Jonny Daniels przeprasza Grzegorza Brauna za obelżywe słowa i stwierdza, że Braun jest Żydem

Jonny Daniels/fot. twitter
27

Izraelski „ekspert od PR” Jonny Daniels zamieścił na twitterze przeprosiny za obelżywe słowa wobec Grzegorza Brauna: „Chciałbym publicznie przeprosić p. Grzegorza Brauna za nazwanie to idiotą. Nie wolno tak postępować. Wyzywanie ludzi, bo się z nimi nie zgadzamy, jest dziecinne. Moje przeprosiny nie są podyktowane faktem, że p.Braun jest Żydem, ale tym, że jest po prostu człowiekiem. Przepraszam!”

Wsparcie - darowizny

W tym wpisie zwraca uwagę kilka rzeczy.

Po pierwsze, określenie Grzegorza Brauna jako „to”. Rozumiemy, że każdemu zdarzają się błędy w tweetach, ale jeśli ktoś zamieszcza publiczne przeprosiny, to wypadałoby dopilnować, żeby o przepraszanym pisać jak o człowieku, a nie jak o rzeczy.

Po drugie, mamy tu rozróżnienie na „Żyda” i „po prostu człowieka”. To taki sam sposób myślenia, jaki zaprezentowała Barbara Engelking mówiąc o śmierci Polaków „po prostu kwestia biologiczna”, a o śmierci Żydów „metafizyka”. Po raz kolejny mamy – czarno na białym – dowód żydowskiego rasizmu.

Po trzecie, dotychczas Grzegorz Braun był stygmatyzowany jako antysemita i żydożerca, a teraz Daniels oświadcza, że Grzegorz Braun jest Żydem. Oto kilka komentarzy pod tym wpisem: „Taki z Brauna Żyd jak z Danielsa Polak!”; „Jonny czy mógłbyś tak przy okazji wymienić wszystkich Żydów w “polskim rządzie”? Jeżeli jest ich 99% to wymień nie-Żydów”; „Czy G. Braun już wie że jest żydem?”; „Oj, Jonny Daniels, za dużo Jack Daniel’s”; „Pan Braun (o ile mowa o Grzegorzu Braunie, reżyserze) jest rzymskim katolikiem. Czy przeprosiny nadal obowiązują?”; „Pan Grzegorz Braun jest Polakiem a to czy ma jakieś tam pochodzenie to nie wiem i nie obchodzi mnie to dopóki nie działa na szkodę Polski”; „Oj Johhny, Johhny – jaka jest twoja nieoficjalna praca w Polsce?”

Z niecierpliwością czekamy na reakcję Grzegorza Brauna na te „przeprosiny”.

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Może ktoś mu wytłumaczył, że nie można obrażać swojego 😉

  1. Hammurabi mówi

   Swego? Obrażać “swego”?
   “To dosyć zabawne, że najwyraźniej Żydzi nie mają na mnie niczego „gorszego” niż tylko publicznie zrobić ze mnie Żyda. Może portal PCh24.pl (PoloniaChristiana) ogłosiłby konkurs z nagrodami? Mogliby je otrzymać czytelnicy, którzy dostarczą redakcji jakąś próbkę moich żydowskich korzeni. Bardzo byłbym ciekaw, co z tego wyniknie – powiedział reżyser.
   – Nie będę nawet próbował odnaleźć się w sytuacji, w której ktoś ewidentnie wystawia zapotrzebowanie na to, bym się tłumaczył, że nie jestem wielbłądem ani Eskimosem. Tej konwencji nie podejmę”

  2. michu mówi

   Swoją drogą ciekawie byłoby poznać linię patrylinearną Grzegorza Brauna (z ojca na syna, po mieczu) Jakby nie było jego nazwisko nieco obco brzmi 😉 (co o niczym złym nie świadczy, ale warto by poznać, bo to już nie tylko osoba publiczna, ale nawet pretendująca.

  3. Hammurabi mówi

   Jeśli chodzi ci o “pochodzenie”, to te żydowskie jest wyłącznie po matce. Żydzi wychodzą z założenia, że ojcem może być każdy a matka jest zawsze wiadoma. Po ojcu, najczęściej pozostają “szabes goje”, użyteczni, ale pogarzani.

  4. michu mówi

   Ja pytałem o pochodzenie po ojcu. To warto by poznać

 2. Normalny mówi

  A jeśli to nawet prawda, to Daj Panie Boże, aby wszyscy Żydzi byli jak Pan Grzegorz Braun !

 3. Robert B. mówi

  To jest taka metoda. Osobę, która Żydów przejrzała, najpierw nazwać klątwą najcięższą, przed którą ugiąć się powinno każde kolano, czyli nazwać antysemitą. Jak to nie zadziała, bo nie każdy jeszcze pada przez nimi plackiem, to nazwać Żydem, żeby stała się niewiarygodna dla osób, do których ta niewygodna dla Żydów osoba kieruje swoje obserwacje.

  1. Ada mówi

   “Wyzywanie ludzi…………..jest dziecinne.”
   Dużo czasu zajęła ta ocena własnej napastliwości p. Danielsa.
   No taka dziecinada w dużej postaci. A że przy tym cień niewiarygodności pada
   na P. Grzegorza Brauna, to przecież nic to, to tylko taki mały kamyk dziecinnie rzucony…dla żartu zapewne.
   Przypomina mi to “marchewkę” wystawioną też obecnie Polsce przez Niemcy.

  2. Bonifacy mówi

   O tym samym pomyślałem.

  3. andzia mówi

   Też tak uważam. Jego obrażanie Grzegorza Brauna nie przyniosło reżyserowi szkody, tylko jemu. To po żydowsku zmienił taktykę. Ma przecież robić za dobrego żyda, więc przeprasza i antysemitnikom mówi, że Braun to Żyd.

 4. tuszyn mówi

  Gudłajska przewrotność nie ma żadnych granic. Gdy w 1968 roku ktoś w MSW opracował i opublikował listę antypolskich żydów to żydzi w MSW na takim samym papierze wydrukowali kolejną kilkakrotnie dłuższą zamieszczając nazwiska szanowanych Polaków. Dziadzio Grzegorza Brauna napisał ponoć “Płonie ognisko i szumią knieje” a takiej patriotycznej Pieśni żaden żyd by nie napisał

 5. goj mówi

  Braun może być nawet kosmitą. Zwisa mi to dopóki chce dobra Polski.

 6. Krzysztof mówi

  Szacunek dla pana Brauna, niektórym otworzył oczy i zmusił do myślenia.

 7. Marek mówi

  Ludzie, nauczcie się czytać ze zrozumieniem! Daniels nie twierdzi, że Braun jest żydem, na litość Boską…

 8. Adam mówi

  Zdaje się że nazywając Jacka Międlara „rasistowską szumowiną”,powinien również przeprosić źródło :Żydowski ekspert od ocieplania wizerunku Polski oświadcza: „Grzegorz Braun to debil”. Co na to polska prawica?

  Przeprosiny były już wcześniej w radiu Maryja w podobnej tonacji (40 min emisji programu) http://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowa-jonny-danielsem/

 9. Teresa mówi

  Wiem,wiem,Eureka!!!!Co tam Braun,Międlar jest Żydem :-D:-D:-D Może ktoś podrzuci tego niusa Danielsowi i wtedy inaczej spojrzy na Pana Jacka:-D

  1. goj mówi

   Pan Jacek został wykopany z Kościoła i może poświęcić się teraz karierze rabina 😀

  2. Extera mówi

   +Teresa + Goj (filosemita) Naprawdę nie wiecie, gdzie jest granica swobody wypowiedzi, czy żartu.
   To przypomina dzieci bawiących się zapałkami.

 10. sawant mówi

  Największy antysemita w Polsce uznany przez syjonistów to Pan Braun, więc Daniels w tak pokrętny sposób go przeprosił żeby w oczach Polaków zrobić go żydem. Sprytny ale też perfidny sposób.

 11. Zdzisław mówi

  Jakie jest zdanie Danielsa w sprawie Jezusa. Ukrzyżowanie wykluczało Żyda z Synagogi.

 12. Rafał mówi

  Prawie wszystko o panu J. Danielsie można poczytać na blogu szkolanawigatorow.pl
  Bardzo tajemnicza postać.

 13. pleple mówi

  A mi się wydawało i wydaje że to kłótnia w rodzinie , obsadzili wszystkie wątki naszego życia publicznego że skrajnościami włącznie i obojętnie kto wygrywa oni są przy wajsze . Posłuchajcie co Braun mówił i czynił przed wyborami , czym przyczynił się do rozbicia ugrupowań katolickich bardziej na prawo od PiS . Dla mnie to śpioch ale mam nadzieję że się mylę

 14. enforcer one mówi

  SĄ GRANICE,, KTÓRYCH NIE WOLNO PRZEKROCZYĆ , TUTAJ PRZEKROCZONO!
  • Chyba największa ZARAZA I ZAKAŁA świata?
  • 1012 rok – Cesarz Niemiecki Henryk II wypędza Żydów z Moguncji
  1288 rok – Regent Królestwa Neapolu Robert d’Artois nakazuje wypędzenie Żydów z całych południowych Włoch
  1290 rok – Król Anglii Edward I wydaje edykt o wygnaniu Żydów (wszystkich Żydów, w liczbie ok. 16 tys., załadowano na statki i odesłano na kontynent, dotarli tylko nieliczni, bo większość Anglicy najpierw obrabowali, a potem potopili)
  1346 rok – wygnano Żydów z Bazylei w Szwajcarii
  1360 rok – wygnano ich z Węgier
  1394 rok – z Francji
  1421 rok – z Austrii
  1491 rok – wygnanie Żydów z Rawenny
  1492 rok – Królowie Hiszpanii Izabela I Kastylijska i Ferdynand II Aragoński wydali edykt nakazujący wypędzenie Żydów z Królestwa Hiszpanii i wszystkich jej posiadłości
  1493 rok – Król Sycylii Ferdynand II Aragoński wyrzuca Żydów ze swojego królestwa
  1495-1503 Żydzi zostali wygnani z Litwy
  1496 rok – Żydów wypędzono z Portugalii (edykt Króla Manuela I Szczęśliwego), również w tym samym roku Cesarz Rzymski Maksymilian I Habsburg wypędził Żydów ze wszystkich swoich dziedzicznych ziem
  1510 rok – Żydzi zostają wygnani z Brandenburgii
  1547 rok – Car “Wszech Rusi” Iwan Grozny odmawia Żydom prawa zamieszkania w Rosji, a nawet przejazdu przez swoje państwo!
  1550 rok – Żydzi zostają wygnani z Genui
  1571 rok – Republika Wenecka podejmuje decyzje o wygnaniu wszystkich Żydów z Wenecji i z wysp adriatyckich
  Kiedy w 1528 roku Niderlandy dostają się pod władzę Cesarza Rzymskiego Karola V Habsburga wszyscy Żydzi zostają wypędzeni
  1590 rok – Król Hiszpanii Filip II nakazuje wyrzucenie Żydów z Lombardii…
  …wszystkim wygnaniom Żydów towarzyszyły krwawe pogromy i powszechne prześladowanie… uciekali głównie do Polski, która sami nazwali “Paradisus Ludaeorum” (Żydowski Raj). W XVI wieku 3/4 wszystkich Żydów żyjących na świecie mieszkało w Polsce! Teraz doszło do tego, ze ich premier, Benjamin Netanjahu w przemówieniu wygłoszonym w dniu 14.02.br., na terenie Polski, w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich (wybudowanym przez Polaków kosztem 300 mln zł i utrzymywanym przez Polaków kosztem ponad 10 mln zł rocznie!), oskarża nas, czyli cały Naród Polski, o to ze współpracowaliśmy z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu!• I TO NIEMAL ZE WSZYSTKICH EUROPEJSKICH KRAJÓW- POZBAWIAJĄC ICH MAJĄTKÓW! SPEKULUJĘ, ŻE MUSIELI BYĆ JAK JAKAŚ NAJGORSZA ZARAZA! POLSKA IC H PRZYJĘLA I JAK SIĘ ZA TO ODWDZIĘCZAJĄ! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=653858901707731… DEDYKUJĘ DLA ZYDOWKIEJ NOBLISTKI SZKALUJĄCEJ POLAKÓW
  Edytuj lub usuń to
  Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.