Jest wyrok ws. pobicia księdza w szczecińskim kościele. Sprawcy trafią za kratki

ksiądz prałat Aleksander Ziejewski/ fot. Radio Szczecin
3

W czwartek (28.05.2020) Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok w sprawie pobicia księdza w kościele w lipcu 2019 roku. Dwaj sprawcy zostali uznani za winnych i trafią do więzienia. Trzeci został uniewinniony.

Do ataku na księdza prałata Aleksandra Ziejewskiego doszło przed mszą świętą w zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Mężczyźni żądali wydania szat liturgicznych, jeden z nich pobił pracownika parafii i proboszcza. Zaatakowana została też zakrystianka. Policja zatrzymała napastników po 90 minutach. Okazało się, że już wcześniej byli karani.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawca pobicia został skazany na 1,5 roku więzienia. Ma także zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 3 tys. zł, 5 tys. zł oraz 8 tys. zł. Drugi mężczyzna usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności. Oskarżeni wyrazili skruchę i przeprosili za swoje postępowanie. Napaść miała być motywowana chęcią zysku, a nie motywami wyznaniowymi. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło informacji: TVP Info

Zobacz też:

„Geje chcą adoptować dzieci, by je gwałcić”. Sąd umorzył sprawę przeciw Kai Godek

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Carlos mówi

    Dodajmy, że wcześniej próbowano sprzedawać fake newsy, jakoby księdza zaatakowali geje chcący wziąć w kościele ślub. Ksiądz musiał te brednie prostować…

  2. Piotr mówi

    Za kratki powinni trafić bezwzględnie. Ten wyrok powinien być ostrzeżeniem dla wszelkiej maści tchórzy napadających na ludzi, którzy z założenia nawet nie będą się bronić. Zamknąć ich właśnie z gejami, żeby musieli nosić pampersy, bo im zwieracze nie będą trzymały,a z drugiej strony przewodu pokarmowego żeby musieli gejom „wysysać śmietankę”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.