Gender triumfuje w Poznaniu! Radni przyjęli Europejską Kartę Równości

Stary Rynek w Poznaniu/ fot. screen
2

We wtorek (11.02.2020) poznańscy radni przyjęli Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. W myśl postanowień tego dokumentu „należy wykluczyć wszelkie stereotypy dotyczące płci oraz stosunki i uprzedzenia z nich wynikające”. Za dokumentem wprowadzającym ideologię gender głosowali radni Koalicji Obywatelskiej ignorując sprzeciw mieszkańców Poznania, którzy zebrali 8 tysięcy podpisów pod petycją w tej sprawie. Przeciw przyjęciu karty byli radni PiS.

Europejska Karta Równości została wprowadzona w maju 2006 roku przez Radę Gmin i Regionów Europy. Wprowadza ona sześć następujących zasad: 1) równość kobiet i mężczyzn w poszanowaniu podstawowych praw; 2) w celu zapewnienia równości kobiet i mężczyzn poruszane muszą być kwestie różnorodnej dyskryminacji opartej na uprzedzeniach rasowych, niepełnosprawności, orientacji seksualnej, religii i sytuacji społeczno-ekonomicznej; 3) zrównoważony udział kobiet i mężczyzn w procesie podejmowania decyzji w demokratycznym społeczeństwie; 4) należy wykluczyć wszelkie stereotypy dotyczące płci oraz stosunki i uprzedzenia z nich wynikające; 5) władze lokalne i samorządowe przy podejmowaniu jakiejkolwiek decyzji powinny brać pod uwagę potrzeby obu płci w równym stopniu; 6) wykorzystanie środków powinno być odpowiednio zaplanowane i wprowadzone w życie.

Protestujący poznaniacy wskazywali, że dokument zawiera „niebezpieczne postulaty ideologii gender, które mogą doprowadzić do kwestionowania konstytucyjnego prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami” oraz „grozi ingerencją ratusza w programy nauczania, finansowaniem ze środków publicznych kampanii społecznych promujących radykalne postulaty, uprzywilejowaniem lewackich organizacji społecznych”.

Instytut Ordo Iuris podkreśla, że karta jest niezgodna z Konstytucją RP. – Cała polityka opierania słowa płeć na ideologii gender, jakoby ta płeć nie wynikała z uwarunkowań biologicznych, ale ze społecznego konsensusu, jest sprzeczna z artykułem 18. Konstytucji RP, który mówi o rodzinie, ale przede wszystkim o kobiecie i mężczyźnie – wyjaśnia Nikodem Bernaciak, członek Zespołu Analitycznego Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris. – Karta jest deklaracją i formalnie nie wpływa na obowiązujące w mieście przepisy. Jako uchwała kierunkowa może jednak wpływać na przykład na organizowane przetargi. Na zasadzie, który przedsiębiorca bardziej sprzyja ideologii gender – tłumaczy Bernaciak.

Według uchwały przegłosowanej przez Radę Miasta Poznania „przyjęcie Karty nakłada obowiązek wypracowania w ciągu maksymalnie dwóch lat Równościowego Planu Działania, a następnie wdrożenia go”.

Źródło informacji: Onet, Radio Poznań

Zobacz też:

„To przejaw zła!” Papież Franciszek o ideologii gender. W jego przypadku to nie są słowa oczywiste

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Dawid mówi

    Jeszcze parę lat temu można było być dumnym, że pochodzi się z Poznania,jednak dziś nie ma czym się szczycić. Poznań jest zaorany. Wstyd dla tego miasta.

  2. Ed mówi

    Zobaczcie bezczelność kasty rządzącej. 8 tyś mieszkańców mieli w głębokim poważaniu. Tak nie może być ! Wprowadza wszystko aby zniszczyć nasze tradycyjne wartości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern