Iran: setki tysięcy ludzi na pogrzebie generała Sulejmaniego! Wzrasta nienawiść do USA [WIDEO]

Fot. Twitter
4

Setki tysięcy Irańczyków bierze udział w uroczystościach pogrzebowych Kasema Sulejmaniego w Teheranie. Zamordowany w zeszłym tygodniu przez USA dowódca elitarnych sił AL-Kuds zjednoczył Iran na niespotykaną skalę. Telewizja mówi o milionach uczestników marszu.

Tłum Irańczyków wypełnia ulice stolicy „jak okiem sięgnąć”. Nad ciałem generała „modlił się i płakał” ajatollah Ali Chamenei, polityczno- duchowy przywódca kraju. Ogłosił on trzy dni żałoby narodowej po śmierci Kesama. Ajatollah był w wyjątkowo zażyłej relacji z wojskowym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przed uroczystością spotkał się z córką zabitego, Zeinab Sulejman, zapewniając ją o zemście za dowódcę. Ta zwróciła się do  tłumu w przemówieniu żałobnym. Stwierdziła, iż „rodziny amerykańskich żołnierzy stacjonujących w zachodniej Azji będą każdego dnia z drżeniem czekały na śmierć swoich dzieci”. „Szalony Trumpie, nie sądź, że wszystko się skończyło wraz z męczeństwem mojego ojca” – zwróciła się bezpośrednio do prezydenta USA.

Śmierć generała jeszcze bardziej roznieciła antyamerykańskie nastroje. Jego następca zamierza dokończyć dzieła poprzednika i wypchnąć Stany z całego Bliskieg Wschodu. Sam Sulejmani zostanie pochowany we wtorek w rodzinnym mieście Kerman.

Źródło informacji: pantarhei24.com

Przeczytaj również:

Iran: 52 zabytki zakładnikami USA! Trump: nie chcemy więcej żadnych gróźb!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Piękny widok,kiedy tylu ludzi żyjących w pokoju we własnym kraju ,jednoczy się przeciwko zbrodni tyrana, chcącego widzieć wolne narody świata w hołdzie na kolanach, dla zaspokojenia własnej chciwości i mani wielkości

 2. jacek mówi

  Trump wdepnął w gó… tylko jeszcze o tym nie wie.

 3. Robert mówi

  Jeśli Turcja zrobi coś,co ja w swojej wielkiej i niezrównanej mądrości uznam za wychodzące poza dopuszczalne granice,całkowicie zniszczę i unicestwię…,,tweet z października,raz że on i jemu podobni uprawiają dziś światową dyplomację na tweecie,dwa że Bart Simpson jest niepoczytalny i powinien kończyć za murami psychiatryka

 4. robert mówi

  Córka irańskiego kierowcy Fardina dziękuje Narodowi Polskiemu i Prezydentowi RP.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.