Jan T. Gross w niemieckiej prasie: „Przypominam Polakom o niechlubnym rozdziale w ich historii”

fot. youtube
8

Jan T. Gross udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi „Welt am Sontag”. Autor „Sąsiedów” przyznał, że obozy koncentracyjne były obozami nazistowskimi ale dodał, że Polacy brali udział w mordzie na Żydach, jaki organizowali naziści. Przypomniał też, że były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski przeprosił za mord w Jedwabnem.

– Przypominam Polakom o niechlubnym rozdziale ich historii, właśnie ten rozdział pragną dziś, zwłaszcza prawicowi konserwatyści, usunąć z publicznej debaty – w ten sposób Jan T. Gross skomentował nowelizację ustawy o IPN i stwierdził, że nowelizacja może skutkować ograniczeniem wolności badań naukowych upowszechniających fakt udziału Polaków w niemieckich zbrodniach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Obecnie jest wielu historyków zajmujących się polskim współudziałem w Holokauście. Żydzi, którzy z pomocą Polaków mogli znaleźć bezpieczne schronienie przed SS, opowiadają o tym, jak oni sami i ich współbracia byli przez Polaków szantażowani, bici i prześladowani – mówi niemieckiemu dziennikowi Jan Tomasz Gross.

Gross twierdzi też, że ustawa o IPN w obecnym kształcie sprawi, iż mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej Żydzi, którzy będą przypominać fakty niewygodne dla polskiej opinii publicznej.

Nasz komentarz: Poprosimy o więcej Grossa. Jeszcze więcej. I niech przyjedzie do Jedwabnego razem z izraelskim ministrem edukacji, żeby opowiadać o Polakach mordujących Żydów. I niech wezmą ze sobą dyrektora muzeum POLIN, prof. Stolę, który opowie o faszystach z Narodowych Sił Zbrojnych. I niech wezmą ze sobą portret komunistycznego politruka prof. Zygmunta Baumana i pokażą go jako bohatera walk z leśnymi „bandami”. I niech ogłoszą, że nigdy nie było żydowskich szmalcowników, co potwierdził rabin Stambler oświadczając, że ‘to w ogóle nie przechodzi do żadna rubryka”. Polska opinia publiczna z pewnością będzie zachwycona.

Źródło: tvp.info

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Gross jaki jest każdy (średnio rozgarnięty wie), antypolak , jak słusznie określił go S.Michalkiewicz „makabryczny bajkopisarz”. Dramat polega na tym, że Kwaśniewski rzeczywiście przeprosił, to była zdrada stanu (wiadomo, że nic z tego nie wynika), ale na to nasi wrogowie faktycznie mogą się powoływać bo to ma swoją wagę.

  1. Ada mówi

   Zdradą nr 1 w tym ambarasie i w tym tylko czasie była kandydatura „Kwasniewskiego” na prezydenta POLSKI i wszystkich tych oficjeli pobocznych!
   On przepraszał SWOICH jako POLSKI PREZYENT, ale w imieniu i w zastępstwie za nieświadomych POLSKICH gojów!!! – A ŚWIAT…., czy świat to rozumiał? – i czy rozumie???
   KPINA!
   Przynajmniej po obejrzeniu uroczystości w Jedwabnem w necie nawet prosty chłopina z rodziną zauważą, jak póżno „Kwaśniewski zakłada wyciągnięty z kieszeni ten charakterystyczny „stroik, na głowę.

 2. Robert B. mówi

  Robisz to, skurwysynu, za pieniądze. Dobrze wiesz, Z KTÓREJ strony chleb jest posmarowany. Przypomnij coś o ŻYDOWSKICH ZBRODNIACH NA LUDZKOŚCI, ty ostatnia szmato!

 3. Normalny mówi

  Kiedy żydostwo zacznie tłumaczyć się i płacić za masowe mordy ich rodaków dokonane na olbrzymią skalę na narodzie polskim ?!
  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 )

 4. Zdzisław mówi

  Kiedyś sprzedawano Żydów, dziś płacą za Polaków!

  1. michu mówi

   Czasami nawet dosłownie. Polaków np do pracy przymusowej, a Polki do innych złych rzeczy. Ale zdaje się tego nie wolno zauważać bo chodzi o Polaków.

 5. Ania mówi

  I taka menda nosi polski order ! To wołą o pomstę do nieba !

  1. michu mówi

   O pomstę do nieba bardziej woła to, że dopuściliśmy by nas reprezentowali tacy, którzy mu ten order dali.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.