SKLEP-WPRAWO.PL

I wszystko jasne! Główny Inspektor Sanitarny przyznaje, że maseczki to narzędzie tresury: „Maseczka świadczy o tym, że jest pandemia” [WIDEO]

Jarosław Pinkas/ fot. screen
15

W piątek (4.09.2020) Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas był gościem Radia Zet. W rozmowie z red. Beatą Lubecka powiedział do czego służą maseczki.  To jest taka maseczka, że myślę, że muszę zachować dystans, nie dotykam twarzy. Ta maseczka oczywiście także w jakiejś mierze, nie w pełni oczywiście, zatrzymuje patogeny, ale ta maseczka świadczy o tym, że jest pandemia. Im więcej ludzi nosi maseczkę, tym się bardziej racjonalnie zachowują i pamiętają o tym, że jesteśmy w bardzo trudnym czasie. Naszym obowiązkiem obywatelskim jest nosić maseczkę wszędzie tam, gdzie jest to zalecane – powiedział Pinkas.

Na stwierdzenie, że zgodnie z prawem powszechny obowiązek noszenia maseczek powinien być wprowadzony ustawą, a nie rozporządzeniem, Pinkas odparł, że „nie musimy wszystkiego zapisywać w ustawach”. – Odpowiedzialność i racjonalność nie musi wynikać z jakiejś opresyjności i zapisywania tego w prawie. To jest coś, co powinno być w nas i powinniśmy także oczekiwać od naszych współobywateli, żeby zachowywali się rozważnie, ponieważ są ludzie, którzy muszą być chronieni. (…) Czy mamy w ustawie zapisać, że mamy myć ręce 10 razy dziennie jakimś środkiem? Nie. Mamy to już w tej chwili głęboko zakorzenione, że jest to zwyczajnie konieczne. To są nasze nawyki, które trzeba w niezwykły sposób pielęgnować. Nie wszystko musi być zapisane w prawie – powiedział Pinkas.

Mój komentarz: I wszystko jasne! Głównym celem maseczki, która przecież nie stanowi skutecznego zabezpieczenia przed wirusem, co przyznał Pinkas, jest podtrzymywanie korona-psychozy. „Maseczka świadczy o tym, że jest pandemia” – mówi Główny Inspektor Sanitarny. To prawda! O pandemii świadczą wyłącznie maseczki, a nie skutki zakażeń koronawirusem. Gdybyśmy faktycznie mieli do czynienia z poważnym zagrożeniem, o pandemii świadczyłyby miliony chorych Polaków i setki tysięcy zmarłych. Tymczasem szpitale stoją puste, a od początku pandemii zmarły 2 124 osoby, przy czym zaledwie ok. 300 z nich to osoby bez tzw. chorób współistniejących, czyli ciężkich, nieuleczalnych schorzeń, w tym nowotworów, które stanową faktyczną przyczynę ich śmierci. Wniosek? Każdego dnia umiera w Polsce trzy razy więcej osób niż przez pół roku umarło z powodu rzekomo zabójczego wirusa.

Maseczka jest narzędziem tresury społeczeństwa w sytuacji, gdy nie ma realnego zagrożenia. Pinkas twierdzi, że noszenie maseczki jest działaniem racjonalnym. Nie! To nie jest działanie racjonalne. Wprost przeciwnie. To jest działanie irracjonalne i większość Polaków doskonale zdaje sobie z tego sprawę, a maseczki zakłada wyłącznie z obawy przed mandatem.

Warto zatem wiedzieć, że kary nakładane przez policję lub sanepid za brak maseczki, są bezprawiem. I o tym doskonale wie Główny Inspektor Sanitarny, który zapytany o umocowanie prawne nakazu zakrywania nosa i ust zaczął motać się i opowiadać, że nie wszystko musi być zapisane w prawie. To kolejne kłamstwo serwowane nam w ramach tzw. walki z pandemią. Powszechny nakaz maseczkowy musi być wprowadzony ustawą. W przeciwnym razie nie można go egzekwować. Dlatego należy odmawiać przyjmowania mandatów!

Źródło informacji: Twitter, wiadomosci,radiozet.pl

Zobacz też:

Nie będzie kary za brak maseczki! Sąd uznał, że powszechny obowiązek zakrywania nosa i ust to bezprawie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Zbigniew mówi

  Niestety, dlatego ze szanuje bardzo pana Jacka napisze, iz zatzietrzewienie z jednej i drugiej strony nic nam nie pomoze, gdyz podobne jest w sprawach przeciw panu Jackowi.

  Jezeli sa protesty, to wprowadzamy ustawa i parlament decyduje, konkretni poslowie potem rozliczani w (i to niedlugo!) w wyborach.

  Dlaczego rzad bierze to na siebie?

  Odpowiedz jest prosta – dlatego, ze to jest nielegalne.

  Moze byc inny powod, ze wladza wykonawcza zastepuje wladze ustawodawcza??

  Nie moze wladza wykonawcza wydawac, ot tak sobie rozporzadzen, bez oparcia w prawie a wiec w ustawach.

  Wniosek moze byc jeden, ze ta wladza to kolejna kupa gangsterow.

 3. W K mówi

  @Zbigniew Ponad 3 lata to długo.

  1. Zbigniew mówi

   Rzeczywiscie – wzialem to na odczucia a nie na rozum i paragrafy – czuje sie juz ta atmosfere (Koles mowi: juz smierdzi jak w Dachau – on to ma wrodzone, zawsze tak)

 4. Zbigniew mówi

  Moj ulubiony temat spoldzielczosci na bazie, ktorej sa zrobione takie molochy jak Schwarz Gruppe wlasciciel Lidla, ………. .

  Ludzie jednak zygaja jak slysza spoldzielczosc, bo to samo kumoterstwo, rodzinne mafie, oszustwo, marnotrastwo jak u Trzaskowskiego i jeszcze gorzej.
  Zamiast pochwal otrzymywalem baty, az rzeczywiscie sam na slowo spoldzielczosc, spoldzielnie …………. .

  No i teraz wiemy dlaczego!

  „Centralny Komitet Żydów w Polsce był samodzielny. Prowadził działalność oświatową i społeczną, tworzył żydowską spółdzielczość, działały w nim i w jego regionalnych poddziałach żydowskie partie polityczne (po wojnie w okupowanej przez komunistów Polsce Żydzi mogli, a Polacy nie, mieć swoich partii politycznych).”

  To od Bodakowskiego.

  Niezle wyjasnienie nieprawdaz, ale takze dla mnie argument.

  Dlatego, jezeli ktos sie bedzie plul, ze wspominam o spoldzielczeosci to odpowiem mu z gory: nalezy odrozniac spoldzielczosc od zydokomun, od zydostwa.

  1. zdzichol mówi

   Ale, że co, że mamy nosić maseczki SPOŁEM?

   1. Zbigniew mówi

    Pardon Monsieur – zapomnialem o zmieniaczach tematu – specjalistach

 5. hens mówi

  Właśnie wróciłem z Centrum Onkologii gdzie w wejściu kazano mi podciągnąć szmatę na nos. – Ale ja mam tylko jedno płuco a drugie z chorobą obturacyjną i z masowym zwłóknieniem. – To nic, proszę sobie kupić przyłbicę, wtedy pana wpuścimy!

  Kupiłem 'przyłbicę, czyli pasek grubej folii zasłaniającej jakoby nos i usta.
  Przed czym chroni taka 'przyłbica’?

  PRZED DEBILAMI W WEJŚCIU. Przed niczym więcej!

  1. Zbigniew mówi

   Dla prawdy – tyko ona na wyzwoli.

   Ja bylem zawsze wrazliwy na te grypy, co pewien czas tydzien z glowy i konsekwencje np przemeczenie a teraz przez ta panike mam spokoj i naprawde jest mi z tym dobrze, moge jakos o siebie zadbac dokladniej – zusowi, popisowi i innym zlodziejom moge smiac sie w nos – akurat to co dziady mogli mi dac, to co pozastaje po ich zlodziejstwach np Lotos, PGNIG, Energa zabieraly mi grypy.

   W stanie podobnym do Twojego bylem po jakiejs grypie przywiezionej przez emigrantow – urlopowiczow. Oni to znosli lagodnie.
   Przeciez w pierwszym polroczu przyjeto 480 tys na stale – 1/ 3 jest do ich obslugi a jeszcze nauka, socjal, mieszkania.
   Sasin juz zapowiedzial dalsza wymiane Polakow na swoich, na urzedach, oczywiscie z powodu Covidu.

   UE to jest odwrotna strona Sowiet Union.

   Czesi oddali Sudety?

   1. Zbigniew mówi

    Nikt nie wie bo zajeci sa wszyscy maseczkami

 6. rebih mówi

  Pinchasom zawsze sprawia radość, gdy mogą poniżyć goja przez zmuszenie lub namówienie do zrobienia z siebie durnia.

 7. Włodzimierz mówi

  Tak jak okulary świadczą,że jesteś ślepy.

  1. Ela mówi

   To sam sobie noś tę zarazę, i dezynfekuj się cifem, bo ja na to gówno mam alergię, do tego służy woda i mydło

 8. Ela mówi

  To sam sobie noś tę zarazę, i dezynfekuj się cifem, bo ja na to gówno mam alergię, do tego służy woda i mydło

 9. Górnik mówi

  „Chociaż badania mechanistyczne potwierdzają potencjalny wpływ higieny rąk lub masek na twarz, dowody z 14 randomizowanych, kontrolowanych badań tych środków zaradczych nie potwierdziły istotnego wpływu na przenoszenie grypy potwierdzonej laboratoryjnie.
  W naszym systematycznym przeglądzie zidentyfikowaliśmy 10 randomizowanych kontrolowanych badań, w których podawano szacunki skuteczności masek na twarz w zmniejszaniu potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń wirusem grypy w społeczności na podstawie literatury opublikowanej w latach 1946 a 27 lipca 2018 roku. W analizie zbiorczej, nie stwierdziliśmy znaczącego zmniejszenia przenoszenia wirusa grypy w przypadku stosowania masek na twarz…

  Jednorazowe maski medyczne (znane również jako maski chirurgiczne) to luźno dopasowane urządzenia, które zostały zaprojektowane do noszenia przez personel medyczny w celu ochrony przed przypadkowym zanieczyszczeniem ran pacjenta oraz ochrony osoby je noszącej przed ochlapaniem lub rozpryskami płynów ustrojowych…
  Istnieją ograniczone dowody na ich skuteczność w zapobieganiu przenoszenia wirusa grypy, zarówno podczas noszenia przez osobę zarażoną w celu kontroli źródła, jak i podczas noszenia przez osoby niezainfekowane w celu zmniejszenia ekspozycji.

  Nasz systematyczny przegląd nie wykazał znaczącego wpływu noszenia masek na twarz na przenoszenie potwierdzonej laboratoryjnie grypy… W tym przeglądzie nie znaleźliśmy dowodów potwierdzających ochronny wpływ środków ochrony osobistej lub środków środowiskowych w zmniejszaniu przenoszenia grypy.” – Niefarmaceutyczne środki zaradcze przeciw grypie pandemicznej w warunkach innych niż placówki medyczne – środki ochrony osobistej i środki środowiskowe. Emerg Infect Dis. 2020 May;26(5):967-975.
  https://pubmedinfo.org/2020/08/23/maseczki-nie-dzialaja-przeglad-literatury-naukowej-w-kontekscie-zasadnosci-polityki-spolecznej-wobec-covid-19/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.