Kabaret na konwencji PO! Schetyna deklaruje: „My jesteśmy patriotami wolności!”

fot. twitter
3

Dziś w Łodzi odbywa się konwencja Platformy Obywatelskiej, która rozpoczyna samorządową kampanię wyborczą. Przemówienie Grzegorza Schetyny miało tchnąć nowego ducha w szeregi PO i przekonać wyborców ofertą programową. Jednak to, co zaprezentował Schetyna, jest po prostu kabaretem. Albo Schetyna całkowicie stracił kontakt z rzeczywistością, albo – jak niektórzy podejrzewają – jest pisowskim trollem, który ma wyprowadzić sztandar PO na śmietnik historii.

Jak działało państwo pod rządami PO-PSL pokazują przesłuchania przed komisją ds. Amber Gold i komisją ds. reprywatyzacji. Było to mafijne państwo bezprawia łupiące obywateli jak zbój na gościńcu. A co słyszymy od Schetyny? „Chcemy, żeby Państwo ufało ludziom, a nie ich kontrolowało. Żeby urzędy służyły ludziom, żeby im pomagały, a nie przeszkadzały i gnębiły. Żeby ludzie nie bali się państwa, lecz mogli mu ufać”- deklaruje szef partii, która będąc u władzy wspierała mafię paliwową i VAT-owską oraz zgodziła się na przymusową relokację tzw. uchodźców.  I po tym ludzie mają znowu zaufać Platformie? Kabaret!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co jeszcze powiedział Schetyna? Oto kilka najzabawniejszych fragmentów jego przemówienia: „My nie chcemy rządzić ludźmi, tylko zarządzać państwem. Nie chcemy gromadzić władzy, tylko się nią dzielić”; „My jesteśmy patriotami wolności!”; „Musimy skończyć z patologią etatyzmu”; „Nie powtórzymy błędów popełnionych w programach prywatyzacji w różnych krajach”; „Nie mamy zamiaru udawać kogoś, kim nie jesteśmy, by zdobyć poklask radykałów”; „Przywrócimy wolność mediom publicznym!”, „Przedstawimy też precyzyjną drogę Polski do strefy euro”.

I na koniec prawdziwa perełka: „Wspólnie możemy zbudować państwo nie tylko lepsze od dzisiejszego folwarku rządzącej partii, ale i lepsze niż to przed 2015 rokiem.”

Panie Schetyna, co Pan mówi? Budować lepsze państwo niż przed 2015 rokiem? Przecież to niemożliwe! To było najlepsze państwo od czasów Mieszka I! Jak Pan może o tym nie wiedzieć? Wstyd!

Źródło: platforma.org

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  PO jako ugrupowanie socjotechnicznie terrorystyczne musi zostać uznane za bojówki antypolskie proniemieckie i zdelegalizowana!

 2. Jarek mówi

  a nie przyszło wam drodzy państwo na myśl że to teatr niskich lotów ta rywalizacja po-pis z otoczką z kodomitów petrów i innych??? Zero totalne zajmowania się istotnymi sprawami – tylko grabież i sprzedaż naszego państwa. Oni uzupełniają się jak stare dobre małżeństwo bo i tak mają wiele wspólnego np unię wolności. Proponuję ich olać gdyż ich wspólną cechą jest to że nie są Polakami i w głębokim „poważaniu” mają nas Polaków. Tylko nacjonalizm może nas uratować

 3. EdBer mówi

  Oglądałem przez chwilę
  cytaty Schetyny
  „…by naszym dzieciom żyło się lepiej…”- Czyim, moim czy ich?
  „…będziemy rozmawiać z Polakami…”- Jako kto, obconarodowa Targowica?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.