Dwa lata więzienia dla Kamińskiego i Wąsika. Hołownia wyda postanowienie o wygaszeniu mandatów poselskich, Duda zaprasza na spotkanie

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik / zrzut ekranu z TVN24
18

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali w środę (20.12.2023 r.) prawomocnie skazani na dwa lata pozbawienia wolności i pięcioletni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał ich za winnych w związku z działaniami operacyjnymi podczas tzw. afery gruntowej. Pozostali byli szefowie CBA usłyszeli wyrok po roku więzienia.

Czynności podejmowane przez oskarżonych były nie tylko działaniami bezprawnymi (…) Nie były to działania zmierzające do wykrycia przestępstw, lecz kreujące to przestępstwo – mówiła sędzia Anna Bator-Ciesielska.
Sąd I instancji słusznie dopatrzył się w działaniach oskarżonych przekroczenia uprawnień działania na szkodę interesu publicznego i prywatnego, a sąd odwoławczy w zakresie przypisanym w pełni te poglądy akceptuje – zaznaczyła sędzia Bator-Ciesielska. Dodała, że „zachowanie oskarżonych „dalece rozmijało się” ze standardem działania organów ścigania w ramach kontroli operacyjnej i prowokacji. – Opisane w wyroku czynności podejmowane przez oskarżonych były nie tylko działaniami bezprawnymi. (…) Nie były to działania zmierzające do wykrycia przestępstw, lecz kreujące to przestępstwo – wskazała sędzia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W ocenie sądu „działanie oskarżonych godziło w zaufanie do państwa i wzbudzało poczucie zagrożenia u obywateli, a w państwie demokratycznym powinno być dokładnie przeciwnie, czyli obywatele powinni się czuć bezpieczni, a służby powinny działać w taki sposób, aby tego bezpieczeństwa nie naruszać”.

Po ogłoszeniu wyroku w budynku sejmowym odbyła się konferencja prasowa z udziałem Kamińskiego i Wąsika. Kamiński stwierdził, że „to nie był proces” i nie ma podstaw do wygaszenia mandatów poselskich. W tej sprawie już wypowiedział się Marszałek Szymon Hołownia. Zapowiedział wydanie postanowienia o wygaszeniu mandatów Kamińskiego i Wąsika.

Portal Wprost.pl informuje, że Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, których w 2015 niezgodnie z prawem zastosował prawo łaski wobec wówczas nieprawomocnie skazanych. W czerwcu bieżącego roku Sąd Najwyższy uznał ułaskawienie za nieskuteczne.

Źródło cytatów i informacji: PAP, TVN24

Przeczytaj także:

Żydowski kolega Mazurka twierdzi, że mordowanie Palestyńczyków “to nie jest wymordowanie”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jolanta mówi

  A PiS się cackał z lewackimi przestępcami. No, to teraz przestępcy pokazują na co ich stać: Grabiec, Czarzasty, Tusk… Prawo jest w ich rękach

 2. Mariusz mówi

  Kamińskiemu przydałby się taki dwuletni odwyk…

 3. AntyPO✡PiS mówi

  Kolejny teatr dla gojów. Postkomuniści z 👹 PO „walczą” z postkomunistami z 👺 PiSraela! LMAO🤣

  W nie ma żadnej różnicy pomiędzy PiS a PO, co żydokomuna z PiSraela udowodniła przez 8 lat swoich rządów.

 4. Antyzomowiec mówi

  Widziałem z balkonu przy ul. Dubois we Wrocławiu tę masakrę dokonaną na młodych Polakach 11.11. parę lat temu przez poicję mariusza kamińskiego (celowo małą). Wyrywano wówczas dzieci młodym kobietom i po zawiezieniu na komisariat ganiano rozebrane do naga po korytarzach (tę część z korytarzy znam z opisów internetowych). Oblewano wówczas intensywnie czerwoną wodą i pałowano wszystkich z kilkutrysięcznego marszu. PiS zacierało ręce z ogromnego sukcesu a kamiński na pewno dostał wielką premię! Ale to nie jest antypolonizm…

 5. Dumny Polak mówi

  Zgadza sie! I tu i tam BOLSZEWIA!

 6. verizanus mówi

  Układ okrągłostołowy obowiązuje nadal. Nic POWAŻNEGO im się nie stanie, a na kolejnym etapie takie uwiarygodnienie może się przydać ;).

 7. beno mówi

  Niewiele lub nic się nie zmieni, nawet gdyby rudy na siłę przeforsował wpakowanie tych dwóch do pie..la (tylko pozornie). To jedynie można rozpatrywać w ramach tzw. „odwetu sprawiedliwych” czyli pokazu dla idiotów ale tak naprawdę bandycki układ nadal zostanie zachowany, bo przecież to jedna i ta sama SKRAJNIE ANTYPOLSKA klika!

 8. AntyPO✡PiS mówi

  Trochę to przypomina przepychanki w PZPR w 1968 roku pomiędzy komunistami i żydokomunistami. Nie zmienia to faktu, że wszyscy oni byli komuchami służącymi poddańczo sowieckiemu okupantowi.

  Podobnie dzisiaj postkomuniści z PO „walczą” z postkomunistami z PiS-u. Ale również nie zmienia to faktu, ze oba te ugrupowania to postkomunistyczne lewactwo wywodzące się z „Magdalenki”, teraz poddańczo służące Brukseli i USraelowi.

 9. Hammurabi mówi

  No i macie coście chcieli – chciałoby się zawołać, zwłaszcza w stronę polskich „Europejczyków” traktujących swoje wybory niczym dobrą zabawę.
  Niejaka Ylva Johansson szwedzka „nauczycielka” i przy okazji Komisarz UE ds. wewnętrznych ogłosiła porozumienie w sprawie „przymusowej solidarności” inaczej „paktu migracyjnego”, wprowadza on zasadę „przymusowej solidarności”, co w praktyce oznacza, że do Polski mogą być przymusowo relokowani nielegalni imigranci.
  Konia z rzędem temu, kto poda choć jeden, taki maleńki powód do zaufania w tej kwestii Tuskowi i jego ferajnie…
  A ci dwaj… Szkoda na nich czasu!
  Jak to powiadają kruk krukowi…

 10. Wladca mówi

  Hui im w dupe! I kawalek Szkla! I Po i Pis!

 11. Adam mówi

  Dziwie sie tylko tym glupim chlopcom z policji ktorzy daja sie tak sterowac. Kazac by im strzelac to pewnie też by strzelali. Dlatego jak nic nie potrafisz robic w zyciu to zapraszamy do policji. Tu cie z checia wezma.

 12. anonim mówi

  Na najwieksza pochwale zasluguja Ci Policjanci, ktorzy powiedzieli basta i rzucili papierami zeby z tego milicyjnego burdelu urzedniczo-mafijnego odejsc. Jestescie prawdziwymi patriotami, bo nie chcecie sluzyc polskojezycznym szyjom wielkiej koalicji chanukowej, tym komunistycznym pomiotom ze zgrai jaruzela i kiszczaka, tym psuedo opozycjonistom zydostwa z kor i solidarnosci. Tak miejcie Polske w sercu, nie wyrzekajcie sie swojej matki Polski…

 13. anonim mówi

  Heroiczny czyn Posla Brauna w jednym momencie ściągnął maski z zalganych mord tej polskojezycznej bandy sluzacej zbrodniczemu plemieniu chanukowemu.

 14. anonim mówi

  Mam gdzieś co zrobią z tą pijacką kreaturą smutasem okularnikiem, podobnie z tym nadętym bucem pucołowatym puzonem sekretarzem. Jeden wart drugiego.

 15. Dawid mówi

  UE przegłosowała relokacje imigrantów – o tym napiszcie. TVP to zasłona dymna.

 16. Hania mówi

  POPIS to jedna klika . PO „obrabia” tzw.inteligencję a PIS ” obrabia” tzw.prostych zjadaczy chleba. Cel mają wspólny : zniszczyć Polskę. I tak chodzimy w tym POPISowym kieracie
  od wyborów do wyborów.

 17. z-k mówi

  Ten w okularkach jest zbyt podobny do Nikołaja Jeżowa by obecnie zarządzająca Polin pruska żydobolszewia banderowcami (niczym skwarkami) naszpikowana mogła by im zrobić jakąkolwiek krzywdę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.