Interwencja posła Brauna ws. segregacji sanitarnej w Filharmonii Narodowej. Dyrektor odmawiał współpracy, musiała interweniować policja [WIDEO]

poseł Grzegorz Braun/ fot. screen
9
SKLEP-WPRAWO.PL

W środę (27.10.2021) poseł Konfederacji Grzegorz Braun przeprowadził interwencję w Filharmonii Narodowej, której dyrektor, Wojciech Nowak, wprowadził segregację sanitarną wymuszającą na pracownikach przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19.

ZOBACZ: Segregacja sanitarna w Filharmonii Narodowej. Praca tylko dla zaszczepionych lub przetestowanych

Interwencja rozpoczęła się od tego, że dyrektor Nowak uciekł z gabinetu. Poseł Braun wskazał, że w myśl ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, kierownicy organów i jednostek, w których poseł może przeprowadzać interwencję, są obowiązani niezwłocznie go przyjąć oraz udzielić informacji i wyjaśnień dotyczących sprawy. Mimo tego wyjaśnienia dyrektor Nowak odmówił rozmowy.

Kolejnym punktem interwencji było przybycie policji wezwanej przez posła Brauna. Dyrektor Nowak został wylegitymowany i przedstawiono mu przepisy ustawy. Podczas gdy policjanci przeprowadzali czynności, poseł Braun rozmawiał z pracownikiem filharmonii, który padł ofiarą dyskryminacji wdrożonej przez dyrektora. Okazało się, że niezaszczepieni pracownicy otrzymują z administracji skierowanie na testy, którym mają poddawać się dwa razy w tygodniu. Jeśli tego nie zrobią, są odsuwani od pracy i to pomimo opinii Głównego Inspektora Pracy, który wskazał, że działania te są niewłaściwe. Pismo z tą opinią zostało przekazane dyrektorowi Nowakowi, a więc musi on mieć świadomość, że łamie prawo.

Po 40 minutach dyrektor w końcu zrozumiał, że nie może spławić posła Brauna i okazał żądane dokumenty. Stanowczo jednak odmówił zajęcia miejsca przy stole i tkwił jak kołek w drzwiach. Wyjaśnienia dyrektora skłoniły posła Brauna do konstatacji, że Nowak nie ma wiedzy na temat obowiązującego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Dyrektor unikał też odpowiedzi na zadawane mu pytania twierdząc, że poseł Braun powinien umówić się  z nim na spotkanie. – Właśnie jesteśmy na spotkaniu – odparł Braun.

W toku interwencji poseł Braun wskazał na szereg naruszeń prawa, jakich dopuścił się dyrektor Nowak. Zapowiedział też złożenie zawiadomienia do prokuratury. – Jest to hańba i skandal, żeby w Filharmonii Narodowej testować na ludziach, pilotażowo, program segregacji sanitarnej wiążący się z dyskryminacją, nadużyciem uprawnień, pogwałceniem prawa do prywatności, mobbingiem, nękaniem, przymuszaniem itd. Itd. – powiedział Braun.

Na koniec poseł Braun sprawdził, czy przy wejściu do Filharmonii Narodowej stoi tablica nakazująca okazywanie tzw. certyfikatu kowidowego. Nie było jej. Tablicę, jako nawołująca do łamania prawa, zniszczył Grzegorz Braun podczas poprzedniej interwencji, która odbyła się 22 października 2021 roku.

Źródło informacji: Facebook/Grzegorz Braun

Zobacz też:

Posłuszny władzy? Cenckiewicz nie podpisze listu w obronie Ewy Stankiewicz. „Nie wspieram jej ataków na ministrów”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Veni, vidi, vici – poseł Grzegorz Braun – nas reprezentujesz!

 2. Hammurabi mówi

  Jeden taki poseł to to mało. Nawet taki jak Pan Braun. Gdzie jest reszta?

 3. Rebih mówi

  Trudno nie wrócić uwagi na szczególną nadgorliwość przejawiana przez ludzi związanych z muzyką, sztuka czy literaturą. To bardzo ciekawe, że ci , którym z parszywych ich gąb nie schodzą slogany o wolności, demokracji, równouprawnieniu, wrażliwości, humanitaryzmie itp. stają w pierwszym szeregu walki z tym, o co rzekomo walczą. Podobieństwo do bolszewizmu jest aż nadto wyraźne, bolszewicy bowiem nieustannie walczyli o pokój, wolność narodów, sprawiedliwość itp itd., a w tej walce wysługiwali się dokładnie takimi samymi pod(łymi)ludźmi jak ci, którzy zaludniają artystyczny półświatek.

 4. Uvucu mówi

  Brawo, a gdzie reszta? Gdzie są te pajace z PO z Tfuskiem na czele? Aaaa no tak oni myślą że jak wyciągną lgbt i kobiety w strajku kobiet na ulice to zyskają głosy… jednak to są debile

 5. Buran mówi

  Brawo, brawo, brawo! Inaczej by Polska wyglądała, gdybyśmy mieli w Sejmie 460 takich posłów jak Pan Grzegorz Braun. Jego interwencje poselskie są świetne i ujawniają pychę i arogancję urzędników, pewnych bezkarności swoich poczynań.

 6. anonim mówi

  Szanowny Pan Poseł Grzegorz Braun zasluguje na swą poselska wypłatę oraz na maksymalna premie za zaangarzowanie w pracy na rzecz spoleczenstwa polskiego.

 7. anonim mówi

  Pan Poseł Grzegorz Braun jest tutaj przepraszam za porownanie szerszeniem poselskim, ktory pokaznie ukasi i zada maksymalny ból wszystkim urzedowym tchorzom i spiskowcom antyspolecznym, ktorzy albo slepo albo z konformizmu wykonuja nielegalne polecenia politycznej jaczejki w Polsce. Brawo

 8. Partyzant mówi

  Powinno być 11 interwencji poselskich na raz, w różnych miejscach. Co robi reszta Konfederatów? Dlaczego tylko jeden poseł tak się udziela?

 9. Norbert mówi

  Braaaawooooooooo Poseł Braun!!!! Gdzie reszta konfederatów i opozycji tak walczącej o konstytucję?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.