SKLEP-WPRAWO.PL

Atak na księdza w szczecińskim kościele. Napastnicy chcieli sprofanować szaty liturgiczne

ksiądz prałat Aleksander Ziejewski/ fot. Radio Szczecin
2

W niedzielę (28.07.2019) doszło do ataku na księdza prałata Aleksandra Ziejewskiego. Napastnicy usiłowali ukraść szaty liturgiczne, żeby dokonać profanacji. Do napaści doszło przed mszą świętą w zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie.

– Dwóch weszło, trzeci stał na dole, dopominali się o szaty liturgiczne, bo będą odprawiać mszę. Zaczął odzywać się do mnie niezbyt grzecznie, a później była już bójka. Uderzył pracownika kościoła, a później rzucał się do proboszcza, zadał kilka ciosów – relacjonuje Mirosława Świętopolska, zakrystianka parafii.

– Zawinął sobie na dłoni różaniec i tym mnie uderzył kilka razy. Zachwiałem się, byłem cały zakrwawiony. Udało mi się otworzyć drzwi, krzyknąłem, że jest napad, żeby dzwonić na policję. Mam kilkanaście szwów, kilkucentymetrowe rozdarcie, zabrało mnie pogotowie – mówi ksiądz. Napastnicy pobili również pracownika parafii: uderzyli go dwa razy pięścią tak, że nie mógł podnieść się z krzesła – informuje Radio Szczecin.

– Podjęliśmy natychmiastowe działania w celu wykrycia sprawców. W przeciągu 90 minut zatrzymaliśmy wszystkich trzech na terenie Szczecina. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności zdarzenia. Dodam, że mężczyźni są nam znani i byli wcześniej notowani kryminalnie – poinformował sierżant Paweł Pankun z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Według informacji uzyskanych przez TVP Info, mężczyźni chcieli odprawić mszę świętą i udzielić sobie ślubu, rozmawiali między sobą czy mają przy sobie obrączki.

Źródło informacji: Radio Szczecin, TVP Info

Zobacz też:

Nożownik zaatakował księdza pod wpływem filmu o pedofilach wśród kleru

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. Robert B. mówi

    WSI, których „nie ma”…

  3. janoosz mówi

    no i teraz sie zaloze ze bedzie cisza.. w mediach lewicowego nurtu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.