Gender triumfuje w Poznaniu! Radni przyjęli Europejską Kartę Równości

Stary Rynek w Poznaniu/ fot. screen
2

We wtorek (11.02.2020) poznańscy radni przyjęli Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. W myśl postanowień tego dokumentu „należy wykluczyć wszelkie stereotypy dotyczące płci oraz stosunki i uprzedzenia z nich wynikające”. Za dokumentem wprowadzającym ideologię gender głosowali radni Koalicji Obywatelskiej ignorując sprzeciw mieszkańców Poznania, którzy zebrali 8 tysięcy podpisów pod petycją w tej sprawie. Przeciw przyjęciu karty byli radni PiS.

Europejska Karta Równości została wprowadzona w maju 2006 roku przez Radę Gmin i Regionów Europy. Wprowadza ona sześć następujących zasad: 1) równość kobiet i mężczyzn w poszanowaniu podstawowych praw; 2) w celu zapewnienia równości kobiet i mężczyzn poruszane muszą być kwestie różnorodnej dyskryminacji opartej na uprzedzeniach rasowych, niepełnosprawności, orientacji seksualnej, religii i sytuacji społeczno-ekonomicznej; 3) zrównoważony udział kobiet i mężczyzn w procesie podejmowania decyzji w demokratycznym społeczeństwie; 4) należy wykluczyć wszelkie stereotypy dotyczące płci oraz stosunki i uprzedzenia z nich wynikające; 5) władze lokalne i samorządowe przy podejmowaniu jakiejkolwiek decyzji powinny brać pod uwagę potrzeby obu płci w równym stopniu; 6) wykorzystanie środków powinno być odpowiednio zaplanowane i wprowadzone w życie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Protestujący poznaniacy wskazywali, że dokument zawiera „niebezpieczne postulaty ideologii gender, które mogą doprowadzić do kwestionowania konstytucyjnego prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami” oraz „grozi ingerencją ratusza w programy nauczania, finansowaniem ze środków publicznych kampanii społecznych promujących radykalne postulaty, uprzywilejowaniem lewackich organizacji społecznych”.

Instytut Ordo Iuris podkreśla, że karta jest niezgodna z Konstytucją RP. – Cała polityka opierania słowa płeć na ideologii gender, jakoby ta płeć nie wynikała z uwarunkowań biologicznych, ale ze społecznego konsensusu, jest sprzeczna z artykułem 18. Konstytucji RP, który mówi o rodzinie, ale przede wszystkim o kobiecie i mężczyźnie – wyjaśnia Nikodem Bernaciak, członek Zespołu Analitycznego Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris. – Karta jest deklaracją i formalnie nie wpływa na obowiązujące w mieście przepisy. Jako uchwała kierunkowa może jednak wpływać na przykład na organizowane przetargi. Na zasadzie, który przedsiębiorca bardziej sprzyja ideologii gender – tłumaczy Bernaciak.

Według uchwały przegłosowanej przez Radę Miasta Poznania „przyjęcie Karty nakłada obowiązek wypracowania w ciągu maksymalnie dwóch lat Równościowego Planu Działania, a następnie wdrożenia go”.

Źródło informacji: Onet, Radio Poznań

Zobacz też:

„To przejaw zła!” Papież Franciszek o ideologii gender. W jego przypadku to nie są słowa oczywiste

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Dawid mówi

    Jeszcze parę lat temu można było być dumnym, że pochodzi się z Poznania,jednak dziś nie ma czym się szczycić. Poznań jest zaorany. Wstyd dla tego miasta.

  2. Ed mówi

    Zobaczcie bezczelność kasty rządzącej. 8 tyś mieszkańców mieli w głębokim poważaniu. Tak nie może być ! Wprowadza wszystko aby zniszczyć nasze tradycyjne wartości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.