„Jest pomysł, aby pracodawcy uzyskali dostęp do danych o zaszczepieniu”. Szokująca wypowiedź wiceministra zdrowia o niezaszczepionych pracownikach

wiceminister zdrowia Waldemar Kraska/ fot. screen
15

– Jest pomysł, aby pracodawcy uzyskali dostęp do danych o zaszczepieniu – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas wtorkowej (10.08.2021) rozmowy w Polskim Radio. Zapytany, czy niektóre osoby mogą nie chcieć się zaszczepić po to, by nadal móc pracować zdalnie, Kraska zaznaczył, że „praca zdalna nie zawsze przynosi takie efekty, jakich by sobie życzył pracodawca”. – Jeżeli pracodawca uzna, że praca pana niezaszczepionego jest mniej wydajna niż jego kolegi, który jest zaszczepiony, ma narzędzia, w jaki sposób go zmobilizować – oświadczył wiceminister.

Kraska oświadczył też, że wzrasta liczba zakażeń i „jesteśmy w przeddzień czwartej fali”, więc należy się zaszczepić. – Zmagamy się w naszym kraju z mutacją Delta, która praktycznie zdominowała wszystkie przypadki zakażenia koronawirusem. To jest aż 81 procent – powiedział wiceminister. Dodał też, ze wariant Delta jest bardziej zakaźny, ale lekarze nie zgłaszają cięższego przebiegu choroby.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kraska powiedział, że jako lekarz nie widzi innej metody pokonania pandemii niż szczepienia. – W okresie wakacji zapomnieliśmy o trzech podstawowych zasadach – mówię o dezynfekcji, dystansie i maseczkach – nikt o tym już  w tej chwili nie myśli. To są najprostsze, ale i najbardziej skuteczne metody – stwierdził.

Wiceminister oświadczył, że najprawdopodobniej rząd nie wprowadzi jesienią pełnego lockdownu. – Jeśli będą jakieś restrykcje, jakieś obostrzenia, to będą to obostrzenia regionalne, tam, gdzie osób, które są niezaszczepione, jest dużo, tam, gdzie tych nowych zakażeń będzie więcej – poinformował.

Globkurier [CPS] PL

Mój komentarz: Empiria wykazała, że DDM nie działa, ale wiceminister zdrowia zapewnia, że to świetna metoda walki z pandemią, o której niestety zapomnieliśmy w wakacje. Czy to jest tak trudne do zauważenia, że gdy Polacy stosowali DDM w okresie jesienno-zimowym, to stwierdzano nawet 30 tysięcy zakażeń dziennie, a gdy nie stosują DDM w lecie, to tych zakażeń jest stokilkadziesiąt? A przecież dzień w dzień robi się po kilkadziesiąt tysięcy testów. Czy lekarz Kraska nie rozumie, jak działa wirus sezonowy? I ten pompatyczny język: „zmagamy się z mutacją Delta”. Jak wygląda to „zmaganie się”? Oto najnowsze dane: 200 nowych zakażeń, 0 zgonów. Ale Kraska walczy jak lew. Z czym? Z katarem?

Zapowiedź wprowadzania lockdownu jako kary za niski odsetek zaszczepionych pokazuje, z czym mamy do czynienia. Nie chodzi o zdrowie, ale o przymuszenie Polaków do przyjęcia „dobrowolnej” szczepionki. Taka miała być bezpieczna i skuteczna, a tu ludzie umierają po przyjęciu tego preparatu – i to umierają nie tylko na skutek jego przyjęcia, ale również mimo jego przyjęcia. Zaszczepieni umierają na kowid, a trzecia dawka jest kwestią czasu.  Tymczasem Kraska zapewnia, że tylko szczepionki pokonają pandemię. Jasne! Tak samo jak pandemię pokonały przyłbice, lockdown i DDM.

Co do wypowiedzi na temat “mobilizowania” niezaszczepionych pracowników, to jest absolutny skandal. Co to w ogóle ma znaczyć? Czyżby wiceminister nawoływał do zwalniania niezaszczepionych? Czy władza chce doprowadzić ludzi do desperacji? Nie radzę. To może skończyć się bardzo źle dla tej władzy.

Źródło cytatów: PR24, PAP

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szczepionka do zlewu, certyfikat do kieszeni

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  W obrzydliwy sposób łamią TAJEMNICĘ LEKARSKĄ. Niedługo cały świat będzie wiedział jakie mam dolegliwości. ZERO PRYWATNOŚCI. Żądam dostępu do informacji o chorobach wenerycznych wszystkich posłów i członków rządu, przecież ta informacja jest ważniejsza. HIV to też śmiertelna choroba!!!!!! Kiła też jest bardzo niebezpieczna! Napluje taki na mnie podczas kampanii i zachoruję na HIV!

 2. YWANDA mówi

  Won Won Won=666 z Polski; Polska(S)=Polin(D)=Polka; Prawo-Lewo i ka=prawa piesc SPRaWED.liwosci ! Dzis Sw. Waw(=6)rzynca i Zencow Nieba=Swietych; Katedra w Lundzie i Kaplica na Sniezce; MB Sniezna; 5 VIII, 5=femma(S); la femme(F)=kobieta klucz-klacz Filadelfii zakodowana jako pengar(S)=pieniadze (denar potem korona); kod pen-gar; pen(GB)=pioro BRiTish St. Przymierza a penna(S)=pioro jako atrybut Sw. Brygidy Szwedzkiej; Izajasz 66:24(SW:M) i 24 postulaty Soli-dar-nosc gdzie N=H(RUS) a nie Polska; suki-n-syny !!!! La gare(F)=stacja.. pociag, szy-ny a szin w St. Test. to zab.. zabili nam Krola i chca zabic Krolowa ! Apok. 12 miejsce przygotowane na pustyni=öken(S); ö=wyspa.. Skandza i wyspa piaskowa we Wrotach S£awy; S£awa Wroc£aw.. i £awra ! Key-eve

 3. adam mówi

  nalezy durniu leczyc a nie szczepic nie sprawdzonym gownem!przepraszam czytajacych za mocne slowa ,ale mocniejsze cisna sie na jezyk gdy czyta sie takie brednie sprzedawczykow za pare szekli!!!

 4. Hammurabi mówi

  Brak jeszcze tylko specjalnego dekretu zawieszającego prawa obywatelskie, oddania władzy w ręce policji i wojska.
  Póki co to:
  Art. 87. 1. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej
  Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz
  rozporządzenia.
  2. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są
  na obszarze działania organów, które je ustanowiły, akty prawa miejscowego.
  Art. 38. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną
  ochronę życia.
  Art. 39. Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym
  medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.
  Art. 40. Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub
  poniżającemu traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych.
  Art. 41. 1. Każdemu zapewnia się nietykalność osobistą i wolność osobistą.
  Pozbawienie lub ograniczenie wolności może nastąpić tylko na zasadach i w trybie
  określonych w ustawie.
  Art. 47. Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego,
  czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
  Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz
  pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie
  prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania
  koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej

  I jeszcze jedno:
  Art. 44. Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw, nie ściganych z
  przyczyn politycznych, popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych lub na ich
  zlecenie, ulega zawieszeniu do czasu ustania tych przyczyn.

  Właśnie świadome i noszące wszelkie znamiona tendencyjności naruszenie Art. 39 oraz Art 54 Konstytucji jest wystarczającym powodem pociągnięcia do odpowiedzialności w realu, członków rządu na mocy Art. 44.
  Mam nadzieję dożyć tej chwili kiedy ludzie sprawujący dziś władzę wykonawczą odpowiedzą przed trybunałem za swe czyny, że nie zdążą “wycofać się na z góry upatrzone pozycje”…

 5. Rebih mówi

  Teraz ten tępy pierdzistołek insynuuje, że niezaszczepieni gorzej pracują od zaszczepionych. Jak widać PiS nie stawia sobie żadnych barier w swoim zsuwaniu się poniżej poziomu dna. I oni jeszcze mają czelność straszyć Tuskiem…

 6. Fjvb mówi

  Ten gnojek jest przekupiony jak reszta tych gamoni

 7. pszenka mówi

  Czuję się jakbym mieszkała nie w Polsce tylko w prywatnej szczujni. To wszystko woła o pomstę do nieba.

 8. Norbert mówi

  gdzie te qrefki od hasła KONSTYTUCJA się pytam

 9. Ala mówi

  W to, że nie zaprowadzą lockdownu to ja bym nie wierzyła, bo jedno mówią, ale drugie robią.
  Najpierw nas uspokajają ale potem i tak swoje zrobią.

 10. Shadow mówi

  Ty sprzedajna szmato nie zmagaj się, aż tak intensywnie z tą pseudo pandemią, bo ci żyłka pierdząca pęknie, albo dostaniesz zawału. —– Jednak to wszystko co wyprawiają woła o pomstę do nieba.

 11. czarny mówi

  Kraska zachęca pracodawców do mobbingu/dyskryminacji.

 12. Krzysztof mówi

  Ty stary capie ,polityczny bandyto , wiesz ile aktów prawnych łamiesz ? Czytaj idioto co dzieje się w twojej ojczyznie izraelu , a potem nieuku zabieraj głos.

 13. PaniMatka mówi

  I większość Polaków (60%) za tym jest. Dlaczego pracodawca ma być narażony na ryzyko związane z tym, że zatrudnił antyszczepionkowego gamonia, który zamiast argumentów naukowych czyta np. Treterową na wprawo.pl, czy tam innego dzbana? Jeśli naraża to jego, jego pracowników czy klientów, no to mamy wolność, prawda?

 14. W K mówi

  @PaniMatka 60% to bardzo naukowa liczba.

 15. gf mówi

  mialbym sie zapreparatowac eksperymentalnie bo tak chce pracodawca? mam w d.pie takiego pracodawce. od razu sie zwalniam.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.