak Zełenskiego na Polskę! Dudzie jest przykro, ale nadal będzie wspierał Ukrainę

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. adam mówi

  Kamiński to przestępca skazany wyrokiem sądu. Powinien jak najbardziej trafic za kraty

 2. T mówi

  Komuś bardzo się spieszy aby wywołać coś w rodzaju małej kontrolowanej wojny domowej. Jak mawiają z chaosu porządek, tylko ciekawe dlaczego to zawsze jest porządek bolszewicki? Udają, że walczą ze sobą a jak przyszło do gaszenia świeczek to nie było komu za to na ponowne zapalanie to pojawili się chyba wszyscy. Należy zachować zdrowy rozsądek i opanowanie bo JA447 i Druk1066 majaczą na horyzoncie.

 3. Krzysztof mówi

  tych trzech gadów powinno siedzieć już, natychmiast!!!!

 4. Ewa-Maria mówi

  Nikt inny tylko Kamiński i jego sługusy doprowadzili do zamknięcia ,, Najwyższego Czasu,, jak również Wolność TV zmuszając red. Rolę zejścia do ,, podziemia,, O zwolnieniu Jana Pośpieszalskiego należy także pamiętać

 5. W K mówi

  W Polsce trochę więźniów politycznych by się znalazło, ale ci dwaj to pospolici przestępcy.

 6. Anty mówi

  Żydokomuniści legendują się wzajemnie. Nikt nie będzie siedział. Skończy się na kopaniu do wysokości kostek.

 7. AntyPO✡PiS mówi

  Przede wszystkim za kraty po 1989 roku powinni trafić zbrodniarze i złodzieje z sowieckiej PZPR, SB i WSW/WSI.

  Na liście „100” najbogatszych mieszkańców Polski jest wyłącznie złodziejska, komunistyczna bezpieka z SB i WSI oraz resortowe pomioty. Nikt nich nie siedzi za kratami, lecz żyją sobie beztrosko w luksusowych rezydencjach.

  Tak wygląda praworządność po 1990 roku. Żydokomuna jest ponad prawem.

 8. Masońska pacynka, antypolak mówi

  Juda – śmiercionkowy skrytobójca polaków na zlecenie chazarskiej mafii i za kasę z IMF też powinien grzać celę. IMHO pluton egzekucyjny należy mu się jak psu zupa.

 9. zagłoba sum mówi

  „Panów Posłów…” Wszyscy na zdjęciach, ci dwaj kryminaliśći, morawiecki i prezydĘt wszystkich żydów i ukropiteków to zwykłe SZUMOWINY, chamy poprzebierane w garnitury!

 10. zagłoba sum mówi

  Jakoś dziwnie NIE spodziewam się zobaczyć tych śmieci za kratkami…

 11. zagłoba sum mówi

  Jak znam życie kolejna szumowina z pisjudeomarksistowskiego gangu, prezydĘt wszystkich żydów i ukropiteków, już szykuje ułaskawienie… Sam jest drobnym kombinatorem i złodziejaszkiem. Pamietacie, jak zdarzało mu się bywac w dwóch miejscach na raz (w sejmie i w jakiejś „wyższej” szkole gotowania na gazie) i za obydwie „obecnosci” pobierać wynagrodzenie?..

 12. anonim mówi

  To wyjatkowo parszywe nadete mendy. Ten okularnik to rasowy alkoholik od drogich trunków, ten drugi pucolowaty buc traktowal swoj gabinet jak twierdze, do ktorej maja wstep tylko ludzie z jego politycznej zgrai. Wiem ze im nic nie zrobią, bo sa chronieni immunitetem magdalenkowym tow. jaruzela i koszczaka.

 13. wojtek mówi

  Chazarska szopka dla Polaków.

 14. Strażak mówi

  Czy knur i szczur pójdą za kraty?

 15. Jacek mówi

  Juda albo zapomniał albo rżnie głupa, pierwszym więźniem politycznym był Mateusz Piskorski zgarnięty przez pisowską bezpiekę. Spędził w areszcie 3 lata.

 16. Boł mówi

  Te skurw…e co wjechały do domu Jacka Międlara – nie ma słów odpowiednio obelżywych aby ich nazwać (kamiński i spółka oczywiście też ale ci co tam wchodzili rozwalajac tą bramke itd jeszcze przed godz. 6 rano nawet, to są hieny maksymalne, takie nikomu nie potrzebne padalce i nie ma tu żadnego usprawiedliwienia że dostali rozkaz!).

 17. zagłoba sum mówi

  Kamiński…wiadomo…kanalia i śmieć a teb Wąsik…czy to ten sam pisomarksistowski gnojek który zażyczył sobie ochrony, bo 100 km od jego domu znaleziono odcietą glowę? Czy to ten sam umyslowy mikrus, któremu sypano konfetti z helikoptera?

 18. Yoko mówi

  Z tym prawem łaski to chyba jakieś nieporozumienie. Według mnie prawo łaski, to chyba jest wyjątkowe zabezpieczenie na wypadek wyjątkowych, specjalnych okoliczności, które w ułaskawieniu prezydent powinien podać.
  Nie przyjmuję do wiadomości takiego postawienia sprawy, że
  – kogokolwiek skażecie to ja każdego ułaskawię, bo mam taki kaprys. Dlaczego? A bo mam takie konstytucyjne prerogatywy, ha ha. I co mi zrobicie?
  To nie jest prawo, ale kpina z prawa.
  Prawnie może to jest i OK, ale politycznie i moralnie bardzo słabe.

 19. anonim mówi

  @Zagloba Sum ten od konfetti to opasly knur polityczny z geba rasowego komucha, ociezaly takze intelektualnue, choc jest podobno polonista. To strateg bezpieczenstwa Polakow, ktore podobno na zapewnic panstwo.

 20. Dumny Polak mówi

  Slicznie do siebie pasujacy, trzej haniebni KRYMINALISCI!
  Ale to na razie zaledwie poczatek!
  Tego bestialskiego gowna sa jeszcze cale gory!
  Aniolowie smierci znaja juz ich wszystkich agentow upadlych aniolow i maja ku temu odpowiednie rozporzadzenia!
  Zadbajmy o siebie, a bedzie nam jeszcze dane, za naszego zycia, tego doswiadczyc!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.