Jest wyrok ws. pobicia księdza w szczecińskim kościele. Sprawcy trafią za kratki

ksiądz prałat Aleksander Ziejewski/ fot. Radio Szczecin
3

W czwartek (28.05.2020) Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok w sprawie pobicia księdza w kościele w lipcu 2019 roku. Dwaj sprawcy zostali uznani za winnych i trafią do więzienia. Trzeci został uniewinniony.

Do ataku na księdza prałata Aleksandra Ziejewskiego doszło przed mszą świętą w zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Mężczyźni żądali wydania szat liturgicznych, jeden z nich pobił pracownika parafii i proboszcza. Zaatakowana została też zakrystianka. Policja zatrzymała napastników po 90 minutach. Okazało się, że już wcześniej byli karani.

Sprawca pobicia został skazany na 1,5 roku więzienia. Ma także zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 3 tys. zł, 5 tys. zł oraz 8 tys. zł. Drugi mężczyzna usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności. Oskarżeni wyrazili skruchę i przeprosili za swoje postępowanie. Napaść miała być motywowana chęcią zysku, a nie motywami wyznaniowymi. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło informacji: TVP Info

Zobacz też:

„Geje chcą adoptować dzieci, by je gwałcić”. Sąd umorzył sprawę przeciw Kai Godek

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Carlos mówi

    Dodajmy, że wcześniej próbowano sprzedawać fake newsy, jakoby księdza zaatakowali geje chcący wziąć w kościele ślub. Ksiądz musiał te brednie prostować…

  2. Piotr mówi

    Za kratki powinni trafić bezwzględnie. Ten wyrok powinien być ostrzeżeniem dla wszelkiej maści tchórzy napadających na ludzi, którzy z założenia nawet nie będą się bronić. Zamknąć ich właśnie z gejami, żeby musieli nosić pampersy, bo im zwieracze nie będą trzymały,a z drugiej strony przewodu pokarmowego żeby musieli gejom “wysysać śmietankę”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.