Grzegorz Braun: “Flaga Ukrainy wisi w miejscu dla gospodarza. To jest niewłaściwe”. Witek wyłączyła mu mikrofon [WIDEO]

Grzegorz Braun w Sejmie / Fot. Twitter
23

Dziś (6.04.2022) w trakcie posiedzenia Sejmu RP głos zabrał poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Zwrócił uwagę na problem, który podnoszony jest przez część polskiego społeczeństwa, ale pomijany przez niemal wszystkich parlamentarzystów. Chodzi o wieszanie flag ukraińskich na budynkach polskich instytucji państwowych.

Wnoszę o odroczenie posiedzenia do czasu, aż zrobi pani porządek w wysokie izbie i na terenie kancelarii Sejmu – zwrócił się Braun do prowadzącej obrady marszałek Elżbiety Witek. – Udekorowany został gmach Sejmu flagami. Wisi na nim, na froncie i u wejścia, flaga obcego państwa – oświadczył poseł, na co kilku parlamentarzystów zareagowało skandalicznymi okrzykami: “hańba”. – Protokół flagowy, w swoim czasie rekomendowany silnie przez ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Błaszczaka, polecam pani marszałek lekturę tego protokołu. Flaga Ukrainy na gmachu Sejmu wisi w miejscu przynależnym gospodarzowi. To się nie godzi. To niewłaściwe – stwierdził Braun, równocześnie chcąc zgłosić wniosek formalny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Poseł Braun interweniuje ws. ukraińskiej flagi w Sejmie RP: „Co za dużo, to niezdrowo” [WIDEO]

ZOBACZ: Kancelaria Sejmu nie przewiesiła flag po interwencji posła Brauna. W polskim parlamencie ukraińska flaga jest ważniejsza od polskiej

Globkurier [CPS] PL

Na słowa posła Konfederacji, który po prostu wskazując na przepisy prawne upomniał się o szanowanie polskich barw narodowych, odpowiedziała marszałek Witek: Jak pan powiedział, przynależy gospodarzowi. Gospodarz udzielił części budynku po to, żeby solidaryzować się z Ukrainą. Właśnie gospodarz, a gospodarzem jest wysoka izba.

Wypowiedź Witek została nagrodzona brawami posłów zasiadający po obu stronach sali plenarnej, zarówno z PiS jak i z opozycji. Braun chciał kontynuować, ale marszałek przerwała mu i wyłączyła mikrofon.

Skandaliczne wydarzenia w Sejmie na Twitterze skomentowali publicyści wPrawo.pl.
Odnoszę wrażenie, że ci wyjący troglodyci nie rozumieją, o czym mówi poseł Grzegorz Braun. A zachowanie marszałek Elżbiety Witek, która z premedytacją poniża polską flagę, to wstyd i hańba – napisała Katarzyna Treter Sierpińska.

Głos w sprawie witania Ukraińców niebiesko-żółtymi flagami zabrał także Jacek Międlar: – Wieszanie na ulicach ukraińskich flag nic Ukraińcom nie daje, poza mylnym poczuciem, że są gospodarzami. Ukraińcy goszczeni są W POLSCE, a nie na Ukrainie. Stąd winni być witani polskimi flagami, polską mową i tradycjami. Mamy się czym szczycić, Ukraińcy mają co pokochać.

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: Niezauważony upadek wielkiego kłamstwa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marianna mówi

  Zachowanie marszałek sejmu i posłów, którzy gloryfikują ukraińską flagę, to już jest faszyzm. Nie zgadzam się na takie państwo, które w pierwszej kolejności honoruje obcych a Polaków czyni obywatelami drugiej a może nawet trzeciej kategorii. Będziemy się modlić “…oby ich (ją) Bóg pogromić raczył pokornie o to prosimy…”.
  Boże chroń Pana Brauna wielkiego Polaka.

 2. Egil mówi

  Spisane bedą czyny i rozmowy…

 3. czarny mówi

  Czyżby Witek też została nagrana w tym burdelu na Podkarpaciu i jest taka uległa wobec UPAdlińców?

 4. Hammurabi mówi

  Pani Witek jest w błędzie twierdząc, że gospodarzem Tego gmachu jest “wysoka izba”. Gmach ten, ziemia na której stoi, są WŁASNOŚCIĄ POLSKIEGO NARODU a “wysoka izba” jest jedynie użytkownikiem.
  To naród wybierając ludzi (?) do zaszczytu reprezentowania siebie w sejmie i senacie nakładać powinien na tych wybrańców obowiązki.
  Inaczej mówiąc zarówno ona, jak i cała reszta tych “przedstawicieli” narodu powinni czuć się jego sługami.
  Jednak nie. Po ślubowaniu każdy poseł może pokazać i pokazuje swoim wyborcom środkowy palec, bo staje się nietykalny, nieusuwalny i bezkarny. Piękne słowa o budowie i wzmacnianiu idą się je…ć a do głosu dochodzą interesy. Własne, partyjne i koteryjne.
  Arogancja tej pani jest tym bardziej denerwująca, bo jako historyk doskonale znać powinna wszelkie zaszłości które miały miejsce na kresach ze szczególną uwagą skierowaną na niemieckie, ukraińskie, białoruskie i rosyjskie zbrodnie na narodzie polskim chyba, że historia na Uniwersytecie Wrocławskim wykładana była po niemiecku i to według opracowań innej “wybitnej historyczki”, niejakiej Heleny Michnik, co to swoja wiedzą porażała umysły uczniów przez dziesiątki lat w związku ze wznowieniami jej wypocin.
  Zastanawia fakt, że taki “wykształcony” prymityw z dyplomami wciąż zyskuje głosy obywateli i zasiada nieprzerwanie w sejmie V, VI, VII, VIII i IX kadencję. To dwadzieścia lat…
  Faktycznie ona i owi wyjący “troglodyci” są tragicznym dowodem nie tylko na upadek obyczajów i wartości patriotycznych ale przede wszystkim są żywym dowodem potwierdzającym tezę, że decyzje które są przez to gremium podejmowane tak naprawdę są decyzjami podawanymi im do zatwierdzania przez mocodawców a nie naród.

 5. Ewa-Maria mówi

  Ja tam nie mam zamiaru w żaden sposób ich witać. Tym naszym rządzącym w dupach się poprzewracało. Nam zwykłym obywatelom w niedługim czasie odbije się czkawką. Solidarność ż Ukrainą co jeszcze musi się wydarzyć aby ten rząd opamiętał się. Wszystko co robią szkodzą nam wszystkim. Wkrótce Błaszczak w ramach solidarności z Ukrainą nakaże aby na mundurach wojskowych było Czarne Słonce, symbol ezoteryczno-okultystyczny. A co.

 6. Rebih mówi

  Kaczyński otoczył się podludźmi jeszcze gorszymi od siebie, każdy człowiek z odrobinką rozumu i honoru jest z PiS eliminowany. I skutki tego widzimy. Żadnej samokrytyki, żadnej chęci poprawienia swoich błędów, bo tylko JK może orzec, co jest błędem. Nikt inny. To byłby świętokradztwo.

 7. Anna Kaczmarczyk mówi

  ❗Trzeba wystosować petycję do prezydenta i rządu polskojęzycznego, że my, naród polski, kategorycznie nie zgadzamy się na zamianę symboli państwowych z miejsca gospodarza na miejsce gościa i żądamy natychmiastowego przestrzegania zapisanych międzynarodowych ustaleń co do symboli państwowości, oraz przykładne ukaranie tych, którzy się temu sprzeciwiają! Nie pozwalajmy na to, żeby w polskim sejmie poniżano Polaków i wystawiano nas światu na pośmiewisko! Jeśli sami nie zadbamy o szacunek dla siebie, nikt z zewnątrz nie będzie nas szanował! Tu chodzi o honor Polaka❗Przynajmniej nie pozwólmy dać się poniżać, skoro nie jesteśmy w stanie mieć propolski rząd❗ 😡Dość tego poniżania i plucia nam w twarz❗

 8. Adam mówi

  Witek to w mojej ocenie tylko rozdarte babsko z Jawora ktore sluzalczo wykonuje rozkazy swojego pana jaroslawa. Widocznie obiecany ma start do eurokolchozu.

 9. tramp06 mówi

  Niestety następnym poniewieranym przez osłów sejmowych jest poseł p. Korwin-Mikke.
  Trzeba oddać mu rację ,że zdjęcia,filmiki made by ukraińsko-żydowskie konsorcjum propagandy
  ogląda i ocenia wnikliwie i ma racje ,że wiele tych ukraińskich oskarżeń jest fotomontażem,
  ale w drobnych szczegółach są widoczne niedociągnięcia-no ale żydowska propaganda zalewa świat
  a cała im przyjazna/czytaj uległa ferajna to rozkręca.Problemem dla nas będzie wkrótce fakt ,że Rosjanie odpłacą i to z nawiązką za tą sraczkę proukraińską.Wzorem dobrej polityki popisuje się Orban w myśl maksymy “panu Bogu święczkę i diabłu ogarek”.Nasze barany polityczne nie mają odwagi.Inna inszość to ,że on jest Węgrem patriotą a my mamy tylko polskojęzyczne obce agentury.

 10. Marcin Malik mówi

  Większość Ukraińców, którzy są w Polsce pewnie sami się dziwią po co to lizanie ich dupy. To są biedni ludzie którzy uciekają przed wojną oraz imigranci ekonomiczni, którzy wykorzystali wojnę do zasiedlenia Polski.

  Ja osobiście bardzo bym się zdziwił gdyby w Anglii wszędzie wisiały polskie flagi, łącznie z 10 Downing Street. Najpierw bym pomyślał że są mili, ale jeśli robią to tak nachalnie że aż rzygać się chce, to zaczyna to aż śmierdzieć czymś bardzo brudnym.

  Dopóki płacą 500zł, PIS może robić co chce, choć szykuje się coś znacznie gorszego. Wysokie STOPY PROCENTOWE i wysoka inflacja spowodują, że banki będą masowo przejmować mieszkania Polaków. Ukraińcy natomiast dostaną mieszkania z urzędu za darmo. Przewiduję naród bezdomnych i kolejki na ulicach po zupę. Wspomnicie te słowa. Obym się mylił.

 11. Wojciech mówi

  Oni wiedzą co zrobili i nie chcą się wycofać dlatego narracja reżimu na ten temat brzmi: “Braunowi przeszkadza ukraińska flaga na sejmie”.

 12. Hammurabi mówi

  Braunowi tylko?
  Mnie również, więc jest już nas dwóch.
  Należy oddzielić pomoc humanitarną, od sygnalizowania otwartości na “dalsze propozycje nie do odrzucenia”.
  Na gmachach polskich urzędów mogą powiewać wyłącznie polskie flagi.
  A tak na marginesie, to zastanowić się należy, jaki przebieg miałaby odwrotna sytuacja, ilu Polskich uciekinierów podjęłaby w podobny sposób Ukraina, w przypadku agresji Niemiec? Ilu by przeżyło pierwszy tydzień?

 13. Shadow mówi

  Mnie również przeszkadzają upaińskie flagi na instytucjach i urzędach państwowych. To jest albo skrajna głupota i brak godności własnej, albo celowa robota tych nierządnych sukinsynów, aby przyzwyczaić nas, że nie będziemy już gospodarzami we własnym państwie. Optuję za tym drugim. Zdrajcy wykonują kolejny akt zaplanowany przez parchatych zbrodniarzy z NWO.

 14. Jacek mówi

  Polacy sa DURNIAMI, nie tylko w sejmie. Wystarczy pojechac do Lwowa na “Cmentarz Orlat Lwowskich”, gdzie stojace przed Pomnikiem Chwaly ( jak jeszcze przed wojna ) dwa lwy, zostaly przez Urzad Miasta Lwowa zapakowane w pazdzierzowe skrzynie… dlatego, ze sa zbyt…. POLSKIE !!! – jak na ich gust. Choc sowieci po wojnie skuli z tarcz tych lwow napisy “ZAWSZE WIERNY” – “TOBIE POLSKO”. Z kolei Stefana Bandere proponuja na patrona Politechniki Lwowskiej, z ktorej zostal relegowany i to wcale nie za zle wyniki w nauce, tylko za wspoludzial w jakims morderstwie. Otrzymal tez z tego powodu zakaz studiowania na wszystkich polskich uczelniach, a bylo to na okolo 10 lat prze II. wojna swiatowa. To widac jak wielka jest ich przyjazn do Polakow, na ktora teraz wlasnie sie powoluja ! Niedobrze mi sie robi, jak na to patrze…
  Nie wspomne juz o tym, w jak bestialski sposob mordowali kobiety, dzieci i mezczyzn na Wolyniu. To tez byla ZBRODNIA PRZECIWKO LUDZKOSCI i my mamy teraz o tym zapomniec? Polecam obejrzenie Pomnika Wolynskiego – dluta niezyjacego juz niestety Andrzeja Pitynskiego z USA, ktory to pomnik gdzies sie poniewiera po POLSCE…………. !!!

 15. szatan1313 mówi

  Praktycznie wszyscy obecnie posłowie, oprócz kilkunastu posłów Konfederacji są zdrajcami Polski, na usługach obcych “Panów”. Najwyższy czas, aby resztki prawdziwych Polskich patriotów zasadziło kopa w tyłek, tym sługusom. Ci ludzie nie mają żadnej godności, ani kręgosłupa moralnego, tym knurom politycznym chodzi tylko o własne wygody i doraźne interesy. Takich wybrańców “Narodu” powinno jak najszybciej się odstawić do ich mocodawców, bez prawa powrotu do Polski!!!

 16. szatan1313 mówi

  Na punkcie pomocy Ukrainie “Ci pseudo Polacy” są wstanie zniszczyć Rzeczpospolitą Polską. Pomagać trzeba, ale z głową, tak aby nie upodlić swojego “Narodu”. Jak tak dalej pójdzie, ten kraj zostanie doprowadzony do ruiny. Obecna władza potrafi, tylko rozdawać cudze podatki i tworzyć nowe daniny na potrzeby socjalne, aby pozyskać jak najwięcej wyborców , w przyszłych wyborach.

 17. szatan1313 mówi

  Ci pseudo wybrańcy narodu, nawet nie znają pojęcia słów: Bóg, Honor i Ojczyzna.

 18. Piotrx mówi

  Nie należy wywieszać u nas flag ukraińskich w geście solidarności a to z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze z tego co mi wiadomo:
  – nie są wywieszane na gmachach instytucji panstwowych na Ukrainie polskie flagi narodowe
  – nie jest eksponowana miniatura polskiej flagi z napisem “solidarni z Polską” w obrazie TV wszystkich kanałów pańtswowych
  – nie są noszone kokardy z polskimi barwami narodowymi przez prezenterów TV

  Po drugie pod niebiesko-żóltym sztandarem i jego barwami Ukraińcy masowo kolaborowali z hitlerowcami a także zwalczali Polaków w czasie II WS:
  – budowali bramy powitalne dla żołnierzy niemieckich
  – organizowali masowe wiece poparcia dla hitlerowskich Niemiec
  – przysięgali wierność A.Hitlerowi (np. członkowie SS Galizien)
  http://kresywekrwi.blogspot.com/2022/03/kamstwa-klauna-z-kijowa.html

 19. Tomasz mówi

  Hammurabi, wydaje mi się, że nie musimy się zastanawiać nad formą pomocy Ukraińców w przypadku agresji Niemiec. Myśmy już doświadczyli ich zachowań w takim przypadku. I to takich, że sami Niemcy byli tym przerażeni. I Boże uchowaj przed taką pomocą.

 20. Wit mówi

  Zaskakujące że w Konfederacji to tylko P.Brauna zajmuje FLAGOWE( jak reytanowskie onegdaj ) BEZPRAWIE sejmitów “Gaspadini” Witek dePIS – i nikogo z Nich więcej!?
  Każdy z nich OBOWIĄZANY był z HONOROWOWYCH tylko powodów, też z trybuny sejmowej domagać TEGO co pos.Braun – czego przy AKTACH szmat na buziach w solidarności z Nim nie sprostali, ale ZANIECHANIE też żądań okazania należnej CZCI sztandarowi Polski ?! – co u POPiSu dziś już nie dziwi, to u TYCH 10 pozostałych z Konfy NISZCZY zdolności honorowe.
  3RP\PopisLand to nie Polska, czego sejmicka tu swołocz gremialnie dowodzi.

 21. Polak Mały mówi

  Precz z upowcami,zwyrodnialcami i ich pachołkami!!!Niech żyje Polska!!!Banderowcy do Banderolandu!!!

 22. erka mówi

  Do Pana posła Brauna! Szanowny panie czemu Pan się dziwi ,przecież przyjęli 2,5 miliona Ukraińców i zrównali ich z nami/Pesel i wszystkie dofinansowani/ służba zdrowia na ich usługach,transport za darmo i tak dalej.A my ubożejemy, bieda zagląda nam do kieszeni.Co do flagi to ,za chwilę wywieszą izraelską,bo prezydentowi Ukrainy marz się takie państwo jak Izrael,który morduje i grabi ziemie Palestyńczykom.Panie Braun,hańba wszystkim,bo tylko pan upomniał się o godło polskie w polskim Sejmie.Te kokardki niebiesko żółte w telewizji przy klapach to ironia losu,jak klauny. Żądam przywrócenia w Sejmie polskiej flagi .

 23. mieciu mówi

  juz od dawna powtarzam ze Podziemne Państwo Polskie powinno wziąć sie do roboty

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.