Human Rights Watch zarzuca Polsce działania zagrażające praworządności i prawom człowieka

fot. twitter
4

Organizacja Human Rights Watch przedstawiła raport o skutkach zmian ustawodawczych wprowadzanych przez rząd PiS. Lydia Gall, ekspertka HRW ds. Europy Wschodniej oświadczyła: „Polska znajduje się na tej samej drodze ku autorytaryzmowi, którą podążają Węgry, czego dowodzi wielokrotnie okazywana przez polski rząd niechęć do praworządności i praw podstawowych.  Po trwających dwa lata bezowocnych próbach dojścia do porozumienia z polskim rządem Komisja Europejska powinna, przy poparciu państw członkowskich, użyć wszelkich dostępnych jej środków, które przewiduje procedura ochrony praworządności i zastosować art. 7 ust. 1”.

W raporcie stwierdzono, że ustawy uchwalone przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość godzą w prawa człowieka, niezależność sądownictwa i prawodawstwo, a polski rząd ignoruje krytykę płynącą z Unii Europejskiej i Rady Europy, eliminuje ograniczenia w sprawowaniu władzy i osłabia mechanizmy obrony praw człowieka. Jako jeden z przykładów łamania praw człowieka Human Rights Watch wskazuje wprowadzenie recept na pigułkę „dzień po”.

Human Rights Watch uważa, że polskie władze powinny ściśle współpracować z instytucjami europejskimi w celu zapewnienia zgodności ustaw i praktyki prawnej z europejskimi i międzynarodowymi standardami w zakresie ochrony praw człowieka. Służyć temu mają między innymi zalecenia opracowane przez Human Rights Watch, których przedmiotem jest dostosowanie polskich przepisów i praktyki prawnej do wspomnianych norm oraz zapewnienie poszanowania praworządności.

Nasz komentarz: Po kuriozalnym raporcie Amnesty International, według którego w Polsce nie można organizować demonstracji i swobodnie wyrażać swoich poglądów, mamy kolejny histeryczny stek bzdur, którym próbuje się szantażować polski rząd, żeby ugiął się i podporządkował Brukseli, a tak naprawdę – Berlinowi. Oba te raporty mają tyle samo wspólnego z rzeczywistością, co niemiecka opowieść o napadzie Polaków na radiostację w Gliwicach. Amnesty International i Human Rights Watch wyprodukowały propagandowe agitki pełne kłamstw i pomówień wykorzystywane do wprowadzenia w błąd światowej opinii publicznej. Antypolska akcja „ulica i zagranica” trwa.

Źródło: hrw.org

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ala mówi

  ale zabawny artykul hahahahahahahahahahahahahaha

 2. Zbulwersowany mówi

  HRW to kolejny pomiot żydowski. Olać i ignorować ich ! Robić to , czego oni nie chcą, a będzie to dobre.

 3. test24 mówi

  Bla, bla, bla… ciągle to samo. A poza tym, jestem gorącym zwolennikiem krajów autorytarnych. Demokracja, gdzie dwóch meneli ma do powiedzenia więcej, od profesora to jest ustrój patologiczny!

 4. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Jestem bardzo dumny z raportu, bo jeśli Polska idzie tą samą drogą co Węgry, to jest jak najbardziej na właściwej drodze. Wszelkim organizacjom opłacanym z pieniędzy Antychrysta Sorosa zabronić jakiejkolwiek działalności na terenie kraju, a członkom i pracownikom tych organizacji zabronić wjazdu do Polski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.