Skandaliczne słowa Markusz z żydowskiego portalu: „Polacy nie byli ofiarami Holokaustu…”

Katarzyna Markusz / Zrzut ekranu: YouTube
16

Katarzyna Markusz redagująca żydowski portal Jewish.pl, dopuściła się skandalicznych twierdzeń, że „Polacy nie byli ofiarami Holokaustu”, a „narodowcy” zawyżają liczbę Polaków pomordowanych przez Niemców.

Polska Fundacja Narodowa na swojej stronie internetowej opublikowała zachętę do obejrzenia filmu pt. „Śmierć Zygielbojma”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
„Śmierć Zygielbojma”

Polska Fundacja Narodowa we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Narodowym Centrum Kultury stworzyła pełnometrażowy fabularny film historyczny pt. „Śmierć Zygielbojma”. Opowieść oparta jest na biografii członka Rządu Polskiego na emigracji Szmula Mordechaja Zygielbojma. Powodem do opowiedzenia niezwykle ważnej a w Polsce nieco zapomnianej historii, stało się jedno z najgłośniejszych wydarzeń w dziejach Żydów polskich i jeden z najdramatyczniejszych przejawów protestu, przeciw obojętności „cywilizowanego świata” na żydowską zagładę. Tym zdarzeniem było samobójstwo Zygielbojma w 1943 roku w Londynie. Podstawą do poznania jego losów, stało się śledztwo prowadzone przez brytyjskiego koronera – czytamy na stronie PFN.
Projekt ma charakter międzynarodowy, gdyż film realizowany jest w polsko- angielskiej wersji językowej a zdjęcia robione były w Polsce i w Wielkiej Brytanii. (…) Kolejnym walorem filmu, jest ukazanie, po której stronie stał świat, gdy Polacy i Żydzi, wespół ginący w Holokauście alarmowali go w trudnych chwilach. Obraz podkreśla także, że żaden czynny udział Polaków w zagładzie Żydów nie był możliwy.

Skandaliczne słowa żydowskiej blogerki
Za: https://jewish.pl/pl/2021/10/22/fundacja-narodowa-mija-sie-z-prawda-historyczna/
Za: https://jewish.pl/pl/2021/10/22/fundacja-narodowa-mija-sie-z-prawda-historyczna/

Autorka wpisów z żydowskiego portalu, zaangażowana w doprawianie Polakom gęby kolaborantów Hitlera,  odpowiedziała na wyżej wytłuszczone stwierdzenia w następujący sposób:
Oba zdania są skandalicznie nieprawdziwe. Polacy nie byli ofiarami Holokaustu, który był zbrodnią na Żydach. Mówienie o Polakach jako o ofiarach Szoa jest elementem obecnej polskiej polityki historycznej, która skupia się na zakłamywaniu historii do granic możliwości. Narodowcy przed wojną nie uważali Żydów za pełnoprawnych obywateli, odbierali im kolejne prawa, niszczyli ich dobytek, prowadzili bojkot żydowskich sklepów, stosowali przemoc fizyczną. Żydzi nie byli uważani za Polaków – napisała Markusz, która jeszcze kilka miesięcy temu dopuściła się „kłamstwa oświęcimskiego” poprzez stwierdzenie, że „dla Polaków nigdy nie powstały obozy masowej zagłady”.
Co innego dzisiaj. Narodowcy zapisują żydowskie ofiary wojny do polskości, by zwiększyć tym samym liczbę polskich ofiar. To stąd wzięła się – zupełnie fałszywa – liczba 6 mln Polaków, którzy zginęli w czasie wojny. Jest ona elementem upiornej rywalizacji na cierpienie – pisze Markusz, w sprawie której w prokuraturze toczą się postępowania, m.in. zainicjowane przez Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Czy i tą wypowiedzią nie powinna zająć się polska prokuratura? Czy powyższe wypowiedzi przypadkiem nie są elementem negacji lub marginalizacji Holokaustu przeprowadzonego przez Niemców na Polakach?

Zygielbojm

Kim był Zygielbojm? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w cytowanej przez PFN wypowiedzi Marka Edelmana
– Szmul Zygielbojm pozostał moralnym drogowskazem, ale także wyrzutem sumienia, dla tych, którzy zamiast pospieszyć z pomocą, odwracali głowę (…). Świat aliancki trwał w obojętności na zbrodnie Holokaustu, obojętnie patrzył na walkę i zagładę warszawskiego getta. Żeby go poruszyć, żeby nim wstrząsnąć, odebrał sobie życie. Zrobił to, co było jego moralnym imperatywem. Napisał w liście odczytanym 25 września 2008 r. Marek Edelman, wówczas ostatni żyjący przywódca powstania w getcie warszawskim z 1943 r.

Szmul Mordechaj Zygielbojm był członkiem Rządu Polskiego na emigracji. W roku 1943 w Londynie popełnił samobójstwo. Podstawą do poznania jego losów, stało się śledztwo prowadzone przez brytyjskiego koronera.

Źródło cytatów: PFN, jewish.pl

Przeczytaj także:

J. Międlar: „Tu jest Polska a nie Polin! Żałosny filosemityzm…” Za te słowa zostałem skazany na 10 m-cy ograniczenia wolności! W uzasadnieniu sędzia cytuje Żyda Turskiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Shadow mówi

  Bezczelny, sprzedajny zindoktrynowany tłumok. Jak bym na ciebie mendo trafiła, to byś dostała ze 100 razy po tym parchatym pysku za współudział w zbrodni hitlerowskiej(bo to jest współudział), a potem do pierdla.

 2. Yeshu mówi

  To prowokacja.

  Lepiej porozmawiajmy o liczbie 6 mln żydów…

 3. Baldwin mówi

  Alianci mogli zbombardować tory prowadzące do Auschwitz, bo mieli wszystkie dane, raporty, zdjęcia. Od września 1944 roku mogli korzystać z lotnisk Armii Czerwonej. Dlaczego tego nie zrobili? Czy Katarzyna Markusz zna odpowiedź na to pytanie?

 4. verizanus mówi

  Auschwitz był zbudowany dla Polaków, tam niemieccy socjaliści zabijali Polaków i jako antyklerykały też takich jak św. Maksymilian Kolbe (gdyby nie został kanonizowany kto by dziś o nim wiedział???). Zresztą mordowali też obywateli polskich innych narodowości. Ale świat powoli będzie wiedział co innego…;)

 5. Pan Polak mówi

  Żydzi nie byli ofiarami holokaustu

 6. Zdzisław mówi

  Skoro Żydzi i Słowianie gazowani przez Niemców w Aushwitz i reszcie obozów śmierci mieli POLSKIE OBYWATELSTWO I POLSKIE PASZPORTY a IZRAEL powstał dopiero po 1947 roku to ofiarami holocaustu byli GŁÓWNIE I NIEMAL WYŁĄCZNIE POLACY (choć różnych narodowości i wyznań). Temu faktowi nie zaprzeczy żaden historyk.

 7. anonim mówi

  Prowokatorka zydowska w akcji. Oczywiście zgodnie z talmudem nie ma na nia paragrafow KK. Art. 133 KK jest tylko dla gojow i to tych polskich. Inni goje moga obrazac Narod Polski, to nawet wskazane, bo,, nazistow,, trzeba palkowac.

 8. Repatriant mówi

  dobra, dobra, ale wojnę wygrały wojenne dziewczyny, a na pewno bojowniczka o wolność i niezawisłość Marysia Joachim; no ale z niej taka Marysia jak z Ryfki Rysia

 9. verizanus mówi

  @Zdzisław. Chyba, że jest historykiem światowej sławy w socjalistycznych mediach 😉

 10. verizanus mówi

  @ Repatriant. No i czołg 102 z szarikiem 😉

 11. Ewa-Maria mówi

  Holokaust to sprawili jej bracia w wierze w UBeckich katowniach naszym rodakom. W Katyniu jej bracia w wierze byli wykonawcami rozkazów NKWD , strzelali do naszych oficerów, całej polskiej inteligencji.

 12. Hammurabi mówi

  A ja zapytam.
  Co by się działo w Izraelu, gdyby mieszkająca tam odpowiedniczka tej całej Markusz, w podobny sposób obrażałaby żydowskie uczucia?
  Myślę, że rozwrzeszczany tłum przeprowadziłby na niej lincz a policja pomimo usilnych „starań” żadnego sprawcy by nie znalazła a nawet gdyby znalazła, to tamtejszy sąd umorzyłby sprawę.
  Czemu pytam?
  Pytam dlatego, że w Polsce „odwaga” takich miernot potaniała do tego stopnia, że faktycznie już się do niej dopłaca.
  Takie Engelkingi, Markusze, Grossy nie tylko, że są bezkarni ale wszelkie znaki na niebie i ziemi jednoznacznie wskazują, że prawo w Polsce ich nie dotyczy – co udowadniają orzeczenia sądów – a nawet okazuje się, że prawo stało się w Polsce kolejnym, skutecznym w uciszaniu i gnębieniu samych Polaków narzędziem w ich rękach.
  Przysłowiowy plankton wyje z oburzenia umiejętnie smyrany przez media, zaś pożyteczni idioci lgnący do takich karykaturalnych tworów jak osławiony OMZRiK czy „Antifa” są jak ćmy lecące ku światłu lub jak stada much lecących do… pewne, że mylić się w takiej masie nie mogą.

 13. Kwal mówi

  Żydzi nie są żadnym narodem, to jest społeczność plemienna,
  której jedynym czynnikiem wiążącym jest lichwa i zbrodnia, a więc
  chodzi o społeczność lichwiarzy i zbrodniarzy. Żydzi to genetycznie szubrawcy, złodzieje i
  pasożyty. Henry Ford słynny producent samochodów powiedział, że
  żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z
  produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli
  będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni
  zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce
  ich pracy. To jego szczególny talent. Żydzi to naród wymyślony –
  jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez
  etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione
  skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad
  światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał, tylko
  został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie,
  że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to,
  jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po
  dzień dzisiejszy. Żydzi to plemię wiecznych tułaczy, oszustów i
  złodziei. To plemię mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak
  potrzeba to i morderców !

 14. W K mówi

  Jestem Polakiem, więc mnie opinie żydów nie interesują. Widocznie ta żydówka nauczyła się kłamstw o Polakach, co nie było trudne, ponieważ w przestrzeni publicznej żydzi rozpuszczają wiele kłamstw o Polakach.

 15. ppp mówi

  żydowska szmato – wiesz jak nazywani byli żydzi którzy przeżyli NIEMIECKIE obozy śmierci i wyemigrowali do iSRAela przez żydków którzy ukradli ziemie Palestyńczykom? ”chodzące trupy”, między innymi. i byli przez tych zdobywców traktowani jak śmieci… żydki żydkom ten los zgotowali

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.