III Turniej Pamięci Romana Zielińskiego

1

9 września 2023 roku we Wrocławiu odbył się III Turniej Pamięci Romana Zielińskiego, wielkiego patrioty, a zarazem współtwórcę ruchu kibicowskiego w Polsce.

Turniej Pamięci Romka Zielińskiego to nie tylko zmagania piłkarskie. To także rozmowy i świętowanie przy dobrym jadle i napojach rozweselających. Krótko mówiąc to wielkie rodzinne spotkanie, na które – w co wierzę – Romek spogląda ze szczerym, charakterystycznym dla siebie uśmiechem.

W tegorocznych zawodach wzięło udział aż 16 drużyn kibicowskich ze Śląska i zaprzyjaźnionych klubów. Tradycyjnie w turnieju zagrali kibice z czeskiej Opavy, a poza kibicami z wielu klubów w krajowych, na turniej przybyli także sympatycy węgierskiego Ferencvarosa. W sumie odbyły się 32 mecze.

Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach organizatorzy spisali się znakomicie i turniej przebiegał bardzo sprawnie. Spotkania dostarczyły dużo emocji a na boisku rywalizacja była bardzo zacięta. Mecze w specyficzny sposób sędziował Jacek Międlar, który udanie tonował czasem napięta atmosferę sportową na boisku. Sportowo wygrała drużyna Wrocławianie. W finale pokonali Rokitę Brzeg Dolny. Trzecią lokatę wywalczyli ubiegłoroczni mistrzowie – Łaziory, pokonując zwycięzców I edycji, Fanatyków Śląska Wrocław. Mecze naprawdę mogły się podobać. Nie zabrakło emocji, rzutów karnych, sportowej rywalizacji, efektownych goli i ostrych fauli.

LEGENDY NIGDY NIE UMIERAJĄ.

Na podstawie relacji Andrzeja Proczki i Jacka Międlara

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. W K mówi

    Na pewno lepsze niż reprezentacji Polski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.