Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim wywołał burzę! Mówił o terminie wyborów i prowadzeniu kampanii [WIDEO]

Jarosław Kaczyński / Fot YouTube
14

Gościem RFM24 był pJarosław Kaczyński. Wielu czekało na wywiad z prezesem Prawa i Sprawiedliwości w dobie stanu epidemicznego w Polsce. Prowadzący rozmowę Krzysztof Ziemiec pytał m.in. o prezydencką kampanię wyborczą oraz zmianę terminu wyborów. Odpowiedzi posła PiS wywołały prawdziwą burzę. 

Są pewne ograniczenia, tego nie kwestionuję. Ale proszę pamiętać, że my musimy przestrzegać prawa, konstytucji w szczególności – na temat ewentualnej zmiany terminów wyborów wypowiada się Jarosław Kaczyński. – A konstytucyjnie to – powtarzam już po raz trzeci – przesłanek w tej chwili nie ma. To po pierwsze, a po drugie – jeśli wziąć pod uwagę realia tych kandydatów, którzy naprawdę się liczą – ta grupa jest powszechnie znana, oni po pierwsze prowadzą na różne sposoby kampanię, a po drugie proszę pamiętać, że najbardziej poszkodowany jest kandydat formacji rządzącej. Bo nikt tak nie gromadzi ludzi na spotkaniach i nikt nie ma tak znakomitego kontaktu z ludźmi, nikt nie jest tak świetnym mówcą, jak obecny prezydent… – powiedział Jarosław Kaczyński.

W odpowiedzi na te słowa Krzysztof Ziemiec przywołał argumenty opozycji oraz niektórych publicystów, że prezydent, sprawując urząd na który został wybrany, może poniekąd prowadzić kampanię wyborczą, a pozostali kandydaci już nie. Co na to Jarosław Kaczyński?
To jest tak, że prezydent pełni najwyższą funkcję w państwie i w związku z tym wtedy, kiedy powstanie niebezpieczeństwo, w takim szerokim zakresie, na pewno nie może być kimś, kto ucieka, kto unika tego niebezpieczeństwa. Weźmy pod uwagę taką ewentualność, która mam nadzieję jest w tej chwili czysto teoretyczna, ale jednak istnieje, jest także zapisana w konstytucji, jaką jest wojna. Prezydent oczywiście nie ma za zadanie być na pierwszej linii z bronią w ręku, ale ma za zadanie wszystkim kierować i także w związku z tym ponosić ryzyko. I to ryzyko bardzo wysokie. Krótko mówiąc ten argument, że prezydent nie powinien ryzykować, jest argumentem bardzo słabym – zaznaczył PiS, by potem odnieść się do sposobu prowadzenia kampanii wyborczej. – A jeżeli chodzi o możliwość wystąpień, spotkań, to chociaż ilość osób, które są uczestnikami spotkania może być dzisiaj tylko ograniczona do 50 osób, to jednak każdy może takie spotkanie odbywać. Zakazu tego rodzaju w tym momencie nie ma i sposób prowadzenia kampanii, to jest decyzja poszczególnych kandydatów. Dziś kampania jest prowadzona. Głównie w internecie, ale nie tylko w internecie. W mediach, są konferencje prasowe. Powtarzam – jeszcze raz i to naprawdę jest odpowiedź poważna – najwięcej stracił w tej chwili prezydent. Miałby za sobą z całą pewnością dziesiątki, jeśli nawet nie więcej niż setki spotkań. I to są spotkania, co do których można powiedzieć, że gdyby były – to jest oczywiście hipoteza, ale bardzo prawdopodobna – to byłyby bardzo udane, bardzo liczne i jeszcze raz powtarzam – przeważałby tutaj nad swoimi konkurentami ogromnie. To prezydent najwięcej ryzykuje, kandydując w wyborach dziesiątego.

ZOBACZ: Co się kryje pod „koroną”? Inwigilacja, krach, manipulacja…? [WIDEO]

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że aby wybory mogły zostać przeniesione to musiałyby zostać spełnione “warunki konstytucyjne”, do których zaliczamy ogłoszenie “stanu nadzwyczajnego”, a tego zdaniem prezesa na chwilę obecną ogłaszać nie należy. Ma także pomysł na to jak dotrzeć z urną wyborczą do obywateli przebywających na kwarantannie.
Jeśli wziąć pod uwagę liczbę chorych, liczbę hospitalizowanych, a nawet liczbę tych, którzy przebywają w kwarantannie i do których skądinąd można dotrzeć z urną wyborczą – trzeba tylko wprowadzić tutaj odpowiednie rozwiązania techniczne i być może prawne, ale no właśnie o wyłącznie technicznym charakterze – to żadnych przesłanek, które powodowałyby, że to, że w tej chwili trzeba by uznać konieczność wprowadzenia stanu klęski żywiołowej – czyli jeszcze zaostrzyć różnego rodzaju rygory – nie ma.

PRZECZYTAJ: Katarzyna TS: Spokojnie, to tylko koniec świata

Wywiad z Kaczyńskim wywołał prawdziwą burzę. Wielu Polaków twierdzi, że Kaczyński za nic ma aktualną sytuację i “na koronawirusie”, gdy Polacy jeszcze mocno nie odczują krachu gospodarczego, chce doprowadzić do zwycięstwa Dudy w pierwszej turze wyborów. Z pewnością Kaczyński ma pełną świadomość, że organizacja zgromadzeń, spotkań wyborczych nie zostałaby pozytywnie odebrana przez opinię publiczną. Ma świadomość, że za mniej znanymi kandydatami nie stoją potężne media, które obecnie odgrywają główną rolę w prowadzeniu kampanii wyborczej. Dlatego mając powyższe na uwadze artykułowane przez internautów wątpliwości są zasadne. I jeszcze jedno: jak Jarosław Kaczyński wyobraża sobie zachęcenie opinii publicznej do pójścia na wybory? Jak zachęci zabezpieczy członków komisji wyborczej przed koronawirusowym żniwiarzem, który – jak informuje premier Mateusz Morawiecki – zbiera śmiertelne żniwo? Na to pytanie nie mamy odpowiedzi.

Źródło cytatów: RMF 24

Przeczytaj:

Konfederacja celem kampanii dezinformacyjnej służb?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. bb mówi

  Pycha kroczy przed upadkiem jak to mówią.

 2. Zbigniew mówi

  Pozornie wprowadzenie stanu epidemii jest sprzeczne z utrzymaniem terminu wyborow.

  Pozornie, gdyz na stanie epidemii korzysta w sposob cyniczny i wyjatkowo ohydny caly POPIS, gdyz tacy sa z natury – obcy.

  Moze byc tak, ze bezwzglednie falszuje sie statystyke epidemii wlasnie w tym celu.

  1. Zbigniew mówi

   “” …………… w jeden dzień przybyło dwa tysiące nowych zarażonych osób. Ten skok jest przypisywany większej ilości robionych testów.””

   https://kresy.pl/wydarzenia/trump-oglasza-w-nowym-jorku-stan-katastrofy-na-ulice-wyjdzie-wojsko/

   Trzeba pamietac, ze u nas w mieszkaniach jest dwa razy wieksze zageszczenie niz w krajach EU – starej UE a statystyki sa zaklamywane podawaniem sredniej z calej UE – klamstwo i 14 lat budowy chociaz 3 mln mieszkan.

   I oni, ta ekipa Dudy w PiS, zarabiajac na tym braku 60 miliardow rocznie chca nadal pozostac u wladzy w sposob rownie morderczy

 3. Mirek Matuszewski mówi

  W swoim komentarzu z 2 marca wezwałem władze do postawienia Szlabanu na Odrze (https://telewizjarepublika.pl/prezydent-w-sejmie-najwazniejsze-abysmy-byli-dobrze-przygotowani-na-koronawirusa,92159.html#komentarze ) by zatrzymać napływającą ze Związku Sowieckich Republik Jewropejskich epidemie . Ponawiałem to wezwanie wielokrotnie i dwóch tygodniach doczekałem się wreszcie spełnienia mojego życzenia. Mamy wprawdzie kilometrowe kojeki na przejsciu w Jędrzychowicach koło Zgorzelca ( https://www.youtube.com/watch?v=6hPHbP2F7DU&feature=emb_logo ) ale życie Polaków jest ważniejsze. Trzeba odbudować i zabezpieczyć przejścia graniczne tak by po POLEXIT-cie ruch odbywał się już normalnie i w miare szybko. MYŚLĄCYM ZNANE SĄ STATYSTYKI !!! Czy jeszcze ktoś z funkcjonującym mózgiem potrafi kwestionować oczywistość, że zagrożenie korona-wirusem dla Polski czycha ze zgniłego zachodu ? Hiszpania z wskaźnikiem zarażeń 543 na milion mieszkańców goni biegnących na smyczy Sorosa Italiańców ( 886 zarażeń na 1mil. ) i Szwajcarów ( 779 zarażeń na 1mil.) choć ci robią wszelkie wysiłki by utrzymywać to niechlubne “przywódctwo DANE Z https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries ). Rekordzistą zarażeń na milion mieszkańców są oczywiście Włochy, które rok temu odsunęły od władzy walczącego z nachodczą inwazją Matteo Salviniego a wybrali koalicje zarażonych marksizmem bolszewików. Dlatego TYLKO permanentny ( nie do 24 marca) Szlaban na Odrze i Nysie oraz POLEXIT to najlepsze szczepionki na koronawirusa. Rekordzistą zarażeń na milion mieszkańców są Włochy, które rok temu odsunęły od władzy walczącego z nachodczą inwazją Matteo Salviniego a wybrali koalicje bolszewików na smyczy Sorosa. Rezultat: 886 zarażeń na 1mil. mieszkańców. … W czołówce ZARAŻEŃ mamy też inne kraje najbardziej pogrążone w globalistycznej Politycznej Poprawności więc : (2) Szwajcaria: 779 zarażeń na 1mil. …. (3) Hiszpania : 543 zarażeń na 1mil. mieszkańców. ……. NAJMNIEJSZĄ ILOŚCIĄ ZARAŻEŃ NA MILION MIESZKAŃCÓW WYKAZUJĄ SIĘ KRAJE WALCZĄCE Z BRUKSELKIM GLOBALISTYCZNYM TEROREM I NACHODŹCZĄ INWAZJĄ: Polska : 14 zarażeń na 1mil. mieszkańców…. Węgry : 11 zarażeń na 1mil. mieszkańców. Wyzwolona spod eurotyrani Brexitem W. Brytania : 74 zarażeń na 1mil. mieszkańców. USA: 73 zarażeń na 1mil. mieszkańców

 4. Zbigniew mówi

  “Tarcza Kryzysowa” dla Dudy

 5. piotr mówi

  ten człowiek już nie ma kontaktu z rzeczywistością

  1. Zzzzzzzbigniew mówi

   Jest przywodca partii w ktorej rzadzi Duda za pomoca Morawieckiego i jego kliki wspomagani przez sluzby zagraniczne w tym Mossad – to co dzieje sie w Polsce uzgadniane jest pomiedzy sluzbami: trwaja negocjacje czy za pomoca wyborow wybic Polakow czy pozostawic, jezeli tak to ile?

   Wniosek: Jezeli Polacy wybiora Bosaka, to z PIS zostanie mossad, Morawiecki i Duda

 6. ROMAN mówi

  to ten na pruskim żołdzie…

 7. Dzuma i cholera razem mówi

  Idealna bron:

  – mlodzi roznosza wirus, bo nie choruja.

  – starsi zostaja kalekami bez pluc, najstarsi wymieraja

  Tak, tylko ze jest to bron przeciw mlodym, po co im suwerennosc?

 8. Monika mówi

  Dośić takiego prezydenta z nalesnikiem i być sterowanym przez sierżanta i usrael itd/

 9. . mówi

  To moze byc wazna informacja:

  “Zmierzone rozprzestrzenianie się wirusa koronowego przyspieszyło w Hamburgu. Ponadto istnieje liczba nieujawniona, która jest różnie oceniana przez ekspertów i może być od pięciu do dziesięciu razy wyższa niż zgłaszane wartości.”

  Dane “obcych” moga byc w dodatku utajniane, byle doprowadzic do wyboru Dudy.

  https://www.gmx.net/magazine/regio/hamburg/100-faelle-covid-19-hamburg-34540618

  1. marju73 mówi

   Jakie ma zadania ten pisożyd Kalksztajn okazało się podczas jego wykładu w żydowskiej Fundacji Batorego. Kłamca i oszust legendowany na prawicowca i narodowca przez tych oszustów i łotrów z siostrzanej partii PO.
   Koleś Lejby Fogelmana który pomagał w prywatyzacji (złodziejstwie) polskich firm. Jego matka to znajoma Jana Józefa Lipskiego (mason loża Kopernik).
   Zdrajca Narodu Polskiego. I tylko bohater dla tych sakiewiczowskich przygłupów.

 10. Jacek mówi

  Ten Człowiek powinien odpowiedzieć na pytanie czy zna Henryka Siemiątkowskiego. Ministra Sprawiedliwości za Bieruta. Odpowiedzialny za mordy Polaków. I jak ma się nepotyzm do kariery jarosława i lecha kaczyńskich do obecnej sytuacji w Polsce.

 11. Jan mówi

  Moim zdaniem JK to słup polityczny, a nie żaden “naczelnik”. Jakie konkretnie wielkie rzeczy on dokonał? To, że propisowskie TVN i GW promują JK i PiS nie oznacza, że słowa JK i PiS mają jakiekolwiek znaczenie. Wiele hałasu o nic.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern