Kaczyński się przyznał! Lobbował za twardym lockdownem, teraz naciska ws. szczepień

Jarosław Kaczyński/ fot. screen
30

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi „Sieci”. Wyznał w nim, że był zwolennikiem twardego lockdownu, który doprowadził do likwidacji tysięcy przedsiębiorstw, a nawet zgonów, które zostały spowodowane niedostatecznym dostępem do hospitalizacji. Problem lecznictwa w okresie tzw. pandemii opisywaliśmy już w roku 2020 (PRZECZYTAJ). Teraz Kaczyński przekonuje, że konieczne są szczepienia.

Kaczyński zapytany o możliwość przymusowych szczepień podkreślił, że trzeba zacząć od zachęt i przekonywania. Stwierdził jednak, że bez osiągnięcia odporności zbiorowej, „a więc zaszczepienia naprawdę dużej części społeczeństwa”, choroba nie zostanie zwalczona.
– A jak tego nie zrobimy, nie wyjdziemy z jej skutków, nie ruszymy do przodu. Troska o oba te elementy jest podstawowym obowiązkiem państwa. Konieczna jest tu rozwaga i ostrożność, ale też zdecydowanie. Być może trzeba będzie politycznie bardzo dużo zaryzykować, jeżeli zachęty nie wystarczą – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS twierdzi, że sam zaszczepił się już obiema dawkami. – Nie spieszyłem się, byli inni bardziej potrzebujący. Zachęcam każdego, kto może i powinien, by się szczepić – mówił.

Kaczyński wypowiedział się także na temat restrykcji, które wproawadził rząd Prawa i Sprawiedliwości.
– Polacy nie lubią takich obostrzeń, nawet gdy są zupełnie oczywiste, gdy ratują życie innym. Gdyby ktoś chodził po ulicach i strzelał, każdy by rozumiał, że trzeba go powstrzymać. W przypadku roznoszenia wirusa, też powodującego śmierć, choćby w czasie masowych demonstracji, przyzwolenie społeczne było dużo większe. Ja byłem zwolennikiem twardego trzymania dyscypliny społecznej, bo to był kluczowy front walki z rozprzestrzenianiem się wirusa. Jest to dla nas wszystkich także wyzwanie edukacyjne – powiedział.

PRZECZYTAJ: Katarzyna TS: Foliarskie gusła dla frajerów

Pod kątem gospodarczym walkę z pandemią ocenia bardzo dobrze. Uważa jednak, że „pod względem zdrowotnym musimy wyciągnąć wnioski – i to robimy”.
– Stąd też tak duży nacisk na ochronę zdrowia w Polskim Ładzie. Wiemy, że potrzeba tu radykalnej poprawy i to zrobimy. Wiele elementów wymaga analizy – wskazał.

Źródło cytatów: Sieci

Przeczytaj także:

J. Matysiak z USA: Ameryka na niebezpiecznym zakręcie…

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. MAREK mówi

  Kaczyński sam powiedział, że jest, SOCJALISTĄ a jednym z głównych jego celów jest niedopuszczenie do odrodzenia narodowej patriotycznej prawicy! Socjalista Jan Józef Lipski z pewnością byłby dumny ze swojego lewackiego totalitarnego wychowanka!

 3. MAREK mówi

  Jeżeli ten lewacki kłamca, zdrajca odpowiedzialny za zgon 150tyś. Polaków, obecny stręczyciel genetycznego eksperymentu medycznego wziął, cokolwiek to wziął, placebo ! Placebo jako specyfik to część eksperymentu medycznego.

  Polecam wejść na stronę psnlin.pl

 4. Anna mówi

  Polacy zrobcie jak szwedzi. W poniedzialek przeglosowali ze rzad musi ustapic. I teraz albo odejdzie na smietnik albo beda wybory.
  Polacy dzialajcie. Jesus mowi ” nie lekajcie sie”

 5. JEBAĆ_pis mówi

  Nigdy się nie poddam pseudo „szczepieniu” preparatem w fazie testów !!!

 6. Robert mówi

  ZŁE WIEŚCI z Izraela! Mimo szczepień coraz więcej zakażeń!

 7. Arek mówi

  Dla mnie Kaczyński to kanalia i oszust. Marionetka którą ktoś steruje – jego zdanie znaczy tyle samo co zdanie jego pacynki „mr długopisa” i bankstera vateusza, czyli ZERO PRAWDY. „Podli, źli ludzie” jak mawiał Shulem.

 8. Maksio mówi

  Środki przedsięwzięte przez władze RP – w sprawie tak zwanej pandemii Koronavírusa COVID-19 ograniczyły Prawa Człowieka oraz swobody obywatelskie, powodując finansowe oraz ekonomiczne straty. Jestem przekonany, że przyjete mocą tej władzy środki były (i nadal są) likwidatorskie, niekomptentne i samoniszczące. A Jarosław Kaczyński prawi nam morały o „wyzwaniach edukacyjnych”. I grozi konsekwencjami. Zacytuję poetę, „Spieprzaj DZIADU!!!”.

 9. Rysiek z Klanu mówi

  Pierwszy raz w życiu powiem coś takiego. Szkodniku, zdrajco Polski i Polaków, tchórzu, sprzedawczyku , karzełku na smyczy koncernów farmakologicznych, szkoda,że nie wsiadłeś do tego samolotu.

 10. Adam mówi

  szczepienia są w fazie testów, także nie może nikogo zmusić

 11. Aron mówi

  Marek 👍😊 prawdziwy Polak, teraz widać,, Kaczyński faszysta ”. Chcę eutanazji POLAKÓW

 12. Aron mówi

  Brawo👍🇵🇱 PiS zaplanował ludobójstwo na polakach, a ludzie dalej w to idą. Żal mi………

 13. Aron mówi

  Maksio, miło czytać modre wypowiedzi, trzeba takich wielu polaków, pozdrawiam 👍🇵🇱

 14. Aron mówi

  Robert, to te nibyszczepionki to robią poczytaj w necie o składzie i skutkach

 15. Aron mówi

  Anna brawo, Polacy zrobcie jak szwedzi. W poniedzialek przeglosowali ze rzad musi ustapic. I teraz albo odejdzie na smietnik albo beda wybory.
  Polacy dzialajcie. Jesus mowi ” nie lekajcie sie”

 16. Aron mówi

  Anna brawo, popieram twoje zdanie – Polacy zrobcie jak szwedzi. W poniedziałek przeglosowali że rząd musi ustapić. I teraz albo odejdzie na smietnik albo beda wybory.
  Polacy dzialajcie. Jesus mowi ” nie lekajcie sie”

 17. Aron mówi

  Anna brawo, popieram twoje zdanie w całości, pozdrawiam

 18. Ewa-Maria mówi

  Tym sposobem podpisał na siebie i partię wyrok .Pójdę o zakład z każdym że PiS już wyborów nie wygra.

 19. MAREK mówi

  Ilu Polaków wie, że kaczyński i jego socjalistyczni towarzysze robią testy genetycznych preparatów na dzieciach z Domów Dziecka!!!
  Jesteśmy jednym z 4 krajów, w którym współcześni socjaliści typu SS mengele robią eksperymenty na dzieciach!

 20. Spieprzaj DZIADU mówi

  Dotąd był tylko szkodliwy, a teraz stał się niebezpieczny.

 21. anonim mówi

  To będzie zależało co ustali międzynarodówka, czy uzna że syjonistyczna kukła kaczor powinna przejść w stan spoczynku, czy jeszcze wykorzysta go żeby zrobić maksymalną szkodę Polsce i Polakom. W zanadrzu maja już następcę nijakiego hałownię, płaczka udającego katolika tak samo jak kaczor. Proponuję obejrzeć program, w którym starł się Pan W. Cejrowski z tym poseudo chrześcijaninem po KUL. Pan Cejrowski wiedział z kim ma do czynienia i wyprowadził z równowagi tego błazna.

 22. Wojtek mówi

  Człowiek chory psychicznie, albo do cna zły, albo demencja… Albo wszystko na raz. Standardowa strategia pisuarska – „radykalna poprawa” tzw służby zdrowia to ładowanie większej iości pieniędzy. Zwróćmy uwagę że Kalkstein nigdy nie pracował.

 23. George mówi

  Kaczyński, ty stary komuchu! Kiedy wreszcie zrobisz coś pożytecznego dla Polski i Polaków i odejdziesz z tego świata? Czekamy na to z utęsknieniem!

 24. Robert B. mówi

  Niedobrze mi się robi, jak czytam tego intryganta, jaki to przejęty losem narodu…

 25. Shadow mówi

  Okazała się, że to taki mini Hitlerek. Tamten też tropił tyfus i wszy u żydów, a ta łajza tropi Polaków z powodu cv-19. Zgiń, przepadnij raz na zawsze, razem ze swoją partią, prezydentem i całym okrągłym stolcem.

 26. Emilian58 mówi

  Kaczelnik powiedział też że w sprawie szczepień być może trzeba zaryzykować politycznie!!! Czujecie to? Czyli wprowadzić PRZYMUS infekowania genetyczną breją!!! Ten wredny chazar potwornie nienawidzi Polaków! Cały ten „polski rząd” i cała ta chazarska banda z PRAWEM w nazwie jest wybitnie antypolska!!!

 27. robert mówi

  Wirus jest fikcyjny i krąży tylko w mediach. Nikt go dotąd nie wyizolował, czyli nie udowodnił, że on w ogóle istnieje. Najważniejszy wirus świata a oni go nawet nie mają. Covid to kult religijny a nie choroba.

 28. Sramnaobostrzeniapis mówi

  Kaczor morderco w d..e sobie wsadz swoje szczepionki razem z Niedzielskim

 29. Wioletta mówi

  Starszy pan podpisał na siebie wyrok. To był wielki błąd , w skutek którego straty ponieśli Polacy głownie materialne, bytowe, psychologiczne ale również zdrowotne( w mniejszej części covidowe). Strach sparaliżował urzędników , a ten przenieśli na rodaków . Jeśli dalej będziecie siać strach, lęk ,szantażować społeczeństwo, dzielić nas na szczepionych i niezaszczepionych, odbierać prawo do wolności oraz robić z nas niewolników maseczkowych i nie pozwalać normalnie pracować to Polacy zrobią wam wojnę domową.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.