Grzegorz Braun wzmacnia pozycję w Konfederacji! Zawiązał porozumienie z partią prof. Mirosława Piotrowskiego

13

31. marca A.D. 2023 nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Konfederacją Korony Polskiej Grzegorza Brauna i Ruchem Prawdziwa Europa prof. Mirosława Piotrowskiego – poinformował Grzegorz Braun, zamieszczając nagranie z politykami obu ugrupowań. – Ku chwale Ojczyzny, szczęść Boże! – wykrzykują politycy.

Z umowy pomiędzy KKP i RPEU, którą zamieszczono na stronie KKP, wynika, że podstawą porozumienia jest „zbieżność ideowa obu partii” oraz „dobra współpraca liderów i działaczy w okresie ostatnich lat”. Umowa zakłada „zacieśnienie i zintensyfikowanie współpracy w działalności politycznej”, rekomendowanie przez KKP kandydatur EPRU na listy Konfederacji w wyborach do Sejmu i Senatu w 2023 roku oraz samorządów w 2024 r., a także zaangażowanie obu środowisk w kampanie wyborcze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Konferencja prasowa dotycząca porozumienia:

Pełna treść porozumienia:

Konfederacja Korony Polskiej [KKP], z siedzibą w Warszawie, zarejestrowana w rejestrze partii politycznych pod nr 404, reprezentowana przez Prezesa Grzegorza Brauna i Ruch Prawdziwa Europa — Europa Christi [RPEU], z siedzibą w Lublinie, zarejestrowany w rejestrze partii politycznych pod nr 393, reprezentowany przez Prezesa prof. Mirosława Piotrowskiego,

zważywszy na

• zbieżność ideową obu partii, która wyraża się w celach statutowych i programie KKP oraz w deklaracji programowej i celach programowych RPEU,
• dotychczasową dobrą współpracę liderów i działaczy w okresie ostatnich trzech lat, podobnie bezkompromisowe stanowisko w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci , wolności i praw obywatelskich, swobody działalności gospodarczej, swobody praktyk religijnych, wolności w decydowaniu o swoim zdrowiu i rodzaju stosowanej terapii medycznej, zachowania suwerenności i niepodległości Ojczyzny, postulowania wielowektorowej polityki zagranicznej, godnych podkreślenia inicjatywach, jak współorganizacji przez prof. Ryszarda Zajączkowskiego i prof. Mirosława Piotrowskiego corocznych Kongresów Środowisk Wolnościowych w Lublinie, wspólne działanie w projekcie Norymberga 2.0 i wreszcie sygnowanie Oświadczenia na temat pokoju na Ukrainie

§1.
postanawia w dniu 31 marca 2023 roku w Warszawie zawrzeć umowę w celu:
1. Zacieśnienia i zintensyfikowania współpracy w działalności politycznej.
2. Rekomendowania przez KKP kandydatur RPEU na listy wyborcze Konfederacji Wolność i Niepodległość w wyborach do Sejmu i Senatu w 2023 r. i w wyborach samorządowych w 2024 r.
3. Rekomendowania przez KKP kandydatur RPEU na listy wyborcze Konfederacji Wolność i Niepodległość w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 r.
4. Zaangażowania obu środowisk politycznych w kampanie wyborcze i zbiórki podpisów.

§2.
Szczegółowe działania i zadania dla realizacji celów wymienionych w §1 będą ustalane przez Strony Umowy w drodze odrębnych postanowień.

§3.
Umowę zawarto w 2 egzemplarzach, po 1 dla każdej ze Stron.

W imieniu KKP
Grzegorz Braun

W imieniu RPEU
Mirosław Piotrowski

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Anna mówi

  A może jeszcze współpraca i sojusz z Panem Prezydentem Piechem z Siemianowic Śląskich i z Panią poseł Anna Siarkowską? Tak sobie tylko marzę.

 2. Boł mówi

  Myślę, że dobry ruch (chyba Piotrowski będzie szykowany do eurokołchozu – dopóki tam niestety jesteśmy) – zobaczymy jak dalej pójdzie.

 3. Realista mówi

  Nie widzę w was „Nowe Nadzieji” widzę „Starą Iluzję” .

  Jest mi przykro.

 4. Michu. mówi

  Ale sojusz….prof. Piotrowski jest praktycznie nieznany w społeczeństwie, a poseł Braun dał się wielokrotnie poznać jako ekstremista, w dodatku prorosyjski, co go dezawuuje.

 5. anonim mówi

  @Michu daruj sobie te prymitywne slogany o tej prorosyjskosci posla Brauna. Tu nie chodzi wcale o wasalstwo w stosunku do Putina ale o pragmatyzm polityczny. Trzeba dobrze zyc z sasiadami pomimo roznic ideowych i mentalnych. Nie mozna byc bezkrytyczntym wasalem anglosasow, bo to dla Polski pewne klopoty po uszy.

 6. Maksio mówi

  Świetny ruch prof.Mirosława Piotrowskiego, a także dobry pomysł Grzegorza Brauna (na którego głosowałem). Szanuję obu tych panów. Kiedyś słuchałem felietonów z Parlamentu Europejskiego pana profesora w Radiu Maryja i były najlepsze ze wszystkich. Nawet prof. Ryba z KUL-u się nie umywa. Oby ta współpraca przyniosła owoce. Pan Braun powinien teraz trochę zrezygnować z extremizmu, bo to im raczej zaszkodzi. Dla dobra państwa! Szczęść Boże Konfederacjo!

 7. Michu. mówi

  @Anonim To nie jest żaden pragmatyzm polityczny. Rosja pokazała bandyckie oblicze. Morduje cywilów , niszczy miasta. Cywilizowane kraje nie mają z kim tam nawiązywać relacji, póki trwa reżim Putina. Mówisz nonsensy o dobrosąsiedztwie. Hipotetycznie jakbyś był wielokrotnym zabójcą, dilerem twardych narkotyków, czy handlarzem kobietami, to ja jako Twój sąsiad miałbym Cię zapraszam na niedzielny rosół, czy piwo? Unikałbym cię i nie chciał mieć żadnych relacji w takim wypadku, to chyba zrozumiałe. Zachód musi mieć twarde stanowisko wobec Rosji, bo widać, że tam się od wieków nic nie zmienia i są poważnym zagrożeniem dla wolnego świata. Co do wasalstwa nigdy nie jest wskazane, należy próbować nawiązywać partnerskie relacje, nie ustrzegamy się błędów, szczególnie wobec UE, ale mamy tam możnych antaganistów, głównie Niemcy, które chcą powrotu Tuska właśnie dlatego, że wówczas bylibyśmy bezkrytycznym wasalem.

 8. Grzegorz mówi

  Warto pamiętać, że kiedy Piotrowskiemu (europosłowi z listy PIS) nie spodobała się opinia Poleszka na temat jego książki, to pozwał IPN-owskiego recenzenta do sądu. (sic!)
  https://kurierlubelski.pl/piotrowski-i-poleszak-tocza-spor-w-sadzie-o-recenzje/ar/453208
  Taki to ci koalicjant Brauna.

  Braun aliansem z Piotrowskim nie wzmocni więc swojej pozycji w tej całej Konfederacji.
  Zaradny Mentzen, jak i maturzysta Bosak, który miał o czym gadać z banderowcami (https://www.youtube.com/watch?v=EJsTRbSIb60) oraz maturzysta Winnicki, ten od przytulania Ukrainek (https://wprawo.pl/pierwsza-rocznica-przytulenia-ukrainki-przez-posla-winnickiego/) mogą się bez problemu pozbyć Brauna ze swej partii, tak jak wcześniej pozbyli się: towarzysza-browarnika Jakubiaka, Marca- Liroya czy Kai Godek.

 9. Obywatel mówi

  Powinien przejąć jeszcze wolnościowców bo Mentzen chyba będzie rozbijał Konfę i trzeba go neutralizować

 10. Itotyle mówi

  Nic nie umacnia niestety. Za mandat poselski zgodził się na schowanie do szafy i żadna partia już nie protestuje przeciwko obłąkańczej polityce tego bandyckiego rządu i przeciwko wpychaniu nas w wojnę.

 11. anonim mówi

  @Michu Zgadzam się, że Niemcy ze swoją odwieczną butą nigdy nie będą traktować Polski po partnersku, a wyłącznie w kategoriach dotryny ,,Mitteleuropa” F.Schwarzenberga. Dlatego inwestują w swoich lokalnych wasali, czyli folksdojczy, którzy wypełniaja ich wole polityczna i gospodarczą. Wracając do Rosji to trudny przeciwnik, bo to mocarstwo i mentalność turańska, która jest nam zupełnie obca. Niemniej jednak musimy się z takim państwem próbować dogadywać. Podobnie z butnymi Niemcami. Kiedyś W. Churchill powiedział, że WB nie ma przyjaciół ale ma interesy. My także musimy stosować tą cyniczną zasadę intertesy i jeszcze raz interesy, a nie naiwne mżonki o przyjaźniach. We współczesnym świecie nie ma miejsca na sentymenty i romantyzm.

 12. Do Micha mówi

  Jesteś hipokrytami! Zachód (w tym polskojęzyczne władze)z jankesami dokonał wielu napaści na niewinne kraje. Sami jankesi zamordowali w XXI wieku prawie MILION CYWILI!!! To Rosja broni się przed NATO, które wpycha się w jej strefę wpływów. Jankesi wydali 5 miliardów dolarów na obalenie legalnego prezydenta Janukowycza. Następnie rozpoczęli zbroić banderowców by wstrzymać owstanie Jedwabnego Szlaku nr 2. Dalej nic nie rozumiesz?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.