Hańba! Policja chciała wyprowadzić ks. Isakowicza-Zaleskiego z konferencji biskupów [WIDEO]

30

Do skandalicznych scen doszło dziś podczas konferencji prasowej Konferencji Episkopatu Polski. Na polecenie przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego policja chciała wyrzucić ze spotkania ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i członków rodzin ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach.

Dziś (7.07.2033 r.) w katedrze warszawskiej odbyło się polsko-ukraińskie nabożeństwo z okazji 80. rocznicy rzezi wołyńskiej. – Bez odniesienia do prawdy i bez nazwania ludobójstwa polskiej ludności na Wołyniu po imieniu, bez uciekania się do półprawd i eufemizmów typu „tragedia wołyńska”, nie da się dojść do jedności – mówił abp Gądecki wskazując na to, co przeczytacie Państwo w ostatnich zdaniach tomu II książki Jacka Międlara pt. „Sąsiedzi”: „pojednanie można budować tylko na prawdzie i sprawiedliwości. Po uroczystych modlitwach, biskupi zorganizowali konferencję prasową, na którą z członkami rodzin Polaków pomordowanych przez Ukraińców w latach 1939-1947 przybył ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Relację z konferencji KEP opublikowała telewizja internetowa wRealu24. Widać na niej jak najpierw duchownego nie chciano wpuścić na spotkanie, a następnie funkcjonariuszka policji niekulturalnie odnosiła się do duchownego i próbowała – razem z innymi osobami – wyrzucić z sali, w której odbywało się spotkanie. Mundurowa stwierdziła, że duchowny zorganizował „nielegalne zgromadzenie”, ponieważ przyszedł z banerem o treści: „Ukraino! Dlaczego nie pozwalasz pochować naszych matek i ojców zamordowanych przez OUN-UPA i SS Galizien”.

Episkopacie, biskupi, ręce precz od Polski!

Koniecznie przeczytajcie książkę Jacka Międlara ze wspomnieniami Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, które zostały poprzedzone wprowadzeniem autora.

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Obywatel mówi

  Dokładnie hańba. W jakim kraju żyjemy? W prowincji UE a nie w niepodległym kraju

 2. Paweł mówi

  Stoimy murem za kapłanem Chrystusa! Jakim prawem funkcjonariusz zwraca się „pan” do księdza! To jest hańba. Po tatuażu widać komu ten funkcjonariusz służy. Prawda nas wyzwoli!

 3. Ewa mówi

  Szczęść Boże księdzu Isakowiczowi-Zalewskiemu.

 4. z-k mówi

  To tylko durna policjantka, której kazano robić z siebie idiotkę większą niż jest. Natomiast ów episkopat na czele z „Polakiem” i Gądeckim należało by na przysłowiowe 4 wiatry rozpędzić w cholerę i zakazać wstępu do kościoła. Od wielu lat na tacę daję tylko wówczas gdy ksiądz na wstępie mszy ogłosi, że idzie na cele parafialne albo wrzucam do skarbonki z inskrypcją, że to na cele remontowe a wszystko dlatego by nie finansować tych tłustych lewackich kotów mianowanych przez jakieś czarnosecinne moce.

 5. Flex mówi

  ” … Ta zbrodnia musi być wyjaśniona do samego końca, inaczej Rosja zawsze będzie wykorzystywać kartę wołyńską, aby wbić klin pomiędzy Polaków a Ukraińców – powiedział premier Mateusz Morawiecki na cmentarzu w nieistniejącej już wsi Puźniki na Ukrainie (obw. Tarnopolski) … ” Wcześniej na Wołyniu ” … oddał hołd pamięci ofiarom Rzezi Wołyńskiej w nieistniejącej wsi Ostrówki…” ( rejon Lubomel). Wszystko pięknie, ale jak to się ma do stadionu w Tarnopolu, o ile mnie pamięć nie myli imienia Romana Szuchewycza! Ciekaw też jestem czy z kolei w mieście Lubomel nie trafilibyśmy na wulice imienia „bohaterów ukraińskich ” odpowiedzialnych za wymordowanie min. mieszkańców wsi Ostrówki. Te naiwne, polskie próby „pojednania” wyglądają ciągle jak wyciągnięta do zgody, wisząca w powietrzu dłoń, całkowicie ignorowana przez rządzących UKrainą. To wszystko efekt 30letniego braku stanowczości „polskich” władz w wyegzekwowaniu naszych racji. Choroba lewackiej poprawności politycznej i zakłamywania prawdy pod pretekstem szacunku dla cudzej wrażliwości. Kretyńska, propaganda utożsamiająca wołanie o pamięć ofiar ukraińskiego ludobójstwa z działaniem na rzecz interesów rosyjskich i skłócania RP z UA. W efekcie władze państwowe RP czyniąc jakieś stanowcze działania wpadają w sidła tej propagandy i narracji i czują się z tym tematem jak słoń w składzie porcelany. NIektóre wypowiedzi to prawdziwa ekwilibrystyka słowna by rozmyć sens i treść. PMM zdobył się na odważne jak na PIS (no bo kampania wyborcza) słowa, szkoda tylko że rzucone na wiatr (brak udziału równorzędnych oficjeli UA) – w efekcie skierowane więc do polskich wyborców, a nie tych, których dotyczą. Co do postępowania wobec Księdza I-Z to po prostu hańba. Do tego cerkiew unicka jako partner pojednania nie zwiastuje wiarygodności tych gestów. Jej księża w wojnę świecili ukraińskie, zbrodnicze formacje, a teraz niejednokrotnie święcą pomniki UPAmiętniające ich członków! No ale uznają zwierzchność Watykanu więc mają u naszego Episkopatu fory.

 6. dsa mówi

  …należy wskazać, iż x. Isakowicz ani nikt inny nie ma mandatu rezygnowania z odszkodowań i procesów za ludobójstwo od spadkobierców morderców Polaków, czyli upadliny – ta zbrodnia musi zostać w CAŁOŚCI rozliczona tak jak nakazuje miłosierdzie chrześcijańskie, a nie katolskie „prawa do pochówku” czy inne pierdy…
  …bez zadośćuczynienia krzywd ofierze nie ma wybaczenia – to podstawowy zakon miłości chrześcijańskiej, a katolska lucyferajna tylko pierdoli o „godnym pochówku” i ewentualnie „przepraszam”… zmarłym zostawcie grzebanie ich zmarłych….

 7. Piotrx mówi

  Wołyń. Pojednanie wymaga skruchy -K.Kratiuk
  /fragmenty/

  “Zarówno Polacy, jak i Ukraińcy, to chrześcijanie, którzy znają nauczanie o warunkach dobrej spowiedzi. Dla porządku jednak przypomnijmy, należą do nich: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczere wyznanie win i zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.

  Czy winni zbrodni sprzed osiemdziesięciu lat (ich potomkowie albo przedstawiciele świeccy lub duchowni) spełnili któryś z tych warunków? Czy udawanie, że nic się wtedy nie stało, albo kłamanie, że Polacy na Wołyniu zginęli, bo trwała regularna wojna polsko-ukraińska, spełnia warunek rachunku sumienia czy żalu za grzechy? Albo szczerego wyznania win? Czy gloryfikowanie banderowców, dążenie do beatyfikacji duchownych błogosławiących siekiery rezające Polaków spełnia warunek mocnego postanowienia poprawy? Czy brak miejsc upamiętnienia ofiar, brak cmentarzy, brak choćby symbolicznych prób zwrócenia ich dobytku potomnym może spełniać warunek zadośćuczynienia Bogu i bliźnim? “

 8. Fred mówi

  Polak we własnej Ojczyźnie nie może mówić prawdy? Czy to nie skandal, że Policja z naszych podatków uniemożliwia spotkanie, mówienia prawdy o wielkich morderstw na Polakach uniemożliwia spotkanie i reprezentowanie Polskich i Polaków tragedii???

 9. Janina mówi

  Polak we własnej Ojczyźnie nie może mówić prawdy? Czy to nie skandal, że Policja z naszych podatków uniemożliwia spotkanie, mówienia prawdy o wielkich morderstw na Polakach uniemożliwia spotkanie i reprezentowanie Polskich i Polaków tragedii???

 10. Lew mówi

  Niestety nie mam pomysłu na rozwiązanie tej patologii, ale mam szerokie grono znajomych w różnej klasie politycznej w różnym wieku(17-75 lat)i tylko jedna osoba z emigracji kanadyjskiej, ukierunkowana na lewo stwierdziła, że jest trochę odmiennego zdania na temat naszego poszanowania dla ukrów.

 11. anonim mówi

  To parszywy judasz w purpurowej czapce. Najpierw streczyl do przyjmowania genetycznej trucizny zwanej szczepionka na kowid19, potwm udawal glupa, chodzil ba chanuki do tego polakozercy szuldricha, a teraz pluje ofiarom banderowskiego ludobojstwa spiskujac z jakims popem, ktory holduje bandere. Precz watykanksa mafia z Polski!

 12. Hammurabi mówi

  Skandal? Hańba?
  Ani jedno, ani drugie! To kolejny przejaw arogancji Episkopatu i dowód na jego zaprzedanie polityce i mamonie.
  Doraźne zyski płynące do biskupich pałaców, bywanie na salonach, wpływ na decyzje polityków, są ważniejsze od wiary, od przykazań a nawet od odwiecznych praw zwyczajowych, których kształtowanie w znacznej mierze było determinowane wiarą właśnie.
  Biskupi uważają się za nietykalnych bo reprezentują „jedynie słuszną” władzę hierarchiczną, „kontynuują” przecież misję apostołów wszyscy więc mają zamknąć usta i potulnie słuchać. Owce (właściwie barany) mają spijać z ich ust prawdę którą raczą objawiać, nie pytać a nawet nie podejrzewać biskupiej pomyłki, bo przecież „sukcesja”!
  I co? Upadek instytucji która dwa tysiąclecia opierała się wszelkim zagrożeniom nie jest dziełem ostatnich lat. To wynik wielowiekowej degrengolady od rzymskiego pałacu laterańskiego, poprzez Watykan po Episkopaty.

 13. Ireneusz mówi

  Polski kościół to dno. Spedalenie i zeSBeczenie w kościele wyłazi teraz w odrażający sposób. Episkopat praktycznie pluje na szczątki polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa, które leżą bez pogrzebów po polach, lasach, rowach Ukrainy. Co za s….syny. Bo tylko tak można określić tych, którzy w takiej sytuacji ośmielili się wezwać policję, aby usunęła ks. Zaleskiego z konferencji tych szmat w sutannach. Skąd taka degrengolada mojego kościoła?

 14. Andrzej mówi

  Ta tepa policjantka Kowalczyk zasluzyla sobie zeby dostac w jape ,jak mozna odnosic sie do tak bardzo zasluzonego dla Polski ksiedza per pan,ona slepa jest ze przed nia stoi ksiadz w sutannie ,ale teraz takie prymitywy przyjmuja do policji .Co do Episkopatu Polski czyli tych sprzedajnych tlustych wyzartych kocurow to poprostu za to co oni robili podczas srandemi i teraz jak nie maja honoru i zaklamuja historie zasluzyli sobie zeby im napluc w twarz .

 15. W K mówi

  Problemem w Polsce są służby mundurowe i służby bezmundurowe, ich antypolskie działanie. To one umacniają antypolską władzę i pomagają w likwidacji Polski, jako państwa. Ksiądz Isakowicz nie ma do nich pretensji, ale to błąd.

 16. Boleslaw mówi

  Dobrze. Bardzo dobrze. Zapewnili rozgłos.

 17. konraD mówi

  Jest mi tak niezmiernie smutno i przykro, że biskupi,( czy aby na pewno to Polscy), próbują relatywizować ludobójstwo ukraińców na Polakach. Już kiedyś podobnie wyskoczyli z pojednaniem ze zbrodniczymi Niemcami. Ci przynajmniej nie stawiali pomników adolfowi czy innemu hajnrisiowi, jak to czynią na ukrainie banderze czy szuchewyczowi. To są ich bohaterowie. Czy z takimi osobami można się pojednać? Moim zdaniem NIE.
  Nie wiem jak się na to zaopatrują inni biskupi. Póki co to była profanacja

 18. anonim mówi

  zydostwo, folksdojcze, prawdziwe ruskie onuce, spolka z o. o. kosciol rzymskokatolicki, zboki zlgbt oraz wszyscy wywrotowcy i judasze powinni zostac usunieci z Polski. Tylko wtedy Polska bedzie normalnym krajem.

 19. Paweł mówi

  Anonim unawnij swoje nazwisko, kiedy bluźnisz na Kościół. Czego się boisz? Jesteś apostołem złego i nie chwalisz się swoim imieniem? Gdyby nie Kościół Polska by nie przetrwała.

 20. Hammurabi mówi

  @W K
  A znasz powiedzenie z 1600 roku, zaczerpnięte z aktu fundacyjnego Akademii Zamojskiej?
  „TAKIE BĘDĄ RZECZPOSPOLITE, JAKIE ICH MŁODZIEŻY CHOWANIE”

  Przecież w służbach mundurowych zatrudnienie znajdują tacy, którzy jeszcze kilka, kilkanaście lat temu koszule w zębach nosili a ich przełożeni i „wodzowie” zapatrzeni w wizje awansów i karier niewiele są starsi.
  Wszyscy oni „odebrali wykształcenie”. Potrafią nawet pisać i czytać, w przeciwieństwie do wielu swoich poprzedników z MO. Niektórzy nawet języki obce znają, tyle tylko że z logicznym i samodzielnym rozumowaniem u nich nietęgo, podobnie jak z moralnym kręgosłupem który przecież kształtować powinni i rodzice szkoła.
  Kiedyś „zaplute karły reakcji”, „mąciciele”, elementy aspołeczne i wywrotowe” z jednej strony i nieskazitelni funkcjonariusze oraz „aktyw” czyli „świadome masy oburzonych robotników” tłukące „wykształciuchów” z dziką rozkoszą a dziś?
  Dziś ci „wykształceni Polacy” w twarzowych mundurkach, wzorem swoich poprzedników tłuką uczestników patriotycznych marszów, manifestacji i zebrań, nawet podczas śpiewania hymnu. Aresztują prewencyjnie, zatrzymują, inwigilują, jednocześnie na rękach noszą frasyniujków, kaśki, „obywateli”, ekoterrorystów i oczekują szacunku…
  Księdza Isakowicza-Zaleskiego nie aresztowano wyłącznie dlatego, że mogłoby to być powodem jeszcze większego nagłośnienia sobiepaństwa purpuratów kupczących rozgrzeszeniem morderców, zbrodniarzy i ich pomiotu.

 21. adam mówi

  tych ktorzy nie chcieli wpuscic ks Zalewskiego nalezy podac z imienia i nazwiska zeby nie mogli zmyc hanby! a co do reszty tj konferencji biskupow to skorwili sie jak nikt dotad! i oni chca nauczac tego co Nasz Pan Jezus Chrystus przekazal swoim uczniom „idzcie i nauczajcie wszystkie narody”!!!nie ma innego okreslenia na to co zrobil episkopat jak „bydlaki”tak srac na swoj narod to maga tylko bydlaki najwyzszego kalibru!!!Czapki z glow przed Ks. Zalewskim i osobami jemu towarzyszacymi1reszta to swolocz!!Hanba Hanba! Hanba! Ta funkcjonariuszke nalezy zaladowac na woz drabiniasty i obwozic po calym kraju jako najwieksza swinie!!!

 22. adam mówi

  jak takie parszywe swinie maja czelnosc nauczac w Kosciele Katolickim!hanba!!!

 23. adam mówi

  gdzie jest RODO ta funkcjonariuszka lamie prawo upubliczniajac dane Ks. Zalewskiego!kto wyciagnie w stosunku do niej konsekwencje prawne!!!

 24. Piotrx mówi

  Prezydenci Polski i Ukrainy wzięli w niedzielę udział w nabożeństwie ekumenicznym w katedrze w Łucku, podczas którego w pokrętny sposób mówiono o „niewinnych ofiarach Wołynia. To Wołyń kogoś zamordował? Ciekawe – komentuje Łukasz Warzecha, ubolewając nad kolejnym blamażem władz warszawskich w sprawie rozliczenia ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców z OUN i UPA.

  Ta pokrętna retoryka służąca uniknięciu jasnego wskazania sprawców oraz konfrontacji z obecnymi władzami Ukrainy – które konsekwentnie odmawiają nie tylko potępienia nazistowskiej ideologii nacjonalistów ukraińskich, ale nawet chrześcijańskiego obowiązku pochówku ich ofiar – spotkała się z krytyką osób domagających się uczciwości i sprawiedliwości w tej kwestii.

  To Wołyń kogoś zamordował? Ciekawe. – komentuje Łukasz Warzecha, udostępniając kuriozalny wpis urzędników prezydenta Dudy. „Ofiarom Wołynia”? Co to za kpiny? Pan prezydent postanowił się skompromitować do reszty? Co z ekshumacjami? PiS protestuje, gdy jest mowa o „ofiarach nazistów”, a tu używa jeszcze bardziej ordynarnego eufemizmu.

  W podobnym duchu sprawę skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Panie Prezydencie Andrzeju Dudo, Wołyń nikogo nie zabił. Na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Polaków oraz Żydów, Ormian i sprawiedliwych Ukraińców mordowali ludobójcy z OUN-UPA, którzy na Ukrainie mają pomniki, a ich Ofiary nie mają nawet grobów. Niech Pan dotrzyma obietnic z 2015 r.! – napisał.
  zródło PCH24

 25. Flex mówi

  „Ofiary Wołynia” to przykład tej karkołomnej ekwilibrystyki słownej o której wspomniałem wyżej w komentarzu z piątku. Rządzący, ani żadna partia systemowa nie postawią Ukraińcom tej sprawy na ostrzu noża! Wszystko co mówią i robią to blef skierowany na uspokojenie „rynku krajowego”. Dlaczego? Popatrzcie na czyim „żołdzie” lądowali odsunięci od koryta politycy indywidualnie lub w formie fundacji: Balcerowicz, Nowak, Komorowski z najbliższą świtą. PAD ze sługami też już szuka gdzieś żłobu po skończeniu kadencji. A może marzy mu się prezydrntura Ukropolin i 2 kadencje liczone od nowa – ukraińskich wyborców byłoby więcej niż polskich to trzeba ich kokietować i nie zrażać. Może w grę wchodzić też opcja jak najszybszego nadania obywatelstwa i praw wyborczych ukraińskim imigrantom/uchodźcom pod pretekstem ratowania demografii i rynku pracy. Aby potem głosowali na swoich „dobrodziei” nie można ich oczywiście zrażać wołyńskimi „wypominkami”. Tak to może niestety wyglądać w chorych wizjach aktualnie nam panujących. Mam nadzieję, że tak nie jest, a cała sytuacja wynika głównie z tchórzostwa rządzących, którzy nie chcą się nikomu narazić. Ale tacy „przywódcy” to nie władza tylko administratorzy, których trzeba się jak najszybciej pozbyć!

 26. Ada mówi

  To nie policja chciala wyprowadzić ks tylko jakas suka w policyjnym mundurze widac ze zaczela sie madrowac .Ta gownazeria co sie podaje za policje nie wiele ma z nia wspolnego Dostalo sie to przez przypadek bo zgineloby z glodu. A episkopat to purpurowa mafia ktora dzis nie ma juz nic wspolnego z Jezusem czy wiara .Ich glowny cel to tylko luksusy i pasienie brzucholi. Diably w sutannach.

 27. Tesseract mówi

  @Paweł

  Co złego widzisz w zwrocie „pan” do księdza, przecież jak widze w sklepie gościa w uniformie z napisem „usługi hydrauliczne”, to też mówie do niego na „pan” a nie „hydrauliku” podobnie z lekarzem itp. Jak sam chcesz, to możesz nawet pokłoby walić czołem przy asfalcie.

 28. Dumny Polak mówi

  Moge zapytac, tesseract, skad ty sie urwales?
  Jesli oczekujesz respektu, to sam udziel innym takiegoz!
  W Polsce mianowicie, tak sie juz od wiekow przyjelo, ksiedza nazywac w ten sposob!
  Ostatnio nazbieralo sie jednak coraz wiecej komunistyczno-demonicznej swoloczy, ktorzy ponoc usiluja nie tylko zdyskredytowac ksiezy, ale nawet postawic pod znakiem zapytania INTNIENIE Stworcy tego swiata, tylko twierdzy, ze kiedys PIERDOLNELO i juz cala ta genialna machina zaczela dzialac, a jej szczytem osiagniec jest plemie hazarskich pierdolencow z czapkami przybitymi do lba na stale tegim gwozdziem!!
  Ponoc znalezli swojego NOWEGO mesiaha i mu dupe liza, az zdechnie i beda czekac na nastepnego…
  Acha i czekaja, az sie na czerwonych jalowkach pojawia jakies wlosy, zeby wreszcie moc zbudowac jakas gowniana buznice, wywolujac przez to wojne z Muzulmanami i z reszta swiata…
  Wystarczy ci, czy mam dalej kontynuowac?

 29. Dumny Polak mówi

  Acha, ten gwozdz we lbie, przybijajacy ta czapke to ponoc antena, laczaca z samym diablem w piekle, przez ktora otrzymuja bierzace polecenia, jak mieliby jeszcze zniszczyc ten swiat i zagrac na nosie naszemu Stworcy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.